Telecompaper: Odido heeft meer dan 1 miljoen vastinternetklanten

Odido heeft meer dan 1 miljoen klanten met een vaste internetverbinding. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper op basis van geschatte marktcijfers. De groei zou vooral te maken hebben met het succes van de 5G-voor-thuisinternetdienst Klik&Klaar.

Aan het eind van het eerste kwartaal van 2025 had Odido 1,05 miljoen klanten met een vaste internetverbinding, meldt Telecompaper in zijn kwartaalrapport. De Nederlandse provider zou daarmee na KPN en VodafoneZiggo als derde deze mijlpaal bereiken.

Volgens de marktonderzoeker is de groei voornamelijk te danken aan Klik&Klaar. Odido bracht deze dienst in oktober 2024 uit. Hiermee krijgen klanten een router in bruikleen en een 5G-thuisinternetabonnement met een onbeperkte snelheid en databundel voor 25 euro per maand. Dit alternatief voor de glasvezel-, koper- en coaxnetwerken van de concurrentie telt volgens Telecompaper zo'n 50.000 abonnees. Daarmee heeft Klik&Klaar in de Nederlandse markt voor vast internet een marktaandeel van 0,6 procent in handen, aldus de marktonderzoeker.

In totaal zou Nederland momenteel 7,7 miljoen vastinternetaansluitingen tellen. Dat zijn er 22.000 meer dan in het vorige kwartaal. Bijna 3,6 miljoen van deze aansluitingen zijn via glasvezel, 2,9 miljoen via kabel en 1,2 miljoen via dsl, schrijft Telecompaper.

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

23-06-2025 • 19:01

99

Submitter: tabletmen

Reacties (99)

Sorteer op:

Weergave:

Vind het wel vreemd overkomen. Vast internet en dan Odido klik n klaar. Waarbij Odido zelf ook aangeeft lekker mobiel je mag jhet ook meenemen in de camper zolang je maar in Nederland bent :)
Je *kunt* het modem gebruiken tijdens verplaatsingen. Of je kunt zelfs de SIM in een andere (mobiele) router stoppen. Of je telefoon (kun je niet meer bellen).

Maar het doel van Odido is dat je er een "vaste lokatie" mee bediend (en wat de meeste gebruikers ook wel zullen doen, schat ik in).
Of je kunt zelfs de SIM in een andere (mobiele) router stoppen.
Dit vind ik interessant: betekent dat dan ook dat je, tegen de bedoeling van Odido in, een buitenantenne kunt gebruiken?
Hoezo is een buitenantenne tegen de bedoeling van Odido?

5G buitenantennes/modems zijn vrij normaal in het buitenland. Als je weet waar de zendmast staat zou je met een buitenmodem hoog op een buitenmuur een vrij LoS kunnen gebruiken en zo het maximale uit de verbinding kunnen halen.
Punt is dat K&K alleen de n78 band gebruikt voor 5G. Dat is 3500 MHz. Bij die frequentie heeft coax kabel een groot verlies, waardoor een buitenantenne weinig winst geeft inviel gevallen.

Oplossing is dan een 5G modem voor buitenmontage met voeding via PoE, bijvoorbeeld de Zyxel NR7302. En dan heb je ook de n28 band.
Je kunt bij dat soort frequenties prima coaxiale kabels gebruiken, maar dan een iets ander type. Als je bv/ LMR-400 gebruikt is dat geen enkel probleem. Gebruik N-Type connectoren of 4.3-10 connectors; afhankelijk van de kabels die je gebruikt

Maar goed, afhankelijk van je expertise is dan jouw oplossing zeker ook een oplossing en misschien eenvoudiger te implementeren omdat je je beperkt tot "standaard" Ethernet-kabels e.d.
Kijk eens goed naar de demping van die coax, https://timesmicrowave.co...6/lmr-400-datasheet-1.pdf, bij 3500 MHz. richting de 30 dB bij 100 meter. Dus zet je een 5G n78 router binnen en gebruik je bijvoorbeeld 10 meter coax naar die router op zolder o.i.d., dan heb je al 3 dB verlies. Afgezien nog van verlies in de connectoren. Dus zul je met richtantennes, yagi’s moeten gaan werken om winst te hebben.

Kan allemaal maar het is wel een overweging. Als zendamateur vaak meegemaakt dat mensen verbaasd waren dat hun dure antenne zo weinig winst gaf.

Niet voor niks zitten de versterkers in de mast direct op de antennes.
Mja, als je kunt ook naar LMR-600 gaan als je wilt. Typische demping is dan in de orde van 1,5 - 2 dB. per 10 meter.

Ik gok dat een gemiddeld bakstenen-muur (zoals in Nederland) al gauw 10-15 dB. demping geeft bij 3.5 GHz, dus er is zeker fiks winst te maken.

Ik vind jouw oplossing ook best mooi, de vraag is even of mensen "genoeg" hebben aan zo'n waterdichte modem; maar als ze daarin overwegingen gaan meenemen dan acht ik ze "verstandig" genoeg dat ze zich eerst even inlezen voordat ze simpel "CAI-coax van de Gamma" gaan uitrollen :)
Als je een geschikt apparaat weet te vinden, jazeker. Op het forum is er een bonte verzameling aan modems in gebruik.

Overigens is de consensus ook wel dat het 5G-gedeelte van het meegeleverde modem prima functioneert. De wifi-zijde was lang problematisch, maar er zijn de eerste voorzichtige tekenen dat de meest recente firmware daar de grootste problemen heeft weten op te lossen (hoewel de meesten er gewoon een mesh-setje of soortgelijk tegenaan gooiden voor lokale netwerk, wat ook prima werkt).

[Reactie gewijzigd door Keypunchie op 23 juni 2025 19:59]

Kan me niet voorstellen dat dit tegen hun bedoeling in is. Het werkt in hun nadeel als ze veel gebruikers met haperende verbinding hebben die relatief veel capaciteit kosten.
Odido Klik en Klaar (ik heb het zelf een paar maanden gehad als overbrugging tussen 2 providers) is via 5G netwerk, dus per definitie mobiel. Odido begrijpt gelukkig dat ze zichzelf gigantisch in hun voet zouden schieten als je het niet waar je maar wilt in Nederland kan gebruiken. En ja, om een 5G internet verbinding onder vast internet te plaatsen is op z'n zachtst gezegd verstoken van enige logica. Maar ja, het is marketing die dat heeft verzonnen :)
Moet je eens kijken wat hun zuster bedrijf in de USA (T-Mible) deed met hun K en K.

Eerst 5G Home voor thuisgebruik, werkte "overal" voor 30 USD/maand.

Nu gesplitst. 5G home internet, vastgezet aan 1 zendmast, 40-70 USD/maand. 5G/4G Home internet away voor 110-160 USD/maand.
Moet je eens kijken wat hun zuster bedrijf in de USA (T-Mible)
Odido NL is al jaren voor de naamswijziging een zelfstandig bedrijf geworden. T-mobile NL was dan ook al jaren geen eigendom meer van deutsche telekom, maar gewoon een losstaande, Nederlandse BV.

Odido heeft heel 0 connecties met T-mobile US.
Odido is 100% in handen van Amerikaanse investeerders.

Nog even en ze gaan fusieren met die andere bedrijf genaamd ziggo dat ook in handen is van Amerikaanse investeerders.

Of het nu wel/niet een Amerikaanse zuster bedrijf is t-mobile. De Amerikaanse handelspraktijken zijn duidelijk zichtbaar.

Eerst de markt veroveren met een lage prijs en dan zoetjes aan de prijs verhogen :/
Bedenk maar eens van wie die Amerikaanse investeerders zijn? Waarschijnlijk nederlandse pensioenfondsen. Wat niet wil zeggen dat ik het ermee eens ben.
Nee, Odido heeft niet met T-mobile te maken. Ga er dan geen andere eigenaren bij halen omdat (notabene iemand anders) een verkeerde aannmane doet. 8)7
Nog even en ze gaan fusieren met die andere bedrijf genaamd ziggo dat ook in handen is van Amerikaanse investeerders.
Nou dat kun je helemaal vergeten, naast dat de ACM hier nooit mee akkoord gaat (die deed al moeilijk toen VF en ziggo samen gingen), is odido uiteindelijk uit die fusie (met bijbehorende splitsing) voortgekomen.

Dus die gaan echt niet zomaar terug.


Warburg Pincus LLC is inderdaad een Amerikaans investeringsbedrijf, maar dergelijke bedrijven zijn vaak weer gefinancierd vanuit pensioenfondsen.
Ik denk niet dat dat hier zou werken. Genoeg alternatieven.
Kan best zijn dat Odido in de toekomst ook de max snelheid van de klik en klaar gaat beperken en je bijvoorbeeld 3 of 4 abonnementen krijgt met verschillende snelheden. Dat doen ze tenslotte ook met hun mobiele abonnementen.
Oww, dus marketing zijn de bron van alle kwaad? ;)
Marketing heeft nog nooit iets beter gemaakt.
Behalve de portemonnee van diegenen die er hun geld mee verdienen. Hier ook een reclame-hater, hoor, weet niet of jij dat ook bent.

[Reactie gewijzigd door Sjah op 24 juni 2025 10:46]

Overlain de wereld heet dit FWA; fixed wireless access.
Ik dacht dus precies hetzelfde. Wat is dan nog de definitie van vast internet?!
Klik&Klaar gebruikt FWA (Fixed Wireless Access), vandaar vast internet.
Dank voor deze info.
Vast internet betekent in deze vooral thuisinternet

Get is wel een glasvezel concurrent omdat je er je pc of laptop op kunt aansluiten terwijl je mobiel gewoon beschikbaar blijft

Een hotspot op je mobiel is gewoon niet praktisch als dagelijks gebruik optie

Tegelijkertijd is het wel gewoon 5g en dus óók bruikbaar op de camping voor mensen als mijn ouders zou dit dus geweldig zijn
Leuk dat Klik&Klaar, technisch een top stukje techniek, maar ik ben al wel een half jaar(!!!) bezig om dit weer op te zeggen.

Het lukt ze blijkbaar niet om de incasso's te stoppen, daarentegen krijg ik al die tijd ook geen gedoe omdat ik alles blokkeer.. 🤔
De medewerker zegt dat het abo is opgezegd. De ander zegt dat het nog loopt. De volgende roept dat ik het allemaal verkeerd doe, tot ze de gehele geschiedenis in communicatie ziet en mij snel doorverbind met een dode lijn..

En ik blijf hoffelijk ja. Tot op heden nog wel...
😇
Opzeggen van Klik&Klaar was ook bij mij wat lastig, ik ben naar de Odido-shop gegaan, heb een email met opzeglink toegestuurd gekregen en heb kunnen opzeggen. Rechtstreeks via de website van Odido lukte me dat niet.
Dat opzeggen kan ik ook wel bevestigen.
Overstapservice van Odido glas naar Budget glas gebruikt. Kreeg wel een mail dat Odido het jammer vond dat ik had opgezegd maar Odido bleef maar beweren dat dit geen definitieve opzegging is.

Uiteindelijk na de overstap via de telefoon nogmaals opgezegd maar natuurlijk wel weer met een extra maand opzegtermijn.
Ik heb juist een "leuke" ervaring met Budgetenergie opzeggen, maar dat was in 2016. Toen hadden ze hun administratie totaal niet op orde en dat kostte ook vele telefoontjes en gestorneerde incasso's voordat het was gefixt. Ik zit nu bij Odido met Klik & Klaar, tevreden klant, tot ik switch in ieder geval.
2006, caiway opzeggen omdat ik alleen maar sneeuw had. 7:45 uur aan de lijn gezeten, ik werd 6 keet doorverbonden, ik zat het grootste gedeelte in de wacht. |:(
Ze konden niet geloven dat ik wilde opzeggen.
Al 20 jaar geen reguliere tv meer :+
Is wel een goeie tip nog ja. Eens zien of ze daar wel in de mogelijkheid zijn om een simpele handeling te verwerken.
Odido is nog steeds van mening dat het in het nadeel is van de klant om eender weke dienst online op te kunnen zeggen. Zo wisten ze mij bij het opzeggen van maandelijks opzeg baar “samen unlimited” te vertellen dat ze dit niet via de app deden omdat mensen het mogelijk per ongeluk op konden zeggen.

toen ik zei dat het aannemelijker was dat je “per ongeluk” een nieuw abonnement af sloot omdat dit verreweg makkelijker gemaakt zou worden dan opzeggen, wist deze meneer daar even geen antwoord op te geven.


In ieder geval zijn ze een uitspraak van de rechter dat ze het wel op die manier moeten doen aan het aanvechten. Dus verwacht het voorlopig maar allemaal niet.
Kun je niet gewoon via je bank de incasso's stoppen?
Dat is heel onverstandig. De betalingsverplichting vervalt niet en op den duur belanden dit soort zaken bij incassobureaus.
Hangt er van af, als je kan bewijzen dat je het netjes hebt opgezegd dan kan je dit doen.
Bij opzegging mogen ze de incasso's niet door laten gaan en kan je ze terrecht weigeren
of terug laten storten (ongedaan maken) binnen een bepaalde tijd.
Maar goed je moet wel kunnen bewijzen hoe het in elkaar zit en de dienst niet meer gebruiken na je opzeggings termijn.
Dat is geheel niet onverstandig

Als je rechtsgeldig opzegt ben je na de opzegtermijn niet merr betaalplichtig

Kortom opzegformulier invullen d bevestiginsmail bewaren nogmaals per email opzeggen of het telefoongesprek opnemen en daarna de betaling gewoon blokkeren

Enige voorwaarde is wel dat je de dienst na opzegging dus ook niet meer gebruikt

Dus modem uit het stopcontact trekken en bewaren tot je weet waar je hem heen kunt sturen
Dat is exact wat ik elke maand doe. Ik kan Odido niet geheel blocken, anders gaat mijn glasvezel er ook aan.. 😅
Hebben ze nu ook ipv6 inmiddels?
Voor de "normale" huishoudens is dit niet belangrijk.
Mja, lastig te zeggen. Latency op IPv6 is lager, onnodige zaken zoals NAT zijn niet meer nodig bovendien is het energiegebruik stukken lager. Op schaal van een provider is dat in mijn perceptie voor ons allemaal belangrijk
Latency boeit echt niemand die Netflixt of WhatsApp opent. Zelfs een hamer merkt er weinig van. Energieverbruik stelt op jaarbasis ook nog niet veel voor.. dus ja het heeft voordelen, maar zegt echt bijna niemand wat.. behalve wij tweakers
Of een provider 1 of 2 gw aan energie van ons toch al overbelaste net trekt is niet belangrijk?

Dat we dat allemaal in ons internet abo (hogere stroomkosten voor probider is hogere abokosten) en op onze energierekening zien (meer belasting op het net is hogere energie rekening voor iedereen)

Natuurlijk ga je het sls individuele klant niet merken of juist dat ene bedrijf nu wel of net zuinig omgaat met energie zelfs als dat een isp is met zoveel madten en zulke onderliggende netwerken

Maar wij als maatschij in z'n geheel gaan het zeker merken als bedrijven zoals odido kpn en Ziggo (enanderen) maar blijven verspillen
Zeker belangrijk, maar de normale consument denkt niet ze ondersteunen geen ipv6 dus ik verbruik meer.
Daarnaast wordt het ook gewoon wel een keer tijd.
Haha, helemaal mee eens 30 jaar na de standaard en 15 jaar na xs4all (rip)
xs4all had het volgens mij rond 2005 al actief op mijn dsl lijn destijds.
Ging nog wel via een tunnel geloof ik

[Reactie gewijzigd door netblade op 24 juni 2025 09:27]

Vanaf 2010 was het dual stack IIRC, daarvoor inderdaad via een tunnel onder de noemer experimenteel
Hebben ze nu ook ipv6 inmiddels?
Niet helemaal on topic, maar nee.
Goed om op te letten: IPv6 kan nu niet op ons netwerk. Je kan de configuratie wel alvast instellen, maar het modem zal verbinden op IPv4 totdat IPv6 er is. We weten nog niet wanneer het zover is.
Bron: https://www.odido.nl/serv.../instellingen/eigen-modem
Zit momenteel zakelijk (winkel) bij Odido, maar stap direct over zodra mijn contract afloopt. Je krijgt een Zyxel T-54 modem die volledig dichtgetimmerd is: je kunt nauwelijks iets instellen en beheer gaat alleen via hun trage website. Eigen modem aansluiten? Officieel niet mogelijk.

Voor wie iets meer controle wil over z’n netwerk: niet aan beginnen.
Hier odido glasvezel. Gebruik alleen hun mediaconverter met daarachter mijn eigen router, dat werkt prima.
het enige wat ik van ze heb is de mediaconverter. rest eigen modem/router en dat werkt prima. heb je al meer controle over je netwerk.
weer wat geleerd!
Ik kreeg de T-56 en kon de hele interface bedienen en alles doen. Is dat bij de T-54 anders?
Ik gebruik 'm niet meer (vrije modemkeuze) maar ik kon doen wat ik wilde, zelfs SSH toegang.
hier een Fritzbox 5530 eraan gehangen, zodat zelfs de mediaconverter niet meer nodig is. Werkt prima. En ik kan genoeg op mijn fritzbox instellen.
Eigen modem aansluiten is officiëel juist wel mogelijk. Juist bij Odido vaak zo gepiept. Zeker op AON of ODF netwerk. Mediaconverter naar willekeurige router, VLAN 300 voor internet en gas. Geen gedoe met PPPoe of mac adres registratie.

kijk even rond op het forum hier en bij odido zelf. Zijn genoeg topics over te vinden.


Zeker zakelijk interessant icm ubiquiti hardware voor APs bijvoorbeeld. De UDM-pro kun je rechtstreeks op glas inprikken en die nieuwe fiber gateways ook. Sfp module kost een tientje als je niet op een PON netwerk zit.
Odido is juist van uit den beginne heel coulant geweest met eigen modems. Dat is al heel lang gedoogd en hun forum staat vol tips en instellingen voor modems van derden.

Zelf een USG pro rechtstreeks op de glasvezel aangesloten met een sfp module.
Je kunt toch wel gewoon porten forwarden toch? Dat hebben ze toch niet dicht getimmerd?
Dat kan wel hoor, je kunt ook bij zakelijk een eigen router gebruiken, heb je die zyxel niet meer nodig.
Hier ook Odido glasvezel. Ik heb er een eigen mesh-systeem aanhangen waarmee ik veel meer controle heb.
ik heb anders wel een eigen router. Net als veel anderen. En "officieel niet mogelijk"? Dat is onzin: ze zijn officieel verplicht dat aan te bieden. Dus als ze beweren dat het officieel niet mogelijk is, liegen ze.

Neemt niet weg dat ik ook over ga stappen zodra dit contract afgelopen is.
Geen IPv6, storingen tijdens live uitzendingen (eerste helft van een wedstrijd nagenoeg volledig missen is behoorlijk irritant), storingen gedurende de dag... Ik ben er wel klaar mee met dat Odido.
Moet het wel werken. Sinds 14:00 weer geen internet hier in de regio.
En nergens word het gemeld. Maar wel mailtje ontvangen dat we 24 uur gratis 5g krijgen.
Staat bij mij wel in de Odido app als je onder vast internet kijkt. Kreeg ook een email om 14:57.

Helaas zoals altijd geen reden of verwachte oplos tijd. Je kan wel unlimited 5G krijgen als je een mobiel abo hebt, code staat in de email.

Email:
We zien dat er een storing is in je postcodegebied. Hierdoor ervaar je mogelijk problemen met internetten, bellen en/of TV kijken.

Er wordt hard gewerkt om dit zo snel mogelijk op te lossen. We laten het je meteen weten zodra we de storing hebben verholpen. We houden je ook op de hoogte via Mijn Odido.

Maak je gebruik van Klantvoordeel? Dan krijg je van ons een voucher met 24 uur gratis onbeperkt mobiel internet. Hiermee kan je een hotspot maken van je mobiele verbinding. Zo blijf je ook tijdens de storing gewoon online.

Sms de volgende code naar 2244 om de voucher te activeren: '9037UBG2'

Vragen? Vragen!
Kijk voor een antwoord op je vraag op odido.nl/service of vraag het aan onze specialisten op de Odido Community odido.nl/vragen. Liever iemand spreken? Bel ons op 0800-0092.

We staan voor je klaar,
Odido

[Reactie gewijzigd door EiT op 23 juni 2025 19:49]

In elk geval netjes dat Odido nog X GB gratis aanbied. Ziggo doet dat niet. Ze zouden een 1 dag eSim code kunnen geven o.i.d.
Als je vodafone 5g hebt dan doet ziggo dat weldegelijk. Al meerdere keren gehad toen we een keer een storing hadden. Ik kreeg meteen een flinke bundel erbij kostenloos om de (verwachte) tijd te overbruggen tot na de storing
In dit geval zal de persoon ook mobiel van odido hebben (vergelijkbaar met ziggo en vodafone) waardoor ze bij zo een storing dat kunnen aanbieden.
Mijn ouders hadden wel bericht gekregen in de app, ik niet. Geen storing bekend op mijn postcode.Op de storingen site van Odido ook geen enkele melding. Enkel op allestoringen.nl zag je het terug.
Pas toen een collega zei dat hij zondag hetzelfde had ervaren in West-Brabant en een mailtje had ontvangen, heb ik in mijn mail gekeken en zag daar ook een mailtje staan.
Ik snap niet dat er gezegd wordt dat 1 mil plus (1.050.000) vooral komt door klik -en-klaar wat dan volgens het artikel 50.000 abonnees heeft? Dan zijn de meeste klanten (1 miljoen) dus toch niet klik-en-klaar abonnees en voegt het toch maar een beperkt aantal klanten toe?

Ja tuurlijk is het mooi en zijn er wat klanten extra hierdoor, maar de hoeveelheden lijken me toch niet de hoofdmoot of mis ik iets?
Daar zit de groei. Waarschijnlijk 50.000 toegevoegd sinds vorige rapportage (vorig kwartaal). 50k op 1 miljoen is 5% groei. Dat is in een redelijk verzadigde markt als "vast internet" echt niet slecht.
stukje sluikreclame misschien? :+
Heb nu al een jaar èèn kastje in de meterkast, maar kan het nog altijd niet aanvragen. Is dat normaal?
Nee ik kon het een week later
Je bedoeld een FTU?
Het zou kunnen dat ze nog werken aan de pop, afhankelijk van de isp kan je vragen wat de status is van je verbinding.
Wel eens getest met een 4G LTE router met een unlimited dagbundel op een prepaid sim. Het werkt, maar de snelheid zwabbert alle kanten op. Niet echt stabiel. Nou is 4G geen Klik en Klaar natuurlijk. Op hun website staat dat K en K hier de laagste snelheid zal geven. Niet echt interessant dus.
Inderdaad, maak me dan wel zorgen over de stabiliteit. Want die is met Glasvezel van KPN gewoon top.
Alles hangt af van de sterkte van het signaal... Ik ben helemaal happy thuis, haal ruim 400 Mbps download en een ping van meestal rond de 20 ms. Maar ik heb het ding eens meegenomen naar een andere locatie, en het was om te huilen zo slecht.

icm een goedkoop Ben abonnement krijg je E 5 korting zodat ik nu E 20 pm betaal voor mijn "vaste internet". En het is ook nog eens maandelijks opzegbaar. Al met al ben ik best wel tevreden.
Welke glasvezel van KPN? Als het ODF is bied odido praktisch hetzelfde maar dan voor een stuk minder.
KPN Netwerk, ben sinds jaren over van Ziggo en wilde eerst zekerheid en dus voor KPN gekozen.
Komt denk ik door de prijs en je zit wel bij een A-provider.

De provider heeft eigen 4g en 5g landelijke dekking. Combinatie met glasvezel en de prijs is het goedkoopste.
In principe heeft de landelijke dekking niet zo veel met "A-provider" te maken. Odido, KPN, Vodafone hebben hun eigen netwerk, de rest zijn virtuele providers.
Lees mijn reactie nog eens, dat is precies wat ik zeg :P ;)
Maar zijn deze klanten ook daadwerkelijk aangeslotenen klanten. Ik ken diverse personen (waaronder ik zelf) welke op papier klant waren/zijn maar welke al 2 jaar op de glasvezel verbinding wachten.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.