Homey introduceert de Self-Hosted Server, waarmee gebruikers een Homey-server op hun eigen hardware kunnen draaien. De Homey Self-Hosted Server kost 5 euro per maand of eenmalig 149 euro voor een levenslange licentie.
Gebruikers kunnen de Homey Self-Hosted Server op eigen hardware draaien en hebben dus geen Homey Pro of andere smarthomehub van het bedrijf meer nodig. Homey Self-Hosted Server wordt op uiteenlopende platforms ondersteund, waaronder systemen met Windows, Linux en macOS, maar ook TrueNAS, Synology, Raspberry Pi, QNAP, Unraid, Proxmox en Docker.
Daarnaast maakt de dienst het mogelijk om het ecosysteem volledig lokaal aan te sturen, afhankelijk van de gebruikte verbindingstechniek. Een zelfgehoste Homey-server ondersteunt standaard lan, Matter en een cloudverbinding met Homey. Thread‑apparaten met een borderrouter worden ook ondersteund. Het bedrijf verkoopt optioneel een Homey Bridge voor verbindingen via Zigbee, Z-Wave, Bluetooth LE, 433MHz en infrarood. Dit apparaat kost 69 euro.
Aansturing van het smarthomesysteem op basis van een zelfgehoste Homey-server kan via de iOS- of Android-app, de Homey Web App, Advanced Flow. Bovendien is het compatibel met de populairste slimme assistenten. Homey meldt dat alle licenties kunnen worden meegenomen naar een nieuw systeem. De licentie is dus gebonden aan de gebruiker, niet aan de hardware waar de software op geïnstalleerd staat.
/i/2007947088.png?f=imagenormal)