Samsung noemt onaangekondigde 990 EVO-ssd in eigen document

In een supportdocument voor de Samsung Magician-tool staat een vermelding van de 'Samsung SSD EVO M.2', een tot dusver onaangekondigde ssd. Het is niet duidelijk of het om een typefout gaat of dat de handleiding voorbarig de aankomende ssd vermeldde.

Hoewel de Samsung 990 EVO officieel nog niet aangekondigd is, blijkt het volgens ComputerBase niet voor het eerst te zijn dat de betreffende M.2-ssd genoemd wordt. Dat kan erop wijzen dat het niet om een fout gaat en dat het bedrijf inderdaad aan een EVO-variant van de 990-ssd werkt. Vooralsnog zijn er hoe dan ook geen officiële specificaties van de M.2-ssd bekend.

Op dit moment er is alleen een 990 Pro en doorgaans is de EVO-variant een iets goedkopere en toegankelijkere variant van de Pro-variant uit dezelfde reeks. Bij de 970-serie kreeg de Pro bijvoorbeeld het zeer snelle mlc-flashgeheugen terwijl de EVO-versie tlc-nand kreeg. Voor de 990-reeks is dat daarentegen niet mogelijk omdat in dit geval ook de Pro tlc-geheugen heeft. Het Zuid-Koreaanse bedrijf zou eventueel voor een trager soort nandgeheugen kunnen gaan of minder lagen gebruiken. Een andere manier om de EVO op de markt te zetten is door de cachefunctionaliteit in te perken, redeneert Tom's Hardware.

Door Yannick Spinner

Redacteur

27-09-2023 • 19:28

24

Reacties (24)

Sorteer op:

Weergave:

Zit al een tijdje te checken of ik iets met optane kan doen of een nieuwe bootdrive om mn SSD eens te vervangen, zou de 990 een merkbare impact hebben op systeem snelheid ten opzichte van een samsung 960 ssd?
Waarschijnlijk niet, bij dingen als Windows of programma's starten, of spellen laden. Als je Googlet zie je meestal dat het verschil tussen SATA en NVMe weinig merkbaar is bij dat soort taken (als het verder om degelijke merken gaat).
Games hebben inmiddels baat bij NVMe. Vooral Ratchet & Clank wil je eigenlijk niet op een SATA schijf spelen en volgens mij scheelde het bij Starfield ook.
Op een harde schijf zijn beide games overigens zo goed als onspeelbaar.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 23 juli 2024 15:28]

Hmm dat is dan recent, heb je misschien een bron?
voorbeeld van Cyberpunk 2077:
https://www.cyberpunk.net...to-pc-system-requirements
Hier raden ze een Nvme drive aan voor Ultra settings,

[Reactie gewijzigd door Zwitsalhaardoen op 23 juli 2024 15:28]

Hmm ik zie het, interessant. Ik ben benieuwd in hoeverre dat echt op tests gebaseerd is, of meer op een algemeen idee en de communicatie-afdeling. Maar het zou wel mooi zijn, als spellen eindelijk echt gebruik kunnen maken van de hogere snelheden.
"recent" ? Ben in 2012 volledig van HDD's naar SATA SSD overgestapt en dit maakte een gigantisch verschil. Vanaf 2018 de OS telkens in elk systeem op een NVMe in plaats van op een SATA SSD, wederom veel snellere loads in alles. Dit enkel als je natuurlijk een deftige NVMe koopt zoals bij de 970 Pro nog het geval was. Ik zie nu dat de 990 Pro slechtere resultaten geeft dan de 970 Pro. Daarmee weet ik genoeg
Her gaat hier niet over harde schijven.
hangt puur van je usecase en andere hardware af
Dit inderdaad, lastig gokken voor een ander. Zoals hieronder aangegeven merk je weinig tussen SATA SSD en NVMe, misschien iets in boot, maar marginaal. In games? Tot heden nog niets, mits DirectXstorage eens wordt gebruikt door Devs.

Ik heb zelf met name NVMe gepakt omdat ik meerdere VMs draai, maar werk je met grote bestanden, photoshop of iets dergelijks kan het zeker baat hebben om een NVMe te hebben. Vooralsnog 80-90% gebruik je dat niet.

Alsnog, gaat de levensduur van je SATA achteruit/moet vervangen worden, pak dan gewoon een NVMe. Prijs verschil is klein en prijs/snelheid verhouding is met NVMe stuk beter.
het gaat ook niet altijd om de snelheid, maar je IOPS......

samsung nvme staat er om bekend de hoogste iops te halen tov de meeste andere ssd merken.
De snellere SSDs (980 Pro, 990 Pro) hebben een uniek eigenschap dat pas naar boven komt bij vrij specifiek gebruik: Het schrijven van veel data.

Vrijwel alle snelle SSDs adverteren enkel hun pieksnelheid. Die pieksnelheid wordt enkel behaald met diverse caches. Zodra de cache niet benut kan worden, keldert de snelheid. Hoe snel en hoe hard ze kelderen is een enorm verschil tussen SSDs, en is alleen te vinden via de betere reviews.
Tov een SATA SSD wel, maar tov een andere NVME zul je er weinig van merken tenzij je voornamelijk met heel grote files werkt.

Ik heb recent een Samsung 840EVO (SATA) SSD vervangen door een WD SN850 (nvme) met dezelfde windows install overgekopieerd, en dat heeft de cold-boottijd wel substantieel verkort (niet dat 't nou zo langzaam ging met de sata ssd overigens), maar verder merk ik er weinig van in dagelijks gebruik.

[Reactie gewijzigd door CyBeR op 23 juli 2024 15:28]

Ik heb een tijdje naar Optane / X-point gekeken omdat ik het zulk toffe tech vind. Maar je kan net zo goed een 1 TB SSD kopen met veel hogere snelheden dan het Optane geheugen en daar dan een kleine partitie opzetten zodat je niet snel in de problemen komt met het vollopen van de SSD. Misschien dat het wat scheelt met random IO maar over het algemeen zijn SSD's te veel geevolueerd vergeleken met Optane. Kijk voor de gein eens hoeveel lagen Optane chips hebben en de top-end flash chips.
ik heb een WD Balck SN850X als bootup drive in m 'n nieuwe systeem en die start Windows10 wel erg snel op. Zou er niet de hoofdprijs voor uitgeven maar je kan een goede en snelle M2 PCI4 schijf tegenwoordig al voor ergens 100-150Euro kopen
960, 970, 980, 990... welke serie is next?
Puur uit interesse: waarom 160?
Samsung heeft ook 860, 870, etc gehad. Mijn logica is dat je zo'n nummer niet met 0 laat beginnen, dus begin je weer bij 1. Alternatief is 1060 bijv. Komt dat je bekend voor? Nvidia!
Volgens mij gaan ze hun namen systeem niet snel over een andere boeg slaan aangezien dat ze aan dit systeem hebben gehouden voor de laatste jaren en hiervoor ook de moeite doen om deze te behouden. Volgengs mij had Nvidia ook een 980 en een 970 en heeft dat samsung niet tegengehouden.
Beste naam voor dit is <yy><type group> 2360 volgend jaar 2460.
Zal wel huillies van marketing krijgen omdat het een jaartal heeft.
Maar wel praktisch. (Denk ik zo vroeg op de ochtend voor de koffie)
Dat je het cijfer 9 hebt gehad? 160, 170,180 enz
9A0: Als Samsung beweerd dat het hexcijfers zijn, komt de rollover pas over een paar jaar
dacht ik ook, de 1000 dus tenzij ze voor 995 kiezen

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.