Perplexity stelt AI-browser Comet gratis beschikbaar voor iedereen

AI-zoekmachine Perplexity heeft zijn webbrowser wereldwijd voor iedereen uitgebracht. De AI-browser was voorheen alleen bruikbaar met een abonnement op de zoekdienst, maar is nu gratis te downloaden.

Perplexity bevestigt dat de Comet-browser vanaf nu gratis te gebruiken is, schrijft onder andere The Verge. De makers beloven dat er altijd een gratis versie van Comet beschikbaar zal blijven, hoewel het bedrijf ook betaalde functies aanbiedt, zoals een Comet Plus-abonnement dat gebruikers toegang geeft tot een gecureerd aanbod van nieuwsartikelen.

De browser werd in juli beperkt uitgebracht, maar was toen alleen toegankelijk voor gebruikers met een Perplexity Max-abonnement á 200 dollar per maand. Nu is de browser dus wereldwijd en voor iedereen te gebruiken, zonder dat daarvoor een abonnement nodig is.

De Comet-webbrowser is al langer in ontwikkeling. Zo verscheen in mei al een eerste bètaversie van de browser. De software bevat verschillende ingebouwde AI-functies. Zo kunnen gebruikers de browser vragen stellen over webpagina's, winkelwagentjes controleren op kortingen, onbeantwoorde e-mails opzoeken of aankopen doen.

Comet is vooralsnog alleen beschikbaar voor Windows en macOS. Volgens de makers komt de browser binnenkort naar 'meer platforms', zonder daar verdere details over te delen.

Verschillende andere browsermakers werken aan AI-webbrowsers. Zo introduceerde Opera eerder deze week zijn betaalde Neon-browser en werkt The Browser Company aan Dia. Google voegde onlangs nieuwe Gemini-functies toe aan Chrome, hoewel dat vooralsnog alleen geldt voor Amerikaanse gebruikers. Microsoft Edge kreeg op zijn beurt onlangs een optionele Copilot-modus.

Perplexity Comet
Perplexity Comet

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

02-10-2025 • 20:09

15

Submitter: Westpjotr

Reacties (15)

Sorteer op:

Weergave:

Iemand die de privacy policy heeft doorgespit en weet welke data allemaal met Perplexity wordt gedeeld?
Het is datamining van de kampioenen dataminen. Dat is wat het internet tegenwoordig is. Samen met alle (smart)apparaten waarmee het internet op gaat. Enkel even naar hun website gegaan en dan kom je al dit tegen:

www.perplexity.ai IP Report 104.18.26.48

framer.com  IP Report 3.165.136.67 IP Report 108.139.229.82

app.framerstatic.com IP Report 13.227.173.43 IP Report 108.139.210.31

framerusercontent.com IP Report 108.138.7.78 IP Report 108.139.229.6
Alles wat ze maar kunnen. En ze maken daar geen geheim van: Perplexity CEO says its browser will track everything users do online to sell ‘hyper personalized’ ads

[Reactie gewijzigd door vickypollard op 3 oktober 2025 04:50]

Wilde gok: alles. En dan gebruik ik zelf perplexity. Ik vind de app prima.

[Reactie gewijzigd door rachez op 2 oktober 2025 20:17]

Is dat niet die browser die klakkeloos prompt injections uitvoert?
Ik gebruik Comet inmiddels enkele weken en ben tevreden over de prestaties. De interface is minimalistisch en overzichtelijk, en de browser blokkeert advertenties effectief. Voorheen gebruikte ik voornamelijk Brave. Comet lijkt echter hun eigen zoekfunctie via het homepagina te promoten; wanneer ik een zoekopdracht plak bij Google.nl verschijnt er een laadindicator (spinning wheel in MacOS). Na een kleine vertraging kan je wel verder maar om deze reden gebruikte ik Google minder vaak. Ondanks dat ik deze week twee updates voor Comet heb geïnstalleerd, is deze bug(?) nog niet verholpen. Op Comet’s eigen zoekpagina functioneert de zoekfunctie daarentegen soepel en zonder vertraging.
Ik gebruik het nu ongeveer een week maar moet zeggen dat ik hem slechts sporadisch gebruik. De features die de browser kunnen bedienen zijn erg traag en niet betrouwbaar.

Het enige handige is dat de toegang tot de tekst van websites goed werkt. Google docs worden goed begrepen. Tekst laten aanpassen gaat echter niet erg goed en duurt zeer lang.

Perplexity heeft het probleem dat er steeds meer features bij komen terwijl oudere functionaliteit nog steeds niet goed werkt.
Net gedeinstalleerd omdat ik het tegen vond vallen. Hoog toren geblaas. Plus de toen nog $20 vond ik het niet waard.

Daarbij loopt de Chromium 1 versie achter tov Brave en Edge. Welke veiligheidsrisico’s brengt dit met zich mee?
De gratis versie op de website is een clown. Vraag maar eens wat diepere tech questies en hij blijft in rondjes ontwijken. En alles op websites zoeken. AI is hot maar niet alles wat hot is is AI

[Reactie gewijzigd door fuzzyIon op 2 oktober 2025 23:03]

Ha, maandag kreeg ik een invite in mijn mail. Niks mee gedaan omdat ik niet echt zit te wachten op alles AI.
Aantal betalende gebruikers valt tegen ?
Nee hij was eerst in beta.
Kan iemand mij uitleggen wat een AI-browser is en wat het anders maakt dan een gewone?
Een browser met als start pagina een of andere llm.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn