Microsoft, Anthropic en Nvidia hebben een 'strategische samenwerking' aangekondigd. Anthropic heeft toegezegd voor 30 miljard dollar aan Azure-rekencapaciteit te kopen. Microsoft investeert op zijn beurt weer 5 miljard dollar in Anthropic. Nvidia investeert 10 miljard dollar in het AI-bedrijf.
Microsoft meldt dat gebruikers van Microsoft Foundry door de samenwerking toegang krijgen tot de 'frontier Claude-modellen', waaronder Claude Sonnet 4.5, Claude Opus 4.1 en Claude Haiku 4.5. Microsoft heeft op zijn beurt toegezegd dat Claude beschikbaar blijft in de Copilot-producten, waaronder GitHub Copilot, Microsoft 365 Copilot en Copilot Studio.
Anthropic en Nvidia gaan een 'diepgaande technologische samenwerking' aan. De bedrijven werken samen op het gebied van ontwerp en engineering om de Anthropic-modellen beter te laten presteren en efficiënter te maken en toekomstige Nvidia-architecturen te optimaliseren voor workloads van Anthropic. Wat daarmee precies bedoeld wordt, is niet duidelijk. Verder neemt Anthropic 1GW aan computecapaciteit af in Grace Blackwell- en Vera Rubin-systemen.