San Francisco ondervindt kleine golf laptopdiefstallen

De stad San Francisco ondervindt als enige plaats in de Verenigde Staten momenteel een kleine golf aan laptopdiefstallen. Waar in omliggende steden het aantal diefstallen van notebooks minimaal is, ziet de stad in Californië als enige een duidelijk stijgende lijn in het aantal ontheemde laptops. In 2004 werden er 18 diefstallen gemeld, terwijl de teller in 2005 op 48 eindigde. Dit jaar zijn er al 18 gevallen bekend, waardoor de politie uitgaat van een eindcijfer van rond de zeventig.

Laptop in kluisEén van de mogelijke oorzaken is daarbij het gebruik van laptops in publieke plaatsen, zoals in cafés die hun gasten een draadloze internetverbinding aanbieden. Voor criminelen zou het zowel eenvoudig als aanlokkelijk zijn om hier hun slag te slaan, aangezien de diefstal weinig moeite kost en laptops eenvoudig te verkopen zijn in het zwarte circuit. In één geval leidde een diefstal naast bezitsontheemding ook tot lichamelijke schade. Een veertigjarige man werd tijdens de diefstal van zijn Apple PowerBook door de crimineel in de borst gestoken met een mes.

Laptop met beveiligingskoordHet politiecorps waarschuwt mede daarom om bij een soortgelijke diefstal niet tegen elke prijs de notebook te verdedigen. Daarnaast raadt de politie mobiele laptopgebruikers aan om hun computer bij gebruik in publieke plaatsen vast te zetten en van tevoren backups te maken van cruciale data. Diverse cafés hebben daarnaast al voorzorgmaatregelen genomen. Zo zijn er op veel plaatsen veiligheidskoorden aanwezig om de laptop mee vast te zetten. Ook staan op sommige plaatsen medewerkers bij de deur om de situatie in de gaten te houden.

Door Inge Janse

10-04-2006 • 11:06

47

Bron: San Francisco Chronicle

Reacties (47)

Sorteer op:

Weergave:

Diverse cafés hebben daarnaast al voorzorgmaatregelen genomen. Zo zijn er op veel plaatsen veiligheidskoorden aanwezig om de laptop mee vast te zetten.
:z
De veiligheidskoorden van Kensington stellen ook niks voor. In het filmpje kan je zien waarom... :Y)

Kensington Toilet Rol Hack
http://www.toool.nl/kensington623.wmv
O-M-G

Zojuist even snel bekeken, maar dat gaat dus wel erg simpel. Stukje karton van een pleerol en je kunt zo'n slot openkrijgen zonder braakschade. Erger nog, dat stukje karton werkt gewoon als de originele sleutel!

Geez. Goede beveiliging is dat dan....
LOL, zie ook mijn reactie in de V&A op de kensington slot.
linkje

Iemand nog intresse?
Erg slecht.. maar toch kan zo'n slotje wel voorkomen dat iemand je laptop wegpakt terwijl hij langsloopt
Ik heb gewoon het cijferslot van kensington, zelfde slot, maar toch een stukkie veiliger. En je kunt geen sleutels kwijtraken.
terwijl de teller in 2005 op 48 eindigde.
Dat is toch helemaal niet zo veel voor een grote stad als San Francisco? Volgens mij worden er in Utrecht en omstreken veel meer laptops uit (rijdende) auto's gestolen. Ik hoor het namelijk vaak genoeg dat er bij mensen laptops gestolen zijn. Vooral bij benzine stations en voor stoplichten is het vaak raak.
Dit zijn dan ook het aantal aangegeven diefstallen. Er moet aangifte gedaan worden om hiervoor geregistreerd te worden.

De meeste bedrijven houden dit dan ook stil. Stel je voor dat je client ook maar het idee krijgt dat zijn gegevens op straat liggen dankzij het schuld van jouw bedrijf...

In Nederland hebben wij gelukkig de AIVD en de luchtmacht hiervoor. Die strooien laptops en memory keys gewoon uit de auto's. Weet je zeker dat je gegevens op straat belanden (letterlijk en figuurlijk). :Y)
Waar de fuck hebben we het hier over? Misschien begrijp ik het nieuwsbericht verkeerd, maar 48 laptops gestolen in een jaar tijd in een grote stad als San Fransisco is toch geen nieuws?! :?

Mijn laptop is ook ooit gejat, maar dat heb ik ook niet terug gezien op de tweakers.net frontpage, terwijl ik toch echt aangifte gedaan heb
Zouden ze het misschien over 48.000 laptops hebben? Dit lijkt me inderdaad een raar bericht :)

Frontpage in New York: "And then it was just GONE?!" :)
San Fransisco is zeker de standaard vakantie optie voor AIVD medewerkers :+

Toch geeft dit duidelijk aan dat het altijd verstandig is om de data op een laptop te encrypten met CompuSec, TruCrypt of een ander soortgelijke gratis oplossing.

Er worden tevens al lo-jack notebook opties verkocht, waarmee de politie dan de PC kan opsporen, maar je zal neem ik aan zelf ook met een GPS module aan de slag kunnen, al zal je die dan wel moeten vastschroeven/lijmen.
een duidelijk stijgende lijn in het aantal ontheemde laptops.
Ik heb me vroeger ook wel eens ontheemd gevoeld, maar ik denk dat laptops -ontvreemd of niet- dergelijke emoties niet kennen. :P
In persentage is de toename enorm, maar ik krijg dan eigenlijk snel het idee dat ze die dingen op elke straathoek uit je vingers trekken om dan hard weg te rennen..

Toch je moet bedenken vaak wordt er om de een of andere reden geen melding gemaakt, dus het totaal aantal meldingen wordt altijd als het topje van de ijsberg gezien.
48 laptops per jaar gestolen. Op hoeveel miljoen mensen? Hier in Nederland heb ik vaker gezien dat er in één keer 50 to 100 laptops werden gestolen en dat een paar keer per jaar.
48 laptops per jaar gestolen. Op hoeveel miljoen mensen?
De stad San Francisco zou rond de 750.000 inwoners moeten hebben. Het zijn er dus geen miljoenen maar toch is het nog een klein percentage.
Metro area 7,533,384
In de VS denkt men niet zo nauw over het begrip 'stad' als wij. Idem in de UK, want officieel heeft Londen Stad slechts een paar duizend inwoners terwijl het toch écht als een miljoenenstad wordt gezien en ervaren. Als een Amerikaan het over een stad heeft, dan bedoelt hij dus standaard de metropool.

Ook in Nederland verandert dit. Rotterdam heeft al sinds een aantal jaren het officiële begrip 'Stadsregio' in gebruik. Stadsregio Rotterdam heeft ca. 1,2 miljoen inwoners en is een vrijwel volledig aaneengesloten stedelijk gebied, samen met gemeenten als Capelle a/d IJssel, Schiedam, Vlaardingen, Barendrecht enz.
Hier in Nederland heb ik vaker gezien dat er in één keer 50 to 100 laptops werden gestolen
Nééhéé, die worden niet gestolen, er wordt per ongeluk een pallet naast de container gezet i.p.v. erin... :z

Eigenlijk is het verbzaingwekkender dat laptops tot dusver zo weinig werden gestolen. Het is ten slotte een voorwerp dat relatief waardevol is, moeilijk traceerbaar en erg in trek dus makkelijk te verkopen. Ik denk dat het vroeger of later overal wel erger zal worden. Ik zou wel eens willen weten hoe de verhouding is tussen het aantal gestolen laptops en het aantal mensen dat een laptop heeft (of had). Pas dan kun je zeggen of er daadwerkelijk een grotere kans is om van je laptop beroofd te worden, alleen maar losse getallen zegt niet zo heel veel.
In het geval van laptops word er, denk ik, in de meeste gevallen toch wel aangifte gedaan. In verband met de verzekering e.d. En als dit niet het geval zou zijn, zou de verhoging van het aantal meldingen als nog wel gelijk lopen met het daadwerkelijke aantal diefstallen.
Ik kreeg pas een defect display, met behuizing van een oude laptop. Daar zat een dikke sticker op, met code en diefstal-waarschuwing. In m'n nieuwsgierigheid (het ding kon toch de bak in) heb ik die sticker er af getrokken, dat ging nog wel. Daaronder zat de beloofde "STOLEN EQUIPMENT" plakker, die er met geen mogelijkheid af te halen was! En na een Dremel-actie koopt niemand zo'n gestolen laptop meer... Nu was dit een ex-bedrijfs-laptop, en zal dit als consument lastiger zijn, maar het principe vond ik heel erg mooi tegen diefstal.
Wil mensen niet op ideeën brengen maar dan schuur je de 'Stolen Equipment' stikker er af en dan zou je alsnog een mooie grote 'Intel Inside'-stikker op kunnen plakken toch?
hmm..
thanks! }>
Waarom vind ik de aantallen nou zo laag? Het aantal diefstallen van laptops op mijn HBO is over het afgelopen jaar al rond de 20, inclusief laptops vanuit directiekantoren. nou kun je inderdaad je laptop beter vastleggen, daarvoor loopt er nu een campagne vanuit de school. Maar dan nog.
Er worden ook steeds meer laptops verkocht ipv gewone pc's. als dan ook nog het aantal hotspots toeneemt is het niet meer dan logisch dat er ook meer laptops gejat worden. Maar het blijft een klein aantal in mijn ogen.

-edit- even het oorspronkelijke bericht gelezen. Het gaat hier volgens mij niet over gewone diefstallen maar alleen over ROOFOVERVALLEN waar de laptop dus gejat wordt waar de eigenaar gewoon bij is.

"Just 18 laptop computer robberies were logged in 2004, but the figure jumped to 48 last year. There were 18 as of the end of March, a pace that could surpass 70 crimes this year."
is dat nieuws?
Hier stelen ze er evenveel op een jaar, maar dan enkel in het ziekenhuis alleen al!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.