NMBS ziet definitief af van wifi in Belgische treinen

Spoorwegmaatschappij NMBS ziet definitief af van wifi in de Belgische treinen. De Belgische minister van Mobiliteit wil inzetten op een betere dataverbinding in treinen door de coating van ramen aan te passen. Die maatregel zal naar verluidt 40 miljoen euro kosten.

Volgens de bevoegde minister kost het uitrusten van alle treinen met wifiantennes ongeveer 160 miljoen euro. Dat is exclusief de operationele kosten van ongeveer 13 miljoen euro die nodig zijn voor de installatie en het onderhoud van het wifisysteem. De Belgische overheid kiest er in plaats daarvan voor om de isolerende coating op de ramen van treinstellen aan te passen. "Door die coating aan te passen, raakt het signaal beter tot in de trein, wat de kwaliteit van de ontvangst fors verbetert", aldus NMBS-woordvoerder Bart Crols in De Standaard. De bestaande treinen worden tijdens onderhoudsmomenten aangepast. Bij nieuwe treinen gebeurt de aanpassing in de fabriekshallen.

In 2022 werd al bekend dat de NMBS het signaal van mobiele netwerken in treinstellen wilde verbeteren. De spoorwegmaatschappij wilde dit doen via een laserbehandeling van de beschermende coating van ruiten in treinstellen. De laserbehandeling zou microscopische gaatjes in de beschermlaag maken, waardoor het mobiele signaal beter wordt doorgelaten.

Door Jay Stout

Redacteur

16-12-2024 • 10:00

124

Reacties (124)

Sorteer op:

Weergave:

Op zich begrijpelijk maar het zou dan ook helpen als de providers het mobiele bereik langs het spoor verbeteren. In Vlaanderen geen last maar neem de trein eens van Brussel naar Luxemburg, zodra je Namen uit rijdt zakt de verbinding weg naar edge of zelfs een heel stuk geen bereik. Uiteraard is mobiel bereik in de Ardennen al een uitdaging maar langs het spoor zou daar al een begin zijn. NMBS verwacht immers ook dat je hun tickets in de app koopt en alarm slaat bij problemen op de trein via sms etc.
Anderzijds is WiFi in de trein ook gewoon afhankelijk van de kwaliteit van het mobiele netwerk. Ik zie er ook niet echt meer meerwaarde in dat via WiFi te doen.

Het is dus inderdaad aan de spoorbeheerders + netwerkproviders on dat op te lossen. Ik ben ook altijd best pissed in Duitsland als je op bepaalde trajecten nooit mobiel internet hebt. Voor werk echt vervelend.

[Reactie gewijzigd door Darkstriker op 16 december 2024 16:47]

Wifi in de meeste NS treinen is inderdaad gewoon 3/4G. Enige voordeel is dat de antenne op het dak zit. Maar je deel wel 2 verbindingen met de hele trein (iedere cabine heeft 1 antenna en voorziet 2 of 4 treinstellen).
Dit is gewoon aan elkaar gelinkt natuurlijk want de NMBS spreekt al jaren over wifi op de treinen waardoor het voor de providers geen werkpunt was om op deze trajecten masten te voorzien. Misschien dat daar nu eindelijk verandering in komt...
Voor goede wifi in de trein heb je alsnog eerst een goed mobiel signaal nodig, de wifi in de trein komt zomaar tot stand.
Ik moet toegeven dat ik eigenlijk nog zelden gebruik maakt van de wifi in de treinen in Nederland. Snelheid is vaak om te huilen voor een beetje internet of muziek (als het werkt).

Ik ben zeer benieuwd hoe mijn medereizigers hierover denken. Ik kan me voorstellen dat sommigen allang blij zijn met een klein beetje internet door een beperkte bundel of geen bundel.
Ik zelf maak nooit gebruik van WiFi in de trein. Maar ik zie vooral in de spits uren mensen met een laptop gebruik maken van de wifi. Een heel enkel keer zie je iemand tetheren of mobile accespoint van hun telefoon gebruiken.
Hoe kan je het verschil zien tussen wifi of tetheren?
Kabel aan de laptop.
Nog nooit een wifi hotspot op je telefoon aan gezet?
Of een ingebouwd modem in je laptop.
Of bluetooth tethering;-)
Dat vreet echt veel batterij en je accu (in ieder geval bij mij) wordt dan erg warm. Ik doe het ook liever met de kabel en het voelt ook stabieler (zeker met rdp of soortgelijk merk ik het)
Met een normale laptop en telefoon niet. Ik doe dit al jaren en geen enkel probleem met batterijen en hitte.
De laptop niet maar mijn iphone 13 mini wordt wel erg warm. Ik blijf wel gewoon de kabel gebruiken :+ ik ben nog van de oude stempel denk ik. Waar ik een kabel kan gebruiken, gebruik in een kabel :)
Hoi, welkom tijdreiziger. Je bent aangekomen in 2024. Vrijwel niemand gebruikt nog een kabel om te tetheren. De meesten gebruiken hun telefoon als draadloze hotspot, waarbij de accesspoint vaak alleen zichtbaar is voor het device waar het bedoeld is.
Het enige waardoor je kan zien dat iemand gebruik maakt van de hotspot is doordat het welkomstscherm van de wifi op hun scherm verschijnt.
Of dat er tussen de wifi netwerken: "Iphone van ......" staat met 5 streepies

[Reactie gewijzigd door D13DS3L op 16 december 2024 11:05]

Op iPhone's wordt dat netwerk niet de hele tijd uitgezonden.
Je zet 'm aan, en dan verschijnt hij in de lijst en kan je verbinden, na een tijdje (minuutje ofzo?) wordt het SSID niet meer uitgezonden maar blijft de verbinding actief.
Je kan je personal hotspot dus "uit" hebben of "discoverable". En als je een actieve verbinding hebt dan staat hij "aan" denk ik, maar niet persé discoverable.
Dit, sterker nog, als je vanaf een Apple apparaat direct de hotspot van de iPhone activeert, dan wordt het helemaal niet uitgezonden.
^ Dit.

Scheelt ook weer requestfloods als er weer zo'n lolbroek in de trein zit.
Dat controleer ik ook wel eens bij medereizigers op de trein.

Edit: nvm ik dacht bijdehand te zijn, maar je bedoelt op je eigen telefoon/laptop.

[Reactie gewijzigd door MacPoedel op 16 december 2024 11:36]

denk dat de meeste een hotspot opzetten voor hun laptop. Geen geklooi met (extra) kabels
Gaat gewoon via Wifi en Bluetooth, kabels zie je toch helemaal niet meer .. :)
Dat is wel de beste en betrouwbaarste optie overigens.
Ik ken niemand die een kabel gebruikt voor tetheren. Ik gebruik zelf meer keer per week mijn telefoon als hotspot. Ken jij veel mensen die via een kabel een hotspot gebruiken? Ik ben benieuwd waarom jij en/of anderen voor een kabel kiezen ipv OTA.
Niet in de trein. Maar als ik langer ergens zit te werken gebruik ik wel de kabel. Kan ie gelijk opladen en hij maakt gewoon automagisch verbinding.
Ik snap het. Ieder zijn keuzes. Ik heb mijn iPhone eerlijk gezegd nog nooit met een kabel aangesloten aan mijn werklaptop, waarmee ik meestal tether. Maar als de batterij een issue is, dan zou het een optie zijn.
Ik ben wel benieuwd hoe je zoiets kan zien? :P

Maar het lijkt mij bijzonder sterk dat in deze tijden mensen in de spitsuren vooral de wifi van de trein gebruiken? Het is al bijna onbruikbaar in een rustige trein, laat staan als het spitsuur is?

Tegenwoordig is een redelijk datalimiet toch wel een gemeengoed? De doelgroep die in de spits in de trein zitten met een laptop zullen voornamelijk bestaan uit studenten of kantoorlui. De eerste groep begint al te zweten bij 10 minuten geen fatsoenlijk internet voor alle socials en dergelijke (dus beschikt vaak over een ruime databundel) en de tweede groep zal toch wel vanuit werk een databundel krijgen mocht dit onder de functie vallen? En zit jij in de trein nog verder te werken en hiervoor heb jij internet nodig dan is de kans groot dat er met de werkgever echt wel wat te regelen is op dat gebied.

En daarnaast is nogmaals een beetje datalimiet niet bepaald meer onbetaalbaar, dus ook mocht de werkgever niet over de brug komen dan is het niet heel duur om fatsoenlijk internet te hebben ipv dat onstabiele trage gedoe wat wifi in de trein heet.

Het kan hoor dat wat jij zegt waar is, maar zou het wel heel bijzonder vinden mocht dit zo zijn
Ik snap wat je zegt!

Maar als iemand naast me gaat zitten en z'n laptop uitklapt. Dan valt het NS welkoms bericht van de Wifi wel op. Daarvoor hoef ik niet eens op iemands scherm te staren.
Het grote welkomstscherm van de treinwifi dat op je scherm verschijnt. Voor de rest kun je het niet zien.
Andersom zie het natuurlijk wel aan de 10 "iPhone van XXX" en "DUEUXBSYDd3" Hotspots die ik zie als ik die van mij opzet.
Tethering wordt (maar dat is mijn ervaring) meestal draadloos gedaan door een mobiele hotspot op te zetten met je mobieltje en vervolgens via Wifi of Bluetooth daar op in te haken. Tethering die bedraad is, zie ik haast nooit. Maar mijn punt: ik zie het verschil niet tussen mensen die trein-wifi gebruiken vs mensen die tethering gebruiken. :)
Ik werk zelf met enige regelmaat op mijn laptop in de trein, maar dit doe ik altijd met een hotspot. In mijn ervaring werkt wifi in de trein zeer traag, als het al werkt.
Een enkele keer? Mag hopen dat dat gemeengoed is. Mijn telefoon hotspot activeert automatisch (Automate voor Android) als ik de deur uit loop thuis. Want openbare Wi-fi is om te janken, en menig ander apparaat (2in1, surface, tablet) heeft geen ingebouwde modem.

[Reactie gewijzigd door Marctraider op 16 december 2024 13:55]

Ik gebruik het tegenwoordig zelden, maar ik gebruikte het vroeger elke dag. Het verschil lag voor mij tussen leven van zakgeld en het hebben van een baan om een mobiel abonnement met een behoorlijke databundel mee te betalen.

Het helpt ook niet dat de VPN naar huis die ik gebruik geblokkeerd wordt op de WiFi (ondanks dat ze zelf aanraden een VPN te gebruiken voor je veiligheid 8)7), dat was vroeger natuurlijk ook anders.
Ow loopt je VPN wel over TCP poort 443? Kom het maar heel zelden tegen dat het dan wordt afgevangen.
Netwerken die VPN's tegenhouden moet je gewoon geen gebruik van maken want dat is sowieso geen zuivere koffie.
In het meest gunstige geval doen ze dat omdat anders hun trafficshaping niet werkt en ook dat is een boutreden.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 16 december 2024 10:29]

Bij de Primark op de wifi kwam ik het tegen dat ik dus niet doorheen kwam op poort 443 TCP :) Dus toen weer terug naar 5G.
Je kan ook nog poort 53 UDP proberen, is voor DNS.
precies. Ik geloof niet dat er DPI gedaan wordt om VPN verkeer er tussenuit te pikken
DPI is dan ook illegaal als er geen toestemming is verleend vooraf.
Wireguard, dus UDP ergens op de standaardpoort. Heb geen zin om mijn VPN te herconfigureren om de trein te omzeilen nu ik genoeg databundel heb om de hele reis meer dan genoeg data te hebben.
Voor de pubers is er dus nog wel gewoon wifi. En ik denk dat ook die groep langzaam aan gaat verdwijnen.
Ik moet toegeven dat ik eigenlijk nog zelden gebruik maakt van de wifi in de treinen in Nederland. Snelheid is vaak om te huilen voor een beetje internet of muziek (als het werkt).
Tien jaar geleden schreef de Speld al dit artikel: https://speld.nl/2014/10/...oven-in-wifi-in-de-trein/

En in de tussenliggende jaren is het niet beter geworden. Recent wat pogingen gedaan, maar voor alles dat meer bandbreedte dan 1 Mbps wenst (en dat is al snel) is het eigenlijk niet geschikt. En het bizarre: hotspotten werkt doorgaans wel prima. Het is dus geen probleem van beschikbare bandbreedte (hoewel er helaas anno 2024 nog steeds "dead zones" langs het spoor bestaan, ook op een traject als Utrecht <-> Amsterdam).

Met deze prestaties zou ik de NS aanraden om een keuze te maken en *of* Wifi-in-de-trein te schrappen, *of* dik in te investeren *of* het als "complimentary messaging" te marketen (zoals in het vliegtuig).

[Reactie gewijzigd door Keypunchie op 16 december 2024 12:33]

Het is dus nu vooral dat laatste. :) Zie EDIT in 'NMBS ziet definitief af van wifi in Belgische treinen', van iemand die machinist is bij de NS. ;)
Ja, maar maar laat ze het ook zo marketen. Ik vind het wel
een gemiste kans, want vol inzetten op de “trein als werkplek”, zou transformerend kunnen zijn voor NS (Denk alleen al aan de trein Schiphol <-> Eindhoven, hoe mooi visitekaartje dat kan zijn voor al die engineers die van/naar ASML komen )

Nu is de marketing “je kan werken op Wifi”, maar de realiteit “je kan nauwelijks WhatsAppen”. Echt een gemiste kans.
Weet je hoeveel bedrijven een policy hebben dat je bv. niet mag inloggen op je werkplek met de publieke wifi in de trein?

Nou is dat hoofdzakelijk voor de technische leken, en een beetje slimme vogel gebruikt een tunnel (wireguard) naar je thuisnetwerk om te routeren. Maar toch...

[Reactie gewijzigd door Marctraider op 16 december 2024 13:51]

In de tussenliggende jaren is het heel veel beter geworden, maar je verwachtingen zijn meegestegen met de wifi-verbinding van de trein.
meer gestegen dan de wifi-verbinding van de trein.
fixed it for ya ;)
Ook voor gewoon administratief werk op je laptop is WiFi in de NL trein geheel ontoereikend.
Ik doe het dus ook via mn mobiel als hotspot.
Dus wellicht een goede keuze hier.
Het gaat volgens mij alleen om de kosten te verminderen en de winst te verhogen , dan zal je als veel met de trein gaat een powerbank mee te nemen , zr verzinnen steeds meer redenen om je uit het O.V. te krijgen
Ik heb al jaren een dusdanig datalimiet (of tegenwoordig zelfs totaalgebrek er aan) op mijn telefoon dat ik sowieso nooit gebruik maak van publieke netwerken.
Denk dat dat voor veel mensen geld hier en er dus ook niet echt een beweegreden is voor bedrijven om dat te verbeteren, ook al hoeft dat vaak amper wat te kosten.

Zelfs in het buitenland, in EU heb ik gewoon bundel en daarbuiten koop ik een esim.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 16 december 2024 10:17]

Ik ga ook niet klakkeloos op een willekeurig Wifi netwerk, gewoon op mijn databundel. Ook op vakantie.
tot je eens in Zwitserland zit...
Ik zit daar eens per 2 jaar (dit jaar niet geweest, dus komend jaar weer), wat is daar het probleem?
prijzen voor data met uw Belgische provider zijn daar niet mals... Proximus: 14 euro per MB, Hey Telecom: 6 euro per MB...
Ik heb nog nooit extra betaald daar, maar ben er ook zelden langer dan 1 week.
Bij Odido (en Delta en Caiway dus ook) valt Zwiteserland buiten de EU-bundel.
Het nadeel van Wifi in de trein is dat je met z'n allen 1 3G(!) verbinding deelt. Dus is het druk in de trein dan heb je er helemaal niks aan. Wanneer ik in de trein zit maak ik gewoon een hotspot op mijn telefoon. Vele malen sneller.
Het nadeel van Wifi in de trein is dat je met z'n allen 1 3G(!) verbinding deelt. Dus is het druk in de trein dan heb je er helemaal niks aan. Wanneer ik in de trein zit maak ik gewoon een hotspot op mijn telefoon. Vele malen sneller.
Dat dacht ik ook, maar dat klopt niet meer:
Sinds 2015 gebruikt de NS daarvoor de 4G- en 5G-netwerken van KPN en Vodafone. Het Vodafone-netwerk biedt een back-up op plekken waar KPN geen dekking heeft.

De NS introduceerde wifi in de trein in 2010. Destijds werd een 3G-verbinding via het netwerk van T-Mobile gebruikt, omdat er toen nog geen 4G- en 5G-netwerken waren. In de beginjaren was wifi in de trein daardoor erg langzaam. Die problemen zijn na 2015 verdwenen.
Wifigebruik op het spoor daalt in sneltreinvaart | Tech | NU.nl
Vreemd genoeg heb ik daar nog nooit wat van gemerkt. Zelfs in een vrijwel lege trein was mijn 5G iPhone sneller dan de Trein wifi. En dan niet een klein beetje sneller ook, vergeleken met mijn hotspot is het gewoon 2 minuten wachten voordat een simpele website laadt vs een paar seconden.
De gratis wifi wordt geknepen op 0,5 Mbit/s, met een burst van 2 Mbit/s in de eerste seconde. Dat wordt voor wat whatsappen, nieuws lezen, e-mailtje sturen, etc. voldoende geacht.
Klopt. Ze knijpen de verbinding af, omdat veel mensen gebruiken van de verbinding. Daarom zou een eigen hotspot altijd sneller zijn. De verbinding in de trein is vaak wel iets stabieler bij dode punten, omdat de verbinding in de trein de antennes optimaler heeft gepositioneerd.
De trein heeft veel grotere antennes op de buitenkant zitten, en omdat ze weten vooral aan het rijden te zijn zouden ze deze ook nog kunnen tunen om veel agressiever tussen masten te roamen.
Daarnaast zouden ze natuurlijk met Vodafone kunnen regelen dat ze uncapped zijn. Dus in principe zou het echt véél beter moeten kunnen werken, en voor Vodafone ook nog eens efficiënter voor hun masten zijn.

Helaas heeft NS het totaal niet op orde en is “WiFi in de trein” echt totale bagger. De keren dat het fatsoenlijk werkte sinds al mijn treinreizen sinds 2010 zijn op één hand te tellen (!).
Iets met 99.9% downtime draaien is echt knap en daar mag de NS zich flink voor achter de oren gaan krabben.
Heb inderdaad echt nog nooit gehad dat het ook maar in de buurt van fatsoenlijk werkte.

Nu is dit blijkbaar een probleem in meerdere landen, ik heb namelijk ook nog nooit gehad dat het WiFi op de Eurostar normaal werkte. Dat was eigenlijk gewoon altijd 100% packet loss, heb dat nog nooit zien werken.

Waarom het allemaal zo bagger werkt snap ik niet, maar blijkbaar hebben we de technologie er gewoon nog niet voor ofzo...
Heeft iemand technische achtergrondinformatie over hoe dat wifi in de trein werkt bij NS?
Ik ben wel benieuwd wat er aan infrastructuur aanwezig is in de treinen om dit te faciliteren. Eén 4/5G modem, een router, switch en dan elk treinstel een AP? Of wellicht totaal anders?
Voor zover ik heb begrepen, heeft elke bak (treindeel) z'n eigen modem.

Ik maak eigenlijk geen gebruik meer van de Wifi in de trein (te langzaam). Ooit, toen ik een Android tablet had, kon ik met een tooltje zien wie er allemaal verbinding maakte met het netwerk. Ik kwam (in de spits) op iets van 40+ personen (en het was toen een 12Mbit verbinding)...
Ik dacht dat het per wagen een verbinding is. Met de huidige 5g snelheden moet dat meer dan genoeg zijn lijkt mij. Zeker als een groot deel z'n eigen hotspot gebruikt.
Ik gebruik de wifi ook niet in de trein. Het is veel te frustrerend hoe traag het is. En als ik reis voor mijn werk, mag ik mijn (werk)laptop niet op de wifi van de trein zetten, dan moet ik altijd de hotspot van mijn telefoon gebruiken.
Ik gebruik de wifi ook niet in de trein. Het is veel te frustrerend hoe traag het is. En als ik reis voor mijn werk, mag ik mijn (werk)laptop niet op de wifi van de trein zetten, dan moet ik altijd de hotspot van mijn telefoon gebruiken.
Zelfde verhaal hier, daar betaald mijn werkgever maandelijks een maaltijdcheque voor om in die kosten tegemoet te komen. Mijn abbo en provider kies ik gewoon zelf.
In de Eurostar werkt het dan weer veel beter is mijn ervaring!
Dat is ook mijn ervaring. Onlangs nog Antwerpen - Parijs v.v. gedaan en op beide reizen onverstoorde toegang en voldoende bandbreedte. Dit in een volle coupe waar op elke tafel minstens 1 laptop open stond;-)
Het wifi gebruiken is zo telerustellend, dat ik zelfs de tunnel van de ICD maar accepteer als 'geen signaal periode ' om de rest van de reis op eigen data verbinding te zitten.
Ik heb daar ook geen verbinding, maar anderen lijken het wel te hebben. Misschien verschilt het per provider.
Ssst niet verder vertellen, maar nu de meesten er geen gebruik meer van maken is de wifi-in-de-trein opeens toppie in orde :) .
Recente praktijkervaringen (Utrecht <-> Arnhem) spreken dat toch echt tegen.
Zou liever zien dat die 40 miljoen wordt geïnvesteerd in een beter aanbod, dat half uur op een dag dat ik niet kan surfen neem ik er dan voor lief bij...
Met een halve Mb/s schiet het ook niet echt op. Dat had ik in 2000 toen ik ADSL kreeg. Toen was dat bloedsnel als je inbellen gewend was.
Het wordt je ook niet makkelijk gemaakt. Anders dan bij de meeste wifipunten moet je telkens als je in de trein stapt handmatig verbinden en met de voorwaarden akkoord gaan. Een soort ontmoedigingsbeleid eigenlijk.
Ik gebruik zelden tot nooit Wifi in de trein, in ieder geval niet in de Nederlandse treinen. Ik gebruik altijd mijn telefoon als hotspot.
Alleen in de Thalys/Eurostar gebruik ik wel de Wifi die aangeboden wordt. Mijn ervaring is dat de snelheid met mijn telefoon niet zo goed is als de trein harder dan 200 km/h gaat. Maar dat kan ook liggen aan de regio tussen Brussel en Parijs waar misschien meer witte plekken in het netwerk zitten. Ook Wifi in de Thalys/Eurostar werkt in dit gebied niet super maar wel beter.
Ik heb echt jaren terug één keer wifi in de trein geprobeerd, geconcludeerd dat het waardeloos was, en daarna altijd mobiel geinternet in de trein. Je hoeft maar een medereiziger te hebben die de capaciteit leegtrekt en het is gedaan met fatsoenlijk kunnen internetten. Dus waarom men dit blijf doorzetten is me eigenlijk ook een raadsel.
Ik heb het ook eenmaal gebruikt op de trein, en mijn ervaring was dat de loginpagina 2 minuten nodig had om te laden, en de bevestiging op die pagina nam zo'n 5 minuten in beslag. Niet echt bruikbaar dus...

Dus dat ze het hier in België niet uitrollen begrijp ik wel, in 2010 was dit nog zinvol om uit te rollen op treinen, maar in (bijna) 2025 denk ik dat het mobiel netwerk en de limieten dusdanig hoog geworden zijn dat het gewoon prima zo te doen is.
In Belgie had je al langer wifi in de (grote) stations dat vroeger door Telenet werdt uitgebaat. Vroeger eens dat wifi netwerk gebruikt in tijden dat mobiel internet nog duur was. Nu is het een beetje achterhaald. En dan heb ik het nog niet gehad over de technische uitdagingen om goed werkende wifi op een trein te voorzien.

Toevoeging. Nu wordt dat precies door de NMBS zelf uitgebaat in 27 stations: https://www.belgiantrain....n/nmbs-stations/free-wifi

[Reactie gewijzigd door SilkensJ op 16 december 2024 10:15]

4G was bij hoge snelheden niet zo betrouwbaar weet ik nog wel. Bij 5G is mij dat nog niet opgevallen. Misschien dat het ook te maken heeft met dat een aantal aanbieders 5G ook op lage frequentie aanbieden wat bij 4G (of 3G) niet het geval was. (geloof ik)
In de Duitse ICE maak ik graag gebruik van WiFI in de trein, dat is daar vaak net zo snel of sneller dan 4G/5G op mijn telefoon. Bij streamen van muziek merk ik dat de accu van mijn telefoon dan ook langer meegaat dan op 5G.

Maar de harde limiet van 0,5Mbps van de Nederlandse WiFi in de trein maakt het eigenlijk onbruikbaar als je meer wilt doen dan wat berichtjes sturen. Dat is volgens mij geen beperking van de techniek maar meer een kostenoverweging: waarom lukt het onze oosterburen anders wel?
Dat zou wel mooi zijn, Ik pendel regelmatig van Antwerpen naar Brussel en het 4G signaal valt daarbij constant weg. Het is eigenlijk gewoon niet te doen bijna.

Aan de andere kant, is het misschien ook beter om op dat moment een boek te lezen en een keer niet op je telefoon te zitten.
Als 4g wegvalt, gaat wifi in de trein ook niet werken. Dat is tussen Ede en Arnhem ook zo...
Naja ik bedoel dat mijn verbinding wegvalt. Met een ontvanger aan de buitenkant van de trein zal dat wel werken, aangezien de ramen (blijkbaar) het signaal tegen houden.
Tenzij de gegevens via het mobiele netwerk van het spoornetwerk zelf gaan. Dat heeft een bereik dat juist bedoeld is voor het gebruik vanaf het spoor.
Ligt ook vaak aan het treinstel zelf. Zeker de moderne Desiro treinen hebben een coating op de ramen die het signaal verstoort, daar gaan ze iets aan proberen te doen.
Om heel eerlijk te zijn lijkt me dit een heel strak plan wat uiteindelijk een betere en goedkopere ervaring voor iedereen oplevert. Mobiele databundels zijn tegenwoordig zo goedkoop en wijdverspreid dat de wifi-punten steeds minder nodig worden, en die trend zal alleen maar doorzetten.
Er is een groot verschil van hoe lang je rit duurt. Als je zoals ik vroeger (meer dan 25 jaar terug) 4 haltes doet om naar school te gaan bijvoorbeeld. Dan had ik dit nooit gebruikt omdat er wel altijd wel iemand op die trein zat om mee te keuvelen. Maar voor verdere ritten en die je solo doet, deed ik af en toe wel eens. Zat ik zo een 45 minuten op de trein en daar deed ik mijn laptop open, kan het wel nuttig zijn. Maar voor korte ritten of een overvolle trein tsja dan is het niet nuttig. Misschien eens even het weer bekijken ofzo of vlug de headlines lezen van de krant. Maar ik ga daar geen film streamen. Maar alles is dus volgens mij afhankelijk van hoe lang je op die trein zit en in gezelschap of niet. Denk bijvoorbeeld aan een student die anderhalf uur op zijn trein zit om naar school te gaan. Wat entertainment kan dan nuttig zijn. Hoeft zelfs geen anderhalf uur te zijn. Ik snap best dat ze zeggen we gaan dit niet doen.
Daar ben ik absoluut niet rouwig om, sterker die keuze hadden ze al mogen maken zonder eventuele dure studies.
Als ze hier 10 jaar geleden mee afkwamen dan zou dit echt jammer geweest zijn, maar tegenwoordig heeft praktisch iedereen wel een data abonnement. Waarom zou je dan een "wispelturige" wifi hotspot verkiezen dat misschien enkel iets beter zal presteren in zones waar de dekking minder goed is?

Daarnaast heeft de NMBS wel andere prioriteiten. Wat ben ik met wifi als ik op heel mijn treinrit moet rechtstaan omdat er te weinig wagons beschikbaar zijn om iedereen een zitplaats te kunnen geven?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.