Ziggo voegt gratis sport kijken toe aan Go-app

De Nederlandse provider Ziggo gaat vanaf augustus de mogelijkheid om gratis Europees voetbal te kijken via de al bestaande Ziggo Go-app. Daarvoor komt er een Ziggo Sport Free-account in de app.

Daarbij gaat het om wedstrijden van deelnemende Nederlandse clubs en de finales. De provider specificeert niet of het om mannenvoetbal, vrouwenvoetbal of beide gaat. Doorgaans bedoelen bedrijven bij de schrijfwijze zonder toevoeging de mannencompetities van voetbal. Er zitten ook korte voor- en nabeschouwingen bij, meldt Ziggo. Klant zijn bij de provider is niet nodig.

Het bedrijf heeft drie jaar lang de uitzendrechten voor Europese voetbalcompetities, waardoor het deze dienst kan aanbieden. De dienst is vanaf komend seizoen te gebruiken, zo zegt de provider.

Ziggo Sport Free
Ziggo Sport Free

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

30-04-2024 • 17:37

78

Submitter: TexMex

Reacties (78)

78
78
23
3
0
33
Wijzig sortering
Dit is toch ontzettend k*t? Nu moet ik straks weer bij 140 mensen gaan uitleggen hoe ze de stream van hun iPadje op de TV gestreamed krijgen via een Chromecast... Had het gewoon lekker allemaal op een open kanaal uitgezonden...
Iets met tientallen miljoenen en niet hun probleem. Als Ziggo zijnde wil je het beschikbaar maken maar niet te makkelijk, alsin incentive hebben om over te stappen naar Ziggo.
Dat is toch ook zo bij Viaplay, die haalde het lineaire kanaal ook weg, die er overigens was gekomen vanwege de streaming problemen.

Het land is gewoon niet klaar om alleen te streamen, ik kijk ook liever linear maar snap dat dat voor bedrijven steeds duurder wordt om aan te houden. De chromecast maakt overuren zoinzo, maar sporten wil ik lekker linear houden.
En over exact één maand komt er vast een nieuwe prijsverhoging.
Gratis bestaat niet, en voor niets gaat de zon op.
Dit wordt puur gedaan om aan de wet en regelgeving te voldoen die geldt voor wedstrijden van NL clubs in Europa; om welke reden dan ook moeten die op een open net uitgezonden worden. Ziggo heeft toestemming om 'open net' ook te laten gelden voor streaming via een app.

Wet na lezen kan hier: Wikipedia: Mediawet 2008
Mbt voetbal staat in de wet:
De volgende evenementen moeten volledig en rechtstreeks worden uitgezonden op een openbaar kanaal:
Sport
1. Voetbal (heren):
a. Wereldkampioenschap en Europees kampioenschap: het gehele eindtoernooi;
b. Alle interlands van het Nederlands elftal;
c. Champions League en Europa League: de wedstrijden van Nederlandse clubs en de finales ongeacht Nederlandse deelname;
d. Super Cup en World Cup: indien een Nederlandse club deelneemt;
e. Nationale bekerwedstrijden: de halve finales en de finale.

[Reactie gewijzigd door ZiSE op 22 juli 2024 13:29]

Dit seizoen zat het bij RTL.
Aangezien ik geen tv abonnement heb keek ik het dan via videoland.
Maar had RTL dan ook een gratis optie ?
Want dat is dan met Ziggo straks wel anders, je hebt alleen internet nodig blijkbaar.
Anoniem: 374460 @Plenkske30 april 2024 19:22
ja, RTL 7
Zonder tv abonnement heb je geen gratis optie voor de rtl zenders, zover ik weet.

[Reactie gewijzigd door Plenkske op 22 juli 2024 13:29]

Ik vind dat niet zo vreemd eigenlijk. Dat een kanaal openbaar is wil nog niet zeggen dat de voorziening voor het ontvangen van dat kanaal ook gratis moet zijn (bijvoorbeeld kabeltv van Ziggo of een digitale decoder bij KPN). En die analogie is prima door te trekken, voor Ziggo Go heb je immers alsnog een internetaansluiting nodig die ook niet gratis is.

Wat dat betreft geeft het wel aan dat de Mediawet wel achter loopt op de hudige "cut the cable" trend.

[Reactie gewijzigd door GENETX op 22 juli 2024 13:29]

Ik vind het ook niet vreemd. Ik vind het eerder vreemd dat Ziggo het zo oplost ipv een open kanaal bij de tv aanbieders...
Alleen via de app aanbieden is een bewuste keuze van Ziggo om klanten van andere providers te verleiden om over te stappen naar Ziggo.

Ten eerste maken ze het extra lastig voor mensen om voetbal op tv te kijken zoals ze gewend zijn, in de hoop dat mensen dit als te veel gedoe ervaren en overstappen naar Ziggo.

Ten tweede vereisen ze dat gebruikers een account aanmaken, waardoor ze in staat zijn om gerichter te adverteren en mensen effectiever te targeten.
Daar heb je een heel goed punt. Ziggo maakt het in ieder geval echt gratis beschikbaar om te kijken ervan uitgaande dat iemand toegang heeft tot internet.
Heb je een bron dat een app (stream) ook een openbaar kanaal is? Dat kon ik namelijk niet vinden.
Nee kan ik ook zo snel niet vinden; ik dacht zelfs dat het nog niet helder was of Ziggo op deze manier aan de wet voldoet maar gezien de grote aankondiging ga ik ervan uit dat ze zeker zijn dat het zo mag.
ESPN doet/moet dat ook en alle ‘leuke’ wedstrijden zitten op ESPN 2-3-4. Ajax, AZ, Feijenoord en PSV zijn vrijwel nooit op ESPN 1.
Wedstrijden uit de eredivisie hoeven niet op een open net. Het open kanaal van espn is gewoon een reclamezender.
Je ontkracht nu toch helemaal niet dat ze alsnog een prijsverhoging gaan doorvoeren, zij het verkapt?
Prijsverhogingen zullen er ongetwijfeld gaan komen maar die wedstrijden die in de Mediawet staan benoemd zullen gratis beschikbaar moeten zijn; dus op 'Free' zullen geen prijsverhogingen volgen. Ik interpreteerde de eerste reactie als 'we geven nu wat gratis en dan moet je er strak voor betalen'; maar dat is dus niet het geval en ook niet de aanleiding om dit pakket beschikbaar te maken.
Als Ziggo klant kun je dit neem ik aan allemaal al kijken op kanaal 14 ("Ziggo Sport"), die uiteraard ook via Ziggo Go (TV) te kijken is. Dus dit is echt een oplossing voor mensen die geen klant van Ziggo zijn. En een prijsverhoging doorvoeren onder de daadwerkelijke eigen, betalende, klanten om een dienst gratis weg te geven aan niet betalende klanten is dan nogal bizar. Dit zal zoals @ZiSE angeeft puur zijn om aan de wetgeving te voldoen v.w.b. het uitzenden van de Nederlandse clubs op het open net. Hetzelfde als dat bv de F1 GP van Nederland ook door de NOS wordt uitgezonden omdat ViaPlay hier wettelijk verplicht toe is.
Voor de F1 GP van Nederland is er geen wettelijke verplichting om die op het open net uit te zenden. Waarschijnlijk simpelweg omdat het evenement niet bestond toen de wet in werking trad. Anders was het inderdaad vast wel aan de lijst toegevoegd.
Ziggo Sport Totaal krijg je niet gratis als Ziggo klant, dat is een aanvullend pakket
Ik schrijf ook nergens dat je "Ziggo Sport Totaal" gratis krijgt ;) "Ziggo Sport" krijg je gratis. En vroeger werd daar ook bv F1 op uitgezonden (toen Ziggo de rechten nog had), en AFAIK is daar nu ook "gewoon" voetbal op. Dus die schijnbaar nieuwe voetbalrechten die Ziggo nu heeft zullen de wedstrijden ook wel van op de gratis "Ziggo Sport" zender komen (of in ieder geval van de Nederlandse clubs dan).
Klopt, ik geef het gewoon extra aan. Alsnog klopt het niet wat je zei. Je schreef ' ....dit neem ik aan allemaal al kijken op kanaal 14 ' dat geldt enkel voor Ziggo Sport. Bij Ziggo Sport Totaal krijg je er nog extra zenders bij plus komen daar wedstrijden die niet allemaal op kanaal 14 worden vertoond. En dat laatste zal voornamelijk gelden voor enkele wedstrijden maar niet allemaal (zoals wel bij totaal). Op 14 zal ook altijd een Nederlandse club de voorkeur krijgen
Alleen als je een Vodafone abonnement hebt kun je het gratis erbij krijgen

[Reactie gewijzigd door Khalid. op 22 juli 2024 13:29]

Je kan het ook nemen zonder vodafone natuurlijk.
Ik ben geen abonnee van Ziggo dus voor mij gaat het in ieder geval niets extra's kosten, terwijl ik het wel kan bekijken.
Tja. Wat analytics en dergelijke is toch niet heel ernstig? Het is blijkbaar niet zo dat ze je hele telefoon leegtrekken.

Al zitten er natuurlijk wel een paar vreemde privileges bij, maar dat zie je vrij veel in Android. Daar hebben apps al vrij snel veel zaken aan staan die je niet kunt uitzetten als gebruiker.
Prijsverhoging is al bekend voor dit jaar, ze hebben nog nooit voor zover ik weet 2x verhoogd in 1 jaar.
Komt er dan ook eindelijk een fatsoenlijke app die werkt op Android TV? Want je hebt daar wel een ziggo app voor, maar niet voor ziggo sport (voor zover ik weet). Mijn Go Totaal abo (ik heb geen ziggo als tv provider) forceert mij de webbrowser te gebruiken en daar heb je ook weer geen normale oplossing voor bij een android tv kastje. Tuurlijk, casten kan wel, maar dan moet dat weer via telefoon en dat is ook niet echt optimaal.
Ze gaan sowieso met de tv-apps aan de slag, want op de site van Ziggo staat dat die app ook naar Tizen en WebOS komt. Daar ben ik best blij mee.
web os alleen voor tv's vanaf 2020. wat een drama dit weer, ziggo sport bij elke provider openzetten is toch veel makkelijker

( en beter voor het millieu, scheelt een berg aan onnodige chromecasts)
( en beter voor het millieu, scheelt een berg aan onnodige chromecasts)
Gebruik liever een ChromeCast of Apple TV, die worden jaren ondersteund (de Apple TV 4 / HD is van 2015 en draait nog de nieuwste tvOS versie en alle software draait er nog op).

Laat tv-boeren tv's maken, en laat het "slimme" deel daar weg, want dat krijgt geen support en is na 3 jaar onveilig.
Geen support? Onveilig? Op mijn lg tv uit 2018 werkt elke streaming app nog perfect
Ik vraag me af of je zoiets ook kunt sideloaden. Lijkt me toch dat er weinig technische beperkingen zijn om dit bijvoorbeeld op een LG C9 te gebruiken.
Android TV, en dus ook chromecast 4k, lijkt mij een veel grotere doelgroep eigenlijk. Sure er zijn veel mensen met een LG en Samsung TV, maar hoeveel gebruiken daar ook echt de apps van. De meeste traditionele kijkers zitten toch vooral nog via een TV box waar ze met een tv-abonnement extra zenders pakken. Of ze zijn al over naar volledig streaming.
Op de chromecast tv werkt het prima.
Als casten via mobiel zeker? Want er is geen ziggo sport app om te installeren op android tv
Ziggo Go....werkt goed
Dat is wat anders dan Ziggo Sport. Voor Go heb je een ziggo tv abonnement nodig. Voor sport kun je ook een los online abonnement afnemen alleen voor de sportzenders. Bv als je als Odido gebruiker af en toe naar Race Café wilt kijken. Dan kost het 15 per maand, maar heb je nog wel gewoon 1000mbit glasvezel.
wellicht dan maar even de info op ziggo lezen als je het niet wilt aannemen van een tweaker
Ik wil je best geloven, maar als ik niet kan inloggen op die app, dan houdt het gewoon op
Kan je dan ook Ziggo Sport Totaal afnemen zonder Ziggo TV af te nemen?
Ja, dat kan: https://go.ziggosporttotaal.nl/. Of inderdaad via je eigen provider.
Nee, alleen via je eigen provider of als je minimaal Ziggo Go hebt hij je Ziggo internetabonnement.
Meer info is te vinden op https://ziggo.nl/uefa.
Zijn er nog webbrowsers die de pagina niet kunnen laden zonder www?
hangt af van de DNS. als domein.nl verwijst naar www.domein.nl of omgekeerd dan werkt https://domein.nl natuurlijk. het kan ook zijn dat de domeineigenaar op domein.nl een andere pagina zet dan op www.domein.nl.
Daar ging het niet om. Zxui heeft zijn post aangepast. De URL die hij neer had gezet klopte niet.
Het lijkt het er op dat dit dus gewoon de open zender van ziggo sport is, op de momenten dat er bepaalde wedstrijden getoond worden. Dit is dus voor mensen die geen ziggo klant zijn.
Het is geen open zender, het is vergelijkbaar/hetzelfde als ViaPlay.. je weet wel, die dienst waar iedereen over klaagt.

Ik kan nu alvast verklappen dat Ziggo niet veel beter is. Ook met de Ziggo Go app zijn er genoeg problemen, en ze bitrate is niet zo hoog als sommige doen geloven.
Wanneer gaat die Apple TV app er een keertje komen? Zou er al enkele jaren zijn volgens Ziggo....
Die is er ook al jaren. Wellicht heb je nog een 1e (2007) of 2e (2010) generatie? Want daar is die niet voor.
TV kijken op de Ziggo Go app op AppleTV werkt alleen als je een Ziggo internet abbo hebt. Dit zouden ze voor de europese wedstrijden eens moeten heroverwegen, want nu mag met je telefoon op de bank gaan zitten en dan Chromecasten of Airplayen, als je geen Ziggo kanaal 14 hebt.

Ik kan geen technische reden verzinnen waarom dit nu niet kan op AppleTV (of AndroidTV) anders dan dat ze hun eigen markt (TV kijken) willen beschermen.
Zo te lezen is dit juist wat ze willen aanpassen. Een username en password voor mensen zonder ziggo abonnement. Dan kunnen ze ook niet vereisen dat er ziggo internet ligt.
Er is een Ziggo Go TV app, maar ik denk dat @M3m3nt0m0r1 bedoelt dat er geen Ziggo Sport Totaal app is voor de Apple TV.
Verdomme, waarom nou wel voetbal en niet die F1 rechten!
Ik heb die Viaplay al opgezegd en zit nu op F1TV naar die enge Rosberg te luisteren, lul van een vent.
Ik wil gewoon die F1 Cafe weer terug.
Je kunt ook de commentators van F1TV zelf hebben. Die zijn gewoon prima. Rosberg is van Sky/internationale feed.
.oisyn Moderator Devschuur® @BlackEasterEgg30 april 2024 17:56
Ik vind Rosberg persoonlijk wel te pruimen, en het Sky team is sowieso mijlenver beter dan die omhooggevallen Olav Mol, maar jij kijkt dan waarschijnlijk wel naar Internationaal Engels en niet naar de F1TV stream zelf?
Nu heb ik de laatste race gemist vanwege tripje elders. Maar Rosberg is anders slechts enkele keren per jaar als gast te horen. Bij Sky hoor ik hem in ieder geval zelden als co-commentator. Misschien je een verkeerde race gekozen. :)
Als je naar Rosberg hebt geluisterd, dan heb je de SkyUK audio opgehad.

Je hebt 2 Engelstalige streams op F1TV. SkyUK en het commentaar van F1TV zelf.

Kies je voor International, dan zit daar naast Nederlands, Duits enz. ook Engels tussen, dit is SkyUK. Beetje druk commentaar en best wel biased als het gaat om Engelse coureurs.

De ander, F1 Live, is van F1TV zelf, uiteraard ook Engels, zijn een stuk minder druk en neutraler.
Bron

F1 Café is nog gewoon op Ziggo sport te zien na de race, bijna hetzelfde format als in de Ziggo tijd.
Voor Olav Mol commentaar, zul je een VPN naar België moeten opzetten (dankjewel Viaplay voor de afgedwongen region lockout :() en dan GrandPrix radio opzetten tijdens de race. Wel even handmatig het geluid syncen met je beeld.
Kan ik ook ziggo nemen met korting en die sport zooi allemaal uit laten zetten?
Die kans acht ik uitermate klein. U zal er aan meebetalen of u er naar wil kijken of niet. Net als bij de NPO.
Net als dat mensen met een 100 mbit verbinding meebetalen aan de potentie om 1 gbit te hebben.
Je kunt F1 gewoon via Ziggo gratis kijken op Viaplay TV. Niet live, maar 6 uur later. Met voorbeschouwing, de volledige race, interviews en nabeschouwing.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.