Google kondigt Gemini 4 Argon aan, maar brengt het nog niet uit

Google heeft Gemini 4 Argon aangekondigd, zijn nieuwste AI-model. Alleen beveiligingsonderzoekers en specifieke testers kunnen het model gebruiken. Later moeten betalende klanten volgen.

Gemini 4 Argon is volgens Google geschikt voor onder meer programmeren, kenniswerk, cybersecurity en creatief schrijven. Medewerkers van Google hebben al toegang tot het nieuwe model. Google doet mee met het vrijwillige programma van de regering van de VS om die vroegtijdig toegang te geven.

Als het model uitkomt, vraagt Google 4 dollar per miljoen tokens aan input en 20 dollar per miljoen tokens aan output. Het bedrijf vergelijkt het nieuwste model met onder meer OpenAI GPT-6 Astra en Claude Fable 5.1 en Opus 5.5 van Anthropic. Wanneer Gemini 4 Argon uitkomt voor betalende klanten en vermoedelijk later gratis gebruikers is nog niet bekend.

Gemini icon. Bron: Google

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

01-10-2026 • 07:09

23

Submitter: dtn.370

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

Wel raar dat ze geen releasedatum noemen?
Dat zijn we ondertussen wel al gewoon van Google. In het begin van het jaar hadden ze eindelijk 3.1 Pro gelanceerd, en in Mei hadden ze hun Frontier model aangekondigd, 3.5 Pro. Deze is er nooit gekomen, we hebben enkel kleinere updates gezien in hun "Flash" versies (3.5 & 3.8) waardoor er een gevoel was dat Google achterloopt op de andere modellen.

Daarnaast hebben ze ook nog eens een aantal grote deals gemaakt met o.a. Meta ('Meta sluit miljardendeal met Google, gaat Google Cloud gebruiken voor AI' - Tweakers), Apple ('Apple kiest voor Google Gemini voor verbeterde Siri' - Tweakers) en Claude (Anthropic en Google sluiten miljardendeal voor gigawatt aan AI-compute - Tweakers) waardoor er een gevoel leefde dat Google niet meer meedeed voor de eerste plaats in de AI Race.

Hierdoor zijn er verschillende top Google AI Engineers opgestapt met de reden “Google has sold so much TPU capacity that its own researchers are queueing for the rest.”. (Google has sold so much TPU capacity that its own researchers are queueing for the rest), en dat ze zich zorgen maken over een te kleine capaciteit om een frontier model te trainen Inside the AI compute crunch driving Google researchers to quit - Los Angeles Times

Sinds de aankondiging in Mei, was er geen release date bekend. Vervolgens in Juni waren ze er bijna (Gemini 3.5 Pro is currently in testing volgens hun Q2 earnings - Alphabet earnings call Q2 2026: Sundar Pichai remarks) om dan radio stilte te hebben tot vorige week wanneer er ineens aangekondigd werd dat Gemini 4 Pro eraan komt en deze juist klaar is met trainen: Gemini 4 is almost ready, says new Google DeepMind chief | The Verge

Persoonlijk heb ik geen idee wat ik moet vinden van hun strategie. Gemini is voor Google hun snelst groeiende product (en dat zegt wat tussen klappers als Search en Youtube) en ze zijn het meest gebruikte AI model in de wereld Gemini becomes Google's fastest-growing product ever as it hits 1B users - Ars Technica

Ze profiteren daarentegen ook van hun keuze om de TPU zelf te ontwerpen en maken (Artificial Intelligencer: How Google is borrowing Nvidia’s playbook | Reuters), en hebben daardoor ook weer megadeals kunnen maken met hun concurrenten. En dan moet het echte gebruik nog komen door Siri Intelligence, het nieuwe Apple Intelligence, dat volledig op Gemini draait.

Is Google heimelijk de AI race aan het winnen in zowel profitability als AI model?

[Reactie gewijzigd door tc982 op 1 oktober 2026 09:02]

Google brengt steeds betere Flash-modellen uit die veel lichtere hardware vereisen en (met beredeneren) het gros van de gebruikers goed kunnen bedienen. Tegelijk verdienen ze nu veel geld met al die deals en deals zoals die van Apple en Meta tonen ook aan dat Gemini goed genoeg gevonden wordt door concurrenten met eigen modellen.
Vind het wel mooi om te zien bij al die "oude" tech bedrijven. Apple, Microsoft en Google... Ze lijken eerder de frameworks voor andere AI modellen aan te bieden, of in ieder geval hun geld op meerdere paarden in te zetten. Google in dit geval maakt genoeg winst met hun andere deals, dus snap wel dat ze ook uit de wind willen blijven met hun frontiermodels. Ze willen deze hype overleven.
Volgens insiders zou Gemini achterlopen mbt. code schrijven tov. Anthropic en OpenAI en daarom de "PRO" versie steeds uitstellen. Ook het beleid was meer gefocus op AGI. Op dit moment staan Opus en Sonnet versie 5.5. bovenaan als coding LLM's en Openai als 2e. De laatste gemini flash modellen staan zelf achter verschillende Chinese modellen in verschillende ratings. De druk is blijkbaar groot om steeds nieuwe releases uit te brengen. OpenAI versie 6 was slecht ontvangen en hebben binnen enkele weken nu 6.1. SOL uitgebracht en ook flink de token prijzen verlaagt. Immers de Chinezen lopen steeds meer in met veel lagere prijzen. De "catch up race" en cyclus zal wel doorgaan...
De Chinezen boeit niks. Extreem lage token speed, en je mag het in principe in je werk omgeving niet gebruiken in het westen.

Modellen uit China zijn in principe totaal niet relevant in het westen.
In welke wereld leef jij? GLM 5.3 één van de top modellen heeft juist de hoogste token speeds afhankelijk van de provider.

SuperNova hosted GLM haalt 604.2 t/s maar even meer dan 10x wat GPT 6.1 (in praktijk haalt GPT 6.1 maar 25/s vandaag) haalt. En die cijfers zijn ook dicht tegen de realiteit als je het uitprobeert (ik had bv boven de 300 t/s hard gemeten, waarschijnlijk meer aangezien de latency werd meegeteld van een hoop kleine requests en web calls). Geweldig vergeleken met de trage proprietary modellen, 2 minuten wachten wordt enkele seconden. De enige reden dat ik het niet gebruik is dat het voor extreem complex werk nog onder doet voor de andere en omdat het onmiddelijk per token wordt gebilled. Het feit dat je met de chinese open weight modellen kan kiezen waar je het host en er reeds zoveel providers bestaan maakt het juist een perfect partij om het in je werk omgeving toe te laten. Een Chinees ontwikkeld model gebruiken betekent niet automatisch dat je gegevens naar China gaan. Europese hosting van zulke modellen bestaat daadwerkelijk. Zeker in mogevingen waar je je Europese data niet aan de US mag doorsturen.

Ik zou eerder zeggen:
eens dat GLM of dergelijke qua intelligence op het niveau komt van de proprietary zijn de proprietary niet meer relevant in het westen.
En aangezien die modellen amper paar maanden de andere evenaren tegenwoordig, zit dat er ook aan te komen. En net daarvan zijn ze bang, gigantische investeringen die niets meer opbrengen.
Ik vind Gemini 3.1 Pro juist erg goed met programmeren. Ik gebruik het als co-coder in m'n C projecten en dan heb ik het over behoorlijk complexe programma, de laatste zo'n 20.000 regels. Even een full C/POSIX safety audit doen, perfect. Ik vind 3.1 Pro niet onderdoen voor de tier 1 OpenAI en Anthropic modellen op de C use case.

De flash modellen zijn daarentegen echt onbruikbaar voor enigszins serieus progeameer werk. Ook 3.8 (thinking).
Zou het kunnen dat Google gewoon een beter plan heeft om zonder miljarden te verbranden een goede AI neer te zetten? In het nieuws lees ik vooral OpenAI en Anthropic maar ondertussen doet Google blijkbaar goede zaken waar OpenAI vooral geld verbrand.

Dat Gemini veel wordt gebruikt komt waarschijnlijk door de zoekmachine en de vervanging van de Google Assistent. Dat zijn de twee plaatsen waar ik Gemini gebruik zonder dat ik bewust Gemini gebruik.
Gemini is voor Google hun snelst groeiende product (en dat zegt wat tussen klappers als Search en Youtube) en ze zijn het meest gebruikte AI model in de wereld
Dat is natuurlijk niet gek als ze alle Google Home devices gepushed hebben naar Gemini.
En vervolgens op alle Android devices ook Google Assistant switchen naar Gemini
https://eu.usatoday.com/s...laced-gemini/91549790007/
Ja, Google is de AI race aan het winnen. Ze verkopen nu op dit moment in de growth period de schoffels aan de goud zoekers. En ondersteunen leunen ze mee op alle research en bouwen ze rustig zonder veel geld te verspillen door en huppelen mee.

Google heeft veel meer producten waar ze AI in kwijt kunnen dan hun concurrenten.

Simpel gezegd: Google is hier het slimst.
Ik hoopte eerder dat ze een nieuwe Gemma zouden uitbrengen!
Gezien de weerstand van de, in het artikel, benoemde partner tegen Open-Source/Weights modellen denk ik dat dat nog even gaat duren. Drumpf en kornuiten zien als dat open-spul niet zitten er ageren er sterk tegen.
Ik hoop op het Streisand effect: als ze er tegen zijn moet het wel goed zijn en een betere reclame voor je product is er niet dan een fulmineerde trump.
Ben benieuwd welke super intelligente afbeeldingen Trump hier mee kan gaan maken.

[Reactie gewijzigd door Splorky op 1 oktober 2026 10:14]

In het artikel staat:
Als het model uitkomt, vraagt Google vier dollar per miljoen tokens aan input en twintig dollar per miljoen tokens aan output.
Echter staat in de bron die jullie zelf geven (https://blog.google/innovation-and-ai/models-and-research/gemini-models/gemini-4-argon/) dat bij lancering het om respectievelijk 2 en 10 dollar gaat, die na een introductie periode (lengte voor zover ik weet niet gespecificeerd) omhoog gaat naar 4 en 20 dollar.
Tja, Het model is nog bezig om zich naar buiten te werken. Daar heb je als producent natuurlijk geen invloed op. Dit model is namelijk zo goed het werkt volledig zelfstandig en maakt zich zelf steeds slimmer. Kortom een releasedatum zou het concept te niet doen.
het moet nog even zgn. ontsnappen zodat het wat meer reclame krijgt.
En een platform hacken maar dat komt pas over enkele weken naar buiten want het is zó goed dat het nog ontdekt moet worden :+
Precies wat ik dacht, ik vraag me onbewust al af of of deze wel goed is immers is die nog niet ontsnapt
Volgens mij zijn de prijzen 2 dollar input, 10 output en 10 cent voor cache (95% reductie)

https://blog.google/innovation-and-ai/models-and-research/gemini-models/gemini-4-argon/
Ben wel benieuwd waarom dit voorpagina nieuws is, terwijl OpenAI genegeerd wordt: https://openai.com/nl-NL/index/devday-2026-recap/

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn