OnePlus kondigt OxygenOS 15 aan, met AI-functies en kleiner besturingssysteem

OnePlus heeft de nieuwe versie van zijn besturingssysteem voor smartphones aangekondigd. OxygenOS 15 krijgt nieuwe AI-features en neemt minder ruimte in beslag op het apparaat. Op 30 oktober verschijnt een openbètaversie.

OxygenOS 15 heeft volgens OnePlus onder andere betere prestaties. Zo voegt de fabrikant OnePlus Parallel Processing toe, waarmee gebruikers sneller en vloeiender tussen apps kunnen wisselen. Gebruikers liepen volgens OnePlus vaak tegen het probleem aan dat er lag ontstond als zij dat deden, omdat er verlies van animatierendering optrad. Parallel Processing verwijdert die lag, doordat het meerdere animaties tegelijkertijd kan afspelen. Dat maakt het wisselen tussen apps vloeiender, zegt het bedrijf.

OnePlus stelt verder dat het besturingssysteem twintig procent minder ruimte inneemt op smartphones in vergelijking met OxygenOS 14 op de OnePlus 12, doordat overbodige features geïdentificeerd en verwijderd zijn. In de praktijk komt dat neer op zeker 5GB aan extra opslag op de volgende OnePlus-telefoon, stelt het bedrijf. Het is onduidelijk hoeveel extra ruimte er precies beschikbaar komt op de huidige toestellen.

Het nieuwe besturingssysteem krijgt ook de mogelijkheid om bestanden te delen met iPhones. Daar hebben iPhone-gebruikers wel de O+Connect-app voor nodig.

AI in OxygenOS

OnePlus zet met zijn nieuwe besturingssysteem ook meer in op AI, onder meer met behulp van Googles Gemini, dat de standaard AI-assistent wordt binnen OxygenOS 15. Zo is er een feature die notities onder meer kan organiseren en inkorten en een optie om aan de hand van natural language processing door apps, instellingen, lokale bestanden en notities te zoeken.

OxygenOS 15 introduceert ook AI-features voor foto's. AI Detail Boost verbetert de kwaliteit van bijgesneden foto's en foto's van lage resolutie naar 4K-resolutie. AI Unblur zorgt ervoor dat bewogen foto's scherper worden. De derde functie, AI Reflection Eraser, is gericht op foto's die bijvoorbeeld door een raam heen gemaakt worden. Op dergelijke foto's zit vaak een reflectie, die de nieuwe feature met een enkele klik kan weghalen.

Op het gebied van beveiliging gebruikt OxygenOS 15 Google Play Protect Live Threat Detection om appgedrag te analyseren en potentiële malware te detecteren. Dat is een technologie die Google eerder dit jaar tijdens ontwikkelaarsconferentie I/O toonde. Verder zitten er mechanismen in voor als er sprake is van diefstal. Als het apparaat wordt gestolen en de dief rent daarmee weg, dan vergrendelt het apparaat zichzelf automatisch. Verder zijn er opties om het apparaat op afstand te vergrendelen, ook als het apparaat enige tijd offline blijft.

OxygenOS 15

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

24-10-2024 • 18:00

23

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

Wellicht goed om de rollout datums te vermelden en op welke modellen de (beta) update beschikbaar wordt:

From Oct. 30th
OnePlus 12
OnePlus 12R
OnePlus 12R Genshin Impact Edition

From Nov.
OnePlus Open
OnePlus Pad 2

From Dec.
OnePlus 11 5G
OnePlus 11R 5G
OnePlus Nord 4
OnePlus Nord CE 4
OnePlus Nord CE 4 Lite 5G
OnePlus Pad

From Jan.
OnePlus 10 Pro 5G
OnePlus 10T 5G
OnePlus Nord 3 5G

From Feb.
OnePlus 10R 5G
OnePlus Nord CE 3 5G

Aldus het officiele OP community draadje

[Reactie gewijzigd door DonMozes op 24 oktober 2024 21:02]

Kleine opmerking. Deze rollout timeline gaat over de beta versie.
Aangevuld. Bedankt :)
Misschien al een inschatting wanneer de release (not Beta) dan zal verschijnen? Misschien op basis van ervaring in het verleden?
Ik hoop dat de vertraging tussen apps wisselen nou eindelijk is opgelost.
Je kan in developer mode de animaties afzetten mocht je dat nog niet gedaan hebben. Maakt voor elke actie een wereld van verschil imo
Kan maar dat ziet er niet zo mooi uit
Standaard staat de snelheid van de animaties op 1.0. Je kunt dit prima op 0.5 zetten. Daarmee behoud je de animaties en merkbaar sneller.
Ik heb het getest en zelfs zonder animaties heb ik nog steeds de vertraging
Staat er toch?
Zo voegt de fabrikant OnePlus Parallel Processing toe, waarmee gebruikers sneller en vloeiender tussen apps kunnen wisselen. Gebruikers liepen volgens OnePlus vaak tegen het probleem aan dat er lag ontstond als zij dat deden, omdat er verlies van animatierendering optrad. Parallel Processing verwijdert die lag, doordat het meerdere animaties tegelijkertijd kan afspelen. Dat maakt het wisselen tussen apps vloeiender, zegt het bedrijf.
Ben benieuwd, heb inmiddels op m'n Pixel 7 en 9 en OnePlus 7 Pro Android 15 draaien en tevreden met de stabiliteit. Eerste twee beta's op de P7 was een drama maar ging snel de goede kant op. Beter dan 14
Op mijn P8P heb ik nauwelijks verschil gemerkt na de update naar Android 15 (GrapheneOS), wat naar mijn mening prima is, en hopelijk een teken van volwassenheid, met minder drastische veranderingen.
Welke Rom heb je draaien op je OnePlus 7 Pro, ik heb een Oneplus 8 Pro, ben opzoek naar een Android 15 ROM en Wallet functie... :)
Sorry, OnePlus 7 Pro exclusief, maar kan je wel verder helpen. Stuur me even een DM zodat we de chat hier niet vervuilen
AI kan mij niet bekoren, maar een meer lichtgewicht OS is voor mij altijd een pluspunt.
Verder... ik gebruik al jaren Nova Launcher Prime, dus de skin die een fabrikant meelevert zie ik nooit,
Ik heb nog nooit iets gemerkt van vertraging bij mijn OnePlus 12. Overigens is het een ontzettend goed toestel dat ik vlak na de introductie kon kopen voor slechts 569 eurootjes bij Ome Ali. Het was een maandje wachten wel waard.
Ik ben benieuwd naar de beta op mijn OnePlus Open. Met de hardware dat dit toestel heeft is het zonde dat het soms hapert, vooral tijdens het afspelen van video. Dit een algemene bug aangaande de framerate op ColorOS, ik mis de oude softaware van voor de merger van de codebase met OPPO.
One Plus? Eerder geplaatst:

One Plus Open. Ik weet het niet.

Ik heb een One Plus Open. Na enkele maanden bleek medio half juni dat het toestel niet volledig open klapte. Ik kon tot 160 graden open klappen maar ik had twee schermen zonder beeld. Aan de boven- en onderkant stak opeens wat plastic uit. De voorkant werkte nog wel. Maar ik ging weken op vakantie, wat te doen. Wie garandeerde mij dat de voorkant wel bleef werken?

Omdat ik dit rond 23:00 uur ontdekte en ik de dag erop voor een week op 10 voor zaken naar het buitenland ging, was ik gedwongen om een ander toestel te gaan gebruiken.

Na terugkomst onlangs heb ik het toestel naar de fabrikant in Nederland toegestuurd. Enkele dagen later heb ik het gerepareerd retour ontvangen. Het werkt dus weer.

Maar...... wat te doen? Opnieuw toestel overzetten naar de Open? Dat is meestal toch best veel werk, ondanks allerlei tooltjes die er zijn. Voor alle Apps weer werken ben je toch wel een tijdje verder.

Maar wie garandeert mij dat het toestel wat gerepareerd is niet na enkele maanden weer kapot gaat? Eerlijk gezegd heb ik mijn vertrouwen verloren in dit product. Van One Plus heb ik geen verklaring ontvangen wat er mis is gegaan.
Heel eerlijk;
- Elk product dat uit de massaproductie komt, kan een onvoorzien defect hebben, er wordt nu eenmaal niet per toestel gecontroleerd en een defect kan na gebruik pas optreden.
- Jouw garantie is naar behoren afgehandeld. Een fabrikant kan er natuurlijk niets aan doen dat het jou niet uitkomt en het blijft uiteindelijk je eigen keuze om een nieuw toestel aan te schaffen.
- Als je je zaken goed geregeld hebt, verwacht ik dat je het grootste deel van je data in de cloud hebt staan (zij het Google, OnePlus, etc) en veel moderne apps hebben ook alle data in de cloud staan. Naar verwachting ben je 1 - 2 uur bezig met het overzetten, afhankelijk van je hoeveelheid apps, data en snelheid van je dataverbinding.
- Waarom zou een fabrikant een (persoonlijke) verklaring afleggen voor een productie fout?

Als je naar mijn mening zo snel het vertrouwen kwijt bent in een product, dan zou ik de reden eerder wat dichter bij huis zoeken ;)
Recentelijk. Nieuwe gebruiker bij oneplus12

Goed toestel :)

Ik kijk al erg uit naar de update
Ben ook benieuwd naar de update, nu nog een OP11, maar mag al een nieuwe kiezen, hopelijk komt de OP13 snel.
Komt binnekort al in China uit, denk net zoals met de OP12 begin volgend jaar hier

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.