Meer informatie over PlayStation3-architectuur

Op de website van The Inquirer lezen we dat er meer informatie over de PlayStation3 architectuur is gevonden. Op 26 september 2002 heeft Sony een patent aangevraagd waaruit blijkt dat de spelcomputer is opgebouwd uit losse cellen die ieder één CPU en acht APU's herbergen. De CPU zal waarschijnlijk een PowerPC-processor zijn, de acht vectorprocessors zijn allemaal uitgerust met 128KB geheugen. De PlayStation3 zal zo kunnen beschikken over een totaal van 4GHz en kan 256Gflops produceren. De cellen zullen allemaal verbonden zijn met het centrale geheugen van 64MB middels een 1024bit bus.

PlayStation logo Waarschijnlijk wordt de PlayStation3 uitgerust met vier van de bovengenoemde cellen, echt vast staat het aantal echter nog niet. Naast de uitbreiding van het aantal VPU's is ook het besturingssysteem onder handen genomen. Ook wordt er gespeculeerd over een FireWire aansluiting om de PlayStation3 te gebruiken voor distributed computing. Al dit nieuws heeft The Inquirer ingefluisterd gekregen van een, naar hun zeggen, betrouwbare bron dicht bij Sony.

Door Martijn van der Poel

Nieuwsposter

08-01-2003 • 13:15

64

Submitter: T.T.

Bron: The Inquirer

Reacties (64)

64
64
48
5
0
0
Wijzig sortering
Al dit nieuws heeft The Inquirer ingefluisterd gekregen van een, naar hun zeggen, betrouwbare bron dicht bij Sony.
Dat niet alleen, er is ook gewoon -publiekelijk toegankelijk- octrooi informatie in te zien over de architectuur die Sony wil gaan gebruiken. Zie hier:

http://appft1.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO2&Sect2=HITOFF&p=1 &u=/netahtml/PTO/search-bool.html&r=1&f=G&l=50&co1=AND&d=PG01&s1=20020 138637&OS=20020138637&RS=20020138637
Op de genoemde link staat informatie over Computer architecture and software cells for broadband networks wat natuurlijk een breed interpeteerbare zin is, het kan over de genoemde cellen gaan maar ook over pc's (Computer + software) gaan die samen een distributed omgeving vormen.

Het is een mooi idee van Sony, maar als ze weer voor hetzelfde probleem zorgen als dat er met de PS2 is, zal een groot gedeelte van de mogelijjkheden niet gebruikt gaan worden. Programmeren is voor de PS2 erg lastig, zeker als je alle grafische pracht wilt gebruiken die de PS2 ondersteund. Daardoor zijn er dus erg weinig games die volledig gebruik maken van de PS2 en dat is dus zonde.

Ik hoop dus dat Sony dat met de PS3 beter gaat aanpakken.
Volgens mij is de PS2 helemaal niet zo moeilijk te programmeren.

In de X-Box zit een super grafische processor, maar de meeste games zien er niet veel beter uit dan op de PS2.

Dan denk ik bij mezelf dat de PS2 dus blijkbaar makkelijker te programmeren is dan de X-Box. PS2 programmeurs halen (waarschijnlijk) het maximale uit de grafische processor, terwijl X-Box programmeurs dat (nog) niet doen.

De X-Box programmeer je met DirectX, dus ik concludeer dat de API in de PS2 makkelijker te gebruiken is dan DirectX.

Waar gaat mijn redenatie fout?

Bedenk dat Microsoft DirectX 8 in samenwerking met nVidia heeft gemaakt, dus DirectX sluit toch aardig aan op de nVidia chip in de X-Box zou ik zeggen. Toch zie ik het er niet echt van af...

Ik zal eens Tony Hawk Pro Skater 4 vergelijken. Die is gemaakt voor alle platforms, en je zou verwachten dat de heren consolebouwers vet hebben geinvesteerd in deze game om hem er op *hun* console er het beste uit te laten zien. Ik kan me niet voorstellen dat sequel 4 van één van de bestverkochte sports games van de afgelopen jaren voor de PS2 geschreven is en naar de andere consoles geport is. Maar goed, misschien heb ik dat fout.
Waar gaat mijn redenatie fout?

Bedenk dat Microsoft DirectX 8 in samenwerking met nVidia heeft gemaakt, dus DirectX sluit toch aardig aan op de nVidia chip in de X-Box zou ik zeggen. Toch zie ik het er niet echt van af...

Ik zal eens Tony Hawk Pro Skater 4 vergelijken. Die is gemaakt voor alle platforms, en je zou verwachten dat de heren consolebouwers vet hebben geinvesteerd in deze game om hem er op *hun* console er het beste uit te laten zien. Ik kan me niet voorstellen dat sequel 4 van één van de bestverkochte sports games van de afgelopen jaren voor de PS2 geschreven is en naar de andere consoles geport is. Maar goed, misschien heb ik dat fout.


Je moet er vanuitgaan dat de meeste games voor elke console door een ander bedrijf wordt geport, deze hebben waarschijnlijk niet de rechten of mankracht om meer dan alleen de 3d engine en de game-logica te porten.

Het punt is dat het modelleerwerk is gebaseerd op de traagste console...men maakt modellen met minder polygonen dan de xBox aankan...
Meestal worden wel hogere kwaliteit textures gebruikt (deze waren aanwezig tijdens het maken van het artwork).

Waar je naar moet kijken zijn games die alleen op de xBox uit zijn gekomen, misschien kan je het daar beter aan zien.
en dan is er natuurlijk het feit dat de PS2 al wat langer op de markt is dan de xBox...
Anoniem: 63024 @RetepV8 januari 2003 15:00
De Xbox kan veel meer, kijk maar naar Xbox-Only spellen als Splinter Cell (PC demo nu verkrijgbaar voor degene met dikke videokaarten).
De gelijkwaardigheid tussen spellen ontstaat omdat eerlijk gezegd bijna alles gemaakt wordt voor de PS2 met zijn gigantische afzetmarkt. Het is zo makkelijk om een spel te porten zonder veel aanpassingen en dik geld te vangen. De meeste spellenfabrikanten nemen niet de moeite om hun spel aan de betere Xbox of GameCube aan te passen omdat het gewoonweg teveel tijd kost.

Wat THPS4 betreft: om hem goed tot zijn recht te laten komen op de Xbox zal je veel van het spel moeten herschrijven om gebruik te kunnen maken van de gave nieuwe technieken zodat die er ook echt beter uit ziet (THPS4 is mooier op de Xbox, maar het scheelt zo weinig dat de meeste mensen het niet opvalt). En nogmaals, dat kost teveel tijd voor de publishers, die willen het spel zo snel mogelijk verkopen terwijl het nog 'hot' is.
Offtopic: Splinter cell is bevestigd voor de PS2, en Gamecube, dan zul je naar mijn mening wel kunnen "zien" dat SC voor de xbox is geschreven
"Ook wordt er gespeculeerd over een FireWire aansluiting om de PlayStation3 te gebruiken voor distributed computing."
De PS2 heeft toch ook al een IEEE1394 aansluiting?
Maar de PlayStation2 is niet geschikt voor distributed computing ;)
In combinatie met linux wel!
Das niet waar. Sony biedt zelf een Linux pakket aan incl. toetsenbord etc.
Ik heb de Linux kit, ik kan je vertellen dat op dit moment de firewire poort niet ondersteund word door de kernel.
Ook is er nog geen client voor distributed MIPS speciaal voor de PS2.
Anoniem: 34169 @tHe_BiNk8 januari 2003 15:05
maar dat is weer illegaal want daar heb je een modchip voor nodig :Y)
Een ps2 beschik over een gewone USB poort. Een IEEE1394 is gewoon een andere woord voor firewire. En de PS2 heeft geen firewire
zo komen ze misschien aan de benaming PS/2 poort :D
PS/2 komt van IBM toen ze met hun "Personal System 2" adverteerden wat niets meer was dan een 286 en de opvolger was van de 8086 processor.

De ronde PS/2 connectoren die we nu op PC's terugvinden waaren voor het eerst te vinden op deze computers om het toetsenbord en de muis aan te sluiten.

Steeds meer merken stappen trouwens over op USB only.
Woops.. geen firewire? Op de mijne zit wel een Firewire aansluiting. Die heet welliswaar I-link, maar da's precies hetzelfde :)
Deze verhalen waren er ook over de PS2 toen die nog niet uit was.

Maarja, de PS3 zal pas over 2.5/3 jaar verschijnen. Tegen die tijd zal dit best mogelijk zijn.
Belangrijk feit is dat Sony heeft aangegeven geen makkelijk te gebruiken API, a la Microsofts DirectX voor Xbox, zal implementeren, waardoor het nog steeds moeilijk zal zijn om te programmeren voor de Playstation 3. Microsoft zal met de Xbox 2 wederom een dergelijke API meeleveren, waardoor het voor developers wellicht interessanter is om voor de Xbox 2 te gaan ontwikkelen.
dion_b Moderator Harde Waren 8 januari 2003 13:45
De CPU zal waarschijnlijk een PowerPC-processor zijn, de acht vectorprocessors zijn allemaal uitgerust met 128KB geheugen. De PlayStation3 zal zo kunnen beschikken over een totaal van 4GHz en kan 256Gflops produceren.
Het is weer zover :Z

Een stel marketinglui denken dat 8 400MHz APU's en een 800MHz CPU opgeteld mogen worden tot '4GHz'- het moet niet nog veel gekker gaan worden :(

Het is alsof je de snelheden acht personensauto's en een racemotor die op dezelfde weg rijden bij elkaar op mag tellen om ver boven de geluidssnelheid uit te komen |:(

Flops optellen mag daarentegen natuurlijk wel...
Anoniem: 58195 @dion_b8 januari 2003 14:54
Ik weet niet of ze het doen, maar waarom zou dat niet mogen?

Die vergelijking met die auto's zou meer moeten zijn: Het is alsof je de 'afstand' die auto's samen afleggen bij elkaar optelt.
Want als 1 processor 400M kloktikken per seconden produceert, dan produceren 2 er per seconden toch gewoon 400M + 400M = 800M?
1 wekker draaid op 1Hz, 8 wekkers op 8Hz (8 tikken per seconden). Wiskundig geheel correct, en nog paralel ook, das nog veel beter :)
Het leuke is nu dat jij nu zelf een fout maakt in je post.
Want 8 wekkers draaien niet op 8Hz als een wekker op 1Hz draait dan zijn het 8 wekkers die op 1Hz draaien. En in totaal hebben de 8 wekkers een capiciteit van 8Hz per seconde als gezamelijk totaal, maar draaien op 8Hz doet er geen een (hoop ik), anders zou de tijd veels te snel gaan ;)
Ok, mischien was het woord 'draaien' iets te dubbel, ik bedoelde er niet mee het aantal gedraaide graden per seconden natuurlijk maar gewoon dat het geheel van 8 wekkers 8 tikken per seconden geven.
dion_b Moderator Harde Waren @Anoniem: 475508 januari 2003 20:09
En dat is, als je de analogie neemt, het aantal Flops, wat je wel mag optellen. 8 1Hz wekkers rinkelen nog steeds op 1Hz (anders zou een koor van 8 tenoren hoger klinken dan een sopraan :+ )
Anoniem: 47550 @dion_b8 januari 2003 15:05
Nee, de verstrekte informatie is wel correct. In dit geval mogen de MHz-en wel bij elkaar worden opgeteld omdat er namelijk letterlijk gezegt wordt 'De PlayStation3 zal zo kunnen beschikken over een totaal van 4GHz en kan 256Gflops produceren.' en niet dat er een 4GHz CPU in zit .. maar theoretisch gezien zal de PS3 4GHz / 4.000.000.000 instructies per seconde kunnen uitvoeren.
dion_b Moderator Harde Waren @Anoniem: 475508 januari 2003 22:27
Dat mag omdat Sony marketinglui dat zeggen :? Dan mag ik de 11 P75 CPUs die ik in een zakje heb zitten ook als 825MHz beschouwen |:(

Frequenties kun je gewoonweg niet zo optellen, wel evt bandbreedtes, operations, noem maar op, maar NOOIT frequenties. 3e klas middelbaar natuurkunde, dit...
Klinkt allemal erg goed, maar hoe lang duurt dit nog ? Een hele tijd.

Maar ik denk dat Sony weer een sterke spel console zal hebben met de Playstation3. Ik moet zien wat Microsoft en/of Nintendo hier tegenover zetten.

Maar rustig afwachten, allemaal toekomstmuziek uiteindelijk
Maar ik denk dat Sony weer een sterke spel console zal hebben met de Playstation3. Ik moet zien wat Microsoft en/of Nintendo hier tegenover zetten.
Dat zien we wel als de PS3 wordt uitgebracht, maar MS heeft een heel groot voordeel bij de manier waarop ze hun console ontwerpen, dat voordeel is dat ze gebruik maken van standaard componenten, zoals Intel CPU's en GPU's van nVidia. Daardoor zijn de R&D kosten voor MS veel lager dan die van Sony, als de geruchten waar zijn zal de ontwikkeling van de cellen wel de nodige Euro's gekost hebben.

En daarbij zijn pc's games erg gemakkelijk te porten naar de Xbox, terwijl dat naar de PS2 en straks de PS3 veel lastiger is.
En het programmeren voor games is voor de Xbox gemakkelijker dan voor de PS2 en misschien de PS3, daardoor is het makkelijker om alle grafische mogelijkheden te gebruiken.

Daardoor kan de kracht van de PS2 en PS3 misschien wel groter zijn, maar als het lastig is om ervoor te programmeren is die voorsprong teniet gedaan.

Het wordt dus afwachten wie er gaat "winnen".
niet helemaal waar, intern zijn het wel standaard onderdelen waardoor het voor programeurs makkelijker wordt om spellen en aplicaties ervoor te maken. Maar de onderdelen zoals cpu/gpu/chipset zijn toch wel degelijk "niet standaard".

Zo is de CPU vast op het moederbord gesoldeerd en wordt bij intel op een andere manier gepackaged, en de gpu/chipset van Nvidia is ook geen gewone Nforce maar ook weer aangepast aan de Xbox
Beaves bedoeld dat er geen hele nieuwe Intel Core ontwikkeld hoeft te worden en de chipset is niet duur. De grafische programmering is ook niet zo moeilijk vanwege de 'normale' nVidia chip met gewone direct x 8 functies en dus ook programmering....

Dat wat jij bedoeld zijn alleen kleine aanpassingen aan het standaard verhaal, de technieken en core's van de cpu en gpu bestonden al, zo hoeft er maar een klein beetje R&D aan de aansluiting en verbinding tussen de componenten uitgegeven te worden.

Bij de ps3 wordt dat niet gedaan en komen er allerlij andere technieken kijken die niets met gewone pc standaarden te maken hebben en daarom zijn ze nu al bezig. Van de XBox 2 hoor je nog niets, dat kan ook nog niet omdat als het weer op een pc gebaseerd is de ontwerpen er nog niet eens zijn. Zo heb je gelijk niet het probleem dat je te vroeg begint en over 3 jaar misschien wel met een verouderde techniek zit, dat risico loop je als je 3 jaar eerder begint (met sommige onderdelen).

Microsoft laat Intel en nVidia het werk doen,da's slim en gemakkelijk. Want Intel en nVidia die willen het graag, ze verdienen zo op twee markten en hoeven er eigenlijk niets voor te doen, alleen maar produceren, alles bestond al.

En het is ook slim omdat de pc componenten door de massaproductie ook nog eens goedkoop zijn. En ze ze werken beter dan in een normale pc omdat alles heel goed op elkaar afgesteld is. Zo kan de XBox met een p3 op 800 Mhz een pentium4 op 2.2 Ghz met een GeForce4 ti4600 bijhouden qua graphics.
over xbox 2 hoor je af en toe ook wat geruchtjes(moet mn buurman eens uithoren, hijs super xbox fan en heeft een goeie functie bij microsoft).

over dat laatste:
als een pc game goed geprogrameerd wordt zal een pc met die specs een veel moeier beeld leveren dan die xbox, vergeet niet dat die xbox een standaard en veel lagere resolutie heeft dan waarop die pc eenzelfde game met 50-60fps staande houdt, om maar niet te spreken over fsaa/aniso filtering snufjes
je kunt wel "standaard" onderdelen gebruiken voor je console om R&D te sparen maar een console met als opbouw zoals de xbox zal nooit maar dan ook nooit de kwaliteit kunnen evenaren van een goed vanaf de grond af aan ontworpen console, helaas is dat enorm duur en het developen ervoor zal ws moeilijker zijn.
De ontwikkeling gaat idd veel meer kosten bij zo'n console - maar vergeet niet dat dit een eenmalige kost is. Als je third-party onderdelen gebruikt betaal je deze ook per stuk - en gaat de productiekost amper naar beneden. Kijk maar naar de gamecube - er gaan geruchten rond dat de hele console maken nog amper 20$ kost voor nintendo om zelf te produceren... Deze is gebaseerd op een ontwerp van ATI dat Nintendo heeft gekocht - maar ATI produceert dit niet - daar zorgt nintendo zelf voor dat die chips er komen. Aan zo'n lage productieprijs zal een Xbox NOOIT geraken - een playstation zijn productieprijs zal echter wel serieus zakken...

Ook mag je niet vergeten dat zo'n console nooit van ground up wordt gemaakt - als je goed had gelezen had je dit wel gezien:
De CPU zal waarschijnlijk een PowerPC-processor...
Dat is dus een cpu ontwikkeld door IBM (origineel door motorola - maar design is doorverkocht) - en waar Sony wat aanpassingen zal doen/aan het doen zijn/gedaan hebben. Het tunen van deze hardware kan ook veel effectiever gebeuren dan bij een hoop general-purpose-hardware bijeengezwierd - waardoor je ook niet zo'n high-end productieprocessen nodig hebt -> weeral goedkoper.

Voor de rest - dit komt allemaal van The Inquirer met hun dubieuze bronnen - ik zou dit zeker niet als waarheid aannemen - het zou niet de eerste keer zijn dat ze er grandioos naast zitten.
Zo duur was het ontwikkelen van de PS2 eigenlijk niet...tis gewoon een kopie van system-246. Denk niet dat het ontwikkelen van de PS2 veel duurder was dan de xbox, Sony had het systeem immers al eens ontwikkeld.
Anoniem: 63219 8 januari 2003 15:48
Een MIPS processor???
MIPS staat voor Million Instructions Per Second.
En waarom gelooft niemand dat de PS3 zoveel krachtiger is dan een P4 2,53GHz.
De Gamecube hoofdprocessor is ook meer dan 2x zo krachtig dan een P4 3,06GHz met HyperThreading aan.
Bedenk maar de Gamecube hoofdprocessor "Gekko" kan 10,6GFlops en de P4 3,06GHz kan maar 4,8GFlops en ik kan het weten want ik heb een P4 3,06GHz en in SiSandrasoft 2003 haalt mijn processor 4956MFlops dat gedeeld door 1024 is zo ongeveer 4,8GFlops.
Dus waarom zou een PS3 die 3-4 jaar later komt dan de Gamecube niet zoveel krachtiger zijn dan de PC hardware die nu op de markt te koop is. :*)
FYI: de MIPS is ook een processorlijn van RISC processoren. De Silicon Graphics machines hebben hier tijden op gelopen, en als ik mij goed herinner de Nintendo64 ook.
De Gamecube hoofdprocessor is ook meer dan 2x zo krachtig dan een P4 3,06GHz met HyperThreading aan.
Bedenk maar de Gamecube hoofdprocessor "Gekko" kan 10,6GFlops en de P4 3,06GHz kan maar 4,8GFlops [...].
Ik stel voor dat je je feiten op een rijtje gaat zetten voor je met zo'n berg onzin aankomt :Z
De Gekko is niets anders dan een gestripte IBM PowerPC processor, en is zelfs trager dan een eenvoudige Celeron 733: zie Anandtech.
In terms of raw performance, the Celeron 733 (4-way set associative L2) will outperform the PowerPC 750 running at 500MHz in any of the synthetic benchmarks we've seen. We can only assume that a 733MHz CPU with a 133MHz FSB and 8-way set associative L2 cache would only be faster than the Gekko giving the Xbox the CPU performance advantage.
Ik denk dat de performance van de Gekko een heel stuk dichter bij de 1,06 dan bij de 10,6 Gflops zit ;)
Ziet er heel mooi uit, maar wat ik niet begrijp is, dat centrale geheugen van 64 MB? is dat per cel, of maar 64 MB in totaal, omdat mij dat nogal weinig lijkt voor een toestel dat pas binnen een aantal jaar gaat uikomen.
Waarom is dat weinig? Wat moet-ie allemaal in z'n geheugen laden dan? :). Als het zelfs alleen videogeheugen is, is het bijzonder veel! Een PS3 hoeft geen geheugenverslindend OS in te laden en ook geen drivers en weet ik het wat voor achtergrondprogramma's :). Op de N64 was een geheugencardridge van 64meg eigenlijk heel normaal (en daar zat dan het hele spel op ;)) Maar dat is ook al weer wat aan de oude kant.

Wist je dat de huidige PS2 maar 4mb videogeheugen heeft? Wel op een ziek brede databus trouwens. Het normale geheugen van een PS2 is geloof ik 32Megabyte rdram op een 32bit bus. Ik denk dat dit dus of videogeheugen is, of geheugen per cel :). Misschien heeft de PS3 dan ook nog een 'centraal' geheugen, waarin hij standaard zaken zoals game-info laadt enzo. Dat lijkt me ook niet echt duur :).
4 Mb videogeheugen is ook voldoende voor de huidige televisies waar de PS op wordt aangesloten. Een televisie heeft een resolutie die net iets lager ligt dan 640x460 - alhoewel je meer over beeldlijnen spreekt dan resolutie.

Meer videogeheugen is voornamelijk benodigd om veel kleuren op een hele hoge resolutie te kunnen draaien, maar dat is bij de PlayStation niet echt nodig.
geen 640x460

PAL: 720x 576i (best wel een normale resolutie voor een TV)

NTSC: 640x480(i?) (met een hoge framerate dan PAL)

HDTV: 1920x1080i (interlaced)
HDTV: 1280x720p (progressive)
Is best weinig ja.
Kijk naar nieuwe PC spellen als UT2k3, die vreten wel meer dan 64 MB.
En dan te bedenken dat die PS3 pas over 2-3 jaar uit komt, dan zijn de spellen nóg veel mooier..
Sony heeft altijd grote praatjes. Voordat de PS2 op de markt kwam zat Sony al flink op te scheppen. In praktijd is het een hele vooruitgang vergeleken met de PS1, maar zeer teleurstellend naar de specs.

Het is altijd zo geweest dat de produkten veel minder zijn dan wat ze beloven. (video-kaarten bijv. GeForce3 wordt 5x beter dan GF2, Geforce4 wordt 5x beter dan 3 enz. :o)
Maar Sony staat bij mij op nr.1 qua opscheppen en dan hebben we nog niet over de kwaliteit van de hardware gehad. Bij iedereen die vroeger een Playstation had was de lens na een tijdje kapot.(of las bijna geen enkele cd's meer). Dus dan maar de 2e PS kopen want al die spellen die je hebt liggen wil je nog wel spelen. Gelukkig kwamen er later ook paketten uit om de lens te vervangen zodat je niet diep in je buidel hoeft te tasten. Doordie slechte hardware steeg de verkopen van de console waardoor Sony nog meer kan opscheppen over de verkoopscijfers. :(

Ik weet dat velen PS fans mij nu dood wensen of de grond in modden, maar ik heb ouwe consoles liggen van Nintendo en die werken nog steeds! Ik ben opgegroeid met die consoles en ken ze allemaal, heb ze ook bijna allemaal, maar geen enkele is van zo'n slecht kwaliteit als Sony. Vat me niet verkeerd op, ik heb heel veel speelplezier gehad met de Playstation maar die hardware is zo slecht.
je kunt lullen wat je wilt over psx of sony, feit is wel dat sony als nieuwkomer in de console markt is gekomen en met een nieuwe console gewoon de leider is geworden in de markt. dat zegt toch wel iets over de kwaliteit van de console/spellen

en tjah elk bedrijf schept op over zn nieuwe producten, dat heet nou marketing, en als er 1 ding voor verkopen zorgt is het wel marketing
En je moet het spellen aanbod natuurlijk niet vergeten :
De PS2 heeft bijv :
Gran Turismo 3 (Concept)
Grand Theft Auto 3
Grand Theft Auto Vice City
e.v.a.

Allemaal instant klassiekers. Als ik dat vergelijk met het spellen aanbod van de Xbox...
ZOOOOOO....... je noemt wel 3 (eigenlijk maar 2) spellen. En hoelang bestaat de PS2 al? Xbox heeft ook dikke klassiekers! wat dacht je van HALO en DOA3, en dat waren launch spellen. En intussen liggen er al aardig wat games in winkel die de spellen van de ps2 overtreffen in mogelijkheden. Er komen er trouwens nog veel meer bij :P

Het ligt uiteindelijk gewoon aan je smaak. Want de spellen op de PS2 trekken mij gewoon minder dan die van de xbox. En de grafische kwaliteit is daar de hoofdoorzaak van (want jah.....ik geil op graphics) Ik koop dan ook geen slecht geporte spellen.
enige oplossing hiervoor, zou kunnen zijn zoals Nintendo met zijn gamecube en MS met zijn xbox.
een complete dev kit vrijgeven/meegeven aan developers. maar niet te vergeten dat er toch een redelijk aantal dev zijn die al voor de gamecube spellen heeft gemaakt, wat ook op een PowerPC proc loopt, met een klein training komt het er echt wel. :)


-foutje, ben nog beetje nieuw hiero beetje te laat achter ik mun vorige post kon bewerken... |:( -
Anoniem: 47550 @PhunkOne8 januari 2003 15:11
Ja en waar moeten MS en Sony hun centjes dan aan verdienen? Op de Consoles zelf maken ze niks dan verlies. Dus moeten ze wel aan de software verdienen.
Aan devkits ed bijvoorbeeld en de opbrengst van de spellen. En als jan en allemaal beetje software kan gaan ontwikkelen tja dan verdienen ze straks helemaal niks meer (met de console devicies).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.