Atari kondigt remake retroconsole aan als Atari 2600+

Atari en Plaion kondigen een remake van de Atari 2600 aan onder de naam Atari 2600+. De retroconsole ondersteunt via backwards compatibility zowel Atari 2600- als 7800-games en is vanaf 17 november wereldwijd beschikbaar voor 120 euro.

Atari 2600+
Bron: Atari

Atari noemt de 2600+ een geüpdatete versie van de 2600 met vier schakelaars en lijkt op de CX2600-A-variant die in 1980 voor het eerst op de markt werd gebracht. De console is wel 20 procent kleiner dan het origineel en heeft een moderne HDMI-poort en USB-stroomvoorziening. De vernieuwde console wordt aangedreven door een Rockchip 3128-soc en heeft 256MB aan DDR3-geheugen. Er is 256MB interne opslagruimte op een eMMC-chip beschikbaar.

De console wordt geleverd met een eveneens vernieuwde CX40+-joystick en een 10-in-1-cartridge met daarop de games Adventure, Combat, Dodge 'Em, Haunted House, Maze Craze, Missile Command, RealSports Volleyball, Surround, Video Pinball en Yars' Revenge. Atari deelt ook een lijst met alle compatibele games. Eerder bracht Atari ook al de VCS uit, die na een redesign erg op de 2600 lijkt. Die console dient overigens meer als moderne console met streamingondersteuning. Ook op die console zijn Atari 2600-games te spelen.

Door Yannick Spinner

Redacteur

22-08-2023 • 16:29

133

Submitter: MoonRaven

Reacties (133)

133
133
83
2
0
32
Wijzig sortering
Ik heb mijn Atari 800XL nog en ja die kon je alleen via de coax aansluiten.
geinig dingetje dit, denk dat mijn oude joysticks daar ook nog wel op passen.
Er is nogal niet een verschil tussen een 800XL en een 2600. Een 2600 heeft 128 byte geheugen. Niks kilobyte, byte. Het speelveld op het scherm heeft een resolutie van 40 pixels en iedere rasterlijn moet de processor dit updaten om iets weet te kunnen geven (plus de player- en missile-sprite updaten), wat tot gevolg heeft dat de processor het merendeel van zijn tijd hieraan kwijt is. Amper een fatsoenlijke computer te noemen.

Een 800XL is een hele fatsoenlijke computer, de ANTIC kan prima tekstscherm of speelveld weergeven van 320x200 in meerdere kleuren. De GTIA om de sprites erop te tekenen is weliswaar een afgeleide van de TIA in de 2600, met de ANTIC eronder en zijn Display List Interrupts, kost ook het tekenen van sprites niet zoveel tijd en zijn er opeens 4 players en 4 missiles. 64KB geheugen, de SIO-bus, PBI-expansieconnectors, BASIC, een echt toetsenbord, prima computer waar je veel mee kan.

Ik zou de 800XL met een stoomtrein vergelijken: Hartstikke ouderwets, maar prima in staat om tonnen met goederen in redelijke tijd naar de andere kant van Europa te slepen. De 2600 wordt dan een huifkar over een karrespoor: Het rijdt, maar om er tonnen goederen mee te vervoeren ben je wel even bezig.

[Reactie gewijzigd door dmantione op 23 juli 2024 05:54]

Ja, de spellen op de 2600 waren en zijn wel heel erg primitief.
Uit nostalgische waarde heb ik wel een emulator draaien op mn PC met de favorieten van toen.
Maar niet echt lang meer mee gespeeld.

[Reactie gewijzigd door Geekomatic op 23 juli 2024 05:54]

Heb de hele verzameling op mijn gesoftmodde Wii staan, net als zo'n beetje ieder retro systeem dat je maar kunt bedenken, inclusief een paar home computers. Het zou ook op de PC kunnen, natuurlijk en daar test ik meestal wel ROMs op voordat ik ze overzet, maar die spellen horen toch thuis op de TV, vind ik persoonlijk... ;)
Een PC sluit je net zo makkelijk aan op een TV. Die van mij zit er ook op middels een 15 meter lange HDMI kabel.

Buiten dat, een goedkoop mini PC'tje van vandaag de dag is redelijk in staat tot retro gamen. Het stikt van die dingen op Amazon.
Dat is op zich wel waar, maar om nou mijn kantoor/tower PC helemaal te verslepen of via een meterslange HDMI kabel aan mijn TV te koppelen, is voor mij nu niet bepaald ideaal.

