Donkere modus Snapchat wordt op Android mogelijk betaalde functie

Snap werkt naar verluidt aan een donkere modus voor zijn app Snapchat. In elk geval op Android wordt de optie om de app donker te maken mogelijk onderdeel van het betaalde Snapchat+-abonnement, zo claimt een ontwikkelaar op basis van code in de app.

Snapchat donkere modus. Bron: Alessando Paluzzi
Donkere modus van Snapchat. Bron: Alessando Paluzzi

Betalende gebruikers krijgen de optie om het systeem te volgen in lichte en donkere modus of om de app altijd in donkere modus te laten zien, zegt ontwikkelaar Alessandro Paluzzi op basis van code in de Snapchat-app. Snap heeft de informatie niet bevestigd.

Paluzzi publiceerde meer dan twee jaar geleden voor het eerst over de aankomende donkere modus voor de app. Die is er nog steeds niet, maar Snap werkt er volgens Paluzzi nog steeds aan. Het is onbekend of en wanneer de donkere modus zal komen. Het zou kunnen gaan om een functie die onderdeel van het abonnement blijft, maar Snap kan er ook voor kiezen om de functie te testen onder betalende gebruikers. Dat gebeurt met sommige functies.

De ontwikkelaar bestudeert de broncode van nieuwe versies van apps van sociale media op zoek naar nieuwe functies. Zo ontdekte hij enkele maanden geleden dat Instagram een betaalde verificatieoptie kreeg. Meta kondigde dat enkele weken later aan.

Update, maandag: Snap test ook wel eens functies onder betalende gebruikers om die later ook aan gratis gebruikers beschikbaar te stellen. Die optie is aan het artikel toegevoegd. Dank CH4OS!

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

13-04-2023 • 14:06

78

Reacties (78)

78
76
24
0
0
43
Wijzig sortering
Wanneer je als social media app een toegankgelijkheidsoptie achter een paywall moet zetten om geld te verdienen en op die manier mensen wil pushen naar je abonnement, moet je sowieso goed nadenken hoeveel toekomst je nog hebt.
Wellicht wil men éérst de feature beschikbaarstellen aan premium members als zijnde test? :)
Dus dan betaal je voor iets en wordt je ook nog als beta-tester gebruikt. Lekker dan.
Het gebeurd vaker hoor, dat betalende klanten eerder toegang krijgen tot bepaalde features. Ik zie daar het probleem niet zo van. :)
Nee, maar jij hebt waarschijnlijk geen visuele handicap, dus natuurlijk ''zie'' jij het probleem daar niet van. :)

Sommige mensen zijn wel afhankelijk van donkere modus en dan is dat achter een paywall zetten gewoon onfatsoenlijk. Net als dat je zou moeten betalen voor een lift wanneer je in een rolstoel zit.
Als je moet betalen voor een lift in een ziekenhuis snap ik je punt.
Als je moet betalen voor een lift in een commercieel gebouw. Prima. Hetzelfde met Snapchat, het is geen eerste levensbehoefte hoor.
Was laatst bij een bedrijf en daar was de lift toch wel echt gratis, maar ik begrijp je punt.
Sorry hoor maar het gebruiken van Snapchat is geen grondrecht noch is het een overheidsinstelling die daar rekening mee hoeft te houden.

Het wordt toch toegevoegd omdat dat de vraag van de massa is, niet om een hele selecte groep te helpen, die er overigens wel mee geholpen kan zijn, maar dat is vrijwel zeker niet de insteek van Snapchat!

Op de meeste telefoons heb je trouwens genoeg tools om die (superkleine) groep mensen tegemoet te komen! Zo kunnen ze het bijv laten uitspreken, maar ook de apps inverted kleuren geven...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 22 juli 2024 18:14]

Het is geen "superkleine groep mensen", maar een veel grotere groep dan de meeste mensen denken.

Onder meer dan twee miljoen Nederlanders is onderzoek gedaan naar de toegankelijkheidsinstellingen: https://appt.org/nl/stats

Op Android gebruikt 59% één of meer toegankelijkheidsinstellingen. Ruim 21% van de gebruikers heeft donkere modus aan staan.

Voor veel van deze mensen zal donkere modus geen noodzaak zijn. Een klein percentage van de mensen op deze wereld is zo danig lichtgevoelig dat lichte modus niet gebruikt kan worden. Maar op het aantal gebruikers van Snapchat tikt dit wel aan tot enkele tienduizenden, schat ik.
Ruim 21% van de gebruikers heeft donkere modus aan staan.
Voor veel van deze mensen zal donkere modus geen noodzaak zijn.
Ik heb meerdere telefoons gehad met een AMOLED scherm, dàt was de reden dat ik de donkere modus gebruiktte. Hoog contrast, én energiebesparend.

Wie heeft overigens bedacht dat 'donkere modus' een "toegankelijkheidsinstelling" is?

Het verlaagd het contrast tussen de achtergrond en letters op de meeste (alle niet oled-achtige) schermen.
Ik ben er ook 1 van hoor.
Vind het veel fijner (en dat het energieverbruik lager is is een fijne bijkomstigheid)
Gebruik overal de donkere modus op. Behalve bij DigiD, want dan werkt de QR-codescanner niet. De donkere modus geeft niet alleen rust aan mijn ogen, maar bij veel licht krijg ik er daadwerkelijk last van.
Het gaat mij er dus om, dat het voor testdoeleinden mogelijk achter een paywall zit (en ik daar geen problemen mee heb), wanneer de feature daadwerkelijk gereleased wordt, hoeft dat niet zo te zijn, dat is alles wat ik zeg, ook omdat er niets over duidelijk gemaakt is.

Ik begrijp daarnaast niet helemaal (als kleurenblinde (deuteranopia) nota bene) waarom deze test dan een groot probleem is, als iedereen in de toekomst deze feature krijgt, maar wat dus afwachten is.

Vooralsnog maak je er een storm in een glas water van. Zie ook Christoxz in 'Donkere modus Snapchat wordt op Android betaalde functie'

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 18:14]

Gelukkig heb je de keuze om de app niet te installeren. Bovendien, als je een visueel handicap hebt en de app niet in light mode weet te gebruiken, dan weet je ook (nog) niet wat je mist toch? ;)
Niet 'ook nog', je betaald er mede bewust voor, aangezien zij dat gewoon duidelijk vermelden.
Vandaag beginnen we met de uitrol van Snapchat+, een verzameling exclusieve, experimentele en pre-release functies die in Snapchat beschikbaar zijn voor $3,99/maand.
Het abonnement geeft afnemers onder meer een speciale markering en vroegtijdige toegang tot nieuwe functies.
nieuws: Snapchat brengt betaald abonnement Snapchat+ uit in Nederland en België

Wel me eens dat niet persee als een 'functie' gezien kan worden, maar ze moeten toch de abbonees tevreden houden en zich even 'premium' laten voelen. Genoeg mensen hebben het er in het algemeen over om te betalen voor vroegtijde toegang, om zo als beta tester te functioneren.

[Reactie gewijzigd door Christoxz op 22 juli 2024 18:14]

Mja, heel snapchat is zo'n beetje een beta test applicatie. Het heeft nooit echt goed in de schoenen gestaan als een android app. Dingen zoals camera2 api hebben ze eindelijk geïmplementeerd, echter is het nogsteeds ruk ter vergelijking met de implementaties van andere apps (zoals Instagram).
Niet alleen. Het kan soms wel degelijk onderdeel zijn van een verdien model, naast Plex heeft Snap het nu dus ook. Zie ook Christoxz in 'Donkere modus Snapchat wordt op Android betaalde functie'
Dat is toch mn kritiek juist, waarop jij reageert dat ze het mogelijk als test aan Premium mogelijk beschikbaar maken, en ik weer aangeef dat daar beta toegang al voor is Vervolgens geef je aan dat wel meerdere bedrijven dit soort features gebruiken als verdienmodel, wat letterlijk m'n kritiekpunt is. Hoe bedoel je cirkelredenering 8)7

Niet alles hoeft goed gepraat te worden he. Soms is iets gewoon kut.

[Reactie gewijzigd door ASNNetworks op 22 juli 2024 18:14]

Soms is iets gewoon kut.
En ik geef dus aan, dat het niet per se kut hoeft te zijn, omdat de gebruikers in dit geval dus betalen om vroegtijdig toegang te krijgen tot een feature. Voor niet betalende klanten komt die feature uiteindelijk ook, maar later. Wil je dat niet, kun je dus overwegen om ook betalend klant te worden, dat is dus het hele verdienmodel achter vroegtijdige toegang tot features, niet waar? :) En als jij dat kut vind, dan doe je dat toch allemaal niet? Dan moet je wel langer wachten, maar dat is dan toch jouw keuze? :)

Je hoeft niet per se altijd gelijk te hebben of te krijgen he. ;) Soms is het allemaal niet zo zwart/wit zoals velen hier wellicht zouden willen.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 18:14]

Ik heb op iOS al veel langere tijd dark mode op Snapchat, is geen nieuwe feature..
Dit artikel gaat dan ook over de darkmode feature op Android. :)
Lekker kleine kindjes uitknijpen :)
Waarschijnlijk gebruik je Snapchat niet, ik vind Snapchat nog een van de weinige leuke sociale media. Omdat het eigenlijk gewoon chat is maar dan met een foto of video. Ik spreek veel vrienden over de hele wereld via Snapchat toch leuker ze af en toe te zien dan alleen een berichtje.

Zo lang er geen waardige concurrentie is voor Snapchat hebben ze wat mij betreft een prima toekomst voor zich :)

Ook zit Snapchat niet vol met ads, enkel achter een soort TikTok tabje waar ik nooit kijk. Ze moet ergens geld verdienen als dat via deze route is zonder ads in my chat o.i.d prima
Ik had niet het idee dat Snapchat nog populair was. Het is voor mij een reminder om mijn account te sluiten.
Tweakers is ook zo'n site dat je snachts niet wil bezoeken.
Respecteerd geen enkele dark modus.
Met genoeg karmapuntjes kun je zo de perfect dark CSS aanzetten. Ik zag laatst overigens een poll dat ze bezig waren met implementeren van native Darkmode op tweakers, dus nog even geduld.,
Waarom moeilijk doen en elke keer die CSS-file aanpassen als je gewoon Dark Reader kan gebruiken? Veel handiger.
Heb je dan niet alsnog plaatjes met een witte achtergrond?
Ik heb de poll onlangs ook ingevuld. Mag hopen dat ze voor de grijze variant gaan.

Maar waarom je karmapunten daar aan besteden als je het ook gewoon zelf met niet al te veel css aanpassingen zelf al een stuk vriendelijker kan krijgen ;)
Eerlijk is eerlijk, ik heb mijn aanpassingen alleen voor de frontpage, posts, artikelen, reviews, en pricewatch gemaakt en de rest van de site niet. Dus vanuit dat oogpunt zullen de karmapunten dan wel zinvol besteed zijn.
Anoniem: 1420638 @redboyke13 april 2023 15:15
Vooral s'ochtends, alsof je ogen aan het branden zijn wanneer je Tweakers opent.
Gewoon extension Dark Reader installeren in je browser en klaar is redboyke :)
Ik heb gewoon een add-in in mn browser die alle websites darkmode maakt werkt op tweakers prima. Natuurlijk werkt het niet goed op alle websites maar dan kun je hem voor die ene specifieke website uit zetten.
Wtf….. wat een belachelijke keuze. Niet dat ik snapchat gebruik, maar met oog op gebruiksvriendelijkheid en toegankelijkheid van je app zou je dit toch voor ieder beschikbaar moeten maken.
Wellicht is het nu onderdeel van de premium Snapchat als test, om het uiteindelijk naar alle gebruikers uit te rollen. Dit zie je bij Plex met een PlexPass bijvoorbeeld ook, waar sommige grote features eerst naar de PlexPass users gaat als zijnde test, alvorens het uit te rollen naar alle gebruikers.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 18:14]

Inderdaad rare keuze om gewoon qol features achter een betaalmuur te stoppen. Dat is gewoon gebruiker pesten.

Als het nu luxe features waren, maar het is een ander kleurtje :?
Het is niet alleen gebruikers pesten, dit valt naar mijn idee gewoon onder discriminatie. Mensen met een visuele beperking die baat bij hebben bij een dark modus worden hiermee gedwongen te betalen. Discriminatie op grond van een beperking ?
Want je MOET gebruik maken van snapchat?
Dat is geen richtlijn of het discriminatie is of niet.
Of betalende klanten krijgen vroegtijdig toegang tot deze functie en komt het op een later tijdstip naar iedereen? :) Het is in elk geval een van de perks van het Snapchat+ abonnement. Zie ook Christoxz in 'Donkere modus Snapchat wordt op Android betaalde functie'

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 18:14]

Te ver gezocht. Want dan zou elke app zonder zo'n modus ook discriminerend zijn en dat is niet het geval. Net zo min dat fietsen discriminerend zijn tegenover mensen met maar 1 been.
Dat betwijfel ik. Zou je geen dark mode hebben, dan voldoe je hoogstens niet aan de European Accessibility Act (https://ec.europa.eu/soci...&intPageId=5581&langId=en). Uiteraard is dark mode niet het enige, maar 1 van de mogelijke oplossingen om je dienst toegankelijk te maken voor mensen met een beperking. Een beperking kan ook tijdelijk zijn, zoals tijdelijk slecht zicht, gebroken arm, niet tegen fel licht kunnen, etc.

Bied je deze Accessibility feature wel aan, maar alleen achter een paywall, dan neigt dat naar mijn idee naar discriminatie.
Leuk en aardig maar dit soort apps vallen daar simpelweg niet onder.

Products
Computers and operating systems
Smartphones and other communication devices
TV equipment related to digital television services
ATMs and payment terminals (e.g., card payment machines in supermarkets)
E-readers
Ticketing and check-in machines

Services
Phone services
Banking services
E-commerce
Websites, mobile services, electronic tickets and all sources of information for air, bus, rail and waterborne transport services
E-books
Access to Audio-visual media services (AVMS)
Calls to the European emergency number 112


En laat het duidelijk wezen, met services doelen ze bijvoorbeeld op overheids applicaties. Geen commerciële voor de lol applicaties. Hier is overigens de Nederlandse uitleg: https://digitaaltoegankel...n-accessibility-act-2025/

Sowieso gaat dit pas in in 2015 dus nee, er is geen sprake van discriminatie op wettelijke grond. Natuurlijk weerhoud dat niemand er van om zich gediscrimineerd te voelen. Maar uiteindelijk hebben we het over iets nietszeggends als snapchat wat niemand 'nodig' heeft.
Je discrimineert die gebruikers toch niet? Iedereen moet betalen voor de donkere modus, niet alleen visueel beperkten.
Dark theme voor Unity is ook alleen bij de Pro versie.
Voordeel van unity is dan weer dat Unity's light theme niet wit als de achtergrond kleur gebruikt.. snapchat wel.

Overigens is de dark theme van Unity al sinds de 2020.1 en 2019.3 LTS versies gratis
Volgens mij begon de "dark theme" met IntelliJ IDEA met theme "Darcula".
Dat was iets van 15 jaar geleden.
De komst van OLED schermen op smartphones gaf een geldige reden voor donker, omdat dit batterij bespaard.
Maar om nu te gaan betalen voor een ander kleurtje....
15 jaar geleden de eerste dark theme? Eh, nee. Dark themes zijn al zo oud als computers dat zijn. Bijvoorbeeld als je ooit een Unix, Linux, of MSDOS draaide dan is dat (de CLI) standaard 'dark', en Solaris standaard theme CDE is ook relatief donker.

Overigens kun je op iOS Snapchat gratis met dark theme gebruiken... overigens al vele jaren.

[Reactie gewijzigd door Jerie op 22 juli 2024 18:14]

Lol. Nee. Code editors en CLIs hebben al sinds jaar ren dag donkere thema's. En wat alles daarbuiten betreft hebben we het voornamelijk te danken aan Windows Phone 7.
Zat dit er dan nog niet in in Android? In iOS zit het er al jaren in als ik me niet vergis...
Schijnbaar is de android-app dan nog net zo achtergesteld als 5 jaar geleden. Functioneerde voor geen meter, dus ben er toen mee gekapt.
Klopt, iOS heeft al heel lang donkere modus op snapchat. Gratis. Jammer dat ze dan misschien wel Android achter een paywall gooien.
Snapchat heeft echt een afgrijselijk slechte interface, totaal niet intuïtief met overal icoontjes en je kan alle kanten op swipen om op een nieuw scherm uit te komen. Alles is veegbaar, klikbaar en ook een long-press doet weer wat anders. Het settings menu is al helemaal een gedrocht. Vervolgens zijn ze 2 jaar bezig met een donkere modus en komt die achter een paywall... dus je moet betalen voor een interface quality of life feature. Bizar verdienmodel, dat is kennelijk interessanter dan echt nuttige functies bedenken die achter een betaalmuur komen. Kan de Android app inmiddels al daadwerkelijk de camera gebruiken, of maakt de app nog steeds een screenshot van was de camera ziet? De fotokwaliteit wat altijd dramatisch namelijk. Ik blijf het bijzonder vinden dat een app met zoveel gebruikers zo'n rommeltje is.
Sinds dat ze spookpaden hebben uitgezet is + nutteloos...imo
In MIUI is dit standaard te forceren per app. Ik gebruik snapschat al jaren in dark mode. Waardeloos dat ze een toegankelijkheids optie achter een paywall willen steken. Als ze daar al geld voor moeten vragen stel ik me vragen bij de toekomst van de app.
Ik snap de verbazing niet,bij heel veel andere Apps is dark mode een paid feature:
- Apollo (reddit app) / Bear App / Tweetbot / Pocket Casts / Reeder / Instapaper / Castro / Scanner pro / etc.

Ik zelf vindt dat zoiets gratis hoort te zijn, maar het is een goede marketing techniek, omdat er genoeg mensen zijn die alleen voor dark mode willen betalen.
Goh, vlak nadat de interface feller is geworden komt er een betaalde donkere modus...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.