Intel belooft gamers en professionals betere prestaties met 2 nieuwe laptopchips

Intel onthult twee nieuwe chips in zijn Core Ultra 200HX-serie voor laptops. De Core Ultra 9 290HX Plus en de Core Ultra 7 270HX Plus hebben nieuwe functies en verbeteringen die een hoger prestatieniveau bieden, onder meer voor games en workstationapplicaties.

Ten opzichte van voorganger Core Ultra 9 285HX biedt de nieuwe 290HX in tests van Intel tot 8 procent betere gamingprestaties. In singlethreaded applicaties is de prestatiesprong maximaal 7 procent, aldus Intel-tests met Cinebench 2026. Vergeleken met de oudere Core i9-12900HX liggen deze prestatieverbeteringen volgens de processormaker op respectievelijk 62 procent en 30 procent.

De nieuwe laptopchips danken de vooruitgang onder meer aan een hogere boost van de kloksnelheid, die tot 900MHz hoger kan gaan. Deze die-to-diesnelheidverhoging geldt voor de processor en voor de ingebouwde geheugencontroller. Intel bracht dit vorige week al in de nieuwe Core Ultra 5 250K Plus en de Core Ultra 7 270K Plus.

Games voor andere platformen

De nieuwe laptopchips ondersteunen net zoals de vorige week onthulde cpu's de Intel Binary Optimization Tool. Die software zorgt voor betere vertaling van code, ook als die is geoptimaliseerd voor 'een andere x86-processor, een gameconsole of een eerdere processorarchitectuur'.

De hierdoor mogelijk prestatieverbetering geldt voor specifieke games. Intel testte dit op onder meer Assassin's Creed: Mirage, Battlefield 6, Counter-Strike 2, Starfield, Serious Sam 4, Cyberpunk 2077, Shadow of the Tomb Raider, Far Cry 6 en Borderlands 3.

gamingprestaties op Intel Core Ultra 9 290HX Plus (bron: Intel)
gamingprestaties op Intel Core Ultra 9 290HX Plus (bron: Intel)

De Ultra 9 290HX Plus en de Core Ultra 7 270HX Plus ondersteunen ook Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 en Thunderbolt 5. Voor die draadloze en bedrade verbindingen hebben laptops dan wel aparte (discrete) chips nodig.

De twee nieuwe laptopchips zijn vanaf vandaag verkrijgbaar. Ze komen in de loop van dit jaar uit in laptops van Intels partners, waaronder Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, MSI, Puget en Razer.

Intel Core Ultra 200HX Plus (bron: Intel)
Intel Core Ultra 200HX Plus (bron: Intel)

Door Jasper Bakker

Nieuwsredacteur

17-03-2026 • 18:21

6

Reacties (6)

Sorteer op:

Weergave:

Ik zie de onafhankelijke benchmarks vol vertrouwen tegemoet. :)
Ik kan alleen hierop zeggen "Prima , anders koop ik weer gewoon AMD ;) "
tot 8 procent
maximaal 7 procent
Dus gewoon iets betere yields maar met een premium meerprijs.

Gegarandeerd dat de prijs niet maximaal 8 procent hoger zal zijn. :O
pffff,

Gamers "prestaties" beloven en dan afkomen met een "laptop" CPU tss tss tss :)

een Gaming laptop bestaat niet, wel een laptop waar je "op kan gamen"

Desktop power :)
laptopchips worden ook vaak in NUC's gebruikt.
En ze hebben redelijke prestaties laten zien op hun chips (integrated GPU bedoel ik dan).
Als ze voor weinig power nette prestaties neerzetten, dan ben ik tevreden. Dat betekent dat ik een cpu ga hebben in een NUC die weinig verbruikt, weinig warmte genereert, NPU heeft voor basic AI taken (denk N8N zaken), etc...
Ik weet niet wat hier slecht aan is. "Gaming" is maar een marketing-term; je moet gewoon een processor zoeken wat bij jouw doel past, niet wat de marketing erop plakt.
Nog meer boost dus nog meer hitte want zo zijn ze aan de procenten gekomen.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn