Xbox kan automatisch uitschakelen op basis van ingestelde tijden

Microsoft geeft de Xbox Series X en S de optie om zichzelf uit te schakelen wanneer de console waarschijnlijk niet gebruikt wordt. Dit gaat op basis van 'actieve uren' die de gebruiker instelt. Ook is de zoekfunctie verbeterd.

Microsoft stelt dat buiten deze actieve uren de console vanzelf 'volledig afsluit' en wanneer deze uren weer aanbreken, de console weer start en in de slaapstand klaarstaat. In slaapstand verbruikt de console 10 tot 15 watt en na een volledige shutdown moet dat 0,5 watt zijn. Die 0,5 watt wordt in ieder geval gebruikt om de tijd in de gaten te houden voor de volgende boot-up. De functie is optioneel.

Microsoft hanteert een gelijknamige functie in Windows, sinds Windows 10. Die slaat echter niet op automatisch afsluiten en klaarstaan in de slaapstand, maar op updates. Binnen die uren, waarvan Microsoft er 18 per dag toestaat, zal de computer niet automatisch opnieuw opstarten om update-installaties af te ronden. Dat is wat anders dan wat de Xbox nu biedt.

De zoekfunctie is verder uitgebreid en moet makkelijker te gebruiken zijn. De resultaten zullen getoond worden in een 'galerijstijl', er komen filtercategorieën bij die met RB en LB in te stellen zijn en er kan direct op YouTube gezocht worden.

Microsoft meldt dat de update deze week begint met 'uitrollen'. Het bedrijf kwam eerder ook met 'CO₂-bewuste updates' op de proppen. Hiermee kunnen consoles volgens de fabrikant automatisch updates en downloads uitvoeren op specifieke tijdstippen, wanneer relatief veel CO₂-arme energie beschikbaar is op het net. Dat werkt als de console is aangesloten, verbonden met het internet en er 'lokale CO₂-intensiteitsgegevens' aanwezig zijn.

Xbox Series active hours

Door Mark Hendrikman

Redacteur

13-04-2023 • 08:11

146

Reacties (145)

145
144
62
1
0
67
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

Ik haal mijn consoles gewoon volledig van het stroom als ik ze niet gebruik (met een schakelaar). Mi. nog steeds de beste oplossing.
Ik vond het vroeger altijd interessant klinken om in de achtergrond de updates van games te laten binnekomen en installeren maar ik merkte dat ik alsnog de update pas binnenkreeg pas wanneer ik een game opstartte.. beats the purpose uiteraard.

Verder moet hij ook in zo'n waakstand staan om hem vanop afstand te kunnen gebruiken. Heb ik een aantal keer gebruikt om vanop afstand een game aanrader te laten installeren via de app. Game stond dan netjes klaar toen ik thuiskwam, wel handig, modern.

Maar dus kleine toelichting waarom je de slaap stand alsnog zou gebruiken in plaats van full shutdown, first world gemak features dus :)
Ja dit zijn misschien dus wel van die voorbeelden waar ze het over hebben met dat er een verandering in ons gedrag moet plaatsvinden. Heel leuk natuurlijk dat gemak maar hoeveel energie verspillen we met al die extra ‘gemakjes’? En is het bijvoorbeeld echt zo erg om even een keer te moeten wachten.
Een Oled tv moet je juist niet meteen van het stroom halen, aangezien die self care en pixel refresh uitvoert. Soms duurt het nog wel 10 minuten na het uitzetten dat je “klik” hoort.

Mocht je dat dus constant onderbreken of onmogelijk maken, komt de levensduur niet ten goede.
Niet helemaal, de pixel refresher zorgt er voor dat het verschil in lichtsterkte tussen de verschillende pixels verminderd. Eigenlijk verbrand ie dus de goede pixels en levensduur pixels wordt overal minder. Maar goed, altijd nog beter dan inbranden en je levensduur van het scherm is waarschijnlijk langer dan de rest van de componenten
Ah ok, dus de minder gebruikte pixels worden even extra gebruikt zodat ze gelijkmatig “opgaan”
Alles afvlakken naar het laagste punt zeg maar.
Wat heeft een OLED met de xbox te maken?
Best een goede tip aangezien een XBOX meestal aan een tv hangt?
Kan zijn dat ze in dezelfde stekkerblok zitten die de gebruiker helemaal uitzet?
Ja inderdaad, en dan kan een stroombesparing een duur grapje worden.
Ik weet niet hoe 't bij jou thuis zit natuurlijk maar bij mij, en ik denk de meeste mensen, zit alles in en op het tv meubel op één en dezelfde stekkerblok. :)
Ik hoor dit al tijdje voor LG tv's... Mijn vermoeden is dat men zich maar beetje na zit te praten hierover.
Ja tijdens stand-by doet ie die dingen, maar als je die OLED tv's hard uitzet met een schakelaar en de tv vind zo'n refresh nodig dan vraagt ie het gewoon na aanzetten of je het wil uitvoeren. Ja soms is die timing dan irritant, maar als je die keuze maakt hartstikke prima. Zo doe ik het ieder geval met mijn C1 en G1 en nog geen problemen gemerkt. (Wat uiteraard ook geen uitsluitsel geeft, maar ben er ieder geval hand-on mee)
Ja dit zijn misschien dus wel van die voorbeelden waar ze het over hebben met dat er een verandering in ons gedrag moet plaatsvinden. Heel leuk natuurlijk dat gemak maar hoeveel energie verspillen we met al die extra ‘gemakjes’? En is het bijvoorbeeld echt zo erg om even een keer te moeten wachten.
Helemaal mee eens hoor. Er mag wel wat meer aandacht en ontwikkeling besteed worden in de kleine stroomverbruik inefficientie door bijv. standby-functies.

We moeten energie als schaars(er) goed gaan beschouwen. Het scheelt misschien per één gebruiker niet zoveel, maar als het miljoenen zijn wel. we hebben het wel continue over verduurzamingen van grote industriën, maar dat is helaas vandaag of morgen niet gerealiseeerd. Ik denk dat zoals bovenstaand voorbeeld wel een quick-win is.

[Reactie gewijzigd door Pasteis op 23 juli 2024 19:17]

Elektriciteit is niet schaars, er wordt meer en meer opgewekt dan ooit, en apparaten worden steeds zuiniger. Maar toch is er niet genoeg. De honger naar meer moet gestild worden. Het lijkt ook wel hoe meer er opgewekt wordt en hoe zuiniger alles wordt, hoe meer men gebruikt. Net als internet snelheid. Of data opslag.
Die honger naar meer ligt niet bij de gemiddelde consument. De energievraag van een gemiddeld huishouden is door de jaren heen juist flink afgenomen. Het probleem ligt bij het bedrijfsleven. Er worden enorme windparken en zonneparken aangelegd om ons te verduurzamen. Maar de afname van die energie wordt rechtstreeks doorverkocht aan grote energie verslindende bedrijven, die het gebruiken om hun onderneming verder uit te breiden. Denk daarbij aan alle datacenters die gebouwd en exploiteerd worden. En ook veel tuinbouw. Daar moet gewoon wat aan gedaan worden. Consumenten betalen zich nu blauw aan energie zodat grote bedrijven voor een appel en een ei (ook nog deels gesubsideerd door de burgers) goedkoop energie kunnen afnemen.
En waar gebruiken die bedrijven die energie voor? Om producten en diensten te leveren die blijkbaar wenselijk zijn voor ons als consument.

Tevens is een argument als 'het wordt al minder' of 'zij gebruiken meer' niet een reden om opeens geen aandacht ergens meer aan te besteden/niet te willen verbeteren. Wellicht kritisch kijken waar je het snelst de meeste winst kan halen voor het minste geld is natuurlijk altijd slim, maar uiteindelijk moeten alle meters gemaakt worden.
Nee die leveren producten aan heel Europa. Wij betalen ons dus blauw zodat een bedrijf producten kan leveren (en daar veel geld mee kan verdienen) aan Europeanen. Mij is niet gevraagd of ik 9 keer zoveel voor mijn energie wil betalen zodat een Google of Microsoft een managed service aan een Spanjaard kan aanbieden (ook nog eens deels gesubsideerd van mijn belastinggeld).
Elektriciteit is niet schaars, er wordt meer en meer opgewekt dan ooit, en apparaten worden steeds zuiniger. Maar toch is er niet genoeg. De honger naar meer moet gestild worden. Het lijkt ook wel hoe meer er opgewekt wordt en hoe zuiniger alles wordt, hoe meer men gebruikt. Net als internet snelheid. Of data opslag.
Elektriciteit is in mijn ogen altijd schaars zolang we fossiele brandstoffen nodig hebben om het te kunnen opwekken. En bovendien laten de energieprijzen zien dat elektriciteit ook schaars is, zeker op korte termijn.

Het is niet voor niets dat de energieprijs hedendaags stukken hoger ligt dan een aantal jaren geleden, als het niet schaars was geweest hadden we wel andere prijzen gehad.
Heel veel dingen die wij hier in 'overvloed' hebben zijn lang niet overal ter wereld in overvloed aanwezig. En dan heb je het nog niet eens over de negatieve effecten door de productie.

Overconsumptie verminderen zorgt gewoon voor minder uitstoot en verbruik van grondstoffen.

Tevens zei @Pasteis 'gaan beschouwen', dus er meer doordacht mee omgaan.
Oh, elektriciteit is zeker wel schaars aan het worden en kan regelrecht een probleem zijn over een aantal jaar: https://nos.nl/artikel/24...voor-stroomtekort-in-2030
Dat komt meer door de toenemende vraag dan het beschikbare aanbod.

Er komt ook een moment dat glasvezel niet meer voldoende is omdat alle data verkeer weer aangepast wordt op de beschikbare capaciteit.
Is wel degelijk vergelijkbaar, aangezien men capaciteit verhoogd en vervolgens weer ruimer gaat gebruiken.
Ik weet niet wat je punt is. Er komt een tekort, er wordt voor gewaarschuwd. En jij zegt, nee het is geen tekort, er is gewoon meer vraag dan aanbod.

Dat is dus een definitie van een tekort. 8)7 En het is nog maar de vraag of we op tijd zijn om aan de stijgende vraag te voldoen. Dus dit is wel iets waar we rekening mee moeten houden.
Het punt is, dat ze vol inzetten op volledig elektrisch terwijl daar geen capaciteit voor is. En plotseling is er straks schaarste terwijl dat voorheen nooit een probleem was. Ditmaal wordt de schaarste dus niet gecreëerd door aanbod achter te houden maar om voor teveel vraag te zorgen. Vervolgens heeft straks iedereen last van de black-out omdat er zogenaamd klimaatdoelen gehaald moeten worden.

En omdat ik van vage vergelijkingen hou, je gaat ook geen akkerbouw beginnen in de woestijn en dan jammeren dat er geen water is.

Nog eentje: er zijn genoeg bedrijven die ten onder gaan aan eigen groei. Wat leren we ervan? Niets blijkbaar.

Zorg eerst voor de infrastructuur voordat je vol inzet op iets wat daar behoefte aan heeft.

Iedereen elektrisch rijden, Nederland van het gas af wat een grap |:(

[Reactie gewijzigd door Bulls op 23 juli 2024 19:17]

Je hoeft geen heel verhaal op te hangen om je ongelijk aan te tonen.

Het is dus een tekort.
Hoe dan ook gecreëerde schaarste vanwege onrealistische doelstellingen. Als heel Europa nu over gaat op fossielvrij dan ligt alles plat
Voornamelijk zijn wij het, de consumenten die als een gek meer energie zijn gaan gebruiken met al onze apparaten. Dat kan je niet zo maar afschuiven, daar doen we allemaal even hard aan me. Ben wel van mening dat we zwaar moeten investeren in kernenergie.

Zon, water en wind was leuk en idealistisch maar het is duidelijk dat het bij lange na niet genoeg is. Helaas heeft de ongeïnformeerde anti kern energie lobby de boel lopen traineren in de afgelopen decennia :(
Ik las dat nos artikel, en zon en wind is idd leuk als het mooi weer is en waait, maar de downtime moet je kunnen opvangen. Nu zitten ze met een piek van overcapaciteit en vervolgens weer een dip met tekorten. Opslaan in accu’s zou kunnen maar dat lijkt me ook niet haalbaar. Wellicht met waterstofgas productie als tussen oplossing die weer om te zetten in energie tijdens de dip
Heb overproductie aan energie, Eerst men eigen verbruik daarboven 30 kW dat ik opsla. Ik ben wel van België, dus dit is niet voor mij. Toch las ik vandaag dat nederland een beperking wil zetten voor elektriciteit op het net zetten.

Dus momenteel ben ik volop alles, maar dan ook alles op elektriciteit aan het kopen, gewoon om het op te krijgen. (wat normaal naar het net gaat, want je krijgt er amper iets voor) elektrische grill voor men vlees. Stomer voor groenten/aardappelen Mijn vrouw zet nu al halve wasmachines op. Zwembad staat al op verwarming. Airco's pompen continu warme lucht in het huis. Als we allemaal grote pv installaties zetten, moeten we helemaal niet schaars zijn. Zeker niet met nu af en toe zon. EN de zonnigste periode moet nog beginnen. Alles moet zo goed als mogelijk op, en zeker nu ze op het net zetten willen beperken.(zoals ik zeg in nederland, hier nog niet)

Lang verhaal kort, ik zet men toestellen niet af maar stand-by
Ja, dat is mooi. Ik kan dat niet. Ik heb geen zonnepanelen of een windmolen in de tuin staan. Ik heb namelijk geen tuin en een dak wat ik deel met de rest van de flat. Er ligt hier gewoon nog een gasleiding die mijn huis met ontzettend duur gas aan het verwarmen is en de stroom komt gewoon van het elektriciteitsnet.

Ik zou wel willen, maar ik kan het niet om verschillende redenen. Daarom ben ik juist wél blij dat Microsoft wat bewuster aan het kijken is naar opties om het stroomverbruik te verminderen. Als iedere Xbox een aantal Watt zou besparen dan heeft dat zeker impact.
Heb overproductie aan energie
Dus momenteel ben ik volop alles, maar dan ook alles op elektriciteit aan het kopen, gewoon om het op te krijgen.
Als we allemaal grote pv installaties zetten, moeten we helemaal niet schaars zijn.
Alles moet zo goed als mogelijk op, en zeker nu ze op het net zetten willen beperken.(zoals ik zeg in nederland, hier nog niet)
Ik ben van mening dat dit dus niet de juiste insteek is. Gewoon maar gebruiken om het gebruiken, of "omdat het er toch is". Doe maar gewoon wat spaarzamer, dan hebben we niet zo veel zonnepanelen nodig (die uiteraard ook grondstoffen en energie nodig hebben om geproduceerd te worden).
Het is vrij vervelend om zo nu een keer te moeten wachten. Was voor mij een van de redenen om de PS3 de deur uit te doen. Was er helemaal klaar mee dat als ik eens in de zoveel tijd iets wou spelen ik gelijk een grote update om de oren kreeg. Gelukkig gaat het nu allemaal wat sneller.

Maar gedragsverandering is prima. Ik had automatische updates op de Xbox aan staan en het werkt prima. Toen ik las hoeveel stroom daarmee jaarlijks verbruikt wordt heb ik het toch maar uit gezet.
Wat hadden we het vroeger toch maar luxe met consoles die gewoon een cartridge/CD namen en het gelijk deden. De games waren toen ook anders (hadden ook bugs natuurlijk) qua complexiteit enzo. Maar wachten was ooit helemaal niet zo gek. Als kind kwam Sesamstraat om tijd x op tv, als kind had je dus gewoon te wachten. Nu is alles bijna on-demand. Heel handig maar persoonlijk merk ik ook wel steeds meer aan mensen dat 'even wachten' haast ondenkbaar is.
Ik heb ook op de GBA en MegaDrive wel games gehad met bugs hoor. En dan had je gewoon pech want een update kwam er niet.
Wat ook werkt is je leven anders plannen, bij thuiskomst direct dat ding aanzetten en vervolgens andere zaken doen, en wanneer je wil gamen is die volledig opgestart/gedownload daarvoor hoeven deze apparaten niet 24/7 op hoog verbruik te staan.

Net zoiets als lampen op tijdschakelaar van stel je voor in het donker binnen komen.
Ik snap ook dat mensen het teveel moeite vinden om even op het knopje te drukken en dan bij weg lopen.
ja maar het voordeel is dat als je hem aan laat kun je updates downloaden en nieuwe games downloaden.
Mensen willen zo graag bezuinigen op elektriciteit terwijl ze vergeten dat alle servers waar ze op inloggen 24/7 staan te blèren om hun updates en Facebook plaatjes altijd paraat te hebben staan.
volgens mij werkt het met de xbox vooral zo dat als je de console aan hebt, je updates aan zet en je dan de xbox 'uit' zet hij dan doorgaat met downloaden.

Daarnaast heb je het 'voordeel' dat als je via de app op je telefoon of via het web een spel koopt, je hem gelijk kunt installeren op je console. De updates heb ik ook nooit zien werken, maar aan de andere kant, de updates die geinstalleerd worden op de achtergrond merk je niets van natuurlijk ;-)


Verder vind ik de slaapstand vooral handig dat de console lekker snel opstart. Binnen een halve minuut kan ik gamen (initialiseren van alles kost nu eenmaal wel tijd)
Kan je mij uitleggen hoe je Steam games installeert / update op uw vaste pc op afstand?

Alvast bedankt.
Via de Steam app op mijn telefoon.
Dit was voor mij ook altijd de reden. Maar eigenlijk gebeurt dit nooit op de achtergrond. Gister de nieuwe update van Call of Duty: ik zet m'n Xbox aan en vervolgens begint-ie pas met downloaden. "Dan maar even een potje Forza tijdens het wachten", dacht ik. Bleek dat ook die geüpdatet moest worden. Als iemand een tip heeft hoe dit wél te laten werken, dan houd ik me aanbevolen. Anders inderdaad maar gewoon op de zuinigste stand zetten.
Volgens mij is de truc dat je een game in de laatste x dagen gespeeld moet hebben, ik weet niet meer hoeveel dat er zijn maar volgens mij ergens tussen de 7 en 14 dagen. Anders worden de updates gestart zodra je de game start.
Volgens mij werkt dit tegenwoordig alleen nog als je de game in de laatste X dagen hebt opgestart.
Ja ik ook tv gaat gewoon volledig uit met de console, zelfde voor de pc ook aan de schakelaar uit al sinds vorige week zondag.
Het is allemaal onzinnig sluimer verbruik die niet nodig zijn perse zijn, tuurlijk mocht je direct kunnen beginnen(Dat die de update heeft), lekker maar effe die 10 min wachten ofzo ook geen ramp.
Hopelijk heb je geen OLED TV dan.
Heb ik wel al jaren wat zou dat uit moeten maken dan ?

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 23 juli 2024 19:17]

Dan zou ik hem toch maar aan het stroom laten als hij uit staat. Dat is namelijk wanneer de TV onderhoud pleegt aan de pixels...
Oh wat irritant, dat wist ik niet! Bedankt!

Hier halen we het hele TV meubel van het stroom, middels Home Assistant allemaal automations gemaakt zodat dit in het hele huis wordt gedaan.

We zijn op zoek naar een nieuwe TV, dan is dit wel iets om rekening mee te houden. Of in ieder geval onderzoek naar te doen.
Je zou aparte stekkerdozen kunnen aanleggen, dat je bijvoorbeeld de tv er wel op laat en de rest eraf haalt. Verbruik is verwaarloosbaar.
Dat is inderdaad het irritante gedeelte er aan 🙂
Het minimale verbruik van de TV in standby is verwaasloosbaar.
Niks irritants aan, gewoon de TV aan het stroom laten. De "besparing" die je doet stelt toch niets voor. Maximaal 5 euro op jaarbasis.
Tel even al die 5 euro's die je kunt besparen op met dat soort simpele trucs.

Het tikt dan toch echt wel aan zeker als je veel apparaten hebt.
Dan moet je wel slim rekenen en de euro's die je extra moet uitgeven omdat je OLED TV sneller kapot gaat er ook bij rekenen. Ik kan je verzekeren dat dat VEEL meer is dan de paar euro die je "bespaard" door de OLED TV stroomloos te maken.

Voor andere dingen is het misschien verstandig maar voor een OLED TV absoluut niet.
Ik zou ook je router uitschakelen als je van huis weg gaat, is ook sluimer stroom.
Noem er 10, denk dat dat al een uitdaging wordt. Voor 50 euro per jaar ga ik niet elke stekkerdoos in m'n huis af om die uit te zetten.
Of een zonnepaneeltje extra op het dak ;)
Meer zonnepanelen wordt je huis niet groener van, je compenseert alleen je energieverbruik welke je verhoogt. Daarom sloegen de energielabels van huizen eerder nergens op want een F huis kon met zonnepanelen een A+ huis worden, maar het huis was nog net zo energie onzuinig
Ik neem aan dat het onderhoud niet 100% van de downtime in beslag neemt.
Dat klopt, je kunt echter niet zien wanneer het plaatsvindt en als je dat onderbreekt kun je schade aanbrengen aan de TV.
Als je de stroom er afhaalt meer dan 10 minuten na het in standby zetten is er niets aan de hand.
De pixel refresher duurt ongeveer een uur.
Hangt van het model af. Ik heb een LG C2 en die doet het in 10 minuten en alleen als de TV 4 uur run time heeft gehad. Je hoort ook die 'power off click' na 10 minuten als hij active is geweest.
Na ~2000 uur zal hij automatisch een volledige pixel refresher uitvoeren, niet die mini-variant van 10 minuten. Maar inderdaad: je hoort de klik van de TV. Daarna zou het 'veilig' moeten zijn om hem uit te zetten.

Ik begin er niet aan, maar als ik het zou doen dan zou ik er een stekkerschakelaar tussen zetten die stroom kan meten. Hopelijk kun je daarmee zien dat de TV nog bezig is en daarna pas alles uitschakelen.
Dan zou ik het boekje maar eens doorlezen als ik jou was. Het pixel refresh programma start niet altijd op hetzelfde moment.
Het start altijd vrijwel meteen na in standby zetten, maar alleen onder bepaalde condities zal het uberhaupt starten.
LG OLEDs zullen pixel refresher starten naar 4 uur gebruik (hoeft niet aaneengesloten te zijn, 2 uur gisteren en 2 uur vandaag kan ook). Hoe lang de refresher duurt verschilt per keer. Ook is het niet met zekerheid te zeggen wanneer hij start.

Door hem van het stroom te halen neem je onnodige risico's, dat is de "besparing" niet waard. Je zult je TV eerder moeten vervangen en dat weegt niet op tegen de 5 euro die je per jaar bespaard op stroomkosten.
Onderbreken op zich krijg je geen schade van hoor... Het probleem is als je het structureel doet en de tv dus nooit aan zijn onderhoud toekomt. Het is niet zoals een pc hard uitzetten terwijl die data weg aan het schrijven is of zo.
Hoe zit dat met Oled schermen op een Telefoon of een VR headset hebben die dat ook ?
Voor zover ik weet niet. Ik vermoed dat TV's het wel hebben omdat ze veel groter zijn en veel warmer worden. Ik heb bij telefoons, tablets en VR displays ook nog nooit burn-in gezien, bij TV's helaas wel.

[Reactie gewijzigd door EnigmaNL op 23 juli 2024 19:17]

Mijn telefoon (OnePlus 9) heeft burn-in boven in de rand waar de icoontjes staan, heb 'm nog geen 2 jaar. Komt dus wel eens voor.
Ik zei ook niet dat het niet voorkomt :). Ik heb het persoonlijk nog nooit meegemaakt.
"Onderhoud" aka de goede pixels slechter maken zodat ze net zo versleten zijn als de slechte :)
Dat duurt 5min en doet die zodra die uit gaat, je hoort ook een Pong geluidje wanneer die klaar is.
Tevens komt de tv zelf ook met de melding als het nodig is, en dan druk je effe op ok en wacht je even.

En ook deze duren maar 5 a 10min als de tv er zelf om vraagt, dit is tenminste bij LG zo.

[Reactie gewijzigd door Carlos0_0 op 23 juli 2024 19:17]

Nou het is vooral dat je elke eurocent die je "bespaard" door de TV stroomloos te maken dubbel en dwars moet terugbetalen wanneer de TV een vroegtijdige dood sterft en vervangen moet worden.
En zoveel verbruikt een tv in stand-by niet eens, 4 kWh oid. Dat is dan 4 euro per jaar bespaard 😅
Mijn LG OLED verbruikt 0,5W in standby. Laat dat een euro of 5 per jaar zijn.
Daarom, dat is praktisch verwaarloosbaar. Helemaal als je door dat te willen besparen je oled levensduur verkort. Ik heb ook een c2 en die staat gewoon op stand-by. Je hoort inderdaad na 10 minuten soms de klik dat hij klaar is met z’n refresh.
Per dag, maand, jaar?
Ja, is bijna niks. Mijn CX verbruikt 0,5 W als die in standby staat. Gemiddeld zal die zo'n 19 uur per dag in standby staan denk ik. Dat is nog geen 3,5kWh per jaar.
Hoe doe jij pixel refresh dan ?
Om de X uur/dagen moet dat gebeuren anders is dat nadelig voor de pixels van je TV.

Voor OLED,s niet handig om van spanning te doen.
Doet de LG tv zelf vraagt er zo nu en dan zelf om, dan moet de tv even een paar minuten uit.
Verder zet ik hem ook niet altijd volledig uit, alleen aan einde van de avond als naar bed ga.
Wanneer je de Xbox uitzet, draait de koelfan nog even door. Het spul is nog warm en koelt niet meteen af als je hem uitzet. Als jij de stroom er afhaalt, dan gaat dat dus ten koste van je chipset. In dit geval is het zeker geen onzinnig verbruik
Deze opmerking snap ik niet.

Als de xbox uit gaat door de stroom eraf te halen, dan gaat er geen stroom meer naar de chipset, deze zal dus geen warmte meer ontwikkelen. De temperatuur zal dus nooit hoger worden dan de temperatuur dan wanneer hij aanstaat en zal langzaam afkoelen naar kamertemperatuur.

Waarom zou het langzamer afkoelen van de chipset schade veroorzaken? In tegendeel je wilt juist dat electronica zo langzaam mogelijk van temperatuur veranderd, want anders kun je problemen krijgen met soldeer wat barst of soortgelijke dingen door de verschillende snelheid van krimpen/uitzetten van componenten.

Enige mogelijkheid waar een gebrek aan koeling een probleem is wanneer de chipset hitte blijft genereren want zonder koeling kun je dan boven de TJMax komen en inderdaad schade veroorzaken, maar als de stroom eraf is dan is er niets meer wat extra hitte kan genereren.

Ik denk dat jij dit verward met een vloeistof gekoelde ICE. In dat geval is het motorblok (heel) heet en als je de auto uitzet (en accu loskoppelt) voordat het koelsysteem de meeste hitte weg heeft kunnen werken, dan zal de hitte in het koelsysteem ophopen en kan daar dan schade veroorzaken doordat deze heter word dan ontworpen. Maar een chip heeft simpelweg niet the thermische massa om zoveel hitte vast te houden waardoor het koelsysteem overbelast word, zelfs wanneer deze volledig passief werkt.

Het is overigs niet onzinnig om de stroom er niet direct af te halen want de Xbox kan nog andere dingen doen tijdens het afsluiten (updates downloaden of toepassen) waardoor hij nog hitte kan genereren of je mogelijk het OS kan bricken als je dit doet tijdens een kritieke operatie, maar vanuit een koelperspectief zou het absoluut niets uit maken of je de stroom eraf haalt en het ding via convectie laat afkoelen of dat de fans nog even actief blijven.
De koeling is indirect. Dat betekent dat de restwarmte van de chip niet afgekoeld kan worden. Maar vermoedelijk draait de ventilator na uitzetten nog door omdat de xbox nog eea op de achtergrond doet. Meestal na een menuutje ofzo dan gaat ie helemaal uit. Ik kan dat zien omdat ik de stroomverbruik meet. Ook dat is een reden om de xbox niet met een schakelaar uit te zetten.
Zou niet moeten uitmaken als je de game afsluit en normaal de Xbox afsluit, een PC gaan ook alle fans direct uit als de pc uit zet maar doordat je rustig afsluit heeft het voldoende tijd om af te koelen.

Wel kan het schadelijk zijn als je abrupt steeds de stroom eraf gooit terwijl je ingame bent.
Maar in algemeen worden deze dingen sneller vervangen vanwege "achterhaalt" dan vanwege slijtage waardoor dit niet zo groot probleem is.

[Reactie gewijzigd door mr_evil08 op 23 juli 2024 19:17]

Muah, met kinderen ben ik blij dat ik af en toe een uurtje kan gamen.
Als ik dan al 10 tot 20 minuten zit te wachten op een update, laat dan maar..
Mocht je een oled hebben dan is dit niet aan te raden. Die draait elke 4 uur aan schermtijd een pixel refresher in de standby modus.
Die duren maar 10min Max zodra je heb uitzet, je hoort ook een soort Pong geluid als die klaar is.

En ook de gevraagde pixel refresher die soms komt duurt maar 5/10 min, en springt de tv weer aan.
Als ik de tv uitzet wacht dus altijd tot die Pong, het is dus niet tv uit en gelijk schakelaar om.
Vraag uit nieuwsgierigheid: hoe verhoudt het sluipverbruik van een Xbox die wel in een stopcontact zit maar volledig uitgeschakeld is (dus geen stand-by) tot het energieverbruik van jouw schakelaar? Of het is een traditionele schakelaar met een knop i.p.v. een app? Ik ben voor deze vraag hiervoor van dat laatste uitgegaan :)
Het is gewoon een stekkerblok waar een fysieke schakelaar op zit. Geen smartspul.
Duidelijk, thanks! En slim :).
Het verbruik van een zigbee smart plug zal rond de halve watt liggen.
Er zullen vrij weinig situaties zijn waarbij het niet loont om zo'n ding te gebruiken.
Zeker als je je hele TV en/of computer meubel er op zet.

Heb dit zelf een tijdje gedaan.
Ik ben er mee gestopt omdat ik mijn homeserver in mijn TV meubel verwerkt heb, en het ook wel handig vind om games aan het downloaden te kunnen zetten als ik van huis ben.
Maar als je puur aan het besparen wil is het nagenoeg altijd zinvol, als is dat natuurlijk nog altijd meer dan gewoon een domme schakelaar.

Sluipverbruik zit overigens meer in dingen waar je niet direct aan denkt, zoals een Soundbar.
Zeker als je een wat luxer exemplaar hebt met dingen als draadloze speakers/subs.
5 tot 10 watt alstie "uit" staat heb je zo.

Denk eigenlijk ook meer dat de oplossing moet komen rond fabrikanten die kennelijk lak hebben aan het verbruik van hun apparaten, dan consumenten die overal stekkers uit gaan zitten halen op wat voor manier dan ook...
Je Ziggo moden zit bijvoorbeeld ook zomaar op 15 watt en als je ziet wat je zo'n Raspberry Pi allemaal kan laten doen op 5 watt snap ik niet waarom dat verbruik zo hoog is.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 23 juli 2024 19:17]

Tot dat je je hele console uit elkaar moet slopen omdat de RTC batterij leeg is.

Ik ben heel erg tegen apparaten die onnodig stroom verbruiken, maar soms is het noodzakelijk kwaad.
De XBOX Series heeft geen CMOS batterij ;)
Dat wist ik niet, net even gegoogled en idd de x-series heeft geen CMOS batterij.
Dat doe ik hetzelfde, omdat zoals hieronder wordt aangegeven het nog vaak voorkomt dat de updates toch pas gedownload worden tijdens het opstarten. Dat had ik in mijn herinnering minder bij de Playstation reeks.

Daarnaast met een glasvezel verbinding van 1000/1000 komt de update van 6GB ook extreem snel binnen dus het wachten op een update met installatie ervoer ik vroeger als vervelend (lees: uur wachten tot je eindelijk kon beginnen), dat is nu maar een paar minuten en niet vervelend.
Grappig, ik heb het juist omgekeerd. Als ik mijn Xbox Series S opstart worden updates direct binnen geharkt terwijl de PS5 updates pas binnen haalt op het moment dat ik de game start, vooral bij games die ik een tijdje niet heb gespeeld.

Ik heb ook glasvezel (700/700) dus qua tijd is het geen groot issue. Ik laat mijn consoles wel volledig uit en niet in slaapstand gezien het downloaden/installeren wel snel gebeurd.
Ik heb de snel start feature niet aan staan maar dan is het uit verbruik gewoon super netjes en laag en minder dan 1 watt mijn meter meet het niet eens. Dat vind ik prima. Zodra zo iets 1 watt of meer verbruikt en ik gebruik het niet wekelijks gaat de stekker er ook uit.
Dit is niet echt goed voor je apparatuur, zoals @drakiesoft al aangeeft, kunnen er nog allemaal processen draaien die potentieel je console/PC kunnen slopen.

Stel hij draait op de achtergrond een update, jij haalt hem van de stroom, dan kan dit tot corruptie leiden en zelfs niet meer opstarten van je console. Weet niet in hoeverre de Xbox een opstartrecovery heeft, maar dacht dat je voorzichtig moest zijn bij OS upgrades.

Voor mijn apparaten gebruik ik bijvoorbeeld WoL, dat werkt ook niet zonder stroomtoevoer. Verder ben ik geen expert, maar je voeding krijgt wel steeds 'klappen' als je het direct van de stroom afhaalt bij aan/uitzetten.

Ja, het bespaart zeker, maar ik twijfel of het goed is voor je apparatuur. Tevens heb ik geen zin om elke keer een cold boot te doen, als het ook sneller kan.

[Reactie gewijzigd door HollowGamer op 23 juli 2024 19:17]

Ik doe dit al sinds de GameCube, en het gaat nog steeds altijd goed. Ik doe wel altijd een "volledige" shutdown. Ik doe het niet vanuit de slaapstand. Anders zou je ook nooit je console kunnen verplaatsen, bijvoorbeeld.
Dat heeft me in de Xbox 360 tijd wat savegames gekost omdat de tijd resette en mijn savegames werden overschreven door een oude timestamp.

Nieuwe consoles gaan daar hopelijk (waarschijnlijk?) netter mee om.
Handig!
Voor mij zou nog een extra feature wel interessant zijn, als ze het mogelijk kunnen maken om na het downloaden van een grote game of update de console automatisch afgesloten kan worden.

Vaak zet ik een download aan van 100 GB o.i.d. en dan ga ik wat anders doen. Vervolgens sluit hij uiteindelijk wel af na x periode nadat de download klaar is, maar het zou mooi zijn als hij niet nog onnodig zou staan te idlen.
Toch wel gek dat die functie er niet meer in zit. De 360 had die functie namelijk wel.
Ik zat al op m'n hoofd te krabben na t lezen van de reactie "M'n 360 had dit toch wel?" en toen zag ik je comment.
Raar dat ze dan zoiets er uit halen.
Volgens mij kan je nadat je de download aanzet je xbox gewoon afsluiten, en dan download hij vrolijk verder.
Dit kan sinds niet al te lang geleden:
https://www.eurogamer.net...o-xboxs-energy-saver-mode

"Microsoft has called upon Xbox users to switch their consoles onto Energy Saver mode.
Did you know this option also now downloads game and system updates while your console is more fully powered down? It's an update Microsoft made available last year, but which largely flew under the radar at the time."

Hier een how-to:
https://www.youtube.com/w..._Y&ab_channel=Philminator

In februari hebben ze daar nog een schep bovenop gedaan:
https://news.xbox.com/en-...-february-update-out-now/
"When your console is plugged in, connected to the Internet and regional carbon intensity data is available, Xbox will schedule game, app, and OS updates for your console at specific times during the nightly maintenance window that may result in lower carbon emissions because a higher proportion of electricity is coming from lower-carbon sources on the electric grid. For example, instead of your Xbox waking up during the nightly maintenance window at a random time between 2:00 AM – 6:00 AM, your console will wake up at a time when it can use the most renewable energy in your local energy grid".

Kan handig zijn, kan marketing zijn :).

[Reactie gewijzigd door HollovVpo1nt op 23 juli 2024 19:17]

Dus je kan hem nu in theorie ook instellen wanneer je zonnepanelen werken...
Maar dan zet je dus in feite 'active hours' aan op de momenten dat jij niet thuis bent (of aan het werk bent). Ach ja, elke stroombesparende optie juich ik toe.
In standby modus kan je wel je updates doen, dus kan hij overdag gewoon elke game updaten die nodig is, zodat je s'avonds nooit tegen 'this game needs an update' aanloopt :P
Mijn Xbox staat regelmatig in standby maar de updates moet ik meestal alsnog met de hand installeren. Geen idee waar het fout gaat, maar ultiem gemak is het toch niet helemaal. Hij gebruikt dan wel de genoemde ~10W.
Kan voor veel mensen handig zijn, ik zal er zelf alleen geen gebruik van maken. Want de tijd dat ik mijn Xbox Series X 's avonds aan liet staan voor het downloaden van spellen/updates is verleden tijd sinds ik bij KPN een 1 Gigabit verbinding heb, maar ben ik een van de weinigen die de laatste tijd grote / interessante updates mist?
nope , ikzelf woon in de " middle of nowhere " op een heuvel in Ierland , en zit op 500mbit down 50mbit up via de coax.
en voor een PS5 update moet ik maximaal 5minuten wachten .. dus tenzij ik een game dagelijks speel en de game gewoon suspend in standby .. staat de console gewoon uit.
ikzelf woon in de " middle of nowhere " op een heuvel in Ierland
Lucky bastard!
Nou ja, hij wil graag bij Windows ‘95 blijven. Helaas.
Het mist alleen wat schapen en een snelheidsbord waar je max maar 100km per uur over een landweggetje mag. https://www.irishcarrentals.com/images/speedlimit.jpg :D
NOu ik heb ook geen 1gbit maar iets van 400/ 40 nu dacht ik(Met de laatste snelheid verhoging), en wacht ook een minuut of 5 met een update ofzo.
Ook al staat mijn ps5 de hele week uit en gaat die eens aan in het weekend, dan hoef ik echt geen 20min of half uur te wachten.
Ik zit hier op een 400 mbit lijn en een gemiddelde Call of Duty update kost me doorgaans wel een minuut of 25. Heb ook niet het idee dat de Xbox mijn volledige bandbreedte gebruikt, ondanks dat de Xbox bedraad is aangesloten.
Helemaal prima als dit ‘opt-in’ is. Idem met alle andere updates van alle andere apparaten.

De vorige update was voor mij extreem vervelend, aangezien een bedrijf een instelling gaat wijzigen die ik ‘expliciet’ anders had staan. Ik heb mijn console op standby, en wil dit zo houden.

De poppen hadden idemdito aan het dansen geweest als Microsoft het pal andersom had gedaan. Iedereen op standby mode gezet zodat updates doorgaan.

Een popup na de update met de vraag of ik het wil veranderen, prima. Maar zomaar veranderen omdat een bedrijf een reden heeft vind ik onacceptabel.

Hoop dus dat deze update ook gewoon ‘opt-in’ is als mensen dit willen.
Microsoft is wel heel erg it is our way or the high way, ze passen gewoon alles aan over jou instellingen heen.
Het zelfde met windows want dit werkt goed, dus dan werkt het voor iedereen zo ook goed.

Als ze dit willen doen prima maar geef dan een kleine melding na het updaten, een schermpje met nieuwe functies. En welke je wel en niet aan wil zetten. En niet gewoon alles overschrijven en klaar.
Dan verschillen meningen, mede-daarom gebruik ik MacOS, en is in de afgelopen 5 jaar een flink deel overgestapt. Dat geforceerde update/bepaal beleid kost Microsoft volgens mij aardig wat gebruikers.
Ja ik gebruik ook MacOs en vind ook fijn er eens niet zoveel wijzigd, bij elke windows 11 update werkt er wel iets anders.
Bij MacOs enige echt eens op de schop is gegaan is het settings menu, dan gewoon bam in 1 keer en geen 10 jaren plan wat Microsoft doet(En ook weer dingen weer anders wijzigen die ze al eerder gewijzigd hadden).
Het System preferences scherm was dan ook een stuk simpeler dan het configuratiescherm in Windows. Bovendien was dat al in één app. Voor sommige instellingen moet je in de terminal wezen terwijl die op Windows ook allemaal nog in het configuratiescherm gepropt staan.

Bij Apple voelen ze ook weinig voor backwards compatibility, die willen vooruit. Bij Microsoft staat dat nog hoog in het vaandel.

Kortom: Andere situatie, andere prioriteiten, andere uitkomst. Je kunt die twee moeilijk met elkaar vergelijken.
Nou ja, je zou de backwards compatibility prima kunnen combineren met een wat consistentere en stabilere UI. MS verandert vaak maar om het veranderen zodat users het gevoel hebben een "nieuw Windows" te hebben, maar vergeleken met Apple zit er totaal geen lijn in, daar erger ik me al sinds Windows 3.0 aan. .
Hoop dus dat deze update ook gewoon ‘opt-in’ is als mensen dit willen.
Dat staat letterlijk in de eerste zin van het artikel :)
Microsoft geeft de Xbox Series X en S de optie om [...]
Verder in de bron:
With the Xbox April Update, if you have the Sleep power option selected on your Xbox, you can configure your console active hours, which default to “always active” unless you change them.
M.a.w. als je niets doet staat ie default op de oude stand zoals voor de update.

[Reactie gewijzigd door Fireshade op 23 juli 2024 19:17]

Dat mag wel zo wezen, maar bij de vorige update besloten ze zelf om hem in ‘energy-saver’ modus te zetten.

Tuurlijk heb je dan mensen die komen aankakken met ‘het is maar een kleine moeite om die instelling weer te wijzigen’. Echter dit hadden ze andersom moeten doen. Dan waren plots de poppen aan het dansen.

Na de update wil ik wel eens zien wat die doet. Aangezien mijn XSX gewoon op standby staat ‘zou’ het niks moeten veranderen. We zullen zien.
Onaangekondigde aanpassingen op instellingen zijn inderdaad not-done, maar komt ergerlijk genoeg alleen maar vaker voor naar mijn ervaring.
Echter, een popup die een gebruiker aanraadt of zelfs voorlicht; top!

Alsof de eindgebruiker zondermeer geen reden had kunnen hebben om een instelling te wijzigen.
correct me if i'm wrong, maar dit voelt een beetje als een pleister op matig hardware design in mijn ogen als dit nodig is om de hoge 15 watt in standby te corrigeren.

the PS5 in passive rest mode uses 0.36 Watts of energy per hour, and a maximum of 3.2 Watts when downloading and USB charging.
de 0.5 watt modus van Xbox ondersteund ook het automatische updates van console, games en apps.
the PS5 in passive rest mode uses 0.36 Watts of energy per hour, and a maximum of 3.2 Watts when downloading and USB charging.
Volgens https://www.ecoenergygeek.com/ps5-power-consumption/ is het dan weer 1.3 W in plaats van 0.36 W..
3.2 W klinkt ook erg laag, is dat onafhankelijk getest?
Klopt, dat doet Sony veel beter. 15watt in standby is bizar veel.
*Afsluitmodus = 0,5 watt* :)
- Met Afsluitmodus is de console volledig uitgeschakeld = laagst energieverbruik.
- Milieuvriendelijk.
- Ondersteunt automatische updates van console, games en apps
- Opstarten console max. 45 seconden
Je moet op de Xbox-knop  drukken om de console te starten op de console of de controller.
- Ondersteunt externe functies terwijl de console is ingeschakeld.

[Reactie gewijzigd door g_v_rijn op 23 juli 2024 19:17]

Dit is de optie die ik gebruik. De meeste spellen ondersteunen ook quick resume, dus je zit zo weer in je spel. Eigenlijk is standby helemaal niet nodig.
Ik heb het over standby, zoals in het artikel vermeld staat. Daarbij is 15 watt gewoon bizar veel.
Precies wat je zegt, perfect gedaan door Microsoft!
Alleen de grote updates moet je soms handmatig doen, maar ach dat stelt dan ook niks meer voor O-)
Die quote klopt niet. Dat verbruik is voor als de rest mode niets doet.
Zodra het USB gaat chargen of gaat downloaden, gaat dat verbruik omhoog - dat is natuurlijk dynamisch, geen fixed verbruik ongeacht wat er gebeurt.

Als de PS5 in rest mode gaat downloaden dan verbruikt hij veel meer: 44W (vs 29W voor de Xbox Series X).
https://www.eurogamer.net...much-that-costs-in-the-uk (uit 2022)
https://nerdburglars.net/...tion-5-power-consumption/ (uit 2020)
In die twee jaar is dat niet veranderd.
Is dit ook als 'kinderslot' te gebruiken?
Handige functie, nu heb ik mijne al op de eco stand gezet, wel updates maar duurt iets langer met opstarten.
"The more you use the console, the better automatic scheduling will get" is in deze context ongelukkig geformuleerd :+

Wel een handige feature in deze tijden van energieprijzen en besparing. Zal het in bijvoorbeeld Duitsland goed doen (daar zijn de energieprijzen belachelijk hoog).

Dat je updates alsnog op achtergrond kunt downloaden is wel een voordeel tov mijn PC met Steam (+ Battle.net + de rest van de meuk). Die kan dat niet.
Wat een revolutie een computer met een tijdschakelaar.
Dat mag best wat kosten.
Waar hebben we het over?
Over ......., precies.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.