Vervoersmaatschappij NMBS uit België kampt sinds woensdagavond met een ddos-aanval. Reizigers kunnen door de aanval minder goed gebruik maken van de elektronische betalingen aan loketten, bij automaten, via de website en mobiele apps.
Dat heeft de NMBS donderdagavond laten weten in een persbericht. Volgens een woordvoerder van de spoorwegmaatschappij in De Morgen zijn de 'it- en cybersecuritymensen van de spoorwegen met man en macht bezig om deze aanval het hoofd te bieden'. De NMBS heeft ook een beroep gedaan op het federale Cyber Emergency Team.
Om de problemen gracieus het hoofd te bieden, wordt sinds 8:30 uur geen 'supplement aangerekend aan reizigers die zonder vervoerbewijs de trein nemen.' Dit zal tot morgenvroeg het geval zijn, al staat daar geen tijd bij. Cash betalen kan wel aan de loketten en automaten waarbij dat mogelijk is. In de trein zelf kan zowel cash als met creditcard betaald worden.