En die Wii had ik al en die is inmiddels ook helemaal geperfectioneerd als ultieme retro box, dus dan ga ik natuurlijk niet nog apart een extra mini PC kopen alleen voor retro gamen.
Snap ik, net zoals ik geen Wii ga kopen voor Retro Gamen waar ik een PC, Laptop en een Steamdeck voor kan gebruiken.
Precies. Als je het al kan regelen met de hardware die je toch al bezit, dan hoef je er ook geen extra geld meer aan te besteden. :)
Een 2600 heeft 128 byte geheugen.
Maar dan stak je je game-cartridge er in en dan had je opeens maar liefst 4 kiB geheugen.
Dat denk ik niet. Het is waar dat de meest geavanceerde cartridges geheugen toevoegden op de cartridge. Een forse complicatie hierbij is dat de processor van de 2600 maar 8KB geheugen kan adresseren, waarvan 4KB gereserveerd is voor de cartridge.

De enige mogelijkheid die je dan ook hebt is de reeds vrij beperkte 4KB op te spliten in RAM en ROM en dan maar iets van bankswitching toe te voegen.

Er werden twee chips voor dit doel gebruikt: De Activision Display Processor Chip werd gebruikt in Pitfall II. Hij hielp ook bij het verminderen van de processortijd om het beeld op te bouwen en om muziek te maken. Er waren meer spellen gepland met de DPC, alleen na Pitfall II besloot Activision de Atari 2600 te verlaten om zich vol op de nieuwe ster, de Commodore 64, te kunnen storten. De DPC kon 2 kilobyte RAM toevoegen.

Atari zelf had de SARA-chip die op cartridges gebouwd kon worden en bood 128 byte RAM aan, dus dan had een spel totaal 256 bytes. De SARA-chip is breder gebruikt, voor een tiental spellen.

Beide chips waren enkel aan het eind van de Atari 2600-periode beschikbaar en veel 2600-bezitters zullen daarom spellen met deze chips niet gespeeld hebben.

Dus dat je opeens 4KB had na insteken van de cartridge, lijkt me geen realistisch scenario geweest..
Niet waar, naast coax-rf zit er ook gewoon een DIN audio/video out connector op. Compatible met C64.
Maar die connector was destijds advanced en coax-rf de norm, dus wellicht dat je het daarom niet wist😊
ach ja hoe oud was ik toen, zal hem wel eens een keer opgraven op zolder en kijken of het echt zo is.
en toen was ik al blij dat er een tv stond.
Sowieso gaaf dat je hem nog hebt! Jammer dat je me niet op mijn blauwe ogen geloofd terwijl ik hem gisteren nog heb gebruikt 😂
Ik geloof je zeker wel maar nooit echt opgevallen.
Ben ook zeer blij dat ik hem nog heb, inclusief cassette speler en jaja de plotter.
beetje met wasco printen, althans het lijkt op wasco.
Er is inderdaad wel gerept over backwards compatibility. Ik weet niet of dat ook voor de randapparatuur zo is?
stekker lijkt optisch hetzelfde.
en de controller is van buiten een 1 op 1 kopie.
Ik hoop dat er aan de binnenkant wel wat veranderd is. In de originele joysticks zaten geen microswitches waardoor deze geheid kapot gingen. Hopelijk bevat de nieuwe versie wel microswitches en zoniet, hoop ik inderdaad op compatible poorten. Dat lijkt me, gezien de gebruikte connectors, wel logisch maar het zegt niet alles: Op een PS5 werkt ook niet alle (USB-) randapparatuur...
Lijkt me sterk. Mijn 600XL (1985) had zowel RF via TV-tuner als composite video. Op de hoeveelheid RAM na (64 vs 16KB) zijn ze identiek.
De retroconsole ondersteunt via backwards compatibility zowel Atari 2600- als 7800-games
Klinkt heel leuk maar hoeveel 40+ jaar oude werkende cartridges zullen er nog zijn?
denk dat ze beter blijven werken op de lange duur dan een cd-rom of dvd-rom :P
dus zal vast nog werken :)
denk dat psy zich behoorlijk vergist, er zijn vast en zeker veel over op zolders of rommelmarkten etc.
Of begraven cartridges zijn er misschien ook nog wel. Iets met ET enzo.
In 2026 op Tweakers: 'Opgegraven ET-gamecartridges enorme hit bij retrogamers'
"Vast en zeker" lijkt op een aanname... Atari is, net als alle andere oude consoles, een gewild verzamelobject. De kans dat je nog iets bijzonders van een zolder of rommelmarkt afhaalt is kleiner geworden.
Genoeg, heb er hier een flink aantal liggen met een originele 2600 console. Vroeger werden dingen pas echt ‘duurzaam’ gemaakt.
Duurzamer dan een cloud-gebaseerde oplossing waar je per maand moet betalen en die er na een paar jaar mee ophoudt…
username checks out :D
Werken zullen ze wel. Denk dat je vraag al had kunnen stoppen bij "Hoeveel cartridges zullen er nog zijn" :)
De meeste Atari cartridges werken gewoon nog. De contactjes moeten vaak wel eens proper gemaakt worden. Die cartridges bevatten meestal niet meer dan één Mask ROM chip op een simpel printplaatje.
Maar helaas zijn er ook gevallen bekend van zgn. "bit rot". En dan is het echt einde oefening.
Die zijn er nog volop voor weinig en werken prima Je kan een oude Atari2600 ook modden zodat hij een svideo uitgang heeft.
Ik heb hier nog een stuk of 20 werkende met een werkende originele 2600 woodie
Zeker 80 stuks gok ik, want die heb ik hier namelijk gewoon staan😊
Maar worden ook nog wel verkocht hoor op tweedehands sites
Kan me nog een spel herinneren dat je inkomende nucleaire raketten moest tegen houden om te voorkomen dat je steden met de grond gelijk werden gemaakt, geheel in lijn met de sfeer in die tijd van de koude oorlog.
Kan even niet meer op de naam komen…
Klinkt als Missile Command?
Ah, ja dat was ‘m! Check nu wat gameplay op YouTube :) thanks!
Waarvan een variant in het spel Fallout 4 verwerkt zit. Je kan het in je draagbare computer die om je arm zit spelen daar onder de naam "Atomic Command". :)
Ja, Missile Command, jeetje wat moeilijk ging steeds sneller.
Helemaal ongelofelijk als je dan de records die er mee gevestigd zijn aanschouwt: ik herinner met dat er iets van twee dagen continu spelen of zo ooit als record stond. Daarna is je brein wel gefrituurd lijkt me en slaap je nog weken onrustig...
Ik kan mij ook iets van War Games herinneren, platform weet ik niet meer
Was voor mij de inspiratie om op de MSX Missile Attack te programmeren :)
Hiermee begin mijn game carrierre. Volgens mij zat op de originele niet eens een Video-uit, maar zo'n coax in/uit waarbij je het kanaal moest instellen. Wat een tijden. En dan nu met HDMI toch wel grappig.
Ja die van mijn broer en mij ook ! :) Weken auto's wassen en nog een fiks bedrag via pappie en mammie.
Kan me ook nog herinneren dat we heeel veel vriendjes opeens hadden :) Een van onze vriendjes had destjids zo'n Philips ding, maar dat was 'stom' vergeleken bij de suprieure Atari 2600
Mogelijk de Videopac G7000?

De P2000T was met cassette bandjes (en BASIC). Die hadden we thuis staan, en een doosje vol micro cassettes met spelletjes
Ik weet het niet meer, wij hadden in ieder geval een Atari 2600 (zonder hout)...volgens mij gingen er wel cartridges in dat Philips ding geen cassettebandjes voor zover ik me kan herinneren
Op die P2000T heb ik mijn eerste informatica-lessen gehad op school: BASIC leren programmeren... daarmee was mijn liefde voor computers aangewakkerd! Maar eerst kregen we de film Wargames met Matthew Brodering en Ally Sheedy in het Optisch Lokaal (jaja) voorgeschoteld!
Videopac..... K.C. Munchkin! en Pick axe pete .... echt dramatisch die games vergeleken de Atari, maar sommige familieleden hadden de Philips want het is Philips........ Zelf had ik de Vic 20 met een goede pacman clone, jelly monsters volgens mij. Toen die cardridge uit de handel werd genomen kwamen ze met cosmic cruncher.

M'n eerste echte gameconsole was de PS1.
Veel, heel veel Videopac waren inderdaad suf; zeker de eerste titels (tm. ca. nummer 30) waren, op een uitzondering na, niet om aan te zien en soms ronduit slecht speelbaar. Maar daarna begon Philips het te snappen en juist KC Munchkin aka Happelaar was nou net niet dramatisch vergeleken met Atari Pac-Man. Sterker nog, Atari Pac-Man was wel een van de grootste teleurstellingen t.o.v. het origineel. Omdat Atari de licentie had verwachtte iedereen een thuisversie van de arcade, maar dat viel zwaar tegen.... Met Ms. Pac-Man is het overigens wel goed gekomen. All-over had Atari verreweg de beste titels, simpelweg omdat ze de licenties hadden. Philips was veroordeeld tot 'klonen'; m.u.v. 2 titels van Imagic en 4 van Parker, die er dan ook meteen relatief geweldig uitzagen.
Eerlijk is eerlijk.

Ik vond persoonlijk de thuis versie van K. C. munchkin beter spelen dan de eerste thuis versie van de originele Pacman.
Philips ding? Denk een MSX dan, ik kreeg er een van een oom omdat inmiddels iedereen al op de Nintendo's zat. Jullie stelletje rijke stinkers met jullie Atari's :P
Philips P2000 was pre-MSX tijdperk. Overigens was de tegenhanger van de Atari 2600 de -kuch- Videopac 8-)
De P2000 was aanzienlijk krachtiger dan de 2600.

Maar niet voor games. De P2000 gebruikte Teletext-technologie voor de opbouw van het beeld, en dat was te traag om fatsoenlijk op te gamen.

Voor serieuze software was het echter een geweldige computer.

De MSX is een verhaal apart inderdaad.
Het gaat allemaal wel door elkaar. De Videopac was de gameconsole can Philips. De P2000 was een home computer. Ik heb de P2000 gehad en een vriend van mij had de Videopac G7000.

Technisch weet ik er te weinig vanaf om te stellen dat de Videopac inferieur was aan de Atari. Maar die laatste had natuurlijk veel meer games.
Sorry - de systemen lopen inderdaad wat door elkaar hier.

Interessant weetje:

Philips kwam in de consolebranche terecht omdat het Magnavox overnam in de jaren 70. Magnavox had in de VS al de Odyssey en en het was tijd voor een opvolger. Dat werd de Odyssey2, die wij hier als Videopac kennen.

De Videopac-machines draaide intern op een Philips MAB8400-microcontroller. Dat was een (gelicenseerde) kloon van de Intel 8048 - een chip die eigenlijk bedoeld was om input vanuit een toetsenbord of knoppenpaneel te verwerken. Het was een gewaagde keuze om een hele computer om die controller heen te bouwen, maar - hé! - het werkte ook nog.

De Intel-versie van de chip trof je ook aan in de eerste IBM PC - maar dan wel als controller in het toetsenbord. De Philips-versie zat ook in de eerste generatie CD-spelers van Philips en werd daar wel gebruikt waarvoor Intel hem bedoelde: om de toetsen uit telezen en om te zetten in actie.

De Atari 2600 gebruikte een MOS 6507 - een goedkopere uitvoering van de 6502 die je onder andere in de Commodore 64 en de Nintendo NES vindt. Dat is een echte microprocessor en aanzienlijk krachtiger dan de MAB8048, waardoor er in theorie meer mogelijk is op een 2600. Overigens is de 2600 dan weer gelimiteerd door de rest van het ontwerp, waardoor dat niet uit de verf kwam.
Die Philips controllers hadden een afschuwelijke draaiknop ipv een lolpook, dat is het enige wat ik nog kan herinneren :)
+1 voor lolpook, eerste keer dat ik een goed Nederlands woord hiervoor lees.
Wij noemden ze vroeger "plezierstokje" ;-)
Pretknuppel...
Maar die had de Videopac, want die bedoelen we denk ik, toch echt wel.
Alleen die vierkante fire-button op de hoek bleef soms hangen. :P

De MSX-en kwamen later, ook van Sony trouwens. We hadden ze op de mavo...
ja die philips videopack had ik vroeger ook nog gehad en mijn neefje had zo een oude atari waar catridges in kon, met twee joysticks erbij.die philips had ook een joystick erbij.pixels tellen was nog altijd mogelijk op de oudere kleuren tv,s.

[Reactie gewijzigd door rjmno1 op 23 juli 2024 05:54]

Duideljk een kenner! :)
Heb mij er aardig mee vermaakt vroegâh, vooral (tot vervelens toe bij het personeel) bij de plaatselijke Philips winkel..
Hahaha..herkenbaar, kan ik me ook nog herinneren dat we de winkel uit gekeken werden, of dat we ruzie maakten in de winkel wie er op mocht spelen (dat was dan de Atari in ons geval) volgens mij stond de Philips ook in de electronicawinkel , kwamen rond dezelfde tijd uit denk ik.
Ja klopt, de P2000 en later de MSX inderdaad :P
Was ook blij dat wij de Atari hadden. Die Philips dingen waren ook meer een allround computer. Allemaal nét niet.
Videopac veel plezier aan beleefd

[Reactie gewijzigd door zx9r_mario op 23 juli 2024 05:54]

1st console Atari 2600
1st home computer Sinclair ZX81.
De volgende zat groot gat tussen van geen console ook geen PC.
PS1 en 80386S ik meer PC broertje op PS1.
Vanaf PS3 is de shift naar console wat prominenter.
PS5 ouwe zen1 threadripper.1850X en ergen is er ook Mac mini binnen gekomen. De latere x86 gens.

Nou ik speel heel veel cod of season BF er tussen. Dus nee retro is niet mijn ding.
Hmmm

<edit> Voor de Vic-20 hadden we zo'n ding waarmee je pong op tv kon spelen, herinner me jaren 70 oranje en wit met van die draai controllers. Zou de Zanussi Ping-o-tronic kunnen zijn, hoewel er meer oranje in lijkt te zitten dan in mijn geheugen :)

Computers Vic-20, C64, Amiga 1000 ... Berg pc's in de intel range volgde.
Consoles PS1, Xbox, dreamcast PS2, PS3.. Hele tijd niets en nu sinds kort een PS5

[Reactie gewijzigd door Drharlin op 23 juli 2024 05:54]

Ben begonnen met een ZX81 met 1K geheugen.
Listings overtypen uit "Your Computer".
Later een geheugen module gekocht van 16K.
Kostte toen 250 gulden.
Was best wel een hoop geld.
Ja, de ZX81 hadden wij op de MTS in gebruik, moesten we "leren" programmeren in Assembly. Ik vond het echt verschrikkelijk. Daarmee jaag je mensen weg van programmeren.
Gelukkig kon ik in mijn stagejaar in een electronicawinkel werken waarbij ik de Psion organizer 2 leerde kennen, deze kon je ook programmaren in OPL wat ik mezelf heb aangeleerd, dit was echt VEEL leuker.

Uiteindelijk een software developer geworden (in SAP) dus het is wel goedgekomen, maar god ik haat die ZX81 nog steeds 8)7
Mijn Atari 2600 zag er anders uit. Link

Was dit een Atari 2600 Slim (avant la lettre)?

[Reactie gewijzigd door den_the_man op 23 juli 2024 05:54]

Dat was inderdaad een nieuwer model.

De 2600's met het houten front kan ik me trouwens niet herinneren die van ons was een zwart model.

https://videogamecritic.com/images/systems/side2600.jpg
Die had ik ook ja! Beste verjaardagskado ooit...
Hero en Pitfall II heb ik er helemaal grijs op gespeeld.
Ik hoor het Pitfall II muziekje soms nog in mijn hoofd jengelen.
Mijn moeder werd er vooral gek van.
Atari 2600 jr. Hij was inderdaad wat slanker en lichter als de oudere broer, naast een aantal andere subtiele verschillen zoals verschillende switches en aansluiting.

Slanker is niet altijd beter, het was makkelijker om een cartridge te verwijderen uit de zwaardere 2600. Ik heb de junior wel eens wat keren laten stijgen met mijn brute kinderhanden.
Ik ben wel benieuwd hoeveel mensen die vergelijkbare retro consoles/computers hebben gekocht, deze nog actief gebruiken. Ik koester warme herinneringen aan mijn Amiga tijd, maar soms zijn herinneringen beter dan het proberen te herleven.
Ze spelen erg in op nostalgie, en vaak is het meer voor de heb, verder dan een keertje een oude game proberen komt het vaak niet. Ik kan me vergissen hoor.
Ik heb een Miyoo mini plus en GBA/SNES speel ik er nog wel op. De oudere consoles zijn me wat té gedateerd, maar fijn voor even. Dat het draagbaar is, maakt het wel veel gebruiksvriendelijker dan dat je het aan de tv moet hangen.

Relevant topic: forumtopic: Het grote open-source handheld topic

[Reactie gewijzigd door Teun_2 op 23 juli 2024 05:54]

Ik heb de NES en de SNES. Mijn kinderen spelen daar eigenlijk vrij veel op, en al helemaal als er vriendjes over de vloer komen. Eigenlijk best grappig om te zien.

Voor mezelf was het inderdaad meer uit nostalgie. Game sowieso niet veel meer, dus al helemaal niet op die dingetjes. Maar ze staan wel leuk in het nintendo hoekje hier.
Ben ik ook bang voor. Zeker de 2600 is toch wel beperkt als je er zelf geen een hebt gehad.
Ik ben zo iemand, heb ze allemaal en ben er ook actief mee. Niets mis mee. Atari, g7000, colecovision, MSX, c64, Amiga, etc etc
Waarom zou je niet alle games er in een keer opzetten zoals bij de NES mini? Of komen ze met een eigen 100 in 1 cartridge?
Antwoord: licentiekosten
Daar heeft Nintendo toch ook mee te maken?
Mijn antwoord was idd wat kort maar het is voor mij iig een logische aanname. Als ze al die spellen er op willen zetten neem ik aan dat voor ieder spel licentiekosten betaald moeten worden. N heeft er ook niet zoveel opgezet, al wel meer dan 10 😉

Vind het ook wel karig al gok ik wel dat je snel, op een simpele manier, spellen kan toevoegen.

Ik heb zelf nog zo'n 25 originele spellen en vind de hdmi mogelijkheid en 7800 compatibiliteit wel een +.
Wie wil nou niet een hele muur vol met cartridges?
Gaan ze productie herstarten van de cartridges?
Licenties ja. Een hoop populaire spellen op de 2600 werden uitgebracht door Activision. Nu dus bekend als Activision Blizzard.
Een aantal zeer bekende namen: Pitfall, River Raid, Rampage.
Ik denk dat ik destijds meer spellen speelde die uitgebracht waren door Activision dan Atari 1st party games.

Dan kan het "huidige Atari" natuurlijk proberen licenties te kopen bij Activision om deze spellen uit te brengen op deze retro-console, maar dan zal de prijs van de console weer omhoog moeten ofwel de winstmarge wordt lager.

De NES mini had overigens ook maar een beperkt aantal games. Je kon er zelf meer opzetten, maar dat is weer een ander verhaal.

[Reactie gewijzigd door morten op 23 juli 2024 05:54]

Ik heb nog een 2600 met een stapel cartridges... Toch nog maar eens aanzwengelen, net als de Atari 800XL. Wie wat bewaart die heeft wat!
Hoe ga je die COAX kabel aan je HDMI poort hangen? Of zou het nog kunnen werken via de antenne poort op een moderne TV?
Ik doe via een kapotte videorecorder. Die maakt scart van de coax-ingang. Er zit al 20 jaar een band door het loopwerk heen geslingerd. :+
De coax werkt alleen op de analoge antennepoort! Gelukkig heb ik in de game- en mediakamer nog een oude simpele hd flatscreen met antenne en SCART naast HDMI.

Dit werkt ook met de 800XL zo. Ik heb de floppydrive daarvoor en dozen 5.25" floppies maar in 2013 heb ik van een hobby-Griek een 800XL floppy emulator gekocht. Die leest gamesfiles van een SD-kaart.
Ik herinner me vaag een Atari van vrienden uit die tijd maar was zelf meer met Commodore bezig (vic20/c64 etc)
Maar ik dacht altijd dat die Atari een draaiknop had voor games zoals Pong, of was dat dan een ander type? De console lijkt wel erg op hoe ik het mij herinner namelijk
De Atari had twee typen controllers. De joystick zat er standaard bij en dan had je die draaiknop controller nog voor racespellen e.d.
De Atari had twee typen controllers. De joystick zat er standaard bij en dan had je die draaiknop controller nog voor racespellen e.d.
Die paddles krijg je meegeleverd bij een 4-in-1 games cartridge die ze ook hebben aangekondigd.
I don't know, waarom zouden we terug willen naar al die cartridges opslaan. Ik heb nu alle Atari games op mijn Snes mini draaien, werkt perfect.
Nostalgie is een machtig iets, vooral voor mensen uit de jaren 80 en 90 lijkt het die zijn opgegroeid met pop culture. Ik ben er zelf net zo schuldig aan.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.