Op de site van Wired Magazine komen we een interview met voormalig topman Bill Joy van Sun Microsystems tegen. Deze mede-oprichter van het bedrijf heeft eerst ontzettend veel tijd in Unix gestopt en stond later aan de wieg van de nu bekende Java programmeertaal. Joy is na 21 jaar in dienst te zijn geweest afgelopen september gestopt bij Sun. In het gesprek komen diverse ideëen van Joy aan de orde en wordt er ook gesproken over de toekomst van de computertechniek in samenhang met de maatschappij en het millieu.
Er is bijvoorbeeld nog een hoop te bereiken op het gebied van besturingssystemen. Vooral op het gebied van veiligheid en betrouwbaarheid. "We hebben geluk dat nog niemand een virus heeft rondgestuurd dat de harde schijf van het besmette systeem wist, en het is niet eens moeilijk om je het voor de geest te halen", zo zegt Joy. Over Open Source is Joy wel te spreken, het is alleen niet nodig om een wereldwijde community te hebben voor het ontwikkelen van een goed besturingssysteem. Joy heeft een opvallende mening over Linux en Mac OS X:
And yet you've been famously cool about Linux. Re-implementing what I designed in 1979 is not interesting to me personally. For kids who are 20 years younger than me, Linux is a great way to cut your teeth. It's a cultural phenomenon and a business phenomenon. Mac OS X is a rock-solid system that's beautifully designed. I much prefer it to Linux.