Homey gaat camera's van Reolink en van Aqara met Matter 1.5 ondersteunen

Homey kondigt tijdens CES 2026 een samenwerking met Reolink aan. Het smarthomeplatform gaat daarmee camera's van het merk ondersteunen via zijn eigen appecosysteem. Dat gold al lang voor bijvoorbeeld Google Nest, Ring, SwitchBot, Tapo en Kasa. Ergens dit kwartaal krijgen Aqara-camera's met Matter 1.5 ook ondersteuning.

Homey camera'sHet is niet precies duidelijk wanneer de officiële Reolink-app voor de Homey App Store wordt toegevoegd aan het ecosysteem. Ook de exacte datum voor ondersteuning van Aqara-camera's op basis van Matter 1.5 is niet bekendgemaakt.

De Connectivity Standards Alliance kondigde eind 2025 de nieuwste Matter-standaard aan. Matter 1.5-camera's kunnen onder meer livevideo en -audio streamen op basis van WebRTC. Homey gaat dat format ondersteunen. Ook RTSP, RTMP, HLS, DASH worden ondersteund.

Tot slot kondigt het bedrijf virtuele apparaten aan voor IP-camera's die niet native ondersteund worden. Op deze manier kunnen gebruikers toch een eigenlijk niet ondersteunde camera aan het Homey-ecosysteem toevoegen en via de stream-URL of het IP-adres beelden bekijken. Het bedrijf benadrukt dat niet alle functies dan ondersteund worden.

Door Yannick Spinner

Redacteur

08-01-2026 • 16:08

27

Reacties (26)

Sorteer op:

Weergave:

Lekker laat, kan Home Assistant al een geruime tijd
Lekker laat, kan Home Assistant al een geruime tijd
Matter 1.5 was officially released on November 20, 2025.

Ik weet niet wat jij een hele tijd noemt, maar de standaard bestaat 1,5 maand. Daarnaast kan ik nergens terugvinden dat HomeAssistant al wel officieel versie 1.5 ondersteund.

[Reactie gewijzigd door markvw op 9 januari 2026 08:12]

Gaat om de Reolink camera's, ik had wat specifieker moeten zijn :)
Fijn dat ze Reolink gaan integreren, al hoop ik wel dat het iets complexer dan een simpele RTSP integratie zal worden, met een jasje erom heen.

Mijn ervaring met Reolink wifi camera's, bijvoorbeeld de gehele E1 en de deurbel lijn is dat meer dan 1 RTSP stream regelmatig voor crashes van de camera's zorgt en ze daarmee opnieuw opstarten. Dit heb ik gek genoeg enkel bij de draadloze serie van ze, want PoE camera's zijn weer ontiegelijk stabiel met gebruik van RTSP.
gewoon een domme vraag maar waarom zou je meer dan 1 rtsp stream nodig hebben,

is het niet genoeg om een enkele stream te hebben voor je nvr (kan ook software als motioneye of frigate zijn). waarvoor dient die 2e stream.
gewoon een domme vraag maar waarom zou je meer dan 1 rtsp stream nodig hebben,
.
Ik heb meerdere streams, waarvan 1 naar de NAS en tweede naar mijn HA scherm. En dan nog eventueel een derde als je op een telefoon wilt kijken.
Dan zeker go2rtc installeren! Daar wordt je opstelling een stuk beter en sneller van.
Go2rct helpt volgens mij met name als je zwakkere hardware hebt. In mijn geval draait het op een pi 5 8gb dat echt krachtig genoeg is hiervoor.
Go2rct is niet om zwakkere hardware mogelijk te maken. Het is een restream (en encoding) van je camera feed.

Stel je hebt dus 1 camera, maar wel 3 of 4 ontvangers van die stream. Zeker een wifi camera kan het dan lastig krijgen. Packet loss wordt dan een serieus probleem. Met go2RTC haal je de stream van de camera maar 1 keer binnen en verbinden de ontvangers dan naar go2RTC, welke je dus bekabeld gebruikt. Het gevolg is veel minder verkeer over je wifi, veel minder kans op packet loss. Je haalt er namelijk 3 tot 4 streams van je wifi af. (en daarnaast kan go2rtc dus ook encoden naar andere formaten en bijvoorbeeld ook homekit aanspreken).

Overigens is een pi 5 8gb inderdaad prima instaat bijvoorbeeld frigate te draaien voor 2-3 camera's. Alles daarboven dan zou ik al gaan kijken naar een N150.

[Reactie gewijzigd door cmegens op 9 januari 2026 12:35]

1 stream naar frigate, 1 stream naar scrypted om de camera’s ook in HomeKit te integreren. Dan heb je er al 2.
Dat is eigenlijk mijn ervaring met RTSP met alle wifi camera’s. In veel gevallen werkt het wel, maar je levert behoorlijk in qua stabiliteit. Voor jouw probleem dat je maar 1 stream kunt bereiken zou ik go2rtc gebruiken, dan haalt go2rtc die ene stream binnen en kan deze in andere formaten weer door streamen. Hierdoor blijft de wifi camera redelijk stabiel en kunnen meerdere devices de stream gebruiken.
Ik heb een Homey Pro 2023 en diverse Reolink camera's. Die heb ik nu via ONVIF gekoppeld in Homey en dat werkt goed.

Ik heb ze ook als device aangemaakt via de test Reolink app en dat gaat erg makkelijk (IP subnet opgeven, wel alleen /24, en een username/password), resultaat zijn alle camera's netjes als camera aangemaakt. Ik moet nog testen of deze integratie beter werkt dan via ONVIF.

Wat de app in elk geval niet ondersteunt op dit moment (is nog in beta, dus kan veranderen) is het tonen van live beelden in een dashboard. Je krijg bij toevoegen van een camera gewoon de devicebutton te zien, pas na lang drukken op de knop volgt het live beeld (in verkeerde aspect ratio).
Hopelijk kan ik via de app ook het overgaan op onze telefoons stoppen zodra ik de deur openmaak.
dat is echt een vreselijke feature Bug. idd. verder vind ik reolink echt veel fijner dan de RING die er eerst hing (en ook sneller berichten/meldingen. achteraf vraag ik me heel erg af of ik niet liever de POE versie had gekozen maar kabels trekken is behoorlijk lastig als je eigenlijk nergens goed bij kunt
Door jou post ben ik gaan denken. Gewoon een deursensor gebruiken en ReoLink toevoegen aan HomeAssistant. Ik heb alle 3 de variabelen, dus ik ga eens kijken of ik die kan koppelen.

How to Integrate Reolink Cameras with Home Assistant?
Wanneer komt matter 1.5 support eigenlijk?
De huidige test versie van de Reolink app is vooralsnog een bedroevende start met zeer beperkte functionaliteit.

Hopelijk komt er snel verbetering in nu dit is aangekondigd.
Misschien kunnen ze eerst eens proberen om de Homey Pro weer stabiel te krijgen. Sinds de 2023 heb ik dagelijks last van een Homey die offline is (ook lokaal), sensoren en knoppen die ineens niet meer bereikbaar zijn, enz. Leuk dat ze nog meer spul gaan ondersteunen, maar met de huidige stabiliteit heb je daar eigenlijk ook niet zoveel aan..
Dit ervaar ik dus ook... Eventjes ging het goed, maar nu is het weer helemaal bal. Met deze instabiliteit (en het gedoe er omheen) kan ik net zo goed alsnog overgaan op HA (wat ik eigenlijk helemaal niet wil).
Ja, da's toch jammer van Homey.

Ik had een paar jaar geleden al tabak van, ben toen wel over gegaan naar HA, en als je dat eenmaal ingericht hebt is er eigenlijk geen enkele reden meer om ooit nog naar Homey te kijken,

En dat is toch spijtig.
Ik herken deze problemen niet (gebruik mijn Homey Pro pas een maand of 6), maar ik heb gewoon een dagelijkse reset lopen. Als Fibaro gebruiker was ik dit gewend, en het scheelde een hoop ellende, dus dat is gewoon mee gemigreerd. Geen flauw idee hoe een Homey werkt als ik dit uitzet.
hee tof :) ik heb net mijn Bosch camera systeem vervangen door een Reolink NVR set. Het komt dus als geroepen.

"Het is niet precies duidelijk wanneer de officiële Reolink-app voor de Homey App Store wordt toegevoegd aan het ecosysteem"

Geldt dit alleen voor nieuwe Homey hubs of is de huidige na een firmware update ook al geschikt voor Reolink.
Worden die Aqara camera’s ondersteunt omdat Homey Matter 1.5 implementeert, of implementeren ze nog niet Matter 1.5 (volledig) maar stoppen ze er alvast support specifiek voor deze Aqara camera’s in?
Nu maar hopen dat ze niet dezelfde stunt uithalen als tapo, tapo heeft de api geknepen via homey en je automations zijn daarna niks meer waard. Veel geklooi en gezoek verder en zit nu op een beta versie die het beter lijkt te doen door het lokaal te besturen (maw, homey bestuurt niet alle apparaten lokaal aan en bij wegvallen van het internet zit je dus met apparaten die niet meer smart zijn, zoals een tapo (in dit geval de smart stekkers))

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn