Firefox voor iOS krijgt ingebouwde adblocker die standaard uit staat

Mozilla heeft een adblocker ingebouwd in Firefox voor iOS. Die staat standaard uit. Daarvoor is geen extensie nodig, omdat Firefox op iOS geen extensies heeft. Op andere besturingssystemen vereist een adblocker in Firefox wel een extensie.

Mozilla gebruikt op iOS de WebKit Content Blocker in combinatie met EasyList om advertenties te blokkeren, meldt het bedrijf. Mozilla testte de functie al weken. Nu maakt Mozilla die definitief beschikbaar.

De functie blokkeert niet alle advertenties. Als sites advertenties vanaf hun eigen domein aanbieden, laat de browser die nog steeds zien. Ook advertenties op de startpagina van de browser, waar Mozilla geld aan verdient, blijven zichtbaar.

De adblocker is in te schakelen via de instellingen en staat standaard uit. Waarom dat is, zegt het bedrijf niet. Firefox op Android heeft al jaren adblockers via extensies. Op Windows, Linux en macOS geldt dat ook. Mozilla zei een paar maanden geleden te werken aan een ingebouwde adblocker.

Firefox adblocker voor iOS

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

01-09-2026 • 17:13

15

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

Ik dacht dat de verschillen tussen iOS en Android de afgelopen jaren enorm waren afgenomen, zeker toen Apple 15 jaar te laat hun homescreen een update gaf. Maar dit is er nog zo1tje. Geen extensies in webbrowsers. Ik heb mijn schoonvader een jaar geleden ofzo Firefox met Ublock origin aangeraden, maar hij kwam er niet uit. Toen kwam ik er dus achter dat dit een beperking is van iOS. Wel top dat het nu soort van gaat werken dankzij Modzilla.
Safari op iOS heeft dan wel gewoon extensies. Er zijn duizenden adblockers op iOS te krijgen maar dan voor safari.
Precies, en Orion voor iOS ondersteund ook nog eens FireFox extentions.
Dat bevestigt het punt dat OP maakt, onder iOS kunnen apps na decennia nog steeds niet wat apps onder Android wel kunnen.

Een andere browser engine gebruiken? Kan niet.

Het bestandssysteem benaderen? Nope.

Een torrent client installeren? Niet in de appstore.

Een andere launcher gebruiken? Kan niet.

Een default app voor acties kiezen? Super beperkt.

Een app sideloaden, een mp3 als beltoon instellen, communiceren met usb apparaten, de console gebruiken: zo goed als niet.
Dit soort dingen zou ik een aantal jaar terug als android gebruiker ook gezegd hebben maar eigenlijk zijn het hele specifieke punten die voor veel mensen niet belangrijk zijn. Ik gebruik nu drie jaar een iPhone en had laatst een S26 om te proberen en kwam erachter hoe inconsistent OS het is en een drama om de goede instellingen te vinden. Je kunt van beiden een lijst maken met min en pluspunten maar uiteindelijk bepaalt de gebruiker wat hij/zij belangrijk vindt.
Edge in iOS heeft zelfs extensies! Waarom firefox dat nog niet eerder had begrijp ik ook niet helemaal. Je hebt wel firefox focus geloof ik, die heeft al tijden een ingebouwde adblocker.
Het is juist beter op iOS dan op Android, want Android apps vinden Chrome aanzienlijk leuker dan Firefox en op iOS installeer je gewoon een Adblocker voor Safari en het werkt.
Wat bedoel je? Mijn apps openen zonder probleem Firefox. Wat moeten ze leuk vinden ?
Standaard uit omdat papa Google met de 600 miljoen per jaar niet te hard tegen de schenen moet worden geschopt.
Normaal wordt er geklaagd als opties standaard aan staan maar als het dan om advertenties gaat gaan we klagen dat het standaard uit staat.
Welke versie zou dit dan zijn?
155.0 (76235) Maar had inderdaad wel even vermeld mogen worden in het artikel.
Advertenties zijn slecht als we er niets aan verdienen. Advertenties zijn goed als wij er iets aan verdienen. Interessante visie.
Eigenlijk wel logisch natuurlijk, je moet toch ergens geld mee verdienen. Of betaal jij een maandelijkse bijdrage aan de maker van jouw browser?
Maar geen manifest V2 begrijp ik? Anders zijn browsers op iOS alsnog kreupel.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn