Hewlett-Packard heeft onlangs een nieuwe reeks printers uitgebracht, gestoken in een nieuw jasje en met verbeterde printtechnieken aan boord, als opvolger van de bekende DeskJet 900 serie. Bij HWI hebben ze uitgebreid gekeken naar de DeskJet 5550, een allround printer voor tekst en foto's. De kwaliteit van de diverse soorten prints, tekst en plaatjes, wordt goed genoemd. Een typisch HP kwaaltje, zoals korrelvorming bij egale kleurvlakken, trad niet op. De printer kan fotoafdrukken van een zeer goede kwaliteit verzorgen, al is het inktgebruik dan aan de hoge kant, aldus HWI. De afdruksnelheid van tekst is goed, met kleurafbeeldingen matig. De printer gaat daarbij geruisloos te werk, op het opstarten na. De adviesprijs van de printer bedraagt 199 euro. Cartridges voor zwart, kleur en foto's, kosten respectievelijk 26, 45, en 32 euro. De review wordt afgesloten met de volgende conclusie:
HP heeft met de DeskJet 5550 een degelijk product afgeleverd, dat ten opzichte van zijn voorganger duidelijk verbeterd is. Natuurlijk is de afdrukkwaliteit voor de meeste mensen de belangrijkste verbetering, maar zaken als een verbeterde en flexibele user-interface, papier- en align-sensor en minder geluidsproductie zijn zaken die met name voor de zakelijke gebruikers interessant zijn. Alleen jammer van het wat hoge inktverbruik bij hoge-kwaliteit fotoprints. Niet alleen is dit negatief voor de kwaliteit, dit werkt ook negatief door in de prijs per pagina.
Voor de sympathieke prijs van nog geen €200 krijgt de consument een printer die snel, stil en geruisloos zijn werk doet voor een normale prijs per pagina. Tel daarbij de goede afdrukkwaliteit op, en de verbeterde driver-mogelijkheden, en het is duidelijk dat HP een potentieel succesnummer in huis heeft. Als het nieuwe ontwerp je ook nog eens aanspreekt, dan doe je met deze inktspuiter een goede aankoop.

Ray! gooide dit bericht in onze nieuwssubmit, waarvoor onze dank.