Nintendo stopt service Animal Crossing: Pocket Camp en werkt aan betaalde versie

Nintendo stopt op 28 november om 16.00 uur met de service voor Animal Crossing: Pocket Camp. Voor de toekomst werkt het bedrijf aan een betaalde versie van de mobiele game. Het spel verscheen in 2017.

Nintendo heeft aangekondigd dat het na zeven jaar stopt met de service van het spel, wat betekent dat de game vanaf 28 november niet meer gespeeld kan worden. Een dag eerder wordt het al onmogelijk gemaakt om zogenaamde Leaf Tickets te kopen, wat de microtransacties zijn. Spelers kunnen Leaf Tickets nog wel uitgeven totdat de gehele service wordt stopgezet. Het maandelijkse abonnementsplan Pocket Camp Club wordt na 28 oktober om 2.00 uur niet meer automatisch verlengd. Ook kunnen spelers vanaf dat moment geen nieuwe abonnementen meer afsluiten.

Hoewel de service stopt, verdwijnt Animal Crossing: Pocket Camp niet helemaal. Nintendo zegt te werken aan een nieuwe versie met dezelfde basisgameplay en controls als het origineel. Verschil is dat gebruikers voor deze app een eenmalig bedrag betalen en daarmee toegang krijgen tot alle features in de app. Er zijn dus geen microtransacties en abonnementen meer. De nieuwe versie van de app gebruikt daardoor ook geen internet meer, wat betekent dat gebruikers geen andere spelers meer kunnen opzoeken in het spel en geen spullen meer met hen kunnen ruilen. Dat was in Pocket Camp wel mogelijk.

Wie eerder Animal Crossing: Pocket Camp speelde, kan savedata overzetten naar de nieuwe app. Wanneer deze app verschijnt en wat deze gaat kosten, wordt rond oktober bekendgemaakt.

Animal Crossing: Pocket Camp is een gratis spel voor iOS en Android, waarin de speler een kampeerterrein beheert. De speler moet voorzieningen maken voor het kampeerterrein en insecten en fruit verzamelen. Via microtransacties kunnen bouwmaterialen sneller verzameld worden en voorzieningen sneller gemaakt worden.

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

22-08-2024 • 15:07

14

Submitter: StefandeGroot

Reacties (14)

14
14
3
0
0
11
Wijzig sortering
Nintendo laat zien dat het wel mogelijk is.
Ontopic:
Geweldig imho dat Nintendo deze keuze maakt. Voor zowel gamers in het algemeen (zie boven), voor de reeds betalende spelers voor Pocket Camp, maar ook voor de franchise in het algemeen. Er zijn (voor zover ik weet) buiten Nintendo’s eigen platform om geen Animal Crossing (gerelateerde) titels te spelen.

Semi-offtopic:
Laten we niet doen alsof Nintendo hier een trend zet. Heel veel developers laten al jaren zien dat games met een eenmalige betaling nog steeds kunnen werken. Zowel mobile als op pc zien we legio van dit soort titels. Spelers betalen dan vooraf, ingame om bv reclames weg te halen / alle content te unlocken of voor dlc.

Het is met name in de mobile gamespace dat alles lange tijd gratis leek te ‘moeten’ zijn. Het verandert m.i. de mentaliteit van sommige bedrijven én sommige spelers. De focus ligt dan teveel op winstgevendheid en conversie. Resultaat: minder gameplay/playtime gedreven innovatie en ontwerpkeuzes.
Naar mijn mening doen in app purchases voor consumables (hartjes, levens, muntjes, tijd), multipliers (xp, rewards), en sommige liveops (bv seizoenen met unieke rewards) vrijwel altijd af aan de spelkwaliteit en ervaring.

En ik begrijp heel goed: winst is belangrijk, maar misschien hebben we geen 1000+ match-3 games nodig (ofwel er zijn teveel developers/games waardoor men naar dit soort praktijken uitwijkt).
Ik heb jaren gewerkt aan mobile games maar vooraf betalen is toch echt wel een dingetje. Voor de echt grote releases kan het weleens uit, maar die games vragen ook steevast minder geld dan dat ze op andere platforms kunnen vragen.

Het is leuk voor ernaast als je een PC / Switch game hebt die toevallig ook voor mobiel geschikt is maar als mobile het enige target platform is zou ik me er niet aan wagen. Gratis met advertenties levert meer op.
Ik heb jaren gewerkt aan mobile games maar vooraf betalen is toch echt wel een dingetje. Voor de echt grote releases kan het weleens uit, maar die games vragen ook steevast minder geld dan dat ze op andere platforms kunnen vragen.
Dat vooraf betalen al sinds jaren een dingetje is hebben app developers ook gedeeltelijk zelf in de hand gehad. In het begin had je als gebruiker met name (vrijwel alleen maar) twee opties: gratis apps (incl demos) en betaalde apps. Vrij snel kwamen er apps met advertenties, bracht men de prijspunten van betaalde apps steeds verder naar beneden en kregen we de in-app purchases. Toen was de transitie weg van betaalde apps volledig ingezet. Abonnementen tenslotte hebben een groot deel van het mobile games aanbod niet meer veranderd; bij non-game-apps is dat wat succesvoller. De kans dat je er bv uit wordt gepikt voor een plaatsje in bv Apple Arcade is vrij klein.
Het is leuk voor ernaast als je een PC / Switch game hebt die toevallig ook voor mobiel geschikt is maar als mobile het enige target platform is zou ik me er niet aan wagen. Gratis met advertenties levert meer op.
Helemaal waar & begrijpelijk (in de huidige markt voor mobiele apps.
Ik denk ook dat de app stores te weinig gedaan hebben om nieuwe betaalde games te promoten. Kijk je op Google Play dan vind je al snel de lijst "top games" - games die het meeste opleveren. Even het lijstje:
- Minecraft
- Stardew Valley
- Wordfeud
- GBA emulator

Dit had er 10 jaar geleden ook zo kunnen staan.

Ik krijg ook wat suggesties onderin, tevens games uit het stenen tijdperk. GTA San Andreas (2004), Final Fantasy 3 (1990), Dragon Quest V (1992).

Dat zijn dan de enige categorieën met premium games. De rest word overspoeld met free to play.

Vergelijk dat bijvoorbeeld met Steam, meteen als je binnenkomt splinternieuwe games, pre-orders, etc. Dat is een plek waar nieuwe games echt succesvol kunnen zijn.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 23 augustus 2024 16:48]

Klopt. Als je een game op steam ziet voor €5 is het nog net niet achteloos kopen, op de telefoon is €5 het dure segment waar je een 2e of 3e keer over nadenkt. Helaas.
Zeg ook zeker niet dat Nintendo een trend zet. (Ik had ook maar 1 regel gezegd :P )
Ik ben ook zeker blij dat het merendeel gewoon speelbaar (en support eventueel is gestopt) is nadat gekocht is, maar bij ook vooral bij mobile games zijn spellen soms van de 1 op de andere dag weg en vele APK's die je dan nog kunt vinden van oudere versies werken soms helemaal niet meer. Natuurlijk praat ik wel over "geen Nintendo", maar is alsnog wel jammer.
Het "feit" blijft gelukkig wel dat spel speelbaar blijft. (Totdat ze alsnog dezelfde stunt gaan trekken als hierboven, maar aangezien het "offline" gespeeld kan worden lijkt me dat een APK altijd zal werken, misschien alleen niet meer met huidige IOS of Android versie)

[Reactie gewijzigd door KingdomHearts op 23 augustus 2024 08:13]

Ah dat vind ik wel mooi, je kan niet verwachten dat online games voor altijd zullen bestaan, maar om ze dan "om te zetten" naar een offline spel (wel met betaling voor al bestaande spelers wat een beetje scheef is maar ach) met alle features behalve de online gebaseerde dan, vind ik heel netjes gedaan!
Mooi, deze game was verboden door de lootboxwet in Belgie, nu toch eindelijk kans om deze te proberen!
Ik ken het spel niet, maar
Het maandelijkse abonnementsplan
en
Animal Crossing: Pocket Camp is een gratis spel voor iOS en Android,
Lijken elkaar tegen te spreken?
Het spel is gratis speelbaar, maar het abonnement geeft wat extra's: https://nookipedia.com/wiki/Pocket_Camp_Club
De nieuwe versie van de app gebruikt daardoor ook geen internet meer, wat betekent dat gebruikers geen andere spelers meer kunnen opzoeken in het spel en geen spullen meer met hen kunnen ruilen. Dat was in Pocket Camp wel mogelijk

Dit is zeer goed!

Het bezoek van vrienden/buren in dit soort games voegt zo weinig toe, het zit er puur en alleen in zodat de ontwikkelaar een makkelijk argument heeft waarom internet connectie vereist is. Alle stadjes/boerderijen e.d. van spelers die een beetje serieus spelen zien er hetzelfde uit want dat is nou eenmaal de meest efficiente meta en de dagelijkse 'beloning' die je krijgt voor het bezoek en helpen van je vrienden hun stadje is vaak zo minimaal dat het niet eens je tijd waard is als je een tijdje speelt.
"Een dag eerder wordt het al onmogelijk gemaakt om zogenaamde Leaf Tickets te kopen"

één dag eerder??? Dus mensen die niet echt op de hoogte zijn van dit nieuws lopen dus het risico geld uit te geven waar ze niets meer aan hebben?
Mooi dat het spel voor een deel toch door gaat, mijn dochter speelt het nog altijd heel graag, ik heb het zelf ook een paar jaar met haar mee gespeeld maar ben zelf vorig jaar al afgehaakt. Ik ben vooral benieuwd hoe duur het spel gaat worden, want anders zou dit wel wat voor haar zijn.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.