'Instagram werkt aan functie waardoor verhalen zeven dagen zichtbaar blijven'

Instagram lijkt aan een nieuwe functie te werken waardoor verhalen zeven dagen zichtbaar blijven. De feature kreeg de naam My Week mee. Het is niet duidelijk of de functionaliteit het ook tot in de definitieve versie van Instagram zal schoppen.

Ontwikkelaar Alessandro Paluzzi heeft op X een screenshot van de Instagram-app gedeeld waarin de functie wordt voorgesteld. Uit die screenshot blijkt ook dat gebruikers verhalen zullen kunnen wissen en verhalen aan hun carrousel zullen kunnen toevoegen. Instagram heeft de functie nog niet officieel aangekondigd.

My Week in Instagram - Bron: Alessandro Paluzzi
Screenshot Instagram-app met My Week-functie - Bron: Alessandro Paluzzi

Door Jay Stout

Redacteur

19-11-2023 • 13:01

27

Reacties (27)

27
27
13
0
0
7
Wijzig sortering
Sinds kort insta gebruiker, zo af en toe. Verre van een gemiddelde user. Dus verbaasde mij erover dat een story/real(?) slechts 24u te zien is. Voor iemand die niet dagelijks insta opent vind ik dat wel jammer.

Begrijp de gedachten (fomo?) en zo meer interacties(dagelijks inloggen) met de users krijgen. Maar ik zou denken dat het bereik groter wordt door de inhoud langer (en dus voor meer mensen) zichtbaar Te maken.

[Reactie gewijzigd door himlims_ op 22 juli 2024 16:24]

Ja dat is overal 24 uur ook je status op whatsapp, mocht je dit dan gebruiken.
De zelfde functie op Facebook is ook 24 uur, en op andere platformen ook.

Goed als je niet dagelijks opent kan je wat missen, maar z’n ramp is dat toch ook niet ?.
Ik ben ook geen gemiddelde user kijk misschien 1 keer per dag.
Maar als ik dan hele week de zelfde foto’s zie, is toch ook wel irritant denk ik.
Telegram biedt betalende leden de keus om korter (6 of 12) of langer (48u) te kiezen. Telegram is sowieso een stuk innovatiever met features, hun nieuwe stories feature is wat mij betreft bakken beter dan dat van andere platforms, al gebruik ik het zelf vrijwel nergens met regelmaat.

De reden dat het niet langer wordt gemaakt dan 24u op Instagram en andere platforms is dat het format bedoeld is om korte tijd beschikbaar te zijn i.t.t. gewone posts en door de UX oudere stories dan ook vrijwel nooit worden bekeken.
De reden dat het niet langer wordt gemaakt dan 24u op Instagram en andere platforms is dat het format bedoeld is om korte tijd beschikbaar te zijn
En ze komen er dus nu achter dat gebruikers zich niet zomaar in een format laten drukken. Persoonlijk haak ik af als een story na 24 uur niet meer beschikbaar is. Dus nog minder exposure. Met de aantallen van Insta zijn dat heel veel views, zelfs als maar een klein deel van de gebruikers er net zo over denkt.
Let op dat er een verschil is tussen stories (blijven inderdaad maar 24 uur zichtbaar op dit moment) en andere content (foto's en video). Die laatste categorie blijft gewoon altijd zichtbaar tenzij de maker het verwijdert.

De maker bepaalt of iets als story of 'normale' content wordt gepost, dus die bepalen zelf hoe zij denken hun publiek beter te kunnen bereiken 😊 Helaas is het soms ook wel een beetje algoritme-voeren, want het schijnt dat je wordt beloond voor het posten van stories (dwz, het algoritme toont je content aan meer gebruikers)...
Gebruikers kunnen ook hun eigen stories opslaan en op hun profiel laten zien. Dat zijn dan de ronde balletjes bovenaan. Daar kunnen ze ook nog gegroepeerd worden. Sommigen gebruiken dit heel veel en anderen helemaal niet.
Verder zijn stories ook niet het middel om te gebruiken als je een groot publiek van niet-volgers wil bereiken.

[Reactie gewijzigd door skimine op 22 juli 2024 16:24]

Da's een hoop rumoer voor het aanpassen van de TTL in de cache van 1 naar 7 dagen. :P
Da's een hoop rumoer voor het aanpassen van de TTL in de cache van 1 naar 7 dagen. :P
Haha dat is nou het eerste wat ik dacht.
Al die data is gewoon beschikbaar en ik kan zelfs helemaal terug naar mijn allereerste story. Dit een week tonen aan mijn volgers lijkt geen ingewikkelde materie.
Was maar half een grap uiteraard, zonder hun architectuur te kennen. Onder invloed van de grote getallen van Instagram kan 'maal 7' hele grote impact hebben.
Was maar half een grap uiteraard, zonder hun architectuur te kennen. Onder invloed van de grote getallen van Instagram kan 'maal 7' hele grote impact hebben.
Die story’s blijven al bewaard. Alleen zien je volgers ze nu 24 uur ipv 7 dagen.

Dus de bandbreedte zou wel omhoog gaan waarschijnlijk, de opslag niet.
Of omlaag. Je hebt toch een week om te kijken en vergeet het dan mogelijk weer. Of je gaat minder uploaden, omdat er al een verhaal staat.
Wij tweakers snappen dit, maar de gemiddelde gebruiker snapt dit niet en gaat er misschien zelfs voor betalen ;-)
Gemiddelde gebruiker snapt dit ook.
Sst, My month en My year staan gepland voor respectievelijk 2024 en 2025 :+
Waarom wordt dat niet een betaalde premium functie? "My year of instagram"
Of gesponsored door een big corp; "My year of instagram, by Coca Cola".
Dit vindt ik wel vaker van zogenaamde "features" in apps.
Nee, nee, dat zie je verkeerd. Dat is zwaar programmeren geblazen voor de jongens (m/v/x) daar! 8)7

Ik weet niet eens wat Instagram is, dus echt belangrijk zal het wel niet zijn. :)
Als mensen het daadwerkelijk zouden gebruiken voor het plaatsen van persoonlijke foto's en video's dan heb je er wat aan, maar als er enkel en alleen memes/reels ed. gedeeld worden dan is het best irritant als iemand z'n profielfoto 7 dagen lang bovenaan je feed blijft staan. Eigenlijk zou Instagram daar ook onderscheid in moeten maken, dat je bijvoorbeeld reels eruit kan filteren.
Pfoehhh, een set_duration_story=1440 naar set_duration_story=10080 zetten, of van 1 naar 7.

Dat kost toch echt zeker wel 1 week werk, voor het hele dev team hoor... :+
Het zijn echt een stelletje luchtbakkers bij Instagram :+
Hier moest ik wel even om gniffelen haha
Je naam is wel toepassend, ik gok dat jij het wel weet te verkopen als een week werk :*) :*)
reken er maar op dat dit minimaal een maand aan development is, het maanden lang getest moet worden, en mogelijk zelfs gefaseerd uitgerold word. grootste onzin altijd..
Deze feature komt absoluut door de komst van de app Retro. Deze is recent uit beta en in de app store. Sinds een paar maanden gebruik ik deze app, waarbij je op basis van een week view foto’s post. Bij Retro doe je dit met een heel beperkte groep. Doordat ik alleen wat goede vrienden op de app heb, voelt het veel natuurlijker om te posten. Ook kan je alleen foto’s zien als je zelf ook in die week posten. Ik dacht dat ik snel zou afhaken, maar inmiddels post ik al 20 weken consequent, het is ook een geinig dagboek voor jezelf. Ik vind het een verademing na de algoritme/reels kermis die Instagram is geworden.
Anoniem: 1990104 @rubenos19 november 2023 21:06
Het kan vast een inspiratie zijn geweest, maar om nou te stellen dat een app met ergens tussen de 100 en 1000 downloads op Android echt *absoluut* de reden is lijkt me wat sterk gesteld.
Ik denk dat de enige gebruikers hij en zijn vrienden zijn...
Ik wil dat mensen een maximaal stories per dag kunnen plaatsen. Sommigen spammen echt alles wat ze doen in die krengen. Gaat de kwaliteit misschien mee omhoog, maarja.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.