Meta: 1 miljoen actieve abonnementen op Instagram-creators

Sinds meer dan een jaar kunnen Instagram-gebruikers zich abonneren op creators die actief zijn op het platform. Op die manier kunnen makers op het platform in principe door fans betaald worden. Meta meldt dat er inmiddels meer dan één miljoen van deze betaalde abonnementen zijn.

Door middel van de abonnementen kunnen Instagram-creators inkomsten verdienen door exclusieve inhoud te tonen aan betaalde abonnees. Doordat de abonnementen recent in meer landen zijn uitgebracht, zijn er inmiddels meer dan één miljoen actieve abonnementen afgesloten op Instagram-creators. Dat is slechts een klein aantal van het totale aantal gebruikers. Instagram heeft ongeveer 2 miljard maandelijkse gebruikers. Ter vergelijking: Patreon, het donateursplatform dat in 2013 is opgezet, heeft meer dan 8 miljoen maandelijkse gebruikers.

Op dit moment houdt Meta geen geld in van de bedragen die Instagram-makers met abonnementen verdienen. De techgigant is dit in toekomst naar eigen zeggen wel van plan. Ook op Facebook kunnen creators abonnementen aanbieden. Meta heeft geen cijfers gedeeld over het totale aantal abonnementen op Facebook-creators. De techgigant is recent gestart met eigen abonnementen. Vanaf 10 euro per maand krijgen gebruikers geen reclame te zien op Facebook en Instagram. Persoonlijke advertenties zijn voor Meta recent verboden door Europese toezichthouders.

Door Sabine Schults

Redacteur

06-11-2023 • 19:30

13

Reacties (13)

Sorteer op:

Weergave:

Op dit moment houdt Meta geen geld in van de bedragen die Instagram-makers met abonnementen verdienen. De techgigant is dit in toekomst naar eigen zeggen wel van plan.

Dit klinkt weer heel nobel van onze heeren in maatpakken..// ;-)
Maar dat zijn niet de mensen die dit bedenken...
Juist niet; open vizier.
Nu gratis, later niet. Zoals dat met alle gratis diensten gaat. Alleen normaliter zeggen ze dat niet -hoewel iedereen het inmiddels zou moeten weten- want gratis is op het internet eind 90'r jaren gestorven.
Waarschijnlijk gaan ze over op 30% inhouding, net zoals die andere monopolistische platformen.
10 euro per maand om een ads-free platform te gebruiken is wel best veel. Instagram/FB (Meta) is geen entiteit die zware geld investeert om content te maken. Dat doen de gebruikers zelf en professionele creators.

Dat ig en fb gratis is prima, maar begrijp dat Meta natuurlijk wel jou cookies en andere data verzamelt en deze kan omzetten in een commercieel dienst voor adverteerders en bedrijven. Tevens kunnen bedrijven Meta betalen om dus hun ads te promoten en uitzenden op verschillende Meta kanalen.

Hiermee haalt Meta al flinke bedragen binnen, en om nou gebruikers te gaan pesten met waarschijnlijk nog meer ads, net als youtube. En dan 10 euro voor te vragen voor een ads-free ervaring is niet zo fijn geprijsd. tot 5 euro zou nog misschien te hanteren zijn, maar 10 is gewoon zware bluf. In een keer de lat hoog leggen, mensen betalen toch wel denkt meta.

En Vergeet niet 10 euro betalen wilt niet direct zeggen dat jou data dan niet wordt verzameld, het is alleen vinkje in het heilige meta systeem dat jij alles te zien krijgt zoals normaal maar dan ook zonder ads. Maar jou data blijven wij lekker door verzamelen...

Netflix heeft het nog eerst flink wat jaren een prima prijs gehad in verhouding met wat je kreeg voor content. Echt sinds de laatste 2/3 jaren komen ze nu met dit grotere sales model met wel of geen ads of korte ads etc model. en daar kan je lekker mee spelen in de prijzen en iedereen kan wel wat vinden.

Misschien dat Meta nog beetje kan leren i.p.v. gierig en brutaal zulke business modellen live zetten.

[Reactie gewijzigd door Quickdeal op 31 juli 2024 23:40]

Dat door blijven verzamelen / tracken is iets dat bij wet verboden zal moeten worden wil dit stoppen.
Nou... dat zal niet lang duren, ooit op een dag zullen ze gaan beseffen dat het gewoon te duur is.
En ze verzamelen nog steeds data van de betalende gebruikers... dat staat zeker vast, welke websites je had bezocht, welke info je had opgezocht, welke vrienden pagina's je had bezocht, enzovoort. Ze laten jullie niet zomaar ontsnappen... let maar op!
Terwijl jullie nog steeds betalen... denk daar maar goed na. Meta (lachend) pakt je staart als een vis op en kijkt toe hoe machteloos jullie zijn omdat jullie Meta betalen om shit ads voorgoed te laten verwijderen. Jullie zijn in hun trap gevallen.

https://www.youtube.com/watch?v=4F4qzPbcFiA :P
Voor de anderen die twijfelen... dus snel wegwezen!!!

[Reactie gewijzigd door Dark Angel 58 op 31 juli 2024 23:40]

Zelf fel gekant tegen legitieme spyware van meta, en dus ook instadamn. Maar Influencer is nogal een breed begrip, dat kan ook zijn in de wetenschap, of op kunstzinnig gebied. Zo maken bijvoorbeeld Magnum fotografen ook gebruik van Instadamn, evenals talloze artiesten zoals musici.

Het zijn niet alleen de standaard 'kijk eens naar de kunstjes van m'n kat' of 'hoe sensueel kan ik overkomen als topsporter'
Influencer is gewoon een fop term.
Net als trendwatchers.
Positieve in deze is dat ze niet onze WC's ruïneren. Dus toch een kleine winst voor ons.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.