Australië grijpt in bij Roblox: toezicht op maatregelen bescherming kinderen

Het Australische overheidsorgaan eSafety heeft toezicht ingesteld op de maatregelen van Roblox ter bescherming van kinderen. Volgens eSafety voldoen de maatregelen niet en kunnen kwaadwillenden ongemerkt contact opnemen met kinderen op het platform.

RobloxRoblox voldoet daarmee volgens eSafety niet aan de Online Safety Act van Australië, de wet die techplatforms verplicht kinderen te beschermen. Daarom heeft eSafety voor het eerst toezicht afgedwongen. Roblox moet zijn maatregelen laten controleren door een onafhankelijk bedrijf.

Hoewel de wet al van kracht is, konden volwassenen volgens eSafety via Roblox nog steeds contact opnemen met kinderen. Ook konden ze gesprekken voeren op fora over de game en de contacten van kinderen in kaart brengen.

Roblox heeft beloofd binnen drie maanden nieuwe maatregelen in te voeren. Kinderaccounts worden standaard privé, contact tussen volwassenen en kinderen wordt onmogelijk en gebruikers krijgen altijd bericht over de uitkomst van hun klacht. Roblox gaat de maatregelen doorvoeren, maar is het niet eens met de bevindingen. Naar schatting spelen 1,7 miljoen kinderen Roblox in Australië.

Roblox en kinderen

Roblox is populair onder kinderen en heeft daardoor de aandacht van veel overheden en toezichthouders. Via het platform konden volwassenen met kwade bedoelingen makkelijk in contact komen met kinderen. Inmiddels zijn er specifieke kinderaccounts en andere instellingen die dat moeten voorkomen. Ook in Nederland is er aandacht voor Roblox. In Rusland is Roblox daarom een tijdje verboden geweest.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

20-08-2026 • 18:01

32

Reacties (32)

Sorteer op:

Weergave:

Hoe moet je dan een potje spelen met je eigen kinderen ?
Is een enorm gedoe. Chatten kan niet meer. Of je moet met paspoorten uploaden oid aantonen dat je familie bent.

Gelukkig zit je met je kids meestal in dezelfde ruimte dus hoef je niet per se te chatten.

Idioot, die mensen die een leuk online platform voor silly /easy/casual games misbruiken om kinderen lastig te vallen. Hoe haal je t in je hoofd.
Hoe haal je het in je hoofd? Beantwoord die vraag alsjeblieft. Dan zou je een rijk persoon zijn.

Kunnen we niet gewoon zeggen dat we alle kinderen verbieden online games te spelen? Ga naar buiten... Ze HOEVEN niet online te spelen.
Als ik met mijn zoontje en zijn neefje en nichtje tegelijk speel hebben we een groepscall via FB open. In het spel is het onmogelijk geworden om normaal te communiceren met de eigen familieleden.
Thuis een Minecraft server opzetten. Misschien toegang geven voor vriendjes.
Chatten via Discord, dat andere onveilige platform :+
iemand een goede tutorial, die de boel "veilig" maakt?
Deinstalleren, zou ik zeggen.

Roblox doet IMO te weinig en te laat.
Een tiener die ik binnen mijn kennissenkring ken verdient er echter meer mee dan zijn ouders' salaris bij elkaar opgeteld.
Tja, een platform kan positieve én negatieve kanten hebben...
En dit is maar 1 van de dingen die niet kloppen bij Roblox.
Blacklisten in de router. Doe ik met meerdere services waar de kids niets te zoeken hebben.
Die is interessant. Daar ga ik eens naar kijken.
Buiten spelen is gevaarlijker in mijn optiek. (Don't tell the government, voordat ze dat ook aan banden gaan leggen.) De beste bescherming is je kinderen voorlichten over dat niet iedereen goede bedoelingen heeft, en dat ze nooit persoonlijke gegevens moeten prijsgeven, ook niet in ruil voor Robux. Verder vooral in verbinding blijven met je kinderen, zodat ze bij je komen als er iets vreemds gebeurt, in plaats van dat ze bang zijn voor negatieve consequenties.
Buiten spelen is gevaarlijker in mijn optiek
Op wat voor manier? Heb je hier ook enige onderbouwing voor?
Fysiek geweld, pestgedrag, drugsspuiten in de speeltuin, her en der een verdwaalde kinderlokker, seksuele intimidatie, potloodventers, verkeer, in contact komen met de verkeerden en snel geld gaan verdienen met drugshandel, psychotische buren (zoals diegene die laatst een meisje van 7 met een schaar aanviel).
Met onderbouwing bedoel ik bronnen die laten zien dat buiten spelen daadwerkelijk gevaarlijker is voor kinderen dan online met potentieel miljoenen mensen chatten.

Ik kan ook wel een lijstje opnoemen, hebben we helemaal niks aan.
Heb je zelf wel eens Roblox gespeeld? Je speelt in kleine servers, en de chat is enkel tekst, geen mogelijkheid tot het versturen van afbeeldingen of video. Heel veel woorden komen niet door hun tekstfilter heen. Met goede voorlichting en een goede connectie met je kind is het risico praktisch nihil.

Ik stop hiermee, want ongeacht wat jij en ik vinden: dit verandert niets, en dus heeft de wereld hier eigenlijk helemaal niets aan. ;)
Het probleem is dat vele chats sturen op contact buiten roblox om, bijvoorbeeld op Discord. Kan de chat van Roblox nog zo simpel zijn, als ze volwassenen contact laten zoeken met kinderen is alles wat daarna gebeurt ook Roblox’ verantwoordelijkheid.
Fysiek geweld, pestgedrag, drugsspuiten in de speeltuin, her en der een verdwaalde kinderlokker, seksuele intimidatie, potloodventers, verkeer, in contact komen met de verkeerden en snel geld gaan verdienen met drugshandel, psychotische buren (zoals diegene die laatst een meisje van 7 met een schaar aanviel).
Emigreer dan maar niet naar Australie.
Als er buiten constant op iedere hoek een pedofiel stond die iets wil doen met mn kind, dan hoop ik toch echt dat de overheid ingrijpt hoor. Wat een kromme stomme vergelijking.
Het is geen kromme stomme vergelijking. Er staat geen pedo op iedere hoek van Roblox. Daarnaast zijn de huidige ingrepen door overheden niet iets wat de pedofiel aanpakt (die vindt wel nieuwe mogelijkheden...), maar wat het speelplezier van kinderen bederft. Het zou een overheid zijn die kinderen verbiedt om zonder ouderlijk toezicht buiten te spelen, hen dwingt kuisheidgordels te dragen en op fluisterniveau te spelen, terwijl ze veroordeelde pedo's na vrijlating een woning tegenover een speeltuin of basisschool toebedelen.

O wacht... Dat laatste gebeurt in de praktijk allang...
Er zijn bij Roblox echter wel meer zaken die kinderen benadelen en misbruik maken van kinderen buiten het hele pedofiel verhaal om. Dat pedofiel verhaal is de kers op de bedorven taart.

Punt is wel dat het geen dingen zijn die andere platforms en games niet ook doen, dus enkel Roblox aanpakken is dan ook wel weer een beetje een onoprecht voelende actie. Dat is bekend dus daar scoor je punten mee bij de kiezer - zo voelt dat toch voor mij.
Ja hallo dat is toch hoe een gezond rechtstelsel hoort te werken? Die pedo heeft z'n tijd uitgezeten en mag de maatschappij weer in, er is geoordeeld dat hij geen gevaar meer is voor de samenleving. Als dat toch niet zo blijkt te zijn gaat die gewoon weer de bak in, waarschijnlijk nog veel langer deze keer.
"Pedofiel" werkt op de meeste mensen als een rode lap op een stier. Rede gaat de deur uit en emotie voert de boventoon. Er is een reden dat de "denk aan de kinderen" drogreden zo goed werkt.

Om nog maar te zwijgen over het feit dat pedofielen niet hetzelfde zijn als pedoseksuelen en de meeste pedoseksuelen geen pedofiel zijn. Mensen die kinderen (seksueel) misbruiken kicken in regel op het misbruik, niet op de kinderen. Kinderen zijn helaas het makkelijkste doelwit en slachtoffer.
Die distinctie is nogal moot, want het gaat om de mensen die wel degelijk achter de kinderen aan gaan, niemand heeft het hier over de pedoseksuelen, dat haal je er zelf bij. Het maakt mij geen hol uit wat hun sexuele geaardheid precies is of in welk vakje hi/zij precies past, we hebben het over de gebruikers op Roblox die specifiek op minderjarige kinderen jagen, wat meermaals luid en duidelijk is gebleken een groot probleem te zijn op Roblox. En dat is niet alleen seksueel getint, kinderen worden op allerlei manieren uitgebuit, zelfs door Roblox zelf met een verkapt kinder-arbeid model.

@NLblabla daarom is het een stomme vergelijking, als je hem wilt gebruiken dan is er meermaals geconstateerd dat als je kinders naar school lopen, dat er meerdere viespeuken iets met je kind wil doen. Dus dan mag wetgeving en overheid er best mee gaan bemoeien, aangezien het platform zelf er blijkbaar niet zoveel om lijkt te geven.
Maar dan zijn de mensen op Roblox dus pedoseksuelen. Omdat ze er naar handellen ongeacht hun geaardheid

Pedofielen voelen zich seksueel aangetrokken tot kinderen, maar acteren daar niet op. Zodoende ook niet de mensen waar we het hier over hebben.

Je bewijst eigenlijk alleen mijn punt met direct weer een emotionele respons...
Waar ik toch nog even op terug wil komen: ik ben het in principe gewoon met je eens. Roblox benadeeld de jeugd op allerlei manieren en neemt onvoldoende verantwoordelijkheid in het creeëren van een veilig platform voor ze. Dat zullen we dus moeten afdwingen. Hoe daar heb ik dan weer niet voldoende kennis van om iets zinnigs over te kunnen zeggen.

Mijn hele zijspoor over pedoseksuelen was eigenlijk bedoeld om aan te geven dat ik de indruk had dat NLblabla zijn punt niet voldoende kon onderbouwen en dus maar meteen de "pedo" kaart trekt als laaghangend fruit in de discussie om een zo heftig mogelijke reactie uit te lokken die mogelijk niet tot het beste resultaat leid.

Er zijn in mijn beleving namelijk veel meer platformen die de de jeugd op zelfde manieren benadelen als Roblox. Het zou zonde zijn als men zich enkel op Roblox zou richten omdat daar "toevallig" disproportioneel veel pedos op zitten en op de andere platforms minder of niet. Dat terwijl de andere platforms er overduidelijk toch ook kwalijke praktijken op nahouden en onvoldoende verantwoording nemen in het creeëren van een veilige omgeving voor de jeugd.

Sterker nog, we hoeven ons zelfs niet eens te focussen op de jeugd omdat diezelfde praktijken en nalatigheid regelmatig een vergelijkbare negatieve impact heeft op volwassenen. Vandaar ook mijn verwijzing naar de "denk aan de kinderen" drogreden. Als je je verdiept in de materie hoef je die kaart niet eens te trekken, lijkt mij.
edit:
Paar spellingsfouten die ik had gemist gecorrigeerd

[Reactie gewijzigd door Zonder op 22 augustus 2026 08:46]

En die maatregelen gelden dan zeker alleen voor australië of meteen wereldwijd?

Indien alleen autralië kun je er vergif op innemen dat door de maatregel hun inkomsten omlaag gaan.
Laat ze het probleem bij de bron aanpakken en uitzoeken wie al die vieze volwassenen zijn.

Ai laten baiten en de mensen oppakken. Wegkijken van het probleem helpt niet.
Meeste kindermisbruik, gebeurd toch echt gewoon thuis, familie of huisvriend, hoe ga je dat oplossen, die vieze volwassenen zijn meestal papa of een oom...
"Ook in Nederland is er aandacht voor Roblox. In Rusland is Roblox daarom een tijdje verboden geweest".
Jeetje, zelfs een verbod in Rusland vanwege de aandacht in Nederland. Zorgelijke ontwikkeling.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn