'OpenAI wil apparaat van Jony Ive eind volgend jaar uitbrengen'

OpenAI wil het apparaat dat het samen maakt met oud-Apple-ontwerper Jony Ive eind volgend jaar uitbrengen, zo heeft directeur Sam Altman tegen personeel gezegd. Het is geen smartphone en geen bril, maar wat het wel is, blijft onduidelijk.

OpenAI heeft hoge verwachtingen van het apparaat en wil er 100 miljoen van gaan verkopen, claimt The Wall Street Journal op basis van een opname van het gesprek van Altman met personeel. Eerder deze week maakte OpenAI bekend het bedrijf van Ive over te willen nemen voor 6,5 miljard dollar. Het was al langer bekend dat Ive en OpenAI werkten aan hardware.

Het blijft onduidelijk om wat voor apparaat het gaat; het moet het derde apparaat zijn wat gebruikers op het bureau willen leggen, naast een laptop en een smartphone. Ive gelooft niet in draagbare apparaten zoals slimme brillen. Een smartphone is het ook niet. Het is de bedoeling om gebruikers van het apparaat te stimuleren minder een scherm te laten gebruiken.

Ive wilde in eerste instantie het apparaat met het eigen bedrijf uitbrengen, maar gedurende het proces kwamen de ontwerper en OpenAI-directeur Altman erachter dat het niet zou werken als het twee aparte bedrijven zouden blijven. OpenAI investeerde wel eerder in Humane, het bedrijf achter de geflopte AI Pin. HP nam Humane eerder over voor 116 miljoen dollar.

Hero OpenAI transformeert

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

22-05-2025 • 15:46

36

Reacties (36)

36
36
19
0
0
17
Wijzig sortering
Ik denk dat het een apparaatje is dat de hele dag meeluisterd en die je later vragen kan stellen over alles wat je bent vergeten. Een beetje hetzelfde concept als Windows Recall maar dan in je broekzak.

Of misschiens zelfs met een camera zodat de ai ook weet met wie je hebt gesproken en waar je bent geweest en wat de prijs was van dat ding wat je in de winkel zag maar niet meer weet hoe duur die was.

[Reactie gewijzigd door ocdaan op 22 mei 2025 16:01]

Ja dat denk ik ook. Hoewel ik er niet zo'n zin in heb als iedereen dat overal op tafel heeft liggen en alles dat je zegt wordt opgenomen en samengevat.... Het is nu bij zoom meetings al een standaard aan het worden waar ik niet zo blij van werd. We hebben geen idee wat die AIs ervan maken, en voor je het weet vraag je hem iets en dan krijg je ineens een leugenachtig verhaal dat ik dat gezegd zou hebben.

Verder, waarom zou je daar een appart apparaat voor uitbrengen? Waarom dan niet een AI chip in telefoons. Je hebt al een computer en microfoon op tafel liggen. Waarom wil men twee dingen mee moeten nemen steeds?

[Reactie gewijzigd door Zoijar op 22 mei 2025 16:04]

Omdat zowel Android als iOS het niet toestaan om de microfoon constant aan te hebben in de achtergrond? Tenminste, voor zover ik weet in recente versies.

Natuurlijk niet omdat Apple of Google zich zo bekommeren om jouw privacy. Maar liever omdat ze zelf jouw data willen vergaren. Maar dat zegt mijn pessimisme.
Ja of met andere woorden een apparaatje die de hele dag door op je vingers tikt .
Klinkt handig, maar helaas wil AI nog wel eens dingen verzinselen. Als ik een vaag idee wil hebben over wat iemand ongeveer een keer gezegd zal hebben, is mijn feilbare menselijke brein meer dan goed genoeg in feiten verzinnen waar daadwerkelijke herinneringen niet meer bestaan.

Tot het grote probleem, dat AI liegt om gaten in haar kennis of begrip op te vullen, is opgelost, zie ik niet zoveel in zo'n assistent.

Als het tekstbestanden kan uitpoepen is het een handig transcriptie-apparaat, maar interpreteren lukt AI nog niet.
Handig? Misschien, maar ik moet zeggen dat ik geen momenten kan bedenken waar het nu een doorslaggevende uitkomst kan bieden. Misschien ben ik die momenten vergeten :+.

Naast het hebben van privacy bezwaren, heb ik ook mijn bedenkingen of dit weer niet hetvolgende dystopische idee is. Iets wat (net als smartphones en sociale media) onschuldig begint maar op de lange termijn ontwrichtend is voor de menselijkheid.

Toevallig heeft Black Mirror exact hierover een toekomst geschetst.
Ik heb regelmatig nog wel eens een vage herinnering aan iets dat ik ooit besproken had met iemand, om vervolgens een minuut lang na te moeten denken hoe dat stomme ding ook alweer heet. Om die reden zie ik ook het nut nog wel in van Microsoft Recall.

Vroeger kon je dat soort dingen Googlen, maar tegenwoordig is Google een AI-pagina-ontwijk-spel geworden waar je op de derde pagina pas wat vindt nadat je alle SEO-vallen gepasseerd bent.

Dit is zo'n technologie die in theorie superhandig is, maar in de praktijk compleet uitgemolken wordt voor verkoopbare data, analyse, gegevens die met de overheid worden gedeeld, en andere ongein. Tot we in een utopie leven, laat ik dit aan me voorbij gaan.
Het is al eens geprobeerd met bv. Rabbit R1:

https://www.dezeen.com/20...le-ai-devices-technology/

veel flops. Ik had van Jony meer verwacht als dit het is.
Die vent heeft ladingen fails op zn naam. Lees eens de negatieve reviews van generaties aan laptops. Slechte muizen, keyboards, en zo meer.

Dat iemand een krankzinnig bedrag voor zo'n bedrijf over heeft met zo'n track record, is bijzonder.
wie niet waagt, wie niet wint. Je kunt focussen op de flops, of het feit dat hij een van de meest invloedrijke ontwerpers van de afgelopen 25 jaar is geweest.

Alle telefoons een "monoslab". Jony Ive's design.
Macbook Air? Jony Ive's design.
Squircle? Jony Ive.
Je kunt focussen op de flops, of het feit dat hij een van de meest invloedrijke ontwerpers van de afgelopen 25 jaar is geweest.
Hij is echt enorm overtrokken. Ik reageerde in het andere artikel over die overname ook al met het feit dat Jonathan Ive vooral jaren '50 - '70 Braun producten heeft gekopieerd.
Niks bijzonders dus voor 6 miljard.
Wireless AI Buds… wedden? Die hype combinatie heb ik nog niet gezien.. ipv de gsm die de assistant levert, draait de AI op de case.
En wat is daar het praktisch nut van?

Als in, hoe gaat dat beter werken dan enige smartphone met enige headset met microfoon. (Er vanuitgaande dat de microfoon kwaliteit gelijk is etc).

[Reactie gewijzigd door ZpAz op 22 mei 2025 16:15]

Geen, uiteraard.

Maar ik zie bvb. zo wel een brakke Siri omzeild worden door een andere assistant. Of een AI bot op gefinetunede hardware vs de variatie binnen Android. Smartphones zonder NPU native AI aanbieden etc.

Er was een markt voor de Rabbit MQ, dus als ze daar een ietswat functioneel alternatief voor kunnen aanbieden zijn ze wel al vertrokken, denk ik.
Niet bepaald iets dat je naast je laptop en smartphone op je bureau zet, toch? Zeker niet als ook gesteld wordt dat I've niet in draagbare apparaten gelooft terwijl smartbuds ook een startspeaker zouden kunnen zijn.
Ik denk eerder een smart speaker.. Dit is iets dat je op je bureau zet.
Het blijft onduidelijk om wat voor apparaat het gaat; het moet het derde apparaat zijn wat gebruikers op het bureau willen leggen, naast een laptop en een smartphone.
Klinkt als een speaker / projector o.i.d. echter hebben ze eerder aangegeven dat AI nieuwe soorten apparaten mogelijk zou kunnen maken, dus we kunnen ook iets 'unieks' verwachten, in een vorm we nog niet eerder hebben gezien.

[Reactie gewijzigd door Christoxz op 22 mei 2025 15:51]

Ik gok een implantaat wat je via je telefoon doorlinkt met openAI
Is het een vliegtuig?
Is het een vogel?
Nee, dat is het niet
Het is Mega ChatGPT
Die je aan de hemel ziet
Hmm kan een enorme flop worden zoals dat Meta VR gebeuren. We gaan het zien. Zou tof zijn als ze echt iets baanbrekend hebben.
Vrijwel alles wijst erop dat het om een speaker gaat. Ik ben benieuwd.
Ik stel me toch een soort google/alexa achtig iets voor? Je zal toch input moeten geven. Maar dan vraag ik me weer af waarom het niet al zou kunnen met die apparaten.
Speaker waar je straks 44 vinkjes moet zetten dat je akkoord gaat met dat al je data incl gesproken tekst wordt gebruikt om hun eigen taalmodellen te trainen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.