Webhoster Site.nl verhoogt prijzen vanaf 1 december met 2 of 3 euro per maand

De webhostingdienst Site.nl verhoogt vanaf 1 december 2026 de prijzen van zijn pakketten met 2 of 3 euro exclusief btw per maand. Vooral de goedkoopste abonnementen worden daardoor relatief veel duurder. De Sitebuilder- en domeinnaamprijzen blijven gelijk.

site.nlVolgens het webhostingbedrijf zijn de huidige prijzen gebaseerd op 'oudere, tragere servers'. In de zomer van 2025 nam het bedrijf nieuwe hardware in gebruik. "De nieuwe infrastructuur kost aanzienlijk meer om te draaien", aldus Site.nl.

De nieuwe prijzen gaan op 1 december in. Bestaande klanten die vanaf dan hun abonnement verlengen, betalen de nieuwe prijs. Site.nl houdt het instaptarief voor nieuwe klanten gelijk. Dat tarief is een jaar geldig.

Prijs webhosting per maand (exclusief btw)
Abonnement Eerste jaar Verlenging Verlenging vanaf 1 december Verschil
Basis 0,50 euro 0,99 euro 2,99 euro +202 procent
Starter 1,49 euro 2,99 euro 4,99 euro +66,9 procent
Plus 2,99 euro 4,99 euro 7,99 euro +60,1 procent
Power 3,99 euro 7,99 euro 10,99 euro +37,6 procent
Ultra 6,99 euro 10,99 euro 13,99 euro +27,3 procent
Elite 10,99 euro 19,99 euro 22,99 euro +15 procent

Door Yannick Spinner

Redacteur

23-09-2026 • 11:47

78

Submitter: PatRamon

Reacties (78)

Sorteer op:

Weergave:

Ik sta best versteld van de reacties hier. Uiteraard procentueel gezien stevige veranderingen, maar als ik naar de pakketten kijk dan is dit in de huidige markt nog steeds waar voor je geld. Beetje kort door de bocht om gewoon af te geven op de verhoging.

Voor € 2,99 per maand heb je 10GB opslag, 100GB bandbreedte en e-mail met 10 adressen inbegrepen. Vergeleken met de meeste (grotere) aanbieders is dat nog steeds goedkoop. Even "dom gezocht" op webhosting vanaf prijzen: YourHosting € 14,99, TransIP € 9,99, Hostnet € 9,99, Versio € 4,89. Vimexx is de enige die ik uit de Google top-10 tegenkom die met € 2,99 hetzelfde geprijsd is voor het instappertje.

Als zelfstandige heb ik pas geleden ook mijn prijzen verhoogd, en flink ook. 16 jaar geleden jong en naïef begonnen en gedacht dat ik bij mijn (managed) websites ook hosting moest gaan verkopen van 1 tot 5 euro per maand. Net zoals de prijsstunters destijds. Na al die jaren is dat ook geen houdbaar tarief gebleken, logisch - maar nooit bij stilgestaan. Met een jaarlijks hoger wordende inkoop en verbeterde infrastructuur over de jaren heen (server, on-site back-ups, off-site backup, e-mailbackus, monitoring, onderhoud) kan ik me in elk geval niet voorstellen dat ik mijn hosting voor € 2,99 kan gaan verkopen. Mijn tarieven op gebied van webhosting zijn ook naar minimaal € 15 per maand gegaan (overigens is dit managed: we leveren websites en -applicaties inclusief hosting en klein onderhoud).

Nu ben ik als mkb'er ook niet direct te vergelijken met de massa die site.nl en bovengenoemde partijen zullen verwerken, maar toch. Deze prijzen zijn in de huidige markt alles behalve vreemd te noemen, ik sta er eigenlijk meer van te kijken dat er (gelukkig) toch nog bedrijven zijn die deze prijzen blijven hanteren. Ondanks dat hun concurrentie meer en meer begint te graaien.

Bij TransIP heb ik nog niet zo heel lang geleden echt met verbazing zitten lezen toen ik een bericht kreeg dat hun VPS en domeinprijzen werden verhoogd om een heel ander, nieuw, deel van hun dienstverlening mee op te zetten. Bij site.nl krijg ik in elk geval nog het idee dat je de verhoging terug kunt zien in verbetering / vernieuwing / modernisering van de infra waar je gebruik van maakt.
Ik snap je reactie en €3 per maand is nog steeds een zeer schappelijke prijs, het punt van veel reacties is denk ik dat dit een terugkerende trend is in de hostingwereld.

Eerst jarenlang verlieslatende bodemprijzen hanteren om een groot klantenbestand op de bouwen en daarna starten met het verhogen van de prijzen.

De eigenaar van Site.nl is dezelfde persoon die Versio is gestart, Versio begon precies zo en we weten allemaal waar dat is geëindigd.

Site.nl heeft een mooi klantenbestand opgebouwd, dus de prijzen kunnen omhoog. Wellicht dat er de komende jaren ook nog een verkoop aan een van de private equity giganten in zit, waarom ook niet :)
Ik wil ook zeker niet ondermijnen dat dit niet de strategie gaat zijn die nog verder wordt uitgemolken. Maar dat zouden we dan los moeten zien van de daadwerkelijke verhoging in dit geval denk ik, de prijzen zijn nog steeds (meer dan?) acceptabel in deze markt.

In die afgelopen 16 ben ik ook door redelijk wat leveranciers gegaan en heb ik veel zien gebeuren met de tarieven. Ooit ben ik begonnen bij SoHosted, toen eventjes Versio om uiteindelijk jarenlang bij TransIP te zitten totdat zij ook met flinke verhogingen en nog gekkere redenen kwamen. Daarna naar DigitalOcean gegaan, maar inmiddels volledig over op Hetzner om de wens volledig EU hosted te worden.

Allemaal beslissingen die met name mij tijd en geld gekost hebben. Natuurlijk is de verdienste vaak een betere marge geweest bij de nieuwe leverancier. Maar uiteindelijk ontkwam ik ook niet meer om toch erin mee te gaan en te moeten verhogen.
Via een andere reactie hier net nog even in de specs van de pakketten gedoken, maar ze bieden allemaal ondersteuning voor meer dan 1 domeinnaam inclusief gebruik van e-mail. Dat goedkoopste pakket biedt je in theorie 10 sites met elk 1GB opslag waardoor de prijs naar € 0,30 per site per maand gaat (excl domein).

Ik krijg nog niet heel erg het idee dat dit hetzelfde is als wat er met Versio is gebeurd. Met bovenstaande kanttekening nog steeds ver en ver onder de prijzen van mijn andere voorbeelden die in de meeste gevallen over "Max 1 website" spreken.
Nu zal dat wel een gewone prijs zijn maar ik als amateurtje heb ik toch een andere prijs.

2GB. Webspace, 1 GB Mailspace, onbeperkt dataverkeer, 1 SSL- certificaat en 1 domeinnaam kost mij €13,20 per jaar.
(Ik neem aan dat je de prijs van site.nl vergelijkt?)

Die prijs verschilt toch nauwelijks van hun tarieven? Als je terugrekent naar 2 GB en er een domeinnaam bijtelt zou site.nl je € 1,01 per maand rekenen of € 12,12 per jaar. Met het verschil dat jij onbeperkt traffic hebt en zij je meer opslag voor je e-mail en meerdere domeinen en ssl aanbieden.

Met pakketten die starten vanaf 10GB opslag is dat simpelweg niet de geschikte leverancier voor je. Maar de prijs is even gewoon als wat het jou kost.
Ik begrijp je punt wel. Als je puur naar de percentages kijkt, kunnen zulke prijsverhogingen natuurlijk behoorlijk fors overkomen, maar uiteindelijk moet je ook kijken naar wat je er daadwerkelijk voor krijgt en hoe de prijs zich verhoudt tot de rest van de markt.

Hosting is de afgelopen jaren sowieso duurder geworden. Niet alleen de servers zelf, maar ook zaken zoals stroom, dataverkeer, back-ups, opslag, beveiliging, licenties en personeel kosten meer. Dan is het ergens logisch dat een aanbieder zijn prijzen op termijn moet aanpassen. Zolang daar een fatsoenlijke dienstverlening, goede infrastructuur en ondersteuning tegenover staan, vind ik een paar euro per maand voor hosting op zichzelf ook niet vreemd.

Waar ik zelf vooral tegenaan loop, zijn de soms nogal gekke verlengprijzen bij hostingpartijen. Je komt binnen met een mooie aanbieding of een aantrekkelijk tarief, maar na het eerste jaar schiet de prijs ineens flink omhoog. Daarom ben ik momenteel ook een beetje aan het rondkijken naar een stukje hosting waarbij niet alleen de instapprijs, maar vooral ook de prijs op langere termijn interessant blijft.

Toevallig kwam ik daarbij www.xelum.nl tegen. De prijzen die ze hanteren zijn naar mijn idee erg schappelijk en daardoor werd mijn interesse wel gewekt. Alleen lijkt het een vrij nieuwe hoster te zijn en is er op dit moment nauwelijks iets over te vinden. Geen echte gebruikerservaringen of reviews waar je op kunt terugvallen. Dat maakt de keuze natuurlijk wel wat lastiger, want een lage prijs is mooi, maar betrouwbaarheid, support, snelheid en hoe een partij met problemen omgaat zijn uiteindelijk minstens zo belangrijk.
Dan denk ik dat we het 100% eens zijn over de eerste twee delen van je reactie!

Trouwens ook over de verlengprijzen, maar dat zie je bijna overal wel terug. Niet alleen bij hosting. Daar zullen we ons als consument/afnemer bewust van moeten zijn. Goedkope lokkertjes kunnen dure blijvertjes worden inderdaad.

Xelum biedt inderdaad goede prijzen. Website is wel met AI gemaakt, er zitten wat typische kenmerken aan die ik vaker terug zie komen als ik ermee stoei. Niet dat dit perse wat slechts betekent maar iets wat wel argwaan wekt. De FAQ is ook wat karig. Ik zou er niet meteen met 10 sites instappen, maar je kunt voor dat geld toch eens proberen?
Klopt, dat viel me ook op echter volg ik ze al een paar dagen en zie ik dat de site continue veranderd.

Ik heb dan ook contact opgenomen en heb het volgende verhaal terug gekregen.

Hey Jan,

Leuk dat je ernaar vraagt!

Xelum.nl is eigenlijk ontstaan vanuit iets wat ik al langere tijd voor mensen binnen mijn eigen zakelijke kring deed. In het begin was het vooral een soort vriendendienst en iets wat ik als hobby erbij deed, maar inmiddels wordt het steeds serieuzer en groeit het steeds verder. Daarom heb ik besloten om er een echte hostingdienst van te maken.

Met Xelum.nl wil ik proberen om me te onderscheiden van de grotere hostingpartijen. Dat is natuurlijk niet eenvoudig, want de concurrentie is groot, maar mijn focus ligt voorlopig vooral op eenmanszaken en het MKB. Ik wil juist voor die groep goede en betrouwbare hosting aanbieden tegen een betaalbaar tarief, zonder allerlei ingewikkelde constructies of onverwachte kosten.

De prijzen kunnen misschien bijna te mooi lijken om waar te zijn, zeker als je ze vergelijkt met sommige andere aanbieders. Mijn doel is alleen niet om met deze diensten zo veel mogelijk geld te verdienen. Ik wil vooral een eerlijke, persoonlijke en transparante hostingdienst opbouwen waar klanten weten waar ze aan toe zijn.

Ik ben daarom ook niet van plan om te werken met stuntprijzen waarbij je het eerste jaar bijna niets betaalt en daarna ineens een veel hoger bedrag. Bij Xelum betaal je gewoon een vast bedrag per maand of per jaar.

Natuurlijk kan ik niet beloven dat prijzen voor altijd hetzelfde blijven. Als mijn eigen hostingkosten bijvoorbeeld stijgen of kosten door inflatie toenemen, zal dat uiteindelijk ook deels doorberekend moeten worden. Daar ontkom je als bedrijf helaas niet aan. Maar mijn uitgangspunt blijft dat prijswijzigingen eerlijk, begrijpelijk en transparant moeten zijn.

Voorlopig richt ik me dus voornamelijk op ondernemers en het MKB. Mocht Xelum in de toekomst flink doorgroeien, dan zou uitbreiding richting particuliere klanten misschien een mogelijkheid zijn, maar dat is op dit moment nog niet aan de orde.

Ik hoop dat ik zo je vraag een beetje heb kunnen beantwoorden! Mocht je nog iets willen weten over Xelum.nl of over de diensten, stel je vragen gerust. 😊

Met vriendelijke groet,
Het Xelum team
Persoonlijk, snel en overzichtelijk.
Can I renew at my current price?

Yes. To keep your current price for your next web hosting term, renew your web hosting plan before 1 December 2026.

Misschien een optie voordat je verontwaardigd de keet verlaat.
Dit is toch te gek voor woorden, zo'n prijsverhoging.
Volgens het webhostingbedrijf zijn de huidige prijzen gebaseerd op 'oudere, tragere servers'. In de zomer van 2025 nam het bedrijf nieuwe hardware in gebruik. "De nieuwe infrastructuur kost aanzienlijk meer om te draaien", aldus Site.nl.
Doe mij dan maar de oudere hardware met de oude prijzen. Maar dat kan vast niet.
Nieuwe sneller hardware betekent gegarandeerd ook dat meer sites per server worden gehost. Dus…
Ik zou verwachten dat je bij nieuwe infrastructuur kijkt naar: a) het is gelijk of sneller dan de oude situatie en b) het verbruik ligt op hetzelfde niveau of lager dan de oude situatie. Daarnaast zal het onderhoud ook wel eens wat lager kunnen / moeten zijn dan oude meuk in de lucht houden, lijkt me. Lijkt me dat ze gewoon hun investering willen terugverdienen. Ook niets mis mee, maar wees er transparant over.
De oude meuk is inmiddels wel afgeschreven. De vervanging is dan een investering die ook weer over een aantal jaren wordt afgeschreven. Deze kosten hoeven niet eens hoger te zijn per gehoste site.
Oudere hardware gebruikt over het algemeen meer stroom. Dus is ook gewoon duurder om in de lucht te houden. Het is een utopie om te denken dat je voor de prijs van een kopje koffie een server in de lucht kunt houden waar je vervolgens als hosting partij ook nog marge op draait. Daarnaast is nieuwe hardware een stuk duurder geworden en kun je je bedrijf niet eeuwig om oude meuk laten draaien. Als het dan stuk is, schreeuwt elke 1 euro klant moord en brand dat zijn hobby-site een dag offline is.

Ik vraag me dan altijd af: als het zo goedkoop kan, waarom doet elke hobby Bob het niet lekker zelf?
Geen vast ip adres, stroomuitval als iemand de magnetron en stofzuiger tegelijkertijd aanzet, ruimte.

Er zijn soms wel voordelen aan thuishosten, zoals makkelijk hardware aanpassen, maar als je gewoon iets wilt draaien met betrouwbare uptime...

Of het gerechtvaardigd is om bij die prijs te klagen, dat is wat anders
Of het gerechtvaardigd is om bij die prijs te klagen, dat is wat anders
Dat de goedkoopste optie 202% stijgt is wat voor te zeggen maar dan kost het je 2,99 ipv die 50 cent. Als je dat niet kan missen per maand koop je een Raspberry Pi en host je het zelf.

Het is geen dumpert die 902% omhoog knalde.
Een kopje koffie, in deze tijd? :P Een sloot virtuele servers kan natuurlijk prima voor weinig.
Vooruit, een zelf gezet kopje koffie ;)

Zelfs bij virtuele servers hangt het er natuurlijk enorm vanaf wat je draait. Als het kale HTML is, dan kan alles. Maar zodra er iets dynamisch bij komt kijken, wordt het al snel lastiger. Vooral qua geheugen. Daarbij moet je ook iets regelen voor backups, onderhoud, datacenter kosten, etc.
Meer als in: waar is het voordeel voor de klant dat zij hieraan moeten meebetalen?
Je hoeft er als klant niets aan te hebben, maar ik kan me voorstellen dat het kan bijdragen aan een gevoel dat je data veilig is op een actuele infra in plaats van op oude zooi.

Het is toch niet heel ondenkbaar of onbegrijpelijk dat oude servers, waar oude software op draait en oudere websites. Die in theorie, met de komst van AI, mogelijk een steeds groter risico in je netwerk gaan vormen. Dat je die als bedrijf uit wilt faseren en gaat vervangen?

Ook leuk dat er mensen zijn die denken "dan blijf ik wel op de oude hardware", maar ook die worden duurder als er minder mensen gebruik van maken en dus naar rato meer kosten per klant aan vast hangen.

Uiteindelijk moet je niet meer gaan betalen. Opzeggen nalv de verhoging kan altijd. Aan jou de keuze of de moeite van verhuizen opweegt tegen deze verhoging.
Goed verhaal, maar daar gaat 0,1 % iets over horen laat staan echt iets aan hebben. Maargoed, deze enshi********** gaat door.
Dan staat het je toch vrij om weg te gaan en een hoster te zoeken die nooit aan vernieuwing wilt doen en niets geeft om de veiligheid van hun netwerk en jouw gegevens?

Het is voor veel mensen blijkbaar ook bijzonder moeilijk om een verhaal van een andere kant te bekijken dan vanuit hun eigen bubbel. Je eigen energierekening wordt duurder, de hardware die je voor je eigen pc koopt wordt duurder.. maar het is opeens gek als een bedrijf dat een hele tijd lage prijzen heeft gehanteerd en vast heeft gehouden opeens met een verhoging van 2 euro per maand komt? Kom op zeg.

Enshittification is heel wat anders, leuk dat je een populaire term wilt gebruiken. Maar als je dan een voorbeeld als Vimeo neemt: daar gaan ook ontslagrondes aan vooraf en verdubbelen vrijwel alle tarieven. Hier zie je gewoon over de hele breedte van het aanbod een kleine verhoging.

Dit is gewoon zeiken om het zeiken, een populair termpje gooien en nog even een uit de lucht gegrepen percentage erbij om het af te maken.
Bull natuurlijk,

Tenzij hun "nieuwe" servers "oude" hardware draaien (spijtig genoeg de dag van vandaag niet ondenkbaar met de herintroductie van vooral voor de consument letterlijk oude hardware (nieuwe mainboards met AM4 en DDR4, ....)) dan gaat die nieuwe server met hetzelfde verbruik en dezelfde footprint in de datacenters ook een pak meer site's kunnen draaien, dus zever argument, maar dat wist denk ik iedereen hier al :)
Nou, als ik kijk naar de perikelen die Hetzner heeft uitgehaald, die altijd echt een prijsvechter was. Die prijzen zijn nog veel harder over de kop gegaan en dan hebben we het over VPS'en.. Waar ik eerst +- 24.99 per maand betaalde werd dat al 31.99 per maand.. en als ik nu een nieuwe machine wil aanschaffen (exact dezelfde) dan kost die mij 85.99,- per maand. Over prijsverhogingen gesproken.. dus voorlopig zeg ik niks op want die nieuwe prijzen gelden nu in ieder geval alleen voor nieuwe spin-ups, maar niet voor reeds bestaande..

Ik begrijp dan deze hosting pakket prijsstijgingen ook wel.. Ook al zijn ze niet leuk.

[Reactie gewijzigd door Tweakez op 23 september 2026 13:24]

Daarom zijn wij ook gestopt met het huren van VPS's en soortgelijke en hosten wij tegenwoordig alles weer on premise met eigen hardware. We hebben net voor de RAMpocalypse 4 nieuwe servers gebouwd dus we zitten wel goed aankomende paar jaar.
Ik heb het geluk dat ik een beste infrastructuur heb bij zowel Hetzner als Netcup dus ik zit voorlopig wel goed op de oude prijzen! Zelfs met dedicated resources. Die prijzen (hopelijk) gaan niet verder de lucht in. Behalve als ik natuurlijk bijplus maar inmiddels ben ik al aan het opbouwen aan Netcup :+
Ja zo werkt de economie. Alles wordt duurder. En hardware is helemaal duur geworden door AI. Je geld wordt gewoon weg minder waard.

[Reactie gewijzigd door TheDudez op 23 september 2026 14:43]

Die hele site(.nl) lijkt me op consumenten gericht, maar nergens een woord over dat de prijzen exclusief BTW zijn. Pas ver in het bestelproces kom je er achter.

En dan natuurlijk hopen dat de klant niet afhaakt.
Ze melden nergens dat ze strikt B2C zijn. En dat zijn ze volgens mij ook niet. Onderaan kun je met een dropdown een btw tarief kiezen wat natuurlijk ook onzin is.
Dit is inderdaad onzin als je je enkel op de Nederlandse markt richt - dan kan je gewoon een toggle "met BTW / zonder BTW" doen.

Maar ze hebben hun website bvb ook in het Duits (19%), Zweeds (25%) en Engels (potentieel 0% voor buiten de EU of als B2B, of 27% voor Hongarije als B2C).

Dus ergens is het logisch dat ze pas zeker weten welk BTW tarief van toepassing is bij het afrekenen (en het invullen van facturatiegegevens), en dan snap ik die dropdown ook wel.
Het lijkt erop dat ze zich best op internationaal publiek richten, dus het BTW percentage is afhankelijk van het land waarin je je als klant bevindt.

In de dropdown in de footer - en dit zie je echt wel vaker - staat een dropdown met standaard BTW op 0%, wat ook het geval zou zijn als je je buiten de EU als klant aanmeldt.

Je kan daar het BTW percentage op jou van toepassing kiezen (bvb 21% voor Nederland, 25% voor Denemarken, etc).
Dat zal. Maar dan moet je bij de prijzen vermelden dat het zonder btw is. Dat doen ze nu niet.
En dan natuurlijk hopen dat de klant niet afhaakt
Principieel haak ik dan meteen af :), ik vraag mij dan altijd af waar in de verdere dienstverlening nog meer addertjes onder het gras zitten.
Als je al afhaakt zodra er BTW bij komt dan denk ik niet dat dit het soort diensten zijn waar je (via internet) naar moet kijken
Ik vermoed dat men niet afhaakt om het feit dat er btw bijkomt. Wel dat dit niet transparant is, prijzen moeten immers inclusief btw worden getoond aan consumenten. Beetje misleidend is het dan wel dat achteraf de prijs toch hoger is. Dat kan dan geen goede basis zijn voor het vertrouwen.

Ik lees net dat je onderaan zelf een btw tarief kan kiezen, standaard 0%. Dan veranderen de prijzen mee en staat er wel incl. btw als tekst bij. Geef dan eerst aan exclusief btw of anders het normale 21% btw percentage ipv 0%.

Het lijkt wel alsof alle de meeste hosters dit soort praktijken erop nahouden. Ik vind het geen goede ontwikkeling wat dat betreft.

[Reactie gewijzigd door purge op 23 september 2026 23:28]

En dan gaat het alweer om meerdere tientjes per jaar... Kan mij niet voorstellen dat de infrastructuur zoveel duurder is geworden om te draaien..
Bestaande denk ik niet, maar nieuwe hardware kost een vermogen tegenwoordig door allerlei factoren u wel bekend.
Zeker, maar zij zeggen "De nieuwe infrastructuur kost aanzienlijk meer om te draaien". Als ze draaien, dan hebben ze de hardware al.
Het is net hoe je er tegenaan kijkt :P. Ik denk dan juist aan de aankoopwaarde om die dan te draaien.
Maar draaiende houden kost geld, ook dat personeel wat erop zit wil loon ontvangen. Energie is duurder, dus ja.. En stel er raakt een server stuk dan zal die toch vervangen moeten worden.
Daarvoor neem je een garantiecontract af bij aanschaf van nieuwe hardware (vaak 5 of 7 jaar)

Zelf hebben we recent meerdere servers vervangen en “gelijke specs” als 5 jaar terug koste nu gemiddeld 3 tot 5 keer zoveel. Dus al koop je dezelfde capaciteit als je had, zal je prijzen flink moeten indexeren tenzij je al grove marges maakte en zelf gaat inleveren.

Hardware in een business critical omgeving wil je niet langer dan 7 jaar dienst laten doen.
Het najaar is er weer begonnen. We gaan nu een heleboel post zien als:bedrijf XYZ gooit de prijzen omhoog per…

Uiteraard met de nodige verontwaardiging eronder.

Ik kan me prima voorstellen dat veel freelance developers er de brui aan geven. Uurtarieven staan onder druk door AI en kosten stijgen door
Het najaar is er weer begonnen. We gaan nu een heleboel post zien als:bedrijf XYZ gooit de prijzen omhoog per…

Uiteraard met de nodige verontwaardiging eronder.

Ik kan me prima voorstellen dat veel freelance developers er de brui aan geven. Uurtarieven staan onder druk door AI en kosten stijgen door
Enerzijds snap ik de prijsverhogingen heel goed. Grotendeels aan twee belangrijke factoren te danken: AI en oorlog Iran.

Hogere prijzen werken door in hogere salarissen personeel. Hogere salarissen werken door in de prijzen. Voila…. een loon-prijs spiraal. Dan heb je de aandeelhouders, directeuren, eigenaren die vaak het meest ervan profiteren want het is lekker om je prijsverhoging naar boven af te ronden zodat je meer winstmarge overhoudt.
Ik heb ik 2024 basis hosting besteld, met een lengte van 6 jaar. Mijn verlengdatum is dus pas in 2030. De nieuwe prijzen gaan pas in na verlenging van je contract na 1 december. Dus ik mag concluderen dat voor mij de prijzen voorlopig niet veranderen.
Waarschijnlijk heb je geluk, maar lees je contract er nog eens op na. Misschien staat er wel een inflatie beding in, net als bij die boeven van KPN
Het bedrijf is van dezelfde ondernemer die eerder Versio oprichtte. Daar hanteerde men vergelijkbare lage prijzen, tot private equity het bedrijf overnam. Daarna werd de prijs veel hoger. Nu lijkt de eigenaar die laatste stap zelf te zetten, zodat de winststijging dit keer hemzelf ten goede komt.
Zijn plan is met site.nl inderdaad precies hetzelfde, door de verkoop van Versio heeft hij immers een enorme stapel geld liggen waardoor hij jaren lang verlieslatend kan zijn om zo tegen een bodemtarief een groot klantenbestand op te bouwen.

De komen jaren gaan de prijzen weer structureel omhoog, of hij verkoopt de boel wederom door aan één van de bekende spelers zoals Your.online of Team.Blue, we kennen het trucje inmiddels :)
goedkoop Hetzner servertje richt je tegenwoordig zo in met behulp van AI.

kun je zelf je websites hosten. Is niet meer ingewikkeld.
Ik dacht dat ook Hetzner de prijzen flink had verhoogd? En dan moet je ook echt alles zelf doen. Zelfs op een knopje laten drukken kost geld.
5,49 per maand kun je al heel wat sites op hosten

5,99 met ip4

[Reactie gewijzigd door HanBeert op 23 september 2026 13:36]

Totdat er iets fout gaat. Ik als ex-webhoster zou je toch aanraden om in elk geval iemand in je netwerk te hebben die verstand van zaken heeft. En te zorgen dat je je backups op een tweede locatie hebt staan en goed ingeregeld hebt.

Gooi er nog een controlepaneel bij, en dan zit je alweer op een prijs waarvoor het op heel grote schaal pas voordeliger is dan zo'n site.nl pakket...
Stelt echt niet veel meer voor tegenwoordig. Servertjes voor iets meer dan 5 euro per maand. Daar kun je heel wat simpele sites op draaien. Als er iets fout gaat zet je de snapshot terug.

Is echt niet zo ingewikkeld meer.
Die snapshots bewaren ze ook maar voor 7 dagen, wat als je er later achter komt?
//edit
Natuurlijk, AI lost alles wel op :X

[Reactie gewijzigd door thomas1907 op 23 september 2026 20:03]

Snapshots gaan niet weg. Backups wel, dan kun je max 7 dagen terug.
Maar kom, dit gaat om simpele websites. En anders regel je via AI een automatische backup die je thuis bewaard. Stelt ook niets meer voor.
Je denkt er echt veel te makkelijk over, net als velen hier. Ik heb niet echt het idee dat veel mensen nu echt zelf ervaring hebben op dit gebied. En dat is helemaal niet erg, maar om dan maar te lopen roepen dat het niets voorstelt terwijl je zelf zonder AI ook niet verder kwam is ook wel makkelijk.

Als je doelt op een eigen server, dan prima. Dan is het zeker goed te doen, ook niet heel lastig inderdaad en met AI kom je wel een eindje. Maar zoals @CorbataGames al aangeeft stopt het daar niet als je het commercieel wilt aanbieden, want:

Of je kiest ervoor om een groot deel managed te doen en het kost je per klant tijd om iets i te richten en onderhouden of je moet een controlpanel kunnen bouwen of de licentiekosten toevoegen voor iets als DirectAdmin, Plesk of cPanel.

Dan krijg je nog een stukje uptime garantie die je wilt bieden, dus je zult je server moeten monitoren. Niet alleen je uptime maar ook eventuele cpu load, geheugen dat volloopt. Dat kan met simpele meldingen van Hetzner, maar die komen te laat of op momenten dat je niet bereikbaar bent. Dus ook iets van een pro-actieve setup kost tijd of een licentie om op te zetten.

Dan de data veiligheid en dan doel ik niet op de toegang afschermen. Dan heb je enerzijds het onderhoud van je server (Ubuntu, php, mysql, redis, etc, ecc) wat hier tijd kost en ook ervaring of een beetje kennis vereist (zelfs met ai). En anderzijds het indekken van je risico's dat de data zoek raakt. Dus.. je richt een raid-setup van je drive in, je maakt een on-site back-up en eventueel voegen we daar ook nog een off-site locatie aan toe. Elke stap voegt kosten toe en afhankelijk van de redundatie van back-ups ook nog een factor X die de kosten telkens doen toenemen.

Ik wil het niet doen klinken als hogere wetenschap. Maar met mijn eigen zaak zwengel ik in elk geval niet zomaar een servertje op voor mijn klanten waar we hun website op hosten.
Ik heb het niet over zakelijk aanbieden. Gewoon voor jezelf en een paar vrienden. Kost bijna niets en stelt geen klap voor. Dit soort speelgoedpartijen kun je echt makkelijk zonder.
Je kiest ook een hoster, ongeacht welke, omdat je een stabiel en veilig netwerk wilt. Eventueel het onderhoud wilt uitbesteden aan iemand anders dan jezelf. Jouw eigen opzetje voor jezelf en je vrienden is in geen enkel opzicht te vergelijken met een netwerk en het werk dat een serieus bedrijf in de hosting voor hun klanten steekt.

Als jij over de kennis beschikt (of denkt te beschikken) dan moet je ook wegblijven bij een hostingpartij die kant-en-klare pakketten aanbiedt. Dan ben je hun doelgroep ook niet en moet je inderdaad een niveautje verder in de keten gaan richting een Hetzner zoals je al zegt.

Maar zelfs dan is de goedkoopste vps bij Hetzner nog duurder dan het goedkoopste pakket van deze aanbieder. Wat hebben we dan gewonnen?

Dus je advies is leuk, een vpsje bij Hetner, maar maar ook als je het hebt over particulier aanbieden dan komt er meer bij kijken dan even wat cli commands kopiëren en plakken vanuit ChatGPT. Allemaal leuk en aardig voor websites en mensen die het niets boeit als wat stuk gaat, maar de moeite die gestoken wordt om dat te voorkomen is juist waar je voor betaald bij een aanbieder.

Just my two cents.

[Reactie gewijzigd door joshua043 op 23 september 2026 22:15]

Prima. Het lukt hier uitstekend. Geen site.nl nodig 20 sites op een vpsje van 6 euro per maand is echt een makkie.

En wil je 20x 3 euri of meer betalen prima, ga je gang.
En ook hiermee geef je alleen maar weer aan dat je niet leest en maar wat roept om te roepen. Het Basis pakket van € 2,99 is geschikt tot 25 domeinnamen, e-mail en sites.

Of dat lukt met 10 GB valt te betwijfelen en daar is de 40 GB (even uit het hoofd) die Hetzner je biedt zeker een verbetering. Maar bij Hetzner heb je wel geen enkele infra op poten om e-mail te gaan versturen, dus wat ga je dan doen? Ga je dat zelf op poten zetten (heel veel succes!) of ga je daar een aparte dienst voor nemen en ruim over die 6 euro per maand gaan?

Nogmaals, je vergelijkt appels met peren en je argumenten halen het gewoon niet. Als dit is wat jij nodig hebt voor je sites dan ben je de doelgroep van geen enkele hoster. Dan ben je een hobbyist. In geen enkele business zijn de kosten waarmee een hobbyist zich redt over het algemeen haalbaar te maken voor een bedrijf dat ditzelfde zakelijk probeert aan te bieden.

P.s. het pakket "Plus" voor 8 (nieuwe tarief - dat mag ik wel een vergelijkbare prijs vinden als 6 euro voor je vps) biedt je 50 GB opslag, onbeperkt dataverkeer, hosting voor maximaal 50 domeinnamen incl. e-mail met een maximum van 50 adressen. Nu jij weer.

[Reactie gewijzigd door joshua043 op 23 september 2026 22:31]

Prima. Wie wil hosten voor 3 euro heeft geen bijzondere site . Je doet heel ingewikkeld maar het stelt tegenwoordig niets meer voor.

Dat was vroeger
Het tarief maakt echt helemaal niets uit of een site bijzonder is of niet. Er zijn genoeg waardevolle sites die genoeg kunnen met zo'n pakket van 3 euro. En daarbij geef je zelf al de hele tijd aan voor 6 euro veel minder te kunnen leveren dan een bedrijf voor 3 euro per maand doet.

[Knip - kleine cynische monoloog weggehaald]: Jij doet duidelijk te simpel over iets dat veel ingewikkelder is dan hoe je het voor doet komen. Doe vooral je ding, host op deze manier voor jou en je vrienden als dat werkt voor jullie. Maar je bent in geen enkel opzicht te vergelijken met, of een concurrent van, een serieus bedrijf dat wel weet waar het mee bezig is en dat zal niemand zijn die je advies om maar gewoon een VPSje te starten gaat volgen.

Welterusten!

[Reactie gewijzigd door joshua043 op 23 september 2026 22:49]

-knip-

[Reactie gewijzigd door joshua043 op 23 september 2026 23:13]

Dat is geen server, dat is een vps. En die voldoet vaak al heel gauw niet meer voor de zaken waar ik hosting voor nodig heb.
Dan ga jij bij Site.nl je systeempje hosten. Ik heb 10.keer liever een eigen vpsje
Ik ken het andere webhostingbedrijf die onder deze eigenaar gestart was, Versio... laten we zeggen dat ik ook bij site.nl ver weg zal blijven. Maar ik heb 15 jaar zelf een webhosting-bedrijf gehad en kan dus ook prima zelf mijn zaken onderhouden.

Mijn hele punt is, dat het hebben en onderhouden van een eigen (VPS-)server makkelijk klinkt, maar als de shit hits the fan ben je toch heel blij als je het ergens ondergebracht hebt waar ze verstand van zaken hebben.
Zelfs met mijn 15 jaar ervaring in de webhosting loop ik af en toe tegen zaken aan. Heel veel kun je in samenwerking met AI wel oplossen, maar sommige zaken ook niet.
Het andere deel van mijn punt is, dat een eigen VPS plus een backup plus een controlpanel (wellicht niet nodig, maar als je meerdere sites draait toch al heel gauw wel wenselijk voor bijv. je e-mail te onderhouden) al heel snel veel duurder wordt dan een webhosting pakket.

Verder heb ik absoluut een voorkeur voor root-toegang en dedicated resources, maar je moet simpelweg wel weten waar je mee bezig bent.
Ik mag toch hopen dat niemand hierdoor verrast is en ook degenen die de laatste jaren klant bij deze partij zijn geworden beseffen dat ze wellicht oogkleppen op hadden en niet realistisch naar het aanbod hadden gekeken op dat moment.

Een provider kan natuurlijk niet structureel deze prijzen aanbieden, dat kan iedereen verzinnen.

Dit was een vrij nieuwe speler op de hostingmarkt, opgericht door een partij met een grote zak geld die een tijdje verlies kan maken en diensten met een negatieve marge kan verkopen om een groot klantenbestand op te bouwen.

Dit is al tig keer eerder gedaan door hostingproviders: de markt naar je toetrekken door extreem goedkoop te zijn en wanneer je tevreden bent met de hoeveelheid klanten die je hebt verzameld gooi je de prijs een keer over de kop.

Er zullen een aantal klanten weggaan, maar de meeste nemen het op de koop toe en blijven zitten.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn