Garantieclaims Maxtor ruim viervoudige van Seagate

Bij Warranty Week zijn cijfers gepubliceerd over de hoeveelheid garantieclaims die verschillende Amerikaanse fabrikanten in de eerste drie kwartalen van 2005 moesten verwerken. De gegevens zijn gebaseerd op de financiële verslagen die elk kwartaal ingediend moeten worden bij de U.S. Securities and Exchange Commission. Hoewel de meeste bedrijven niet of nauwelijks met elkaar vergeleken kunnen worden is het verschil tussen Maxtor en Seagate opmerkelijk.

Beide bedrijven leveren vergelijkbare producten, maar Maxtor moest 4,9 procent van de omzet gebruiken voor de garantieafhandeling terwijl Seagate slechts 1,1 procent aan garantieclaims kwijt was. Hiermee neemt Seagate meer afstand van Maxtor ten opzichte van 2004. Het percentage garantieclaims daalde bij Seagate met 47 procent terwijl Maxtor een stijging van 9,4 procent voor de kiezen kreeg. Andere opmerkelijke cijfers in de lijst kunnen we vinden bij Apple. Hoewel deze fabrikant in 2005 verschillende malen in het nieuws kwam vanwege ondeugdelijke producten stegen de garantieclaims met slechts 7,7 procent.

Door Hielko van der Hoorn

23-01-2006 • 21:40

111

Bron: Warranty Week

Reacties (111)

111
107
46
12
3
51

Sorteer op:

Weergave:

Seagate verkoopt meer high-end (dus duurdere) schijven, vooral hun Cheetah's zijn erg goed. En aangezien dit percentage van de omzet is, en niet van het aantal verkochte schijven, kan dit het verschil enigszins verklaren.
dat is 't 'm nou ook net. ik vraag me af in hoeverre dit hele verhaal uberhaubt klopt. diegene die rma's invullen zijn tweakers. tweakers zijn voor seagate/maxtor/etc maar een kleine marge in de markt. al die andere gaan met hun computer naar de winkel en misschien maken die er een rma van maar als er een jaar verlopen is (ondanks dat er 3 jaar op zit) is het meestal toch 'verlopen garantie' aangezien ze zo nieuwe hdd's kunnen verkopen. dell/hp/etc levert ook zelf maar 1 jaar garantie normaal dus ook die geven die rma'tjes niet.
tevens dat deze getallen terug te brengen zijn tot hetgeen wat directe garantie valt vind ik nog ver te zoeken. ik zou dan ook niet echt teveel op deze cijfertjes gooien. ik heb zelf van alle merken hdd's in huis en de enigste slechte die ik ooit gehad heb zijn ibm'etjes en dat is toch een tijdje terug. heden ten dagen nooit geen problemen met wd's/seagates/maxtors terwijl ze 24x7 draaien.
Misschien geeft Dell de klant geen garantie (foei) maar ik denk dat een bedrijf als Dell erg goed in staat is om zélf garantie te claimen bij de fabrikanten. Dell vult dus gewoon de RMA formuliertjes in van de fabrikant (net als al die tokotjes die zeggen. Garantie voorbij.
uit iets grotere tests (bv de database van storagereview) geeft toch aan dat Seagate zeker bij de meer betrouwbare merken is, je hebt altijd uitzonderingen natuurlijk

meestal zijn de Seagates wel iets trager dan de concurrenten, ik neem aan dat ze alles dus gewoon iets minder strak afstellen zodat er wat meer marge is = betrouwbaarder
Maxtor heeft dan ook wel een heel erg makkelijke garantieregeling. Schijf kapot? ze sturen een nieuwe op en je kunt je oude schijf terugsturen in de (post)verpakking waarin de nieuwe kwam.
En er wordt soms wel heel erg makkelijk over de garantie gedacht. Op GoT zijn diverse verhalen te lezen waar mensen, al dan niet per ongeluk, zelf hun schijf verneukt hebben en wie doodleuk wordt aangeraden garantie te claimen."Maxtor kan toch niet bewijzen dat je hem zelf hebt laten vallen."
Het is natuurlijk een stuk service naar je klanten toe, maar wel een die erg fraudegevoelig is.
Toch kan Maxtor de hoeveelheid schijven die na een valpartij slechte sectoren hebben, significant inperken met een constructiewijziging (parkeermechanisme zoals Hitachi gebruikt) die weinig extra kost. Als er zo dramatisch veel schijven terugkomen die op die manier beschadigd zijn, zouden ze dat toch wel doen?

Trouwens, die schijf sturen ze pas op als jij je cerditcardnummer achterlaat. Als die schijf duidelijk niet in garantie valt, zullen ze daar vast ook gebruik van maken...
Komt waarschijnlijk door t hele nForce4 + diamondmax verhaal.

edit: Heb zelf totaal geen problemen hiermee (mijn schijven dateren van begin december 2005)
Dat kan er veel mee te maken hebben. Ik heb een gelijkaardig verhaal gehad met de S-ATA controller van een bepaalde VIA chipset die S-ATA 300 schijven niet herkent en heb hem onterecht als DOA aangegeven.

Zelfs een Tweaker kan zich dus vergissen :P

Het was wel toen het nog niet wijd bekend was dat bepaalde VIA chipsets problemen gaven met die schijven. En natuurlijk hadden de enigste twee computers met S-ATA op dat moment beiden een VIA chipset die last had van het probleem.

De oplossing was overigens de schijf vast op 150 te zetten met een jumper :)

@jimbolino hieronder (die is weggemod):
Als je goed had gelezen had je gezien dat ik de schijf in twee computers had getest. Deze twee computers hadden een verschillende VIA chipset die toevallig met hetzelfde probleem te maken hebben. En het was overigens een Western Digital schijf die ik terug heb gedaan naar de verkoper. Ik heb daarna ook de verkoper ingelicht van het probleem (voor mocht hij nog mensen tegenkomen die een moederbord met die chipset kochten) en gezegd dat die ene schijf waarschijnlijk 100% in orde was.
Het zal inderdaad een procentje of wat zijn waarvoor ze zelf ook verantwoordelijk zijn, (Het kwam doordat ze zich zelf niet aan de Sata standaard hielden) maar als ik zo kijk naar het aantal schijven dat procentueel terugkomt, heeft Maxtor toch echt het hoogste percentage.
Daarbij is het wel zo dat Maxtor het meest verkocht wordt, ze teren dus nog op hun goede naam.

Het lijstje verder afgewerkt is WD, dan Hitachi en daarna Samsung.
De prijsverschillen zijn minimaal, Maxtors zijn het minst betrouwbaar en toch kiest iedereen ervoor.

Wanneer het geen Raptor hoeft te zijn kies ik zelf toch voor Hitachi of Samsung.

Met Seagate heb ik in het verleden pech gehad en aangezien dat merk bij ons niet gevoerd wordt heb ik daar geen inzage in, maar als ik deze cijfers zo zie zal het niet veel afwijken van de rest.
Het kwam doordat ze zich zelf niet aan de Sata standaard hielden
Maxtor hield zich juist strikt aan de SATA-II standaard. Té strikt eigenlijk.

Wat betreft de compatibiliteit met onder andere de nForce4 chipset: het komt erop neer dat de nForce4 de staggered spin up feature van de Maxtor DiamondMax10 schijven niet correct interpreteert. Deze feature zit achter pin 11 van de SATA connector, die bij de SATA-I standaard als ground is gekenmerkt. Het nForce4 chipset houdt geen rekening met de eventuele activiteit vanuit pin 11 en raakt daardoor in de war. Dat geldt ook voor een aantal andere I/O controllers, zoals bepaalde Promise en LSI SATA-II controllers; nForce4 is dus echt niet de enige, maar omdat daar veel meer van is verkocht, valt het nou eenmaal op.

De schuld ligt hier imho bij nVidia en de andere fabrikanten, aangezien de staggered spin up feature ook is gedocumenteerd in de officiële SATA-II spec (pagina 15). Deze fabrikanten hebben de ondersteuning van deze feature schijnbaar niet correct in hun SATA-II controllers verwerkt.

Naast de SATA connector achterop de Maxtor schijf kun je een jumper zetten om de schijf op SATA-I te fixen in plaats van SATA-II. Wanneer je die jumper plaatst dan zouden deze compatibiliteitsproblemen uit de wereld zijn gehoplen. Nadeel is echter dat jouw SATA-II schijf op SATA-I bandbreedte zal draaien, echter dat hoeft qua performance geen nadeel te zijn. De schijf gaat toch niet harder dan een kleine 60MB/s.

Naast de handige oplossing om die jumper te zetten, zou een firmware update voor het nForce4 in theorie ook de oplossing kunnen zijn, mits de implementatie van het chipset dat toelaat. Mocht dit niet het geval zijn (wat ik het meest waarschijnlijk acht, aangezien er nooit vanuit de mobofabrikant een BIOS update is uitgebracht om dit probleem te oplossen), dan nog vind ik het vreemd dat nVidia geen nieuwere revisie van het nForce4 chipset heeft uitgebracht met een goede ondersteuning van deze feature.

De firmwareupdates die Maxtor vorig jaar voor haar DM10 schijven heeft uitgebracht zijn waarschijnlijk voorzien van een detectie of het chipset danwel I/O controller deze staggered spin up feature überhaupt ondersteunt, zodat de schijf zélf kan bepalen of deze feature intern in- danwel uitgeschakeld moet worden. Overigens werkt dit niet in alle gevallen 100%. Het hangt kennlijk ook af van de BIOS instellingen van het moederbord/controller. Ik heb hier en daar ook gelezen dat je bijvoorbeeld de Enhanced SATA Mode in de BIOS moet uitschakelen om WinXP te kunnen installeren op de DM10 schijven, ongeacht de gebruikte Maxtor firmware. Ik heb ook oplossingen gezien waarbij je een draadje moet solderen tussen pin 11 en een andere ground pin of zelfs de behuizing.


Dat neemt overigens niet weg dat ik ook niet zo te spreken ben over Maxtor PATA/SATA schijven. Ik zie ze regelmatig het loodje leggen, omdat ze te heet worden en/of omdat ze regelmatig gaan krassen en tikken. Ook in combinatie met een compatibele I/O controller. Dit in tegenstelling tot Maxtor SCSI schijven, waarvan ik hier acht stuks heb die nog steeds vol enthousiasme draaien. Maar ze zijn dan ook gebaseerd op de technologie van Quantum, die Maxtor rond 2001 had overgenomen.
Maxtor wordt helemaal niet het meeste verkocht, Seagate is de grootste harddisk fabrikant. Waarom denk je dat Maxtor wordt overgenomen door Seagate en niet andersom! :Z
@jantje.vlaam

In de consumentenmarkt zijn ze anders wel marktleider. Seagate trekt dit totaal omhoog, omdat ze meer aandeel hebben in de servermarkt.
Ah, dat zou de verklaring kunnen zijn. Maxtor verkoopt meer "consumer grade" schijven die minder betrouwbaar zijn? En Seagate meer server exemplaren die betrouwbaarder (maar duurder zijn)
Ìk heb zelf de instelling in de bios of large ipv mba
en een recent bios Asus a8n sli de luxe 1013 heb sinds dien geen gezeik meer gehad, + nieuwe firmware voor de HD
Heb nu mooi snel systeem

Maar de maxtor maxline HD's ik heb er verschillende er is geen één gestorven dat kan ik van de 8/9/10 niet bepaald zeggen :(
@jantje.vlaam

Ik sprak over mijn ervaring en wij leveren geen seagate, dus is in dat geval maxtor de nummer 1 in mijn eigen statistiek wat betreft verkoop.
Ik dacht ook dat dat er duidelijk bij stond, maar omdat het voor jou onduidelijk is hierbij nog een keer. :z
[off-topic]
eerst ff testen in een ander systeempje had jou en maxtor veel moeite bespaard...
Tuurlijk joh, iedereen heeft van elke chipset toch een PC staan?
Niet? Denk dan ff na voor je zoiets onzinnigs blaat!
[/off-topic]
Idd grote kans.. Heb het zelf ook mogen meemaken dat m'n Maxtor 300GB spontaan dood ging.. (3 dagen nadat ik m'n Nforce 4 bordje had, m'n andere Maxtors gaven ook spontaan kuren.. nu herinstall zonder IDE drivers en garantie claim van 300GB'je en alles werkt naar behoren)

Ik vraag me af of het hier de schuld is van de nieuwkomer (nforce) of maxtor..
Het was een combinatie van dingen, de nForce chipset in kwestie kwam later uit en bleek op een niet geschikte manier in sommige situaties te communiceren wat tot data corruptie kon lijden, vooral in RAID opstellingen.

Echter heeft Maxtor hier keurig een firmware update voor vrijgegeven, alleen was dat natuurlijk te laat voor de schijven die al bij distributie centers en winkels op vooraad lagen.

Helaas zijn de meerste kopers zich onbewust dat een hardeschijf geupdate kan worden, en veelal niet in staat om dit te doen. Tevens zijn er ook door nVidia wat fouten geconstateerd, wat tot een BIOS update heeft geleid.

Het zijn dus vooral de early-adopters die de klap hebben gekregen, voordat de updates standaard op zowel de moederborden als hardeschijven werden geplaatst.

De meeste tweakers weten het wel, dat je altijd de driver CD met rust moet laten, omdat de website vaak al een verbeterde versie heeft staan. Met een verzendings tijd en shelf-life van soms enkele weken tot maanden vanuit Taiwain/China, kan dat natuurlijk snel gebeuren.

En de goede fabrikanten hebben keurig een changelog voor de updates, zodat je zelf kan bepalen of het wel nodig is.
Mijn mening is dat een verschil van 400% ten opzichte van Seagate garantie-claims niet louter te rechtvaardigen is door het argument van incompatibiliteit met nforce 4.
Ik heb nog nooit een Maxtor DM10 gezien die fysiek kapot is gegaan door de nForce4 chipset... ( en dus onder garantie vervangen moest worden! )

Incopatibiliteid ( of zoeits ;) ) met een chipset is wat anders dan een kapotte HDD.
Dus lijkt me beetje onzin.

Maar de levensduur, MTBF en betrouwbaarheid...tjsa da's een ander verhaal, maar tevens min of meer bekend onder de tweaker community denk ik.

Maar dat is de keuze die je maakt, Maxtors zijn globaal genomen wat sneller of beter te verkrijgen. Daar houdt het verders ook mee op.


Jammer, draai al jaren met volle tevredenheid met Maxtor schijven.
Stuk gaan ze niet nee. Maar ze worden wel ten onrechte RMA gestuurd wat ook kosten met zich meebrengt. Het zal wel bijlange niet het hele kostenplaatje vertegenwoordigen maar het kan er wel iets mee te maken hebben.
De eerste kopers kunnen het bij niemand vragen...
Het duurt gewoon minimaal een maand of 2 voor de verhalen op internet verschijnen en dan is het vaak ook nog in een andere taal (asiatisch) dus ga maar uit van een minimale periode van 4 maanden voor het een beetje bekend is op internet.
En dan is het nog zo dat veel kleinere hardware handelaren (die geen tijd hebben om de hele dag op internet te surfen) er niet van op de hoogte zijn. Die krijgen deze info vaak via de groothandel maar dat is pas als er echt wat mis is of de machine/onderdelen al retour is. Of als ze toevallig een tweaker in hun omgeving hebben...
Maar dat is dus onwetendheid/onkunde van de desbetreffende kopers/users.

Eerst jezelf oriënteren voor je iets koopt is mij altijd geleerd. En weet je het niet, vragen,,,
ja en waar gaat de gemiddelde persoon vragen?
Bij de aankoop vraagt men aan de verkoper "Is dit een leuk systeem, kan ik hier een paar jaar mee vooruit"
Dat is het niveau van het vooronderzoek.
De mensen weten zelf niet waar ze die info zouden moeten zoeken en het slimme buurjongetje van 15 is ook niet altijd een goed idee :)
En de gemiddelde verkoper weet precies welke chipset met welke hd problemen gaat geven?

Het leukste verhaal wat ik ooit een verkoper hoorde vertellen was dat een P133 beter was, omdat die minder op de radio stoorde dan een P150 (of was het P155)... Zelfs al is dat waar, dan is dat nogal een eh, vaag verkoopverhaal.
Maar je mag verwachten dat als je een schijf koop hij ook werkt als hij zegt een bepaalde standaard te hebben (SATA).
Hetzelfde met (bijvoorbeeld) een koffizetapparaat. Als er wordt gezegd dat er koffiepads in kunnen en vervolgens passen ze niet, stuur ik hem terug.

Dus zoals ik het begrijp (een serie maxtor schijven die niet aan de SATA standaard voldeden) is het gewoon een ondeugdelijk product en dus een fout van maxtor.

edit:
reactie op:
Gepost door Shaggy8675 - maandag 23 januari 2006 - 21:49 Score: 1 (Informatief)
Maar dat is dus onwetendheid/onkunde van de desbetreffende kopers/users.

Eerst jezelf oriënteren voor je iets koopt is mij altijd geleerd. En weet je het niet, vragen,,,
@NhImF
Als er wordt gezegd dat er koffiepads in kunnen en vervolgens passen ze niet, stuur ik hem terug.
In een Senseo passen idd koffiepads, maar je moet niet verwachten dat koffiepads van het Bosch systeem er ook in passen.

Kromme vergelijking dus.
NhImF:

nForce4 die niet aan de standaard voldoet ;)
incompatibaliteit!
in-comp-ati-baliteit klint als een nvidia fanboy woord.
Sorry, incompatibiliteit
Wat was hiermee aan de hand?
Ja, dat wil ik ook wel weten. Mijn maxtor is ook "kapot" gegaan en ik heb een nForce 4 chipset. Garantie op die maxtor heb ik niet meer. (Kan je nagaan, krijg je 1 jaar garantie en dan besteden ze nog 4,9% van de omzet.)
Hoe kom je erbij dat je geen garantie meer hebt na een jaar? D'r zit meestal 3jr garantie op een maxtor schijf.
Ga anders eens naar de site van maxtor en vul een RMA formulier in. Op een gegeven moment moet je de serienr invoeren en wordt gelijk gekeken of er nog garantie zit op de schijf.
Had 3 weken terug een defecte maxtor schijf uit Dec 2001. De garantie was geldig tot Maart 2005.

http://www.maxtor.com/por...pport/Warranty%20Services
Ik denk dat dit procentueel gezien wel mee valt. In een mainstream pc zit niet vaak een nf4 plank. Deze borden zitten meer in het zelfbouw circuit
Ik heb een oude ATA Diamondmax uit 2000 (gebruik ik niet meer), 2 ATA Diamondmax 9's en een S-ATA Diamondmax 10. Allevier werken probleemloos met m'n nForce 4 Ultra. Zal wel een bepaalde levering zijn die er problemen mee had omdat er in die periode wat mis ging.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 23 januari 2006 22:13
Dit zegt imho niet zo veel. Het kan namelijk ook zijn dat Maxtor gewoon direct een nieuwe HD op zal sturen bij problemen (gunstig als consument) en seagate veel meer de boot afhoud.
Gek dat het nieuwsbericht niet vermeldt dat Seagate Maxtor gaat overnemen. Over een tijdje doen deze statistieken er dus niet meer toe.
Heel herkenbaar dit.

Bij m'n stageplek maken we gebruik van 80GB Maxtor Diamondmax 10 schijven en Seagate 80GB 7200.7.
We kunnen Domino D-Day spelen met kapotte Maxtor schijven, terwijl de kapotte Seagate schijven op 1 hand te tellen zijn. (>200 exemplare van elk merk).

Om eerlijk te zijn tegenover Maxtor moet ik wel toegeven dat de computers waarin de schijven gebouwd worden zeer slecht gekoeld worden en de HDD's dus flink gestresst worden. Bovendien gebruik ik zelf in mijn eigen PC's een aantal Maxtor schijven (4 stuks), deze worden wel goed gekoelt en doen al jaren zonder problemen hun werk.

Kortom, ik heb het idee dat de Maxtor schijven waar ik mee in aanraking ben gekomen (veel) slechter tegen (te) hoge temperaturen kunnen dan hun Seagate broertjes.
Seagate durft zelfs 60 maanden garantie te geven op de complete SATA lijn; bij Maxtor is dat alleen bij de duurdere modellen. Zegt toch wat over vertrouwen in eigen producten.
(garantie termijn van de Salland site afgeplukt...)
Dat zegt weinig. Garantie lengte bij een product hangt zelden af van de kwaliteit van een product of het vertrouwen van de fabrikant in hun eigen werk. Het is meestal juist een marketing afweging. Zelfs een fabrikant die een kortere garantietermijn geeft kijkt wel uit dat de producten van te slechte kwaliteit zijn. Een doorsnee consument beslist namelijk meer op eigen mening of een product de moeite waard is dan welke lengte van garantie dan ook.
Niet echt. In de zakelijke markt wordt de lengte en kwaliteit van de garantie wel degelijk meegenomen. En daar gaan toch flink wat harddiskjes heen.
De zakelijke markt koopt doorgaans complete servers/pc's geen losse componenten. Waarom zouden er anders tray processoren zijn. Maar 1 jaar garantie en het prijsverschil is vaak nog geen 1 procent.
@jantje.vlaam

Tray processoren moeten er wel zijn voor de consumenten OEM systeembouwers.
"Dat zegt weinig. Garantie lengte bij een product hangt zelden af van de kwaliteit van een product of het vertrouwen van de fabrikant in hun eigen werk"

:D Nee, die zuigen ze uit hun duim. Neem maar van mij aan dat de garantietermijn zo bepaald wordt dat ie minimaal kost. En men heeft totaal geen moeite met het met opzet niet plaatsen van onderdelen, als men aangokt dat het binnen de garantietermijn geen problemen geeft.

Ooit op een reparatieafdeling gewerkt waar bij nieuwe Ataris alvast de elcos vervangen werden, omdat die na bepaalde tijd stuk gingen, en men liever niet te veel boze klanten zag :-)
4,9% t.o.v. 1,1% is een factor 4,5. Database z'n keus voor 4 Seagate schijven in RAID 0 is dus, ondanks alle waarschuwingen voor een veel groter risico, niet risico voller dan 1 Maxtor schijf kopen. Met de veronderselling dat een claim tot vervanging bij Maxtor niet proportioneel veel duurder is dan bij Seagate.

Als je de gebruikerstatistieken op storagereview bekijkt blijken Seagate IDE schijven ook veel betrouwbaarder te zijn dan Maxtor, Western Digital en andere merken. Ondanks licht lagere performance zijn Seagate schijven dus ideaal voor RAID 0 waar je de licht lagere performance snel goed maakt door meer schijven te gebruiken terwijl het risico op corruptie niet veel groter is doordat de betrouwbaarheid van elke schijf tot 4 keer hoger ligt en dus zelfs een array van 4 schijven een zeer hoge betrouwbaarheid heeft.
De berekening die je maakt gaat niet helemaal op. Bij 2 schijven in raid 0 is de MTBF van de array niet 50% van de individuele schijven. Ik geloof zelfs (maar ik kan de berekening even niet terugvinden) dat dit wel eens een kwadratische verhoudign kan zijn!

Met 4 schijven in één raid 0 array loop je een enorm risico, hoe goed de schijven ook zijn. Ook al zijn er 3 perfect, als er 1 gaar is ben je al je data kwijt.
Ik heb al vele malen de discussie gezien of Maxtor nu betrouwbare HD's maakt of niet, maar nu denk ik dat je toch wel met enige zekerheid kunt zeggen dat ze gewoon minder goed zijn.

Altijd werd er maar afgewimpeld van dat is maar een momentopname omdat je geen idee hebt wat er bij Maxtor zelf gebeurt.

Hier thuis dus ook, enige schijven die ooit dood zijn gegaan zijn 1 Samsung van 240 MB, 1 Maxtor van 20 GB en 1 Maxtor van 80 GB waarvan de laatste wel zijn laatste half jaar 24/7 heeft gedraaid.

Edit:
Ik ben vergeten te vermelden wat er op school gebeurde, iedereen kreeg een Diamondmax 8 in een wisselcase en dan konden we gewoon achter elke PC in dat lokaal gaan zitten omdat het identieke systemen waren.

Ik wist het gewoon al van te voren, na dik een jaar werd de Maxtor enorm traag om vervolgens na 3 weekjes helemaal dood te gaan. Na 2 jaar draaide nog maar ongeveer de helft van de schijven en de rest was allemaal vervangen door WD.
Dit zegt vrijwel niets. Dan moet je eerst vertellen welke merken en hoveel schijven van elke je hebt.
Als je alleen maar Maxtor schijven hebt en 1Samsung, ja dan kan er nooit meer dan 1 niet-maxtor dood gaan ja:S
Nou bij deze dan, ik heb verder nog 2 WD's, 2 Samsungs, 1 Hitachi, 1 Toshiba en 1 Qauntum in gebruik.

Is de informatie nu wel nuttig voor je?

Ik begrijp zelf ook wel dat als je alleen Maxtor hebt dat er ook alleen maar Maxtor kapot kan gaan maar dan had ik hier ook niet gepost ;)
Ik weet niet hoe het er bij jullie aan toe gaat, maar bij ons wordt er niet zachtzinnig met die brackets omgegaan ;)
dit vind ik een beetje kort door de bocht. Deze cijfers zeggen niets over hoeveel er kapot gaat bij een fabrikant. Alleen hoeveel hij uitgeeft om defecten te verhelpen. Je kunt dus ook zeggen dat Maxtor veel meer aan klantenservice uitgeeft dan Seagate. Misschien vervangt Maxtor veel sneller een schijf dan Seagate o.i.d.
Noem het kort door de bocht, noem het toevallig maar ik vind het op zijn minst al met al toch opvallend.

Als jij 20 schijven hebt, 5 Maxtor's, 5 WD's, 5 Hitachi's en 5 Seagate's en er gaan 3 WD's kapot en voor de rest niets dan is jouw conclusie toch ook dat de WD's minder goed zijn? Je kunt altijd wel blijven zeggen dat het niet representatief is maar op een gegeven moment heb je wel zoveel signalen dat er gewoon wel een waarheid achter moet zitten.
Het gaat om de kosten besteed om garantie claims af te handelen, dat is van meer factoren afhankelijk dan alleen het aantal geretourneerde disks. Zo is een klantvriendelijk bedrijf sowiezo al meer geld kwijt aan service dan een bedrijf met een zeer beperkte garantie/service afdeling. En inderdaad spelen mogelijk ook kostenefficientie e.d. een rol. Zonder aanvullende cijfers is het gevaarlijk om conclusies te trekken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.