Ben ik niet met je eens. Er zijn nog zat mensen die in de dagen dat de Pentium I goedkoop was nog even een compu gekocht hebben, en nog geen geld (over) hebben voor een nieuwe compu. Ga jij maar eens XP draaien op een P-I met 64MB geheugen. Ik kan je vertellen: da's niet leuk, of je moet een waanzinnige koffie-verslaving hebben!

Win98 is niet het beste of meest stabiele systeem, maar het werkt op dit soort machines nog best behoorlijk.
Linux zou voor die mensen natuurlijk een alternatief zijn, maar heel veel mensen weten òf niet dat het bestaat, òf ze durven het niet aan, òf hun favoriete spelletje draait niet onder Linux.
Verder zijn er nog de organisaties die gewoon geen geld hebben voor nieuwe systemen. Kijk bijvoorbeeld naar basisscholen. Daar zitten scholen tussen die een IT-budget hebben van ongeveer 0. Die kunnen gewoon niet iedere paar jaar nieuwe systemen kopen, want daar hebben ze het geld niet voor.
@W3ird_N3rd: de hardware ondersteuning van die generatie PC's onder Linux heb ik nooit als een probleem ervaren. Vergeet niet dat die PC's uit een tijd kwamen waar Linux al aardig in opkomst was, en dat er nog steeds aan de hardware-ondersteuning ontwikkeld wordt. Een hoop ontwikkelaars hebben een vergelijkbare machine op hun bureau gehad. Eerlijk gezegd heb ik met WinXP meer problemen gehad (10 Mbit 3Com 3c590-kaartje dat niet meer ondersteund wordt, unsupported Win2k driver werkt gelukkig nog wel).
Heb nu trouwens een paar bakjes (P-I) voor een basisschool staan waar ik als experiment Linux op ga zetten. Dikke kans dat ik ze met een paar maanden weer terug heb, maar goed... Het is de gok waard, want als ze er wél tevreden over zijn kunnen ze weer een paar jaar vooruit met die gebakjes.
De verdere punten die je noemt vallen voor mij onder de "durf het niet aan"-categorie (had ik inderdaad gelijk duidelijk in kunnen tikken

). Ik ben wel met je eens dat voorkennis van W98 en het niet willen leren van een nieuw systeem idd tegen Linux werkt. Aan de andere kant: KDE e.d. lijken toch dermate veel op de Windows interface dat je met een uurtje uitleg toch een heel eind komt. Misschien moet ik het binnenkort eens bij m'n schoonmoeder proberen (heeft ook nog een P-I)...