'Apple brengt vernieuwde Mail-app met AI-functies in april voor macOS uit'

Apple brengt naar verluidt de vernieuwde Mail-app ergens in april uit voor macOS. Vooralsnog is de vernieuwde versie van de app alleen voor iPhones met iOS 18.2 beschikbaar.

Volgens Bloomberg-journalist Mark Gurman wil Apple de vernieuwde app voor macOS 15.4 uitbrengen. De nieuwe Mail-app integreert voor gebruikers buiten de EU verschillende Apple Intelligence-functies, waaronder een functie waarmee berichten op basis van inhoud gesorteerd worden. MacRumors merkt op dat de betreffende app tijdens een presentatie van Apple al geteased werd voor Mac-pc's. Apple heeft de betreffende besturingssysteemversie overigens nog niet officieel aangekondigd.

Apple Mac met Mail

Door Yannick Spinner

Redacteur

20-01-2025 • 16:30

54

Submitter: TheVivaldi

Reacties (54)

54
52
28
1
0
19
Wijzig sortering
Niet geheel onbelangrijk: bij ons krijg je de nieuwe interface níét. Alleen als je je apparaat instelt op een door Apple Intelligence ondersteunde taal verschijnt hij. Engels (VS) dus, en vanaf april ook (onder andere) Duits, Frans, Spaans, Portugees en Italiaans.
Die krijg je bij ons dus wel, want menigeen tweaker (en ook andere gebruikers) heeft diens systeem op Engels (VS) staan.
Denk dat die groep beperkt is, maar dan heb je nog het probleem dat Apple Intelligence geen Nederlands spreekt en dus ook niet je Nederlandstalige mailtjes kan indelen in categorieën.
Klopt, de US&A heeft bijvoorbeeld allang de categorieën in mail, ik heb vandaag de dag nog steeds de jaren oude UI.
Waarom moet overal AI in? Laat mij nou lekker zelf bepalen hoe ik mijn mail organiseer.
Of ik wordt te oud of ik wordt AI-moe..
Ik was het al zat met de " groepeer op conversatie". AI sortering is echt het laatste waar ik om zou vragen, je bent niet enige zo te zien
O ja dat vind ik ook zo irritant in outlook, gelukkig kon dat ook uit(Naat Focus inbox).
Eens. Ik zou het gooien op AI-moe, want ik ben die hype ook behoorlijk zat inmiddels.
AI is gewoon een tool, geen magisch fenomeen. En al helemaal niet intelligent :)
Ben ook echt AI moe. Op mijn werk word ik er ook mee dood gegooid.
Nee hoor ik ben er ook een beetje klaar mee, ik hoef ook geen Ai in mijn mailbox.
Ik bepaal zelf wel hoe ik mijn mail app gebruik, hoe ijk het sorteer etc.

Ik vond in outlook die Focus weergave al zelfs irritant, gelukkig dat het uit kan.
Hoe kan een bedrijf anders tonen dat ze innovatief zijn, behalve door overal "AI" in te steken?

(edit: dit was sarcastisch ;))

[Reactie gewijzigd door devilkin op 20 januari 2025 21:43]

Misschien door producten te maken met functies die mensen ook echt willen ipv alle kanten op te gaan en vanalles door te drammen :(
De focus op het alsmaar benoemen voor iedere scheet is vooral vervelend. Tot en met tandenborstels aan toe. Ik vind het prima als er meer features in een stuk software komt, zolang je het maar uit kunt zetten als je het niet wilt.
(dus niet zoals sommige dingen op (bijvoorbeeld) iOS die je niet kunt uitzetten)
Dan gebruik je het niet. Zo simpel is het.

[Reactie gewijzigd door Redepi op 21 januari 2025 11:30]

Laat ze nu eerst eens de mail-app op de iphone fixen!
Klopt, ik krijg de volgorde van mail kwa datum niet goed. Je verwacht de nieuwste bovenaan maar bij mij staat het dus door elkaar sinds iOS 18
Hier ook dat er soms random een oude mail boven in staat
Is dat dan niet een follow-up reminder? Die kan je uitschakelen.
Nope het is soms zichtbaar, soms niet. Ook random mails van jaren terug
Dat heb ik niet. Dat zijn dus niet die ‘berichtenreeksen’ (dus dat hij mailconversaties bij elkaar zet).

Ik gebruik zelf alleen een imap-account. Misschien is het in combinatie met andere typen mail accounts? (Niet dat je daar een boodschap aan hebt natuurlijk, want je kunt niet de instellingen van je mail provider veranderen 😊)
Werkt meer dan prima hier
Kijk eens naar Spark. Sinds ik die heb kijk ik niet meer om naar Apple Mail.
Wat voegt dat toe voor een particulier? Het ziet er zo 1-2-3 alleen maar uit als 'meer' spul. Ik zie zeker goede opties voor zakelijke doeleinden, maar voor privé? (dus gewoon je e-mail lezen en schrijven zonder poespas). Daar lijkt het zwaar overkill voor.
Ik gebruik het zowel zakelijk als privé. Ik lees gewoon mijn mail en reageer/schrijf mail zonder poespas. Ik begrijp je verhaal niet echt eerlijk gezegd. Je kunt nl. kiezen welke weergave je gebruikt (iets met Smart en Smart 2.0 uit m'n hoofd) maar dat gebruik ik niet. De app is prima instelbaar voor weergave zoals jij dat wilt. Waar zit voor jou de overkill in dan?
Dat er HEEL veel opties in zitten die voor particulieren volgens mij zwaar overkill zijn. Een beetje alsof je Photoshop gebruikt om met de losse pols een cirkeltje in een screenshot te tekenen. Het kan prima, maar MS-Paint is dan voldoende.

Ik zeg niet dat die opties in de weg zitten. (Waar m’n vergelijking met Photoshop dan deels mank gaat, natuurlijk. Maar dat bedoel ik dus.)

De opties die ik voorbij zag komen lijken me voor zakelijk/kantoorgebruik wel handig overigens.
Ik ben eigenlijk benieuwd wat dat betekent voor de OpenCore Legacy Patcher -gepatchte systemen. Deze hebben veelal geen NPU aan boord, wat mogelijk de functies van de AI of (met een beetje pech) de gehele app niet meer werkzaam maakt op een ouder (x86) systeem.
Ik zit nog steeds te wachten op de feature dat een mailtje niet automatisch als gelezen wordt gemarkeerd als je er op komt. Nu verwijder je een mailtje en vervolgens wordt de volgende als gelezen gemarkeerd.
Als je hem schijnbaar toch verwijderd, maakt dat toch niet uit ?.
Verwijder mail 1, focus gaat naar mail 2 en die wordt vervolgens direct als gelezen gemarkeerd.
Ja als je inderdaad mail 1 open heb, je verwijderd deze. dan opent die automatisch de volgende mail.
Deze komt dan inderdaad op gelezen.
Ik vind dat anders knap irritant. Het feit dat ik mail 1 gelezen heb en verwijder, wil niet zeggen dat ik daarna meteen mail 2 ga lezen. Het kan best dat ik even afgeleid word en dat er daarna weer mails binnenkomen, en vervolgens zie ik dan over het hoofd dat die mail van daarstraks die ik nog niet gelezen heb als gelezen is gemarkeerd.
Dat kan ik snappen ja al doet outlook het zelfde, of wel ander email programma dan ook.
Maar goed hier kan je dan ongelezen maken uitzetten, ik snap op zich wel wat je bedoeld.
In outlook kun je instellen dat het selecteren van een mailtje niet meteen de mail op gelezen zet. Die optie mis ik heel erg in de Mail app.
Ja op zich kan ik deze optie wel snappen, zelf vind ik het niet zo punt.
Zeker niet omdat mail app van apple alleen mijn prive mail is, wat toch alleen maar reclame nieuwsbrieven / postnl mailtje etc 99% van de mails is.

Eigenlijk niks boeiends over het algemeen, maar kan nog wel snappen je deze optie handig vind.
Kan je het ook uitschakelen - word moe van de hele AI hype - wil graag zelf denken en bepalen hoe of wat
Deze vernieuwde app is toch niet beschikbaar in Europa op iPhone?
De vernieuwde app wel. Maar de AI features misschien nog niet (ik heb ze niet gezien in ieder geval).

Ben zelf niet zo'n fan van de nieuwe app. Avatars zijn erg groot wat naar mijn mening erg rommelig is.
Was er ook geen fan van. Dan ontdekt dat je die kan uitzetten in settings
Oh dat is mooi ik hoef geen AI mailbox :)
Veel dan voor die tip! Had die optie de eerste keer over het hoofd gezien.
Ik vindt de avatars een gemiste kans. Op apps zoals Edison Mail, Spark & Canary mail worden avatars van bekende bedrijven getoont. Je ziet bij een mail van Starbucks dan direct de starbucks logo. In de iPhone app zie je een grote lelijke S staan als Avatar. Ik vindt het een bijzonder gemiste kans van Apple om niet ook de Avatars van bedrijven op te zoeken in de mail app. Ik snap nog altijd niet waarom bedrijven niet gewoon een avatar ingesteld hebben in hun mailtjes.

Weet iemand of het mogelijk is om handmatig avatars toe te voegen aan mailtjes? Ik wil ze niet in mijn telefoon contacten toevoegen maar zou wel bij de bekende bedrijven waar ik vaker mailtjes van ontvang een mooi logo zien. Dat is zoveel overzichtelijker in de feed dan de huidige manier.

Ik blijf steeds terug vallen op Edison als mail app.
Ik had hier ooit al opmerkingen overgemaakt over Thunderbird
In die post zie je duidelijk hoe handig avatars kunnen zijn als het een bedrijfslogo laat zien. Ik wil dit zo graag in Apple mail zien. Tot die tijd blijf ik alleen Edison en Spark aanraden.
Waarschijnlijk ondersteunt de (nieuwe?) Mail app BIMI nog niet (goed). Daar zijn ze niet de enigen in, maar ze proberen wel om plaatjes uit je contact list te halen, wat er dan weer niet altijd netjes uit ziet.
Dat komt inderdaad denk ik omdat bedrijven nog geen branded mail hebben ingesteld bij hun Apple Business Connect account:
https://support.apple.com...ess-connect/abcb761b19d2/

Ik vind die avatars in de nieuwe iOS 18 mail app ook te groot, en heb ze dus uitgezet via:
Settings > Mail > Show contact photos
Waarom moeten bedrijven iets instellen bij Apple om branded mail te hebben. Ik gebruik BlueMail op Android en daar komen logo's er al lange tijd bij.

Beetje speciaal dat bedrijven specifiek een account moeten hebben bij Apple om zoiets te kunnen
Ik heb de AI features wel, misschien komt het omdat ik al mijn apparaten op Engels zet.
AI komt wel degelijk in april naar EU voor iPhone, iPad. Zie:

Mac users in the EU can access Apple Intelligence when using a compatible device with supported settings and languages. This April, Apple Intelligence features will start to roll out to iPhone and iPad users in the EU. This will include many of the core features of Apple Intelligence, including Writing Tools, Genmoji, a redesigned Siri with richer language understanding, ChatGPT integration, and more.

(bron: https://www.apple.com/new...yground-genmoji-and-more/)

Let wel staat onderaan ergens bij een van de kleine letters.

Alleen bij de Mac is deze nu al te gebruiken door ‘m op Engels te zetten of een van de andere talen die beschikbaar is.

[Reactie gewijzigd door Nicj56 op 20 januari 2025 19:11]

En dan nog kun je deze vernieuwde app op macOS gebruiken in landen waar AI niet beschikbaar is. Alleen de AI-functies van de vernieuwde app werken dan niet.
Volgens mij wel hoor. Dat alles nu in categorieën wordt gedaan is toch ook AI?
Iets moet de mail berichten scannen en bepalen dat het Transacties of Updates zijn.
Overigens werkt het maar matig tot slecht.
Is dat AI? Want Gmail doet dat al jaren, nog voor de hele AI-hype begon. Of had Gmail een vroege versie van AI aan boord?
Zeker weten een algoritme met de hoeveelheid informatie die Google uit je mailbox kan halen.
Ik denk dat Apple een soort van achterliep en lang die boot hebben afgehouden maar nu toch overstag zijn gegaan. Helaas vallen de resultaten nog wat achter. De input was niet goed en de output dus ook niet.
Hoe weet je dat zo zeker? Met al die nieuwe AI functies begint het er aardig op te lijken, naar het schijnt.

Ik verwacht binnen een jaar de aankondiging van iGI.

[Reactie gewijzigd door Rastapopoulos op 20 januari 2025 22:32]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.