Op Drunken Blog is een gesprek verschenen met enkele van de lekkers van Apple's Tiger-besturingssysteem. Het gaat om een van de drie aangeklaagden en een van de administrators van de BitTorrent-tracker waar de verspreiding begon. De lekker, tijdens het interview aangeduid als Desicanuk stelt in tegenstelling tot de verwachting geen computerspecialist te zijn, maar een student geneeskunde in Canada. De beheerder van de BitTorrent-tracker wordt Nessence genoemd en is een freelance ontwikkelaar en consultant. Alvorens in detail te treden, stelt Desicanuk dat het vrij surrealistisch is om zelf in deze situatie te zitten waarbij hij aangeklaagd wordt door Apple. Normaal leest men verhalen over andere mensen in deze situatie en denkt men dat ze maar moeten boeten omwille van hun acties, maar het wordt heel anders als je er zelf mee geconfronteerd wordt, aldus een van de lekkers.
Vervolgens gaat men van start met wat misschien wel de belangrijkste vraag is: 'Wat heeft Desicanuk al dan niet gedaan?'. Hij benadrukt dat hij, in tegenstelling tot wat in de aanklacht beweerd wordt, geen pre-releases geüpload of gedownload heeft, voor build 8A323 van het Tiger-OS zelf. Door op heel wat blogs en Mac-sites te surfen, kwam Desicanuk in contact met iemand die een ontwikkelaar kende die hem het besturingssysteem kon bezorgen. De enige voorwaarde was dat hij een ADC-account zou nemen, waarvoor normaal vijfhonderd dollar betaald moet worden. Deze Apple Developer Connection biedt niet alleen ondersteuning voor programmeurs, maar laat hen ook toe deel te nemen aan bètatests en voordelig hardware aan te kopen. Toen hij echter te horen kreeg dat men ook gratis ADC-accounts kon krijgen, schreef Desicanuk zich in en niet lang daarna vond hij in zijn mailbox een seed-key om de software te downloaden.
Na enkele gesprekken besloot hij de bestanden via BitTorrent aan te bieden, waar zijn tracker na enkele uren al geblokkeerd werd. Desicanuk stopte zijn uploads en verwijderde de bestanden zonder ze zelf te installeren, aangezien hij dacht dat er iets mis mee was. Het kwaad was echter al geschied en de software kwam op een openbare site terecht. Hij geeft dus toe de software een tijdlang verspreid te hebben, maar benadrukt dat hij zich niet bewust was van de gevolgen of de problemen die dat met zich mee zou brengen. Enige tijd later kreeg hij dan ook, nog voor hij officieel aangeklaagd was, een telefoontje van Apple om hem te laten weten dat er een onderzoek gaande was. Tijdens dat gesprek werd hem verzekerd dat Apple een zeer welwillend bedrijf is tegenover mensen die willen meewerken. Op Kerstavond stond er echter een gerechtsdienaar voor de deur om hem de aanklacht te overhandigen. Op de vraag waarom hij de Tiger-build verspreidde antwoordt Desicanuk met een al eerder gehoorde stelling.
Hij dacht dat het niet zo belangrijk was als hij deze software met enkele gelijkgezinde Mac-fans deelde om zich mee bezig te houden tot de final versie beschikbaar werd. Op dat moment was hij niet van mening dat hij iets verkeerd deed, maar achteraf bekeken beseft hij wel een NDA verbroken te hebben en een van zijn favoriete bedrijven schade berokkend te hebben. Hij geeft ook toe de overeenkomst voor de ADC-account niet echt gelezen te hebben, net zoals de overeenkomsten voor Hotmail of andere (gratis) online diensten. Desicanuk kan zich dan ook in Apple's standpunt vinden dat hij een NDA geschonden heeft, maar heeft naar eigen zeggen vooral problemen met het feit dat Apple hem beschuldigt van dat met kwade bedoelingen te doen.