OpenAI wil desktopapp uitbrengen die ChatGPT en andere tools samenvoegt

OpenAI zou werken aan een desktopapp waarin alle diensten van het bedrijf worden samengevoegd. Daarin zouden chatbot ChatGPT, programmeersoftware Codex en browser Atlas samenkomen.

Dat schrijft The Wall Street Journal op basis van een intern memo binnen het bedrijf. Met die software zou het voor eindgebruikers eenvoudiger moeten zijn de verschillende apps van OpenAI te gebruiken. De stap zou een antwoord zijn op de ontwikkelingen bij concurrenten zoals Anthropic.

In de app moet het mogelijk worden alle tools van OpenAI bij elkaar te gebruiken. OpenAI heeft naast ChatGPT bijvoorbeeld ook Codex, een llm die specifiek is bedoeld voor programmeertaken die een concurrent zou moeten zijn van Claude Code. Voor eindgebruikers kan het soms echter verwarrend zijn die producten door elkaar te gebruiken; zij denken bijvoorbeeld al snel dat ChatGPT de enige tool is van OpenAI en dat die ook geschikt is om te programmeren, terwijl een aparte tool als Codex daar wellicht beter voor werkt.

OpenAI-topvrouw Fidji Simo bevestigt het nieuws op X. Simo verwijst specifiek naar Codex als 'een voorbeeld van succes'. Het is nog niet bekend wanneer de software moet uitkomen.

ChatGPT. Bron: SOPA Images/LightRocket

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

21-03-2026 • 11:32

8

Submitter: Mapje

Reacties (8)

Sorteer op:

Weergave:

en browser Atlas
De browser is alleen maar bedacht om nog meer data binnen te kunnen harken op plekken waar de gebruiker eerst moet inloggen en je dus met een scraper (bot) niet zomaar bij kan. In deze context vind ik het gewoon hele enge software en ga het daarom ook zeker niet installeren.

Het samenvoegen van deze drie producten tot een applicatie wordt natuurlijk gedaan om snel even te kunnen schakelen tussen de producten en daarvanuit snap ik deze keuze wel.
Codex via de CLI vind ik toch veel fijner. Net zoals ik Claude Code via de CLI gebruik.
Ik hoop voor je dat dat ook gewoon mogelijk blijft. Dat lijkt me overigens wel, vooralsnog. Het artikel zegt ook niet dat het zou verdwijnen. Het lijkt me waarschijnlijk dat je niet verplicht zult worden om één GUI te gebruiken. Ook de mensen bij openai zijn cli gebruikers, dus ik hoop dat ze hun eindgebruikers hierin zullen blijven voorzien.
Dat blijft ook zeker, want er is al een Codex desktopapp, maar die vind ik persoonlijk niet fijn werken. Via de CLI heb je toch gewoon de vrijheid die je nodig hebt.
Prima idee. Al die losse tools doen andere bedrijven ook. Alles in één is juist de unieke volgende stap. Mits goed geïntegreerd zonder dat je echt hoeft te schakelen tussen chat, agent, browser en andere openai tools, zou ik het graag gebruiken. Ik chat vaak genoeg met Codex waardoor ik ChatGPT minder ben gaan gebruiken. Maar eigenlijk zou het heel prettig zijn om gewoon in één interface te chatten die als dat moet schakelt de GUI vanzelf tussen interfacen met bijv. mijn systeem (shell), browsen, geheugen (zoals ChatGPT heeft) en projecten/taken. Dit zit nu nog in verschillende interfaces en daarbinnen chats/worktrees/projecten en dat kan goed werken, maar het werkt beter als je gewoon vloeiend, natuurlijk en vanzelf kunt schakelen. Met je medemens spreek je toch ook niet over één onderwerp, zonder enig geheugen van of schakelen naar andere dingen?
Het gros van de gebruikers wilt waarschijnlijk gewoon simpel zeggen wat hij wilt. Welke tool dat vervolgens maakt, maakt hem niet uit. Dat openAI dus zelf kiest is lekker gebruiksvriendelijk. Hetzelfde zie je al met de verschillende modellen.
Ik vind het wel fijn om de 'gewone' chatGPT als een soort duivelsadvocaat van Codex te gebruiken, in gevallen dat-ie een doodlopende straat in is gereden
Ik vindt gemini wel fijn wat dat betreft gewoon via de web interface kan je alles vragen of het nu is om code te schrijven of een recept het is een alles in 1 oplossing in plaats van allemaal aparte tools te moeten installeren het kan allemaal gewoon via de browser en geen aparte installatie nodig

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn