Apple verlaagt commissie in App Store Taiwan naar 26 procent na overleg met FTC

Apple verlaagt in Taiwan de verplichte commissie die het heft op aankopen in de Taiwanese App Store. De commissie daalt op 31 oktober van 30 naar 26 procent. Het lagere tarief geldt voor iOS en iPadOS. De verlaging volgt op gesprekken met de Taiwanese markttoezichthouder FTC, verklaart Apple.

Het nieuwe, lagere tarief voor appmakers is van toepassing op betaalde apps en op aankopen die gebruikers in apps doen. Apple meldt dat appmakers niet voor 31 oktober akkoord hoeven te gaan met de nieuwe voorwaarden om de commissieverlaging te krijgen.

De iPhone- en iPad-maker heeft namelijk zijn overeenkomst voor ontwikkelaars aangepast aan het nieuwe prijsbeleid en andere veranderingen. In Attachment 15 staat wat er voor Taiwan verandert.

Alternatieven voor Apple-appwinkel

Apple staat in diverse landen, waaronder Nederland, onder druk over de verplichte afdracht van een percentage van appaankopen en in-appaankopen. Daarbij spelen ook de kwesties van alternatieve appwinkels en gebruik van alternatieven voor de door Apple geboden betalingsmethode.

Het bedrijf verdient op verschillende manieren en met verschillende percentages aan die uiteenlopende opties voor appontwikkelaars en consumenten. In de Europese Unie valt Apple vanwege zijn machtspositie met de vijf App Stores voor zijn hardwareproducten en smartphonebesturingssysteem iOS onder de strenge bepalingen van de Digital Markets Act (DMA). Apple vocht de aanwijzing door de EU als poortwachter op dit gebied aan, maar verloor dat beroep.

App Store. Bron: Ymgerman/iStock Editorial/Getty Images
App Store-icoon op scherm. Bron: Ymgerman/iStock Editorial/Getty Images

Door Jasper Bakker

Nieuwsredacteur

29-10-2026 • 19:38

12

Submitter: perry

Reacties (12)

Moderatie-faq

Sorteer op:

Weergave:

Laten we eerst eens beginnen met een wereldwijde vennootschapsbelasting van 50%.

In Amerika betalen bedrijven aan de federale overheid maar een 1/10 van wat de burger aan inkomstenbelasting betaalt.
50% is wel erg veel. Dat gaat bij kleine bedrijven ten koste van innovatie.

Wij maken bewust niet zoveel winst omdat we graag ons bio-plastic platen willen laten concurreren met andere materialen die vele malen meer energie verbruiken bij de productie. Dat kan oplopen tot een factor 80000 (aluminium of staal).

De winst is hard nodig om geld op te sparen voor toekomstige investeringen in nieuwe producten. Met zo'n hoge belasting worden kleine bedrijven gedwongen om voor innovaties geld te gaan lenen. Mislukt zo'n project een keer, dan ben je als bedrijf gelijk de sigaar.
100% dat jij geen eigen bedrijf hebt

met 50% vennootschapsbelasting haal je alle innovatie weg.
En zijn er straks weinig banen nog over. Of salaris wat er geboden kan worden gaat flink naar beneden.

Nog meer inzit op AI ipv mensenwerk.

Altijd bijzonder hoe werknemers redeneren die zelf nog nooit een bedrijf hebben gerund of zelfs hebben opgebouwd vanuit 0. Ik heb het niet over zzp'en maar een bedrijf uitbouwen.

Zelfs degene die niet voor winsten gaan maar om waarde te bieden aan de wereld vinden 50% belasting geen goed idee.
In belgie gaat de diacussie nu ook over management vennootschappen. Niet eerlijk zeggen ze, maar je neemt wel alle risico, krijgt niet betaald bij ziekte/verlof. Moet je eigen opleiding/auto alles betalen.

En dan zijn er nog die zeggen je moet evenveel belasting betalen als iemand in loondienst.

Maarja altijd als er een probleem is wordt er een zondebok gezocht. Nu zijn dat weer de vennootschappen. Alsof ze iets illegaals doen bijna.
In belgie gaat de diacussie nu ook over management vennootschappen. Niet eerlijk zeggen ze, maar je neemt wel alle risico, krijgt niet betaald bij ziekte/verlof. Moet je eigen opleiding/auto alles betalen.
Daar kies je zelf voor, en je koopt alles zonder BTW "op de zaak".
En dan zijn er nog die zeggen je moet evenveel belasting betalen als iemand in loondienst.
100% mee eens.
Je kunt altijd investeren, want dat zijn gewoon kosten. Je kunt reserveren (binnen marges) de belasting gaat van je winst. En dan ik er ook al een DGA loon uit gegaan.
Het "idee" is dat de bedrijven geld verdienen, en dat hoe dan ook naar mensen doorstroomt: lonen/bonussen directie/bestuur, andere werknemers, investeringen, en natuurlijk de aandeelhouders. (In de vorm van dividenden en buybacks.)
Het probleem zit 'm eigenlijk in dat inkomsten uit kapitaal een stuk lager belast worden loon/inkomsten uit arbeid, en dat er verscheidenen manieren zijn de belasting die er wèl is te ontwijken.
Ja het "trickle down" idee van Reagan dat bewezen is niet te werken.

Apple heeft bijvoorbeeld iets van 60 miljard in kas en de rijken worden alleen maar rijker. Het systeem werkt gewoon niet, tenminste niet voor ons als gewone burger.
Dat beweer ik ook niet:

1e helft:
Ja het "trickle down" idee van Reagan dat bewezen is niet te werken.

Apple heeft bijvoorbeeld iets van 60 miljard in kas [...]
Het "idee" is dat bedrijven [...]
2e helft:
[...] de rijken worden alleen maar rijker. Het systeem werkt gewoon niet, tenminste niet voor ons als gewone burger.
Het probleem zit 'm eigenlijk in dat inkomsten uit kapitaal een stuk lager belast worden loon/inkomsten uit arbeid, en dat er verscheidenen manieren zijn de belasting die er wèl is te ontwijken.

[Reactie gewijzigd door DvanRaai89 op 29 oktober 2026 21:30]

Omgekeerd, 90% winstbelasting.
Het forceerd bijna al het geld naar innovatie, investeringen en personeel.
De vennootschapsbelasting in de VS is 21% op staatsniveau, daar bovenop komt er nog het tarief van de betreffende staat erbij (variërend van 0-10%)
Wikipedia: Corporate tax in the United States

Inkomstenbelasting voor alleenstaanden:
10% - $0 - $11,925
12% - $11,926 - $48,475
22% - $48,476 - $103,350
24% - $103,351 - $197,300
32% - $197,301 - $250,525
35% - $250,526 - $626,350
37% $626,351+
Wikipedia: Income tax in the United States

Ik weet niet waar je je 1/10 vandaan haalt?
4 stappen in de goede richting, nog 26 te gaan.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn