Freedom is zeker niet slecht. Net als XS4all indertijd. De kwestie nummerbehoud was een beetje typisch: nummer kon mee, geen probleem, was ook al geregeld. Vervolgens stapt degene die verhuisde over naar een andere provider en was hij z'n nummer kwijt en liet Freedom de facturatie daarover doorlopen; maandenlang. Dat vind ik behoorlijk slordig.
Dat je per belichter een ander IP nummer krijgt snap ik wel: zo'n verbinding draait natuurlijk op andere servers.
Wat glasvezel betreft: het is in Zeeland op dit moment behóórlijk rommelig geregeld. Glasdraad legt gezellig glasvezel aan bij de voordeur, maar het aansluitpunt zit in de honderd jaar oude woning aan de andere kant. Daar wordt bij de aanleg al door de eigenaar voor gewaarschuwd, maar die waarschuwing wordt gewoon genegeerd.
Dan moet dat glasvezeltje de woning in. Tsja.. dat leverde natuurlijk extra werk op. Glasdraad: "Dat is dan tweehonderd euro aansluitkosten". Freedom: "Die nemen wij voor onze rekening". Wekenlang geen actie. Freedom nog maar eens gebeld: "Dat hebben wij nooit toegezegd; kan niet. Dan moet u Glasdraad maar bellen." Glasdraad: "Dan moet u de onderaannemer bellen die daar de glasvezel in de grond heeft gelegd."
Onderaannemer: "Uh jahaa... Daar ligt inderdaad glasvezel, maar u moet bij Glasdraad zijn voor de aansluiting."
Glasdraad: "Dat kost u tweehonderd euro." De bewoner boos. F*ck it, ik ga op zoek naar een provider die het wél wil/kan realiseren. Stapt over naar KPN, die belooft "...het allemaal geweldig mooi in orde te maken."
Na het overzetten van de verbinding naar KPN: geen nummerportering, zzp'er komt langs: "Glasvezel sluit ik niet aan, die is hier niet..."
Die is er wel, wijst de bewoner naar de voorkant. Legt uit wat KPN heeft toegezegd en nota bene de belofte waarmee tot definitieve overstap van Freedom naar KPN werd besloten. "Kan niet...", zegt de zzp'er, want de glasvezel ligt niet bij het ISRA punt.
KPN belooft, maar komt niet na. Dat is wanprestatie. Daarmee geconfronteerd gooit KPN er ook nog even bovenop dat het Fritzboxje niet wordt ondersteund. Onzin, dat moet KPN van de ACM, dus waar hebben we het hier over.
Ik word erbij geroepen: zet de hele zooi binnen één knipoog op KPN, dus de Experiabox kan er tussenuit. Maar dan die glasvezel: "Dat kunnen wij nooit beloofd hebben, want er ligt geen glasvezel bij u in huis.." Enzovoort...enzovoort... enzovoort.....
Freedom heeft nog niet op de onnodige facturen gereageerd, ook niet op het vasthouden van het telefoonnummer dat volgens alle partijen wél geporteerd kon en had moeten worden. Glasvezel nog steeds niet aangesloten en dan krijgen we ook nog als extraatje dat KPN abonnementsgeld voor pairbonding kosten in rekening brengt terwijl dat daar helemaal niet is toegepast.
Dan hebben Freedom, KPN, Glasdraad en de zzp'er behoorlijk zitten klunzen wat mij betreft. Had Freedom zich dit aangetrokken, dan hadden ze ervoor gezorgd dat het allemaal in orde kwam. Niet gedaan dus. Dat vind ik behoorlijk kwalijk. Dat is het verhaal waar ik in mijn eerste reactie naar verwees.
Wie mij trouwens aan de contactpersoon binnen KPN kan helpen die dit op kan lossen: U zij de glorie!
Kleine update/toelichting: ging in september vorig jaar van Freedom naar KPN, de facturen lopen dus al sinds september, worden steeds gestourneerd, dan weer nieuwe factuur, weer gestourneerd, dan weer een wandelingetje om de zenuwen te kalmeren, weer een nieuwe factuur, weer gestourneerd..... etc.
[Reactie gewijzigd door Mextreme op 29 mei 2026 19:52]