Foto's tonen OnePlus-telefoon voor India met alertslider

Er zijn foto's verschenen van wat de OnePlus 11R zou worden, een telefoon van het merk voor de Indiase markt. Het toestel heeft net als OnePlus-telefoons uit het verleden een alertslider en ook lijkt er een infraroodpoort zichtbaar.

De OnePlus 11R zit in een case voor onuitgebrachte telefoons en is daar niet uit te halen, zegt GadgetGang. Het toestel heeft volgens de informatie een 6,7"-oledscherm met een verversingssnelheid van 120Hz en een resolutie van 2772x1240 pixels. Dat is een iets hogere resolutie dan het 1080p-paneel van eerdere OnePlus R-telefoons. Het toestel heeft ook een alertslider. Die ontbreekt op toestellen van vorig jaar, maar lijkt terug te komen op telefoons van dit jaar.

De soc is een Snapdragon 8+ Gen 1. De telefoon zou een 5000mAh-accu hebben die met 100W op te laden is. Er zou een 50-megapixelcamera zijn, gecombineerd met een 13-megapixelcamera met ultragroothoeklens en een dieptesensor. Aan de bovenkant is ook een infraroodzender zichtbaar. Die functie zit lang niet op elke telefoon.

De R-telefoons van OnePlus komen alleen uit in India. Voor de Europese markt bereidt het merk vermoedelijk een OnePlus 11 en 11 Pro voor. De OnePlus 11-telefoons komen vermoedelijk voor eind maart uit.

OnePlus 11R. Bron: Gadget Gang/Yogesh BrarOnePlus 11R. Bron: Gadget Gang/Yogesh BrarOnePlus 11R. Bron: Gadget Gang/Yogesh Brar
OnePlus 11R. Bron: Gadget Gang/Yogesh BrarOnePlus 11R. Bron: Gadget Gang/Yogesh Brar

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

02-01-2023 • 09:55

49

Reacties (49)

Sorteer op:

Weergave:

Voor degene die net als ik niet weten wat een alertslider is:
Voor degene die nog nooit een OnePlus-smartphone (of iPhone) gebruikt hebben, hier even in het kort wat een alert slider is. De alