Xiaomi komt met POCO Pad X1 en M1, identiek aan Xiaomi Pad 7 en Redmi Pad 2 Pro

Xiaomi heeft de POCO Pad X1 en POCO Pad M1 uitgebracht. Beide tablets zijn zo goed als identiek aan de eerder uitgebrachte Xiaomi Pad 7 en Redmi Pad 2 Pro. De X1 en M1 kosten respectievelijk 399 en 329 dollar. Er zijn nog geen europrijzen bekend.

De POCO Pad X1 is praktisch dezelfde tablet als de Xiaomi Pad 7, die eerder dit jaar uitkwam. Beide zijn uitgerust met een Snapdragon 7+ Gen 3-soc en een 11,2"-display met een resolutie van 3200x2136 pixels en een refreshrate van 144Hz. De tablets hebben een 8850mAh-accu, die opgeladen kan worden met een snelheid van maximaal 45W. Het enige verschil is dat de POCO Pad een opslagcapaciteit van 512GB heeft, terwijl de Xiaomi Pad 7 is uitgerust met maximaal 256GB opslag. De X1 krijgt een adviesprijs van 399 dollar. Dat is minder dan de introductieprijs van de Xiaomi Pad 7, maar wel meer dan die tablet op het moment van schrijven kost.

Xiaomi brengt verder een goedkopere midrangetablet uit onder de naam POCO Pad M1. Dit is feitelijk de Redmi Pad 2 Pro uit september. Deze bevat een 12,1"-scherm met een resolutie van 2560x1600 pixels en een 120Hz-verversingssnelheid. De tablet wordt aangedreven door de Snapdragon 7s Gen 4-soc en is uitgerust met een ruime 12.000mAh-accu, die opgeladen kan worden met een snelheid van maximaal 33W. De M1 is verkrijgbaar met maximaal 8GB werkgeheugen en 256GB opslagruimte. Het apparaat krijgt een prijskaartje van 329 dollar, terwijl dezelfde uitvoering van de Redmi Pad 2 Pro momenteel voor minder dan 300 euro verkrijgbaar is.

Poco Pad X1Poco Pad M1

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

26-11-2025 • 21:15

35

Submitter: TheProst

Reacties (35)

Sorteer op:

Weergave:

Ondersteunen deze ook 5G naast wifi?
Voor zover mij bekend ondersteunen dit soort tablets geen 5G en er ook vaak geen aparte 5G versies van verschijnen.
De Redmi Pad 2 Pro, waar de M1 op gebaseerd is, heeft wel een 5G versie (Sim en eSim), momenteel bij mij in het VK te koop vanaf GBP 299 (en nu nog eens GBP 70 korting voor Black Friday). Xiaomi brengt wel vaker 4G/5G versies van hun tablets uit, alleen velen maken het niet verder dan de Chinese markt.

[Reactie gewijzigd door dgtazzman81 op 26 november 2025 23:20]

Ging ook puur en alleen uit van wat hier in NL te koop is maar geloof graag dat in China of b.v. in de VK dan wel 4G/5G versies te koop zijn.
Hij is in Nederland ook te koop, staat alleen niet als directe link op hun eigen website, moest er via Google komen. Vanaf 360 EURO (en er is ook een coupon voor 15 EURO korting + gratis buds). Is wel aanzienlijk duurder dan het VK.

https://www.mi.com/be-nl/product/redmi-pad-2-pro-5g/

[Reactie gewijzigd door dgtazzman81 op 27 november 2025 00:11]

Je linkt naar de Belgische versie met je URL (be-nl in de link), niet de Nederlandse. Mogelijk kun je er alsnog bestellen.
https://www.mi.com/nl/product/redmi-pad-2-pro-5g/

cc @Roel1966

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 27 november 2025 10:26]

Ja dus blijkbaar toch maar ik ging even uit van de Redmi Pad Pro die toen ik hem kocht nog niet met 4 of 5G hier te krijgen was. Alleen zag ik net dat ook die nu hier in NL ook met 5G verkrijgbaar is.
Zelfs als Black Friday stunt bij Amazon: 25%!
https://www.amazon.de/dp/...03-21&language=de_DE&th=1
https://www.mi.com/de/product/redmi-pad-2-pro-5g/

[Reactie gewijzigd door Joepi op 27 november 2025 11:45]

Ik heb nu een Redmi Pad die wel 5G heeft gewoon via een NL webshop.
In feite maakt het dus niet uit of je nu Xiaomi, Redmi of Poco kiest want ze komen denkelijk alle 3 uit dezelfe fabriek. Het is dan meer een kwestie van prijs en je dan het beste de goedkoopste kopen kan, althans ik heb b.v. met Redmi goede ervaringen opgedaan.
De vraag is of er softwareondersteuning gaat zijn.

[Reactie gewijzigd door Ossi op 26 november 2025 23:14]

Dat hangt ook weer er vanaf wat je met het tablet wilt gaan doen want voor b.v. gewoon wat surfen en lezen op een tablet maakt het in feite niet zoveel uit of je de laatste Android versie gebruikt, of wat voor UI erop staat.
Dat klopt, maar je wil ook geen zwaar onveilig apparaat in huis hebben.
Juist voor surfen maakt het wel uit op moment dat er malware is die via websites verspreid worden of er beveiliging updates zijn.

Dat risico is wel te verkleinen met een bijgewerkte browser met adblocker e.d. erop. Maar dat moet je dan maar net doen, en is voor veel gewone mensen al een stap te ver.

Dus je stelling klopt wel als iemand weet waar die mee bezig is, en de risico's begrijpt en ondervangt, maar dat is een klein percentage van de bevolking.
Wat ik meer bedoel is als je dus verder geen belangrijke zaken als bankzaken etc.. op je tablet doet en puur en alleen zeg maar voor wat entertainment gebruikt.
Maar dat moet je dan maar net doen, en is voor veel gewone mensen al een stap te ver.
O ja, veel mensen die geeneens hun tablet of smartphone updaten naar de laatste Android versie, laat staan dat ze hun apps regelmatig updaten. Niet altijd krijg je daar melding van van appupdates dus regelmatig dat ik even in de appstore kijk of er updates zijn. En ja bij Samsung heb je 2 appstores, die van Google en nog eens van Samsung zelf waar ook vaak app updates staan.
Redmi is al een tijdje een sub-merk van Xiaomi, ondanks dat het begon als budget lijn. Poco is altijd al een sub-merk geweest. Dus die komen al jaren uit "dezelfde fabriek".

Afaik is die strategie begonnen met OnePlus en Oppo, waar de originele OnePlus een vrijwel directe kopie was van de Oppo Find 5, maar omdat het merk anders in de markt werd gezet (online only en invite only), konden zij zo met één design meerdere merken en dus meerdere doelgroepen bedienen.

Ik zou altijd even goed kijken wat de verschillen zijn, want vaak zijn er wel verschillen die (no pun intended) het verschil kunnen maken.
Ik doe hierbij ook nu alleen puur op de tablets waarbij vooral ook van belang is wat je ermee wilt gaan doen.
Hier een (vader van een) tevreden gebruiker van een Xiaomi Pad 6.

Premium apparaat, veel bang for buck!

Twee dingen die wel opvallen aan het apparaat, waarvan het goed kan zijn dit in de gaten te houden voor de opvolgers:
  • De tablet heeft géén GPS module. Vrij opvallend voor een tablet.
  • Xiaomi neemt zich de vrijheid haar beloofde updatebeleid aan te passen. Zo ontvangt de tablet geen Android versie update meer, terwijl dit initieel wel zo zou zijn.
Hier ook de Xiaomi Pad 6. Android updates komen niet meer, draait nu op 14. Xiaomi blijft wel veel langer besturingssysteem updaten, incl. beveiligingsupdates. Zolang dat gebeurd is er niets aan de hand. Dit kan ik me ook herinneren van m'n Xiaomi telefoons jaren terug. Vandaag beveiligingsupdates, nu november.

[Reactie gewijzigd door jaxel70 op 28 november 2025 12:40]

Weet iemand of deze tablet ook een desktop modus hebben?
Pad 7 draait op Oxygen OS en er zit een soort desktop modus op, dat je apps als vensters kan verplaatsen. Je kan er ook een extern scherm aan koppelen (wordt gespiegeld) en je kan dan met muis en toetsenbord werken. Werkt het net zo prettig als een laptop, nee, maar ik kan me voorstellen dat het soms beter is dan het tablet op schoot.
Ze draaien op HyperOS. 😁
Whoops, helemaal gelijk. Zo goed kijk ik dus naar het opstartscherm.
De Xiaomi Tab 7 heeft een workstation mode, waardoor je apps allemaal tabbladen worden. Dus vermoedelijk zal de Poco variant hierop dit ook hebben.
Desktop modus is momenteel enkel beschikbaar op de Xiaomi tablets.

Op de Poco en Redmi varianten ontbreekt deze functionaliteit om de een of andere reden.
Ik weet niks van Android tablets, maar ik ben op zoek naar een leuke tablet met een toetsenbordhoes en een goede stylus. Is een van deze tablets dan iets voor mij? Ik zie door de bomen het bos niet meer…
Xiaomi pad 7 is de beste bang for buck tablet die je nu kan vinden. Ik heb thuis 2 pads en de kwaliteit is super. Op ali kun je ze soms vinden voor minder dan 200 euro als je een actie / coupon gebruikt.
Let alleen wel op dat je een echte Xiaomi klopt, want het barst van de Xioami tablets met zogenaamde geweldige specs.
Hier net de redmi pad 2 pro 8gb voor 200 euro gekocht op alie.
Goede deal lijkt mij :)
Heb m zelf ook op het oog, maar komt nu nog even niet uit.
Ok, prima! Hoeveel betaalt u aan invoerrechten?
Niet. Komt tegenwoordig uit europa(spanje). Dat is al best lang zo. Dus verzending is ook snel. Enige waar ik helaas niet over na heb gedacht is of het een global versie is.

[Reactie gewijzigd door MissMe NL op 27 november 2025 09:46]

Lol, de POCO Pad-X1/M1 basically gewoon de Xiaomi Pad 7 / Redmi Pad 2 Pro in een ander jasje.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.