Athom belooft extra ondersteuning Homey Pro (Early 2023) tot minstens 2031

Athom belooft de Homey Pro (Early 2023) en de Homey Pro mini ten minste tot juni 2031 te blijven ondersteunen met software-updates. De standaard Homey Pro zou oorspronkelijk vijf jaar ondersteuning krijgen, dus tot ergens in 2028.

Homey wil naar eigen zeggen de ondersteuningsperiode van de Homey Pro (Early 2023) en Homey Pro mini gelijkmaken. Het bedrijf belooft 'nieuwe functies, verbeteringen en beveiligingsupdates' voor de smarthomekastjes. De mini is nog niet in Europa uit; dat moet ergens in 2025 gebeuren.

Homey Pro (Early 2023)

Apparaat Homey Pro mini Homey Pro (Early 2023)
Hardware
Processor 1,5GHz Armv8 quadcore
Opslagruimte 8GB flashgeheugen
Werkgeheugen 1GB 2GB
Software Homey Pro OS, ondersteunt Homey- en communityapps
Connectiviteit
Wifi Nee Ja
Ethernet Ja Met adapter
Zigbee Ja Ja
Thread Ja Ja
Matter Ja Ja
Z-Wave Via Homey Bridge Ja
Bluetooth LE Via Homey Bridge Ja
433MHz Via Homey Bridge Ja
Infrarood Via Homey Bridge Ja

Door Yannick Spinner

Redacteur

24-10-2025 • 08:01

66

Reacties (66)

Sorteer op:

Weergave:

Eigenlijk vind ik dit nog te kort. Het systeem is dan waarschijnlijk qua hardware nog steeds in orde en het moet dan weer weg.
Waarom moet de hardware weg na de ondersteuningsperiode van 8 jaar? Het stopt toch niet met werken....
Omdat het een apparaat is dat met internet verbonden is, en daarmee dus gepatcht 'moet worden'. Dit is niet iets dat we als optioneel moeten zien. Dat ze gaan stoppen met nieuwe functies toevoegen is op zich geen probleem, maar ze moeten het wel blijven voorzien van beveiligingsupdates, zolang ze nog actief gebruikt worden. Het mooiste zou zijn als ze hem, met een update van het internet af kunnen halen, en dat je hem alleen nog lokaal kunt gebruiken, en dat hij dan blijft werken. (Wat ik sowieso een gebrek van Homey vind. Je kunt 'remote control' niet uitzetten.)
Met alle respect, maar als EoS gelijk staat aan EoL voor een consumenten product, dan snap ik niet waarom men lyrisch is over het product. Ik adviseer altijd om zulke producten te mijden.

In het verleden had ik de eerste originele Homey draaien. Prima zonder internet. Toen men de webGUI had verwijderd ben ik snel daarna overgestapt naar Home Assistant, waar het lokaal draaien hoe dan ook altijd een primair uitgangspunt punt is geweest.
dan snap ik niet waarom men lyrisch is over het product
Nou ja. Het is een 'makkelijk instap-apparaat' in domotica. Ik gebruik zelf HA, maar dat is toch minder toegankelijk dan Homey. Homey kan vrijwel iedereen met een beetje geduld iets mee doen. Met HA is dat (nog) niet. Dat vereist toch iets meer digitale kennis en interesse. Dit gezegd hebbende snap ik dan ook inderdaad niet echt de enthousiasme van mensen op dit platform. Dat zijn bovengemiddeld vaak toch mensen met meer interesse tech techniek. Maar goed. Ieder z'n ding :)

Ik was ooit begonnen met een Homey, maar liep al na 4-5 maanden tegen functionele limieten aan. (toen bestond de Advanced Flows nog lang niet.) Ik ben zelf nooit 'echt tevreden' geweest met Homey toen (het feit dat een cloud-account verplicht is voor een 'lokaal apparaat' had ik al bezwaren bij.) Ik had heel de tijd het gevoel dat ik om het apparaat heen moest werken, in plaats van dat het apparaat aan mijn wensen voldeed. (puur anekdotisch natuurlijk.)
Toen ik naar HA overstapte was dat voor mij (dus) een verademing. En dat was zelfs in de periode dat als je een typo in een yaml-bestand had, dat de boel niet meer startte :D (wat allang niet meer zo is dus)
Nou ja. Het is een 'makkelijk instap-apparaat' in domotica. Ik gebruik zelf HA, maar dat is toch minder toegankelijk dan Homey. Homey kan vrijwel iedereen met een beetje geduld iets mee doen. Met HA is dat (nog) niet. Dat vereist toch iets meer digitale kennis en interesse.
Het is meer dan dat. Ik ben van oorsprong software engineer, werk nu zo'n 25 jaar met domotica in mijn huis, dus ik ben niet bepaald een beginner. Ik had een Fibaro HC2 die toch wel erg uit zijn support liep. Dus ik orienteer me op HA en Homey. HA op een RPi 5 gezet, en de workflow om de eerste devices in mijn huis was gewoon lastig. Met zo'n 50 devices in huis, verre van een goed begin. En dan hoe je logica opbouwt was voor mij niet helder. En dan weet ik ook, dit gaat een worsteling worden om alles (inclusief die meer dan 10 jaar oude, diep ingebouwde, Z-Wave devices en WiFi gebaseerde thermostaat, etc..) over te krijgen. Geen klus waar ik naar uitkeek.

