Xiaomi gaat in EU app voor cryptovaluta op telefoons zetten

Smartphonefabrikant Xiaomi gaat vanaf volgend jaar een app voor het gebruik van cryptovaluta op telefoons zetten. Dat gebeurt ook in Nederland en België en de rest van Europa. Het is nog onbekend of de app te verwijderen zal zijn.

Het gaat om de wallet en app van de cryptovalutadienst Sei, zegt dat bedrijf. Het is onbekend hoeveel Sei betaalt aan Xiaomi voor het installeren van de app op alle nieuwe smartphones in onder meer Europa. Het is gebruikelijk dat bedrijven aan smartphonemakers betalen voor het installeren van apps. Dat staat bekend als ‘bloatware’.

Registreren voor de dienst kan in de cryptovaluta-app via een Xiaomi ID en een Google-account. Vervolgens maakt de app ook onderlinge betalingen mogelijk via cryptovaluta. Xiaomi is de op twee na grootste smartphonefabrikant ter wereld, na Apple en Samsung. Het lijkt er niet op dat bestaande telefoons de app met updates ook gepusht krijgen.

Update 18:07: Informatie toegevoegd dat het ook gaat gebeuren in Nederland en België.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

11-12-2025 • 16:27

27

Reacties (27)

Sorteer op:

Weergave:

Met Canta en Shizuku ros je alle ongewenste apps er zo af, zelfs apps die je normaal alleen met adb eraf kan halen.

Het eerste wat ik doe als ik een nieuwe phone heb.
Ik ben niet echt zo'n groot fan van dit soort ongewenste bloatware op een telefoon. Ik hoop wel dat dit verwijderd kan worden?

En is het gebruik van deze app dan (in de toekomst?) verplicht, of mag je het in principe gewoon negeren?

Voor mij zouden dit soort praktijken wel reden zijn om Xiaomi toch links te laten liggen bij het uitzoeken van een eventueel nieuwe telefoon. Of ze op zijn minst zéér kritisch te bekijken, met dit soort acties.

[Reactie gewijzigd door wildhagen op 11 december 2025 16:33]

Aan de andere kant is het niets nieuws. Samsung zet al jaren een crypto wallet op zijn telefoons.
Samsung wallet is geen cryptowallet hoor. Gewoon Samsung Pay net zoals Google Pay.

Er is wel integratie met coinbase maar dat zit er niet standaard in, daar moet je weer addons voor downloaden.

Samsung levert wel veel bloatware mee hoor, daar niet van. Het is elke keer weer een gedoe om een nieuwe telefoon schoon te vegen met ADB.
Vaak kun je apps eraf gooien met adb. Enkel de power user doet dat, daarom is dat bundelen lucratief. Vroeger betrof het software die je dan trial kon gebruiken, a-la shareware. Tegenwoordig ernstigere praktijken. Het is hoe dan ook problematisch wanneer ze spyware leveren, of (in dit geval) zwendel/oplichting (cryptocurrency).
Extra (gesponsorde) apps heb je bij alle Android fabrikanten. Zolang ze maar niet in de weg zitten en je ze gemakkelijk kan verwijderen dan is het voor mij geen reden om een merk te vermijden.

En een crypto wallet is opzich ook wel handig. Kijk als ze nou een of andere reclame app zouden pre-loaden was het een ander verhaal. Maar crypto wallet zit ook wel utility in, net als een QR Code scanner of een calculator.
En is het gebruik van deze app dan (in de toekomst?) verplicht, of mag je het in principe gewoon negeren?
Waarom zou het je verplicht zijn een crypto wallet te gebruiken? Als jij geen crypto gebruikt gewoon negeren. En als je liever een andere app gebruikt down download je die uit je favoriete app-store en gaan.
Voor mij zouden dit soort praktijken wel reden zijn om Xiaomi toch links te laten liggen bij het uitzoeken van een eventueel nieuwe telefoon.
Als je een open telefoon wilt en ook de Nederlandse (kennis) economie wilt sponsoren koop je gewoon een Fairphone ;-).

[Reactie gewijzigd door codeneos op 11 december 2025 17:32]

Nou die mag je dan wel even naar Samsung sturen want toen ik probeerde om mijn digitale auto sleutel te installeren was er met geen mogelijkheid om de Samsung account en wallet geen te komen. Ik heb heel bewust geen Samsung account en werd nu gewoon gedwongen die wel te gaan maken, niet gedaan, dan maar een sleutel in mijn broekzak.

Op een pixel werkt het gewoon met Google Wallet. En die app staat ook gewoon op mijn telefoon, maar nee, je moet en zal Samsung wallet gaan gebruiken.

Normaliter ben ik vaak scherper op China, maar in dit geval apen ze na wat de rest al jaren doet.
Ik heb zelf juist liever samsung pay dan die van google, omdat google veel meer data van me heeft om mee te correleren (website bezoek enz. dat samsung niet heeft).

Ook is het mooier geimplementeerd op de horloges, je bent dan niet je quick shortcut toets kwijt aan de betalingsfunctie en kan die dan voor iets anders gebruiken. Omdat samsung pay zijn eigen activatie heeft.
Oh dat ze allemaal data harken weet ik, maar ik wil gewoon niet nog weer een account voor iets wat niet nodig is.
Ah ja ik gebruik juist geen google account op mijn telefoon, vandaar. Alleen die van samsung (ik wilde ook secure folder hebben die dat ook vereist helaas). Dus een samsung account was het minste probleem. Maar in Nederland kan je dat sowieso niet doen als je met je telefoon wil betalen.
En een crypto wallet is opzich ook wel handig. Kijk als ze nou een of andere reclame app zouden pre-loaden was het een ander verhaal. Maar crypto wallet zit ook wel utility in, net als een QR Code scanner of een calculator.
Een cryptocurrency applicatie gemaakt door Chinezen, op een Chinese smartphone. What could go wrong :?
Blij dat ik al een poosje van Xiaomi ben afgestapt. Het zat toen al vol met bloatware maar dit gaat heel ver.
bwha,

Blijf het toch goede prijs/kwaliteit vinden, (ik ga voor de Poco X... Pro modellen)

Draai ze steeds eerst door wat debloat tools (soms beetje te veel :) , maar niks onherstelbaar) en vind dat er dan zeker minder bloat nog op staat dan op bijvoorbeeld een standaard Samsung,

Tenzij je naar dure privacy gerichte merken gaat moet je dat er maar bij willen nemen voor de lagere prijs,

Heb ook thuis een Adguard Home server draaien dus veel van die phone home muik gaat sowieso het zwarte gat in :)
Welk bekend merk heeft geen Bloatware in jouw ogen? Apple/Samsung/Google pushen allemaal hun eigen apps.....

Ik heb EU versies van Xiaomi en heb nergens last van. Er bestaan guides genoeg voor de bloatware/adds eraf te krijgen in ketterlijk enkele minuten, *moest" je het "vergeten" afleggen of op de "verkeerde" toestemming drukt. Als er iets van ongewenste apps opstaan gewoon deleten....

https://www.androidauthority.com/remove-ads-xiaomi-miui-1019139/

Voor mij is Xiaomi minstens evengoed als andere merken. Moeten niets meer onderdoen.
En wat heb je nu? Want zowat alle merken hebben bloatware...
Hier ook. Twee Pocophones en beide stuk door een (welbekend) ontwerpfout in het moederbord en connectoren. Nooit meer.
Op zo'n moment ben je blij dat dit bestaat: https://adbappcontrol.com/en/
a next-generation crypto wallet and discovery app will be pre-installed on all new Xiaomi smartphones sold outside of mainland China and the United States
lijkt me dat de vermelding van de EU, Griekenland, België en Nederland gewoon onder de veel bredere waaier valt en niet specifiek gericht is op deze landen of regio.
Ik gebruik al redelijk lang Xiaomi toestellen maar heb eigenlijk altijd redelijk makkelijk alle ongewenste software en reclame van het toestel af kunnen halen.
Frappant dat dit niet in de VS en China gebeurd, maar wel in oa. de EU.
China probeerd crypto valuta al een tijd te weren. Daarbij voor een overheid die volledig controle wil is een anoniem betaalmiddel niet praktisch. Dus niet gek dat ze dit niet in China doen.
Anoniem betaalmiddel? Om de haverklap worden er mixers offline gehaald omdat het zo ontzettend anoniem is. Cash is anoniem, crypto is gebakken lucht voor mensen die van gokken houden.
edit:
Linkjes toegevoegd..

[Reactie gewijzigd door MrXzombie op 11 december 2025 18:54]

Zonde, want qua hardware zijn ze echt top voor de prijs die je betaald. Hopelijk zijn deze gemakkelijk te verwijderen.
Bloatware is dan ook de enige reden waarom de hardware “top” is voor de prijs die je betaald. Jij betaald een deel en de adverteerders de rest.
in EU moeten ze wel je ID checken. Dus uploaden van je ID en BSN

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn