Dan moet ik het toch punt voor punt weerleggen, want hij laat wel heel veel informatie weg. Het verdient gewoon een -1, want het hangt volledig aan elkaar van Chinese propaganda.
Wij zijn begonnen met het boycotten van Chinese producten zoals Huawei (en vele andere) onder het mom van nationale veiligheid en mensenrechten.
Wij zijn ermee begonnen met het boycotten van Chinese producten zoals Huawei en vele andere onder mom van Nationale Veiligheid / Mensenrechten.
https://ecipe.org/publications/chinas-technology-protectionism
China was hier echter al veel eerder mee bezig. Ik heb zelf vijf jaar in China gewoond en in de IT-industrie gewerkt. De “domestic afdeling” kreeg daar de prijzen van RFP’s na de deadline, zodat ze er net onder konden gaan zitten. Dat moet je in Europa niet proberen.
En het is volledig terecht dat wij zijn begonnen met verbieden, want in 2017 nam de Chinese overheid een wet aan die Chinese bedrijven verplicht mee te werken aan staatsspionage. Zoiets bestaat niet in deze vorm in het Westen.
Vraag jezelf af: zou jij samenwerken met een bedrijf waarvan de overheid expliciet zegt dat ze je spullen mogen jatten en de deuren wagenwijd openzetten voor spionage?
Wikipedia: National Intelligence Law of the People's Republic of China?
In die tijd (15 jaar terug), wilde China geen harde tegenmaatregelen nemen, omdat zij op economisch, militair, en technologisch vlak nog niet gevorderd genoeg zijn.
HIj refereert hier naar iets van 15 jaar terug , met 0 bronnen en 15 jaar geleden was dit helemaal niet het geval echter 5 jaar geleden wel en dat is nadat china zelf deze regels heeft gemaakt .
Maar nu is dat wel anders. De tijd dat China stil zit bij Westerse (vooral Amerikaanse) pesterijen, is dan voorbij. Bij elke vijandige / pesterijen tegen China, kunnen wij nu gewoon een tegenreactie verwachten.
Maar wat de US en EU deden was een tegenreactie op china ze nieuwe wetgeving en het uitdrukkelijk niet nakomen van vele afspraken in de WTO ( waar ze zelf voor getekend hebben 25 jaar geleden) , hoe zou jij het vinden als wij een contract tekenen en ik kom het niet na maar eis wel dat jij je aan deze afspraken houdt?
USA was ermee begonnen door Nvidia GPU export naar China te blokeren, en dit is dan de tegenreactie.
Ook dit klopt niet want de reden hiervoor is dat china weer wetgeving heeft aangenomen beter bekend als civil-militair fusion. Waar de chinese overheid alle bedrijven / universiteiten / onderzoekers kan gebruiken om hun op wapengebied verder te laten komen en zou er voor de US ook maar 1 reden zijn om dan nog toe te staan dat een land dat alleen maar stennis loopt te schoppen ( zie fillipijnen , japan , taiwan , vietnam) hun de chips te geven die ze kunnen helpen om je in te halen? Dat zouden wij zelf ook niet doen en kijk de chinese overheid zelf doet precies hetzelfde
Wikipedia: Military-civil fusion?
Kijken we naar een tech branch waar ze voorop lopen EV's en wat gebeurt er zodra bijv india hun playbook gebruikt?
https://economictimes.indiatimes.com/industry/renewables/china-wto-complain-against-india-ev-manufacturing-scheme-china-wants-india-to-stop-copying-its-playbook/articleshow/124598355.cms?from=mdr
Dan in 1 klap is het fout en niet volgens de regels.
Toen Karremans paar weken terug in opdracht van USA, Nexperia had genationaliseerd, gaf China een tegenreactie waar gelijk richting heel Europa (Let Op, niet alleen Nederland) heel duidelijk werd gemaakt dat de tijd van “Western Superiority” toch echt voorbij is.
1 industrie , de CEO die even 120 miljoen extra overmaakte naar ze chinese toko , wanbestuur en tegen afspraken in.
Westerse superioriteit : ja, we hebben structurele problemen, maar vergeleken met China is het lachwekkend.
Voor china:
- Pensioenpot vrijwel leeg (en pensioenen waren al erg laag).
- De huizenmarkt is ingestort; nog geen enkel teken van herstel. Huizen zijn voor Chinezen de vermogensopslag, dus dit raakt bijna iedereen. Grondverkoop was bovendien de grootste inkomstenbron van lokale overheden die inkomsten zijn nu weg.
- Export draait nog, maar dat komt vooral doordat werknemers weinig rechten hebben en bedrijven leningen krijgen waar Westerse bedrijven alleen van kunnen dromen terwijl onze banken wél risico moeten inrekenen.
- Jeugdwerkloosheid.
- Overproductie: China produceert enorm veel, maar de binnenlandse vraag is te laag. Valt export weg, dan hebben ze een gigantisch probleem.
Samengevat:
Ik hoop dat je nu ziet hoe misleidend en feitelijk onjuist zijn stukje Chinese staatspropaganda is. Het is alsof je buurman in een dikke auto rijdt en vijf keer per jaar op vakantie gaat, maar alles op zijn creditcard betaalt terwijl de rekeningen blijven liggen.
Op een dag implodeert dat gewoon.
Maar dat is ook de reden dat meneer geen bronnen aanlevert