Ik ken echt niemand in de laatste 25 jaar die zijn oude koeler meegenomen heeft naar een nieuwe computer. Het enige dat soms mee ging was een HDD, een SATA SSD or (vroeger) een DVD / BD-brander.
Ik ken er wel een aantal die het wel hebben gedaan, maar die hadden een, je raad het al, een Noctua koeler

Want waarom zou je een goede fan niet meer gebruiken bij een volgende build? Zolang er nieuwe mounting kits voor komen, kan je je koeler hergebruiken. Of je schroeft de fans af en gebruikt ze voor de airflow en koeling voor je nieuwe case. Je kan de fans ook voor andere zaken gebruiken, bijv. standaard fans vervangen door een Noctua koeler in o.a. audio apparatuur.
Een ander probleem is dat veel mensen niet eens (meer) weten dat Thermalright, Thermaltake (en merken zoals Chieftec en Antec) nog bestaan. De mensen waarvan ik weet dat ze PC's bouwen kijken naar:
- Asus, Gigabyte of MSI voor moederborden en grafische kaarten
- Corsair, Kingston en Crucial voor geheugen
- Samsung, Kingston, WD en Seagate voor SSD's
- Fractal Design of BeQuiet voor kasten
- Noctua of Arctic en (misschien) Corsair voor koeling
- Corsair, BeQuiet en (misschien) Seasonic voor voedingen
En dat is het eigenlijk wel. Andere merken bestaan effectief niet meer.
Er zijn genoeg andere merken, maar je wilt wel wat kwaliteit voor terug hebben, er zijn een hoop Chinese merken die voor veel minder al spullen leveren, alleen is het vaak de vraag hoe het zit met garantie en werking op lange termijn. Zalman is ook een merk dat tegenwoordig haast niet meer gebruikt wordt en heb een koeler van hun liggen voor een Pentium 4 CPU, die kan je tegenwoordig niet meer gebruiken.
Ik heb nog een Antec voeding over, maar die stamt ook uit de periode van de Pentium 4
Tijden veranderen en meeste mensen willen zekerheid hebben als zij een nieuwe PC halen, dus wordt er gekozen voor bekende merken (al wil dat nog niet zeggen dat het product daadwerkelijk goed is). Daarnaast speelt levertijd ook wel een rol, mensen willen immers binnen een snelle termijn hun componenten binnen hebben. Sommige mensen kiezen er voor om alles in 1 keer te kopen, terwijl anderen beetje bij beetje de componenten bij elkaar halen (of schrapen van hun oude builds).
Off-topic:
zie de filmpjes van de Oddware tower van LGR voor de verschillende uitbreidingen uit de beste jaren van PC builds:
Building the Oddware Tower
Finishing the Oddware Tower