Bluesky maakt 'starterpack' met custom feeds en favorietenlijst beschikbaar

Bluesky heeft 'starterpacks' beschikbaar gemaakt. Gebruikers kunnen hiermee een feed en lijst met favoriete accounts samenstellen en deze delen met onder meer nieuwe gebruikers die nog wegwijs moeten worden op het socialmediaplatform.

In een blogpost legt Bluesky uit hoe de starterpacks werken. De functie is beschikbaar voor alle gebruikers en is te vinden onder het tabblad 'Starter Pack' op het gebruikersprofiel. Bluesky kan automatisch een starterpack genereren op basis van populaire gebruikers en feeds met 'Make One for Me'. Gebruikers kunnen deze vervolgens aanpassen.

Gebruikers kunnen ook zelf een starterpack samenstellen met 'Create'. Daarmee kunnen ze maximaal drie verschillende feeds op basis van specifieke onderwerpen of algoritmes toevoegen. Ze kunnen ook zelf aanbevolen accounts en gebruikers aan een lijst toevoegen, die tot vijftig accounts mag bevatten. Ze kunnen het starterpack vervolgens delen met andere gebruikers. Deze bevat automatisch een link en een QR-code.

Bluesky starterpack
Bron: Bluesky

Door Loïs Franx

Redacteur

28-06-2024 • 08:32

17

Reacties (17)

Sorteer op:

Weergave:

bluesky, social media as it should be
Dus nu is alles nog peis en vree en over 5 jaar is het net zo'n puinbak als Twitter/X of Facebook etc.....
Correct. Momenteel is alles nog open en hoeft je dus geen login te hebben om op het platform te surfen (zoals het hoort!), en ook dat zal op een bepaald punt wel weer omslaan.
Hmm, ik had de .app site nog niet eens bezocht.
Denk dat Elon nog een keer gaat bedenken hoe hij dit clubje aan gaat pakken. De Twitter/X interface kan niet veel meer gekopieerd worden door deze "app".
Mogelijk relevant om te melden: BlueSky is initieel ontworpen door een intern Twitter team, wat uiteindelijk losgekoppelt is van Twitter voor Musk het kocht. Het is dus logisch dat het erg op Twitter lijkt, dat zal het uitgangspunt zijn geweest tijdens development.

Het werkt wel fundamenteel anders dan Twitter: er is geen "algoritme" wat je posts laat zien, maar enkel feeds waar je je op abboneert. Voor moderatie wordt er sterk geleund op "labels": gebruikers kunnen zelf bepaalde labels aan posts toevoegen, en je kan ervoor kiezen om posts met bepaalde labels niet te zien.

BlueSky is gebouwd op een open protocol, waar in principe andere platformen ook mee samen kunnen werken. Er zijn al "bruggen" tussen BlueSky en Mastodon bijvoorbeeld.

Dus ja, qua uiterlijk lijkt het erg op Twitter, maar onder de motorkap is het een hele andere wereld.
Er zijn genoeg apps die op elkaar lijken, ook social media apps. Heb nog nooit gezien dat ze elkaar aanklagen omdat ze functies van elkaar kopiëren. Zoals Snapchat’s stories destijds door insta en Facebook zijn geïntegreerd.
Op elkaar lijken is iets anders dan een nagenoeg 1 op 1 kopie.
Ik snap zelf ook prima dat een specifieke functie, met relatief dezelfde eisen en gebruiksvriendelijkheid een gelijksoortige GUI opleveren, maar kom op, dit is gewoon een directe rip-off.
poeh hey, ik heb net ook gekeken op https://bsky.app/ , zelfs het logo van de vlinder bij het laden laat me aan de twittervogel denken en de rest is echt 1 op 1 met mss wat afwijking in de kleuren
Het doet denken aan hoe Twitter vroeger was, namelijk gewoon een feed met posts. Als ik naar de huidige twitter.com ga, zie ik popups en banners en 0 posts. Lijkt totaal niet op elkaar.

[Reactie gewijzigd door DJ Henk op 23 juli 2024 09:19]

In de hoop dat dit een betere ervaring met socials dan in het verleden (Facebook en dergelijke) wordt, heb ik mij zojuist toch aangemeld. Ben benieuwd.
Anders zou het geen echte social media zijn, als het geen spiegel is van de samenleving is er ook wat mis.
Scheve afspiegeling*
Tja, ze kunnen de mensheid natuurlijk niet veranderen. Ander platform, zelfde mensen. Tenzij ze zeer strikt gaan modereren is het uiteindelijk kansloos.
Het gaat mis als types als Sander Schimmelpennick en meer van dat soort VIT's dit gaan ontdekken, en dat is tot nu toe gelukkig nog niet zo bij Bluesky.

Helaas zit 90% van de serieuze media nog steeds op X.
Zij zitten al op het platform of hebben er al op gezeten. Kregen niet direct genoeg volgers, likes en interactie. En toen vonden ze het saai en zijn ze er weer af gegaan of laten ze het account inactief.
Niet slecht. Een platform kan zo levendig of dood lijken als je maar de verkeerde/goede accounts volgt.
Gelukkig wordt ook even wat context gegeven, of uitgelegd wat 'Bluesky' is.
Wat is er loos met nieuws van journalisten?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.