Dan blijft het toch een feit dat het voor veel mensen dus geen game changer is, die Steam Deck? Jij stelt dat de open source van PC gaming een game changer is voor velen, ik stel dat het voor nog veel meer mensen totaal niet zo is. Dat is toch gewoon een feit?
Dat is geen feit. Dat is het hele punt. Een feit kan je doorgaans met objectieve bronnen onderbouwen of bewijzen. Dat is hier heel erg lastig gezien o.a. de verschillen die ik noem. Een Steam Deck is alles behalve een gevestigde naam voor de doorsnede consument. Dat is bij een console van Nintendo echt compleet anders. Hoewel de Steam Deck het dichtst bij komt wat betreft hardware en game ervaring zorgt het geheel er omheen dat je deze twee toch niet helemaal eerlijk kan vergelijken.
Onwaar en ik gaf je de feiten. Ik noemde zelfs de Gamecube die krachtiger was dan de PS2
Dat is ook niet raar gezien de latere release date. Er zat een behoorlijke tijd tussen.
Onwaar en ik gaf je feiten. Zo was de Gamecube dus goedkoper dan de PS2 terwijl de GC ook nog eens krachtiger was. De Wii was natuurlijk ook verre van premium qua prijs. Ook de NES/SNES/N64 was geen hardware met een premium prijs
De Gamecube kwam behoorlijk later uit in een andere marktsituatie. Dat is niet helemaal een 1 op 1 vergelijking die je daar kan maken. De prijzen van de consoles die je noemt waren gewoon premium voor het aanbod.
Onwaar en ik gaf je meerdere voorbeelden, zowel fysiek als digitaal. Ik ga je zelfs voorbeelden van vandaag, kun je zo opzoeken.
Ik zie ook heel veel games die niet tot nauwelijks worden afgeprijsd. Dat je niet bij Nintendo moet zijn als je lager geprijsde games wilt spelen na verloop van tijd is algemeen bekend volgens mij. Zelfs 2e hands blijven de games relatief duur. Dat is bij de andere consoles en op de PC echt heel anders. Dat kan je zo opzoeken.
Dit zijn feiten en geen verschil in visie. Ik zie vooral iemand die zich niet heeft ingelezen en weinig van de geschiedenis van Nintendo weet.
Dat zijn wel degelijk verschillen in visie. Je presenteert je eigen mening of gecherrypickte voorbeelden als algemeen feit maar zo makkelijk is het niet.
Ik zie vooral iemand die zich niet heeft ingelezen en weinig van de geschiedenis van Nintendo weet.
Je hoeft niet op de man te spelen wat ook nog eens ironisch is gezien ik de consoles binnen handbereik heb. Zet je eigen voorkeur aan de kant en bekijk de vergeleken consoles incl het totale aanbod en de mogelijkheden eens van een afstand; dan ziet het geheel er mogelijk toch wat anders uit.
[Reactie gewijzigd door Bor op 8 mei 2026 13:34]