Samsung brengt met update Z Fold 5-functies naar oudere modellen

Samsung gaat met een update functies van de Z Fold5, Z Flip5 en Watch6 naar oudere modellen brengen. De update komt uit voor de Fold2 en nieuwer, alle Flip-modellen en de Watch4 en nieuwer, zo zegt de fabrikant.

De update komen eerst uit voor de modellen van vorig jaar, zegt Samsung. De Fold4 en Flip4 krijgen de update volgend maand. Oudere modellen volgen daarna. De eerste Flip en de Fold2 komen beide uit 2020. Daarmee krijgt van de vouwbare smartphones alleen de eerste Fold uit 2019 de update niet. Het gaat om One UI 5.1.1. Bij smartwatches gaat het om de Watch4 uit 2021. Dat was de eerste met Wear OS.

De update maakt het voor de Fold mogelijk om tijdens het kijken van de video een browser in een pop-up te openen vanaf de taakbalk. Ook wordt het mogelijk om met twee handen te multitasken door met de ene hand een foto te slepen en met de andere op de taakbalk op een icoon te klikken van de app waar die foto heen moet. Daarnaast wordt het mogelijk om van een pop-upvenster een venster te maken die een vast deel van het scherm inneemt.

De Flip krijgt meer functies voor aanpassing van de Flex-modus, waarbij gebruikers de telefoon half open gebruiken. De Watch4 en Watch5 krijgen meer functies voor het analyseren van slaap en meer watchfaces.

Samsung OneUI 5.1.1 Samsung OneUI 5.1.1 Samsung OneUI 5.1.1 Samsung OneUI 5.1.1

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

16-08-2023 • 18:56

9

Lees meer

Reacties (9)

9
9
4
0
0
3
Wijzig sortering
Met wat creatieve wil zou je dit kunnen scharen onder de langere support die Samsung tegenwoordig biedt, maar ik had niet verwacht dat mijn Fold3 (deels) op de Fold5 features zou kunnen meeliften. Toch netjes. :-)
Ik heb laatst een fold2 overgenomen met een nieuw scharnier, scherm en batterijen. Ik ben heel blij en natuurlijk positief verrast om dit te horen!
Ooh dat klinkt wel interessant, kan je die onderdelen allemaal zelf vervangen of is dat via Samsung gebeurt?
Jaartje geleden bij Samsung gedaan, toen nog onder garantie. Daarna was de telefoon niet veel meer gebruikt tot ik hem in handen kreeg :)
vind de fold 2 bronze qua design toch echt puur mooier dan mijn fold3, had er bijna spijt van dat ik niet dat model had gekozen :9
Correct me if I'm wrong, maar volgens mij is de Fold2 niet waterdicht. Dat was voor mij de belangrijkste reden om pas een generatie later in te stappen. Stiekem had ik gehoopt dat de Fold5 ook stofdicht zou zijn. Kennelijk is dat technisch (nog) te lastig.
te lastig? te duur :)

Andere fabrikanten hebben al weer meer aan stofwering in hun scharnieren kunnen doen. Samsung heeft daar nog niet voor gekozen. Het voelt een beetje als lui doen omdat ze marktleider zijn, zeker in Amerika waar enkel de Google Fold nu het eerste alternatief is op de consumenten merkt buiten grijze import.

Nog zat ruimte voor innovatie in de foldable space iig :)
te lastig? te duur :)

Andere fabrikanten hebben al weer meer aan stofwering in hun scharnieren kunnen doen. Samsung heeft daar nog niet voor gekozen. Het voelt een beetje als lui doen omdat ze marktleider zijn, zeker in Amerika waar enkel de Google Fold nu het eerste alternatief is op de consumenten merkt buiten grijze import.

Nog zat ruimte voor innovatie in de foldable space iig :)
Er zit stofwering in de scharnieren, dit is alleen niet gecertificeerd (of het haalde de laagste klasse niet, dat kan natuurlijk ook). Certificeren kost tijd en geld wat niet altijd in hogere verkopen of een hogere vraagprijs terug te zien is. Zeker niet bij deze dure toestellen. Ook zitten er borsteltjes in de scharnieren die stof etc. weer naar buiten werken.
Dat is dan een fold geweest die flink is misbruikt en een grondige refurbish heeft ondergaan.
Vorige eigenaar toevallig jerryrigeverything?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.