De processor van de Nintendo Switch 2 is een speciaal voor die console ontworpen soc die acht ARM Cortex A78C-cores en bijna zes keer zoveel cudacores als de originele Switch-chip heeft. Dat stelt Digital Foundry, dat de specificaties van de processor zegt te hebben uitgeplozen.
Digital Foundry zegt dat het de definitieve specificaties van de processor in de nieuwe handheld heeft achterhaald. Daarmee lijken eerdere geruchten over de processor bevestigd te zijn. Nintendo publiceerde een deel van de specificaties al na de release, maar een van de belangrijkste vragen die open bleven staan was welke cpu en gpu er in de console zaten. Nintendo hield het namelijk bij 'een custom processor die door Nvidia wordt gemaakt', maar gaf daar verder geen details bij. Dat deed het bedrijf ook bij de originele Nintendo Switch, maar daar bleek uiteindelijk een normale Tegra X1-chip in te zitten.
In de Switch 2 zit daadwerkelijk een uniek ontwerp dat de T239 wordt genoemd, zegt Digital Foundry. Die bevat twee keer zoveel cpu-cores dan de Tegra X1-chip, namelijk acht. Dat zijn Arm-Cortex A78C-cores, die wel een iets lagere kloksnelheid hebben. Opvallend is ook dat de kloksnelheid juist lager is als het apparaat in de dock zit en hoger als het mobiel wordt gebruikt. Digital Foundry zegt nog niet te weten hoe dat kan.
De verdubbeling in de cores is ook te zien in het feit dat ontwikkelaars een kwart van de cores niet zelf kunnen gebruiken omdat die voor het besturingssysteem bedoeld zijn. Verder is de kloksnelheid met 1,7GHz hoger dan wat Nintendo zelf zegt. Ook daarvan is niet duidelijk hoe dat komt.
Op het gebied van grafische prestaties is de Switch bijgewerkt van Nvidia's Maxwell-architectuur naar de Ampere-architectuur die ook in de RTX 3000-serie werd gebruikt. De nieuwe gpu heeft 1536 cudacores, bijna zes keer zoveel dan in de originele Switch, die er 256 had. Ook de maximale gpu-kloksnelheid is veel hoger, met 1007 of 561 MHz afhankelijk van of het apparaat gedockt of mobiel wordt gebruikt.
De Switch 2 heeft verder 12GB aan Lpddr5x-geheugen en kan maximaal 102GB/s aan bandbreedte gebruiken. Die informatie was overigens al deels uitgelekt. Wat volgens Digital Foundry wel nieuw is, is dat 3GB van het werkgeheugen ingeruimd is voor het besturingssysteem zelf. Dat is een groter percentage dan bij de Switch 1, waar ontwikkelaars relatief gezien veel meer ruimte konden gebruiken.
Switch 2 | Switch 1 | |
---|---|---|
Cores | 8x ARM Cortex A78C | 4x ARM Cortex A57 |
Cpu-kloksnelheid | 998MHz (docked) 1101MHz (mobiel) Max 1,7GHz |
1020 MHz (docked/mobile) Max 1,785GHz |
Beschikbaarheid van cores | 6 voor ontwikkelaars 2 voor systeem |
3 voor ontwikkelaars 1 voor systeem |
Gpu-architectuur | Ampere | Maxwell |
Cudacores | 1536 | 256 |
Gpu-kloksnelheid | 1007MHz (docked) 561MHz (mobiel) Max 1,4GHz |
768MHz (docked) 460MHz (mobiel) Max 921MHz |
Geheugen | 128-bit/Lpddr5x 102GB/s (docked) 68GB/s (mobiel) |
64-bit/Lpddr4 25,6GB/s (docked) 21,3GB/s (mobiel) |
Beschikbaarheid van geheugen | 9GB voor ontwikkelaars 3GB voor systeem |
3,2GB voor ontwikkelaars 0,8GB voor systeem |