Heel bot gezegd: de out-of-the-box experience van HA was voor mij gewoon slecht. Het ziet er gelikt uit, maar bij de eerste ip-wijziging had ik al flinke issues. Het is traag en voor mij was de opbouw van de GUI niet intuitief. Devices includen was lastig, etc.. Verre van ideaal als je iemand wil overhalen.

Homey aangeschaft, en het werkt soepel out of the box. Het was gelijk duidelijk wat waar gebeurde. De eerste devices waren in de eerste 10 minuten al gemigreerd. Binnen een dag had ik het overgrote deel van mijn devices gemigreerd (die laatste zijn fysiek gewoon lastig bereikbaar...). Mijn LUA-scripts migreren kostte wat meer werk, maar de combinatie van Homey van de flows met code werkt gewoon soepel. Het is anders dan mijn alomvattende LUA-scripts, maar het werkt strak en betrouwbaar.
Dit gezegd hebbende snap ik dan ook inderdaad niet echt de enthousiasme van mensen op dit platform. Dat zijn bovengemiddeld vaak toch mensen met meer interesse tech techniek. Maar goed. Ieder z'n ding :)
Ik wel. Het feit dat ik de software voor HA zelf zou kunnen schrijven betekent nog niet dat ik dat ook daadwerkelijk wil, of daar maar bij in de buurt wil komen. Die flows werken soms echt fijner dan die lange LUA-scripts. En gewoon simpele logische bouwstenen kunnen het meeste werk aan.

Ik moet ook zeggen dat ik enorm positief ben over de integraties. Alexa werkt gewoon samen met Homey. Dus ik kan alles via voice bedienen.
Ik was ooit begonnen met een Homey, maar liep al na 4-5 maanden tegen functionele limieten aan. (toen bestond de Advanced Flows nog lang niet.) Ik ben zelf nooit 'echt tevreden' geweest met Homey toen (het feit dat een cloud-account verplicht is voor een 'lokaal apparaat' had ik al bezwaren bij.) Ik had heel de tijd het gevoel dat ik om het apparaat heen moest werken, in plaats van dat het apparaat aan mijn wensen voldeed. (puur anekdotisch natuurlijk.)
Bij mij is alles een advanced flow, met enkele javascript scripts die daar onderdeel van zijn om het echt lastige werk te doen (je kunt een javascript snippet aanroepen vanuit de advanced flows). Dus ik kan me goed voorstellen dat het ontbreken daarvan een blocking issue is (zou het voor mij ook zijn). Moet zeggen dat ik geen functionele beperkingen ervaren heb.
Toen ik naar HA overstapte was dat voor mij (dus) een verademing. En dat was zelfs in de periode dat als je een typo in een yaml-bestand had, dat de boel niet meer startte :D (wat allang niet meer zo is dus)
Dat is precies het punt waar ik afhaakte met HA. Ik snap dat het meer controle geeft, maar met de hand YAML debuggen is niet mijn hobby.

[Reactie gewijzigd door J_van_Ekris op 24 oktober 2025 12:03]

Uit nieuwsgierigheid. Wanneer was dit?

Ik beaam direct dat HA, zeker tot ongeveer 2 jaar geleden erg bewerkelijk was om het initieel op te zetten. Tegenwoordig is dit al 100x beter. (nog steeds niet even simpel als Homey, overigens)
Ik ben het volledig eens met @J_van_Ekris
Heb ook een HA staan, ben dagen bezig geweest om daar wat basis zaken op de configureren die voor mij belangrijk waren en het was een enorm gesukkel.
Het werkt al veel beter dan vroeger, ik moest maar 1 keer in de YAML files prutsen. Maar al direct was het helemaal om zeep ook :p

Mijn noden zijn dan ook anders, ik wil alles kunnen aansturen via Google Home bijvoorbeeld.
Nu heb ik ze beide draaien, maar gebruik voornamelijk Homey wegens het gebruiksgemak. HA voor de zaken die (nog) niet werken met Homey....
Uit nieuwsgierigheid. Wanneer was dit?
Maandje of twee terug. Ik merk dat de opbouw gewoon onlogisch overkomt. Zal vast gewenning/conditionering vanuit Fibaro, Vera en alle voorgangers zijn, maar het helpt niet.
Dan is het inderdaad gewenning. In het begin zoek je je helemaal de blubber, en je moet de terminologie goed in je vingers krijgen.

HA is van oorsprong overduidelijk een systeem voor techneuten door techneuten. En dat maakt het niet altijd even helder zonder gewenningsperiode.
En dat maakt het niet altijd even helder zonder gewenningsperiode.
En dan ben ik te ongeduldig vrees ik. Ik weet dat ik al een lastige migratie te gaan heb, en dan moet er een duidelijk pad voorwaarts zijn waar ik snel meters kan maken. Dagen klungelen met instellingen tweaken deed ik decennia terug, nu moet het gewoon werken.
Toen ik zoveel jaar geleden van Homey naar HA ging heb ik daar 4 maanden over gedaan. Letterlijk lamp voor lamp. Ik had geen haast. 😄

Maar goed. Je moet er wel zin in hebben.
nadeel van HomeAsistant vind ik voor nu nog,

dat er geen kant en klaar oplossing voor is. ik zoek dan een Nuc achtig systeem met een krachtige(re) GPU die een locale LLM kan draaien voor zaken als het begrijpen van intent, niet dat ie nu een verhaaltje moet verzinnen of een liedje moet zingen of moet voorspellen welke aandelen ik het best kan kopen.

maar wel precies slim genoeg om simpele taken uit te voeren, zoals lampen aan of uit doen, de verwarming aanzetten, komende afspraken in de agenda voorlezen of dingen in de agenda zetten. of boodschappenlijstjes maken. het probleem van nu is dat dit allemaal wel zou kunnen maar niet out-of-the-box.

helaas heb ik het idee dat ook homey zich te veel richt op -raspberry pi achtige oplossingen
Nou ja. Er is een Home Assistant Green, met een voorgeïnstalleerde Home Assistant erop. Dit 'kan' al voldoende zijn voor veel mensen, maar dan heb je geen Zigbee/Z-wave erop. Op de gelinkte pagina geven ze ook aan dat je eigenlijk nog andere spullen nodig hebt.

Maar stel dat je verder alleen hubjes gebruikt (Hue, enz.) dan heb je voldoende aan de Green.

HA heeft natuurlijk ook de Zigbee en nu een Z-wave-antenne, die ze aanbieden, maar die moet je wel los kopen en erin prikken. Dus het inderdaad niet zoals met de Homey dat je altijd, alles-in-een hebt (of je het nou nodig hebt of niet. Zowel voordeel als nadeel dus.)
Wat mij hierbij tegen houdt is dat je dan voor een Google/Alexa/... integratie al snel moet naar iets als:
https://www.nabucasa.com/pricing/ voor 75 per jaar of 7,50 per maand. Dan kun je dus net zo goed bij Homey blijven en iedere x jaar een nieuwe Homey halen met nieuwe hardware er gratis bij en goedkoper uit zijn.
Google Home integratie kan ook gratis, op meerdere manieren.
Wat zou de meest gemakkelijke manier zijn? Ik ben even verder aan het zoeken dan de AI response bij Google en kom https://github.com/t0bst4r/home-assistant-matter-hub tegen, alleen nog even kijken of mijn Google Home Mini matter ondersteund. En anders zal een compatible speaker + HA met alle toebehoren minder kosten dan een nieuwe Homey vermoed ik.
Maar dan ben je 2 dagen bezig met configureren :-)
Het kan, maar evident is het zeker niet.
Google kun je als het goed is zelf regelen. (Ik gebruik geen Google-diensten). Als ik me niet vergis hebben ze dat zelfs in officiële documentatie uitgeschreven hoe dat moet. Is schijnbaar even gedoe, maar dat is een eenmalig iets. Alexa heb ik ook geen ervaring mee, maar er is een Alexa-integratie die je handmatig lokaal kunt activeren (je moet schijnbaar iets met MFA doen)

Het voordeel van HA boven Homey, is dat HA echt volledig offline kan werken. Je hebt geen cloud-account nodig. Alles draait echt volwaardig lokaal. Als je Apple-spul in huis hebt, kun je lokaal je huis met Siri bedienen zonder dat je HA aan het internet hangt (via HomeKit).
Waarom moet de hardware weg na de ondersteuningsperiode van 8 jaar? Het stopt toch niet met werken....
Omdat een apparaat dat volledige controle heeft over je huis en direct verbonden is met het internet inherent onveilig wordt als het onderliggende OS niet meer voorzien wordt van security-patches.

De hardware blijft prima, maar om deze veilig te blijven gebruiken zal je deze wel moeten gaan isoleren en gaan beperken tot een minder belangrijke rol in het huis. Natuurlijk kun je hem blijven gebruiken, net als Windows XP, maar met technisch bewustzijn gaat dat vanaf End Of Support een steeds grotere tikkende tijdbom worden, al is het maar psychisch.
En waarom zou deze direct met het internet verbonden moeten worden dan? Na de ondersteuningsperiode kan deze van het internet af zodat deze vrolijk blijft doorwerken. Ik reageerde op het feit dat iemand zegt dat de hardware direct weg kan, wat onzin is. Ja, je hebt dan geen remote control, maar aan de hardware ligt het niet. Als het geheel niet zou functioneren zonder internetverbinding, dan zou je in dat geval even achter je oren moeten krabben of dit wel een goede koop was geweest.
Voor zover ik in eerdere posts heb begrepen uit de commentaren gebruikt Homey een token-gebaseerd authenticatiesysteem voor toegang door een gebruiker, waarbij er voor het maken van een nieuw token toegang tot de servers van Athom essentieel is.

Dus ja: automations blijven werken, maar handmatige controle valt weg zonder internet. Nu is zelfs dat nog best te isoleren voor een groot deel van de bezoekers hier, maar het lijkt me best een beperking.

Nog sterker: dat mechanisme is dus voorlopig nog afhankelijkheid van de 'goedheid' van Athom im dit aan te blijven bieden. Besluiten 'ze' dat het welletjes is voor deze devices (na End of Support) dan is het écht gewoon klaar, totdat 'de community' met een alternatieve oplossing komt natuurlijk.


De hardware is niet zoveel mis mee. Misschien zou 'een zeker bepaald ander platform' eens moeten kijken of deze opnieuw te gebruiken is buiten het Homey platform om... ;)
Sinds kort heeft Homey een optie om lokaal in te loggen, dus zonder internet. Recent nog kunnen gebruiken toen mijn internet uitviel.
Als de internetverbinding wegvalt of Athom-servers offline zijn kun je nog inloggen zolang het token gelidg is. Daarna heb je pech.
Je Homey blijft het wel doen en flows lopen door, maar de app en externe toegang zijn geblokkeerd zolang het token niet kan worden vernieuwd.
Ook met de optie waar @Yggdrasil het over heeft. Deze is net een paar weken uit. Je kunt gewoon zonder servers van Athom inloggen op je Homey, direct op je lokale netwerk, door het lokale ip adres in te voeren in je browser. Je moet wel van tevoren een lokaal account hebben aangemaakt om hier gebruik van te maken, maar los daarvan heeft een token van Athom hier niks mee te maken.

[Reactie gewijzigd door guidogast op 24 oktober 2025 13:32]

Je moet wel van tevoren een lokaal account hebben aangemaakt om hier gebruik van te maken
ter toevoeging. Dit kan ook volledig lokaal.

Er is geen werkende internetverbinding meer nodig om lokaal te kunnen werken met Homey pro. Dat betekent inclusief het installeren van het apparaat. Dat is dus wel fijn.

Let er echter wel op dat er wel degelijk een aantal dingen zijn waarvoor je internet nodig zou kunnen hebben, maar dat ligt vooral aan het type integratie. Zo kun je HUE volledig lokaal doen met Zigbee direct, maar ook via de HUE hub. Volgens mij heb je voor je HUE entertainment niet alleen de hub nodig, maar óók een cloud api. De meeste dingen gaan wel via lokale aansturing, maar sommige zaken kunnen soms wel een internetverbinding nodig hebben.
De Homey heeft een cloud-account nodig om überhaupt gebruikt te kunnen worden. Je kunt niet de 'remote access' uitschakelen. Toen ik hem gebruikte, had hij hardcoded de Google-DNS servers in gebruik. (ik weet niet hoe dat nu is.) Zodra je het apparaat van internet af haalt, wordt de functionaliteit accuut minder. Alles wat je nu hebt blijft het gewoon doen natuurlijk. Maar nieuwe type apparaten toevoegen heb je al internet voor nodig.

Hoe lang kan het apparaat zonder internet blijven draaien en goed functioneel? Vervallen er tokens en dat soort zaken? (ik zou het niet weten, eigenlijk.) Dus dat je hem ook nog 'gewoon' lokaal kunt gebruiken met je eigen account. (en dus niet per se een 'lokaal account' moet maken. (wat al fijn is, dat dat er eindelijk is.))
Mensen… niet iedereen hier gebruikt hardware langer dan acht jaar. Zelfs bij smartphones – die ook constant online zijn en vol persoonlijke data staan – vinden we acht jaar aan updates al indrukwekkend en een USP.

Vanuit mijn eigen ervaring: ik gebruik de 2023-versie sinds dag één en ik weet nu al dat ik in 2031 zonder problemen overstap naar het beste alternatief van dat moment. Dan kijk ik terug op een apparaat dat acht jaar lang stabiel, veilig en probleemloos heeft gewerkt. Maar tegen die tijd is het gewoon tijd voor iets nieuws – een toestel dat weer helemaal up-to-date is en alles ondersteunt wat dan mogelijk is.
zelfs bij smartphones – die ook constant online zijn en vol persoonlijke data staan
Ja, maar nu komt er een essentieel verschil. Op een gegeven moment 'loop je achter' met functionaliteit bij een telefoon, of wordt hij 'traag' door steeds zwaardere software, enz. Een telefoon van 8 jaar terug is een heel ander ding dan een telefoon van nu. Een telefoon van 8 jaar terug voldoet functioneel veelal niet meer (ook al zal hij technisch nog in orde zijn).
Dat zie ik met een domotica-hub niet snel meer gebeuren. Er gaan niet (bijvoorbeeld) nieuwe protocollen a la Thread erbij komen (en al helemaal niet dat je er dan in de praktijk tegenaan gaat lopen dat je het niet hebt.) Dit is een kastje dat prima langer dan 8 jaar mee gaat kunnen, door de aard van het kastje.
[...]

Ja, maar nu komt er een essentieel verschil. Op een gegeven moment 'loop je achter' met functionaliteit bij een telefoon, of wordt hij 'traag' door steeds zwaardere software, enz. Een telefoon van 8 jaar terug is een heel ander ding dan een telefoon van nu. Een telefoon van 8 jaar terug voldoet functioneel veelal niet meer (ook al zal hij technisch nog in orde zijn).
Dat zie ik met een domotica-hub niet snel meer gebeuren. Er gaan niet (bijvoorbeeld) nieuwe protocollen a la Thread erbij komen (en al helemaal niet dat je er dan in de praktijk tegenaan gaat lopen dat je het niet hebt.) Dit is een kastje dat prima langer dan 8 jaar mee gaat kunnen, door de aard van het kastje.
Ik geef je een voorbeeld ; Het voor mij belangrijkste verschil tussen de oude en de nieuwe Homey is dat de nieuwe wél voldoende rekenkracht heeft om bijvoorbeeld elk uur de optimale laad- en ontlaadstrategie voor je thuisbatterij te berekenen. Die functie van PBTH werkt op de oude versie niet, simpelweg omdat er te weinig systeembronnen beschikbaar zijn.

Tegen 2031 zal ik ongetwijfeld weer andere vereisten hebben die ik nu nog niet kan overzien. Maar één ding weet ik zeker: ik zal dan erg blij zijn met de extra CPU-prestaties en het grotere geheugen, waarmee ik meer — en betere — apps en plug-ins kan draaien.

[Reactie gewijzigd door procyon op 24 oktober 2025 12:59]

Maar dan voldoet het (tegen die tijd) niet meer, inderdaad. Dan kun je het inderdaad vervangen voor een zwaarder exemplaar, of naar een meer modulair systeem. Het verschilt per installatie, per situatie, per wens en gebruik. Als iemand hem puur gebruikt om z'n thuis-apparaten aan te sturen/automatiseren, dan heb je er niets bijzonders voor nodig, en dan zou het zonde zijn als iemand een goed-werkend apparaat moet vervangen.
Mensen… niet iedereen hier gebruikt hardware langer dan acht jaar.
Voor smarthomes mmag ik echt hopen dat het langer meegaat dan 8 jaar. Ik ga toch ook niet iedere 5 jaar al mijn lampen vervangen? Nee LED verlichting hoort ook gewoon minstens 15 jaar mee te kunnen.

Een beetje bridge is ook gewoon een jaar of 10 ondersteund. De originele hue bridge zat op 8 en de huidige op 10. en dat is een apparaatje van ~€40, geen €300.
Ik heb een originele Homey uit 2016. Hij werkt nog perfect, maar recent zijn steeds meer functies enkel beschikbaar op het 2023 model. Dus binnenkort gaat hij toch vervangen moeten worden.
Er zijn mensen die deze Homey 2023 al uitgegroeid zijn. Geheugen etc... al vol zitten. Daarmee kan ik niet zeggen dat het kwa hardware nog in orde is....


Zie liever voor hun een nieuwe versie. Meeste gaan daarom dankzij deze beperking door naar HA toe.
Dan ben je wel een serieuze gebruiker hoor. Ik heb een behoorlijk huis (180+ m2) met veel te veel spotjes e.d. overal, die ik allemaal vervangen heb door Hue of soortgelijk. Elektrisch slot, elektrische gordijnen e.d. Ik heb echt 0 problemen en zou er denk ik wel 2x zoveel devices in kunnen hangen. Daarnaast regelt Homey de communicatie van diverse merken bewegingsdetectie met bijvoorbeeld de airco, maar ook de weergave van bijvoorbeeld buienradar en rijbereik van mijn auto met een pixel klok.

Wellicht scheelt het dat ik overal een hub voor heb; dus Homey stuurt de Hue hub, Somfy hub e.d. aan en niet de devices direct.
Je verbruikt veel geheugen door veel addons te installeren, dat staat los van hoeveel devices je hebt. Vooral als ze allemaal van dezelfde leverancier zijn, maakt dat voor opslag niet zoveel uit. Maar heb je 10 verschillende merken, dan gaat het al hard.
Hier 36 apps geinstalleerd, waaronder een aantal die ik inschat als "vrij zwaar" (Homekitty, zet je Homey devices om naar Apple Homekit devices).
Je verbruikt veel geheugen door veel addons te installeren, dat staat los van hoeveel devices je hebt. Vooral als ze allemaal van dezelfde leverancier zijn, maakt dat voor opslag niet zoveel uit. Maar heb je 10 verschillende merken, dan gaat het al hard.
Ik heb een behoorlijk diverse collectie van spullen in huis (zeker meer dan 10 merken in huis). Ik heb al 3 merken thermostaatkranen in huis.... Maar ik heb echt geen issues.
Wellicht scheelt het dat ik overal een hub voor heb; dus Homey stuurt de Hue hub, Somfy hub e.d. aan en niet de devices direct.
Dat is in principe de juiste manier als je meer dan een handjevol lampen hebt. De Homey zelf kan maar een zeer beperkt aantal lampen/devices direct aansturen en is daarna afhankelijk van mesh networking wat in mijn ervaring, zelfs met het eerst aanmelden van wired zigbee devices, heel matig werkt.
Zelfs de Hue bridge is zeer beperkt; daar kun je "maar" circa 62 apparaten op zetten. Dat is met de pro die enkele weken geleden uit kwam gelukkig nu wel opgelost maar heb het hier dus ook verspreid over 2 bridges staan.
Ik ook en ik laat het lekker zo. Philips heeft veel te lang gewacht met het uitbrengen van de "pro" versie (vermoedelijk niet voor thuisgebruik), en tegenwoordig werkt ook de Hue app prima met twee bridges.
Er staat tot minstens 2031, kan dus ook langer zijn. En het is natuurlijk niet dat je het apparaat na 2031 helemaal niet meer kan gebruiken. Vind het op zich wel netjes maar aan de andere kant ook niet meer dan normaal. Heb ook nooit eerder meegekregen dat je het apparaat maar 5 jaar ondersteuning had, dat een apparaat een jaar of 7 / 8 mee gaat lijkt me niet meer dan normaal.
Ik denk dat ik rond 2031 zelf ook weer toe ben aan iets nieuws.
En het is natuurlijk niet dat je het apparaat na 2031 helemaal niet meer kan gebruiken.
Functioneel zal het apparaat dan nog prima werken inderdaad. Echter. Het is een, met internet verbonden apparaat, dat de facto ook met internet verbonden 'moet zijn'. Zodra je de internetverbinding wegneemt valt er veel functionaliteit weg. (Zaken als het installeren van nieuw type apparaten en zo. Bestaande zaken blijven (minimaal een tijdje) gewoon draaien, natuurlijk.)

Ieder apparaat dat niet actief wordt bijgehouden door de fabrikant, moet je eigenlijk niet meer willen gebruiken (of minimaal niet met internet willen verbinden op enige wijze.) in verband met kwetsbaarheden.
Ik denk dat ik rond 2031 zelf ook weer toe ben aan iets nieuws.
Ik denk dat je daar weinig over kunt zeggen. Als het apparaat het gewoon doet en alles doet wat het moet doen? Je gaat toch niet iets vervangen 'om het te vervangen'? Het is ook niet zo dat het een 'sexy' apparaatje is, of dat je er heel de dag tegenaan moet kijken. (dus het design 'niet meer kan'). Ik ga er persoonlijk niet vanuit dat er op korte termijn nog een communicatieprotocol bij komt. Thread (die eigenlijk al overbodig is), zal voorlopig nog prima voldoen.
In 6 jaar kan veel gebeuren natuurlijk. Misschien is rond die tijd een alterntatieve oplossing of toch een beter protocol. Ben het met je eens dat het geen 'sexy' apparaat is. Mijn Synology nas heb ik net na 10 jaar trouwe dienst ook vervangen gezien ik toch iets snellers wilde en gebruik wilde maken van docker.
Is het nodig en kan ik echt niet zonder? Nee, maar soms wil je gewoon wat anders.
Laat ik nog even benadrukken dat ik zeker vind dat apparaten zo lang mogelijk ondersteund moeten worden!.
Mijn Synology nas heb ik net na 10 jaar trouwe dienst ook vervangen gezien ik toch iets snellers wilde en gebruik wilde maken van docker.
Dus voldeed hij niet meer. :) Ik schreef ook nadrukkelijk "Als het apparaat het gewoon doet en alles doet wat het moet doen?" Als je iets wilt wat het apparaatje tegen die tijd niet kan, dan is dat stukje niet meer van toepassing.
Misschien dat het Apple nadoet en bij elke update steeds meer resources vraagt, dan wil je op den duur vanzelf een nieuwer apparaat.

Dat was voor mij ook een beetje de reden om van de oude versie (die witte bol) naar Homey Pro te gaan.
Als gebruikers ervoor willen betalen, dan zouden betaalde updates misschien een uitkomst zijn?

Uiteindelijk moet iemand de programmeurs betalen die aan ondersteuning van oudere hardware werken…
Is dit niet door LG overgenomen?

En moet dit dan straks bijv de LG warmtepomp gaan aansturen? Op basis van internet/cloud-based informatie zoals dynamische stroomprijzen, weerberichten?
Het is ook een officiele minimale garantie. Gezien de allereerste Homey uit 2016 nog gewoon security updates krijgt wordt ook deze generatie ongetwijfeld nog langer ondersteund, alleen is de belofte nu alvast tot ten minste juni 2031. Dat is best prettig dan toch? Ik ken niet veel systemen / merken die officieel een langere support beloven.
Enerzijds snap ik je, de hardware kan vast langer mee. Maar ergens moet een bedrijf ook een streep zetten. Ik vind het sowieso verbazingwekkend dat LG hier de stekker nog niet uit heeft getrokken.
Fijn om te lezen dat je de overname door LG dat ze dit soort beleid aanhouden. Athom was hier ook heel trouw in.

Het enige dat te hopen is, is dat ze die updates ook gratis gaan uitbrengen en niet als onderdeel van een abonnement of zo. Het zou misschien niet eens (heel) onderdeel zijn als ze dat tegen die tijd wel doen, maar het zou toch fijner zijn.
Athom heeft nog nooit geld gevraagd voor software updates. Wel voor significant nieuwe features zoals Advanced Flows.
Klopt, maar nu is het LG. Een beursgenoteerd bedrijf. En ondanks dat Homey een trouwe geschiedenis heeft, geldt natuurlijk in het verleden behaalde resultaten enzovoorts.

Ik bedoel het ook niet cynisch, ik hoop oprecht dat LG op dezelfde voet door gaat, maar het staat er niet expliciet bij dat het gratis updates zijn, na die vijf jaar.
Sinds de overname door LG vind ik dat de Homey er alleen maar vooruit op is gegaan. Het lijkt er niet op dat LG iets anders van plan is met Homey, of LG only spul of zoiets pusht. Geen garantie voor de toekomst, maar tot nu toe heb ik niks negatiefs ervaren van de overname. En die overname is al van een tijd terug.
En dat bepaalde fixes ook snel komen. Niet zoals een 4 jaar oude telefoon die een jaar moet wachten tot de nieuwe Android update beschikbaar is. Achter de feiten aan lopen.
Ja, dat kan wel een ding zijn. Daar zijn Athom en LG nooit echt transparant in geweest. Hoelang individuele kwetsbaarheden open waren.
Als Homey gebruiker ben ik hier super blij mee. Zo veel van mijn eerdere smart home spullen zijn al e-waste geworden. Dit is echt een heel respectabele ondersteuning. Sowieso was het fijn om een Nederlands bedrijf te steunen. Hopelijk is dit een voorbode van hoe we techniek in Europa kunnen doen
Inderdaad erg blij mee. Ben nog wel benieuwd wat er na 2031 gaat gebeuren. En of je op een termijn nog makkelijk over kunt naar een nieuwe device met behoud van je instellingen en automatiseringen.
Langere ondersteuning is altijd goed voor apparaten.
Dat en de lokale accounts+webUI zijn mooie stappen laatste tijd.

Zitten er bij sommige dingen als de lokale accounts en webUI altijd nog eigenaardigheden? Sure, maar elke stap in de kant van langdurig en betrouwbaar kunnen gebruiken van gekochte apparatuur vind ik de goede richting.

Zelf van HA af gekomen en hoewel ik volledig kan begrijpen waarom mensen HA zouden prefereren en ik de eerste ben die zal zeggen dat de potentie en opties binnen HA veel groter zijn dan Homey, heb ik er geen spijt van.
IT als beroep en doe van alles als hobby .. tinkeren van OPNsense, Docker automation op NAS etc. en dat doe ik graag maar HA onderhouden, custom flows and custom rules maken voor devices keek ik altijd tegenop... toch een ander gevoel.
Nu snap ik dat HA best voor sommigen maanden kan runnen met weinig interventie, maar Homey vond ik toch de simpelere optie. Ik voeg een device toe, hij regelt de rest en als het echt nodig is richt ik binnen no-time een if/else dingetje in en voila.
Toen ik de uitvoering: Athom Homey Pro (Early 2019) kocht was de ervaring en de belofte best goed: Op dat moment werden alle homey-s nog ondersteund. De meeste updates kwamen ook naar het vorige model.

Bij de introductie van de homey2023 was de belofte, of in ieder geval bij mij het gevoel, dat binnen de hardware mogelijkheden, de oudere homey-s ook zouden worden voorzien van updates en vooral upgrades. Volgens mij zou bijvoorbeeld 'matter' ook naar de oudere homey-s komen. Maar daar heb ik helaas niets van gemerkt.

Voor mij is de thuis automatisering pas volwassen als het hele apparaat net als de hardware minimaal 15 jaar mee gaat. Audio en video apparatuur doet dat ook, het is in de regel het 'smart' deel dat niet meer mee wil.
Dit is toch wel lastig, als de technologie in kinderschoenen staan. Daardoor kan je niet alles op 15 jaar vooruit implementeren.


HDMI Ondersteuning van nieuwste versies voor aankomende 15 jaar als voorbeeld, is ook niet te doen, zeker als je kijkt naar afgelopen jaren.
Waar het om hardware gaat, begrijp ik dat het niet zonder hardware aanpassingen kan worden bijgewerkt. De homey2019 zal niet zo snel thread ondersteunen. Maar waar het om software gaat zou een (minimale) ondersteuning toch wel moeten kunnen. Bedenk dat er voor veel huis-automatisering aparte modules geladen worden. In het verlengde daarvan zou ik matter ook verwachten. Alles wat deze homey2019 kan is immers ook terug gepoort naar de eerste/oer-homey.

Dus ja, mijn tv uit 2009 (uitvoering: Philips Cineos 42PFL9603D Zwart) zal niet zo snel HDMI 2 ondersteunen. Dat heeft ze ook niet nodig, meer dan 1920x1080 (Full HD) kan ze toch niet aan. Beeld en geluid zijn al ruim 15 jaar en nog steeds goed genoeg, ook via hdmi. Enneh, nee, de 'smart-tv' software hoeft ook niet te worden bijgewerkt, die zit er namelijk (net) niet in.

[Reactie gewijzigd door beerse op 24 oktober 2025 15:48]

Ik draai een Early 2016 model nog steeds hier en die krijgt nu geregeld nog updates!
Of je betaald abonnementskosten, of de kosten voor alle updates, het draaiend houden van servers, etcetera moet uit de verkoopprijs van de hardware komen.

Dus los van alle andere argumenten moet de hardware een keer obsolete verklaard worden.

Met de verkoopprijs is rekening gehouden met een bepaalde levensduur qua geld wat gereserveerd is voor alle kosten.

Als dat geld op is dan moet er nieuwe hardware verkocht worden om het businessmodel te laten werken.

Of het technisch nog mogelijk is om updates uit te brengen doet er wat dat betreft weinig toe.

Financieel kan het gewoon niet meer op een bepaald moment.
Das leuk maar ik heb op 17-7-2022 een homey pro gekocht voor 400 euro (bij mediamarkt). Er was toen nog geen sprake van een nieuwe versie dus ik kon niet weten dat hij tegen end of life aan zat. En nu 3 jaar later komen bepaalde features niet meer uit voor mijn versie.

Met name het groeperen van b.v. alle verlichting in de woon kamer zou ik graag op mijn homey hebben.

En Matter ondersteuning zou ook leuk zijn.
Homey 2023 is een courant product, en zal dat waarschijnlijk nog wel een tijdje blijven. Het kan toch niet zo zijn dat je een nieuw product koopt waar de ondersteuning al van is verlopen! Komt bij dat er steeds functies bij komen, inclusief bijkomende of hierdoor geïntroduceerde bugs. 2031 is helemaal geen gunst, maar een must, waarbij 2031 waarschijnlijk nog veel te kort is.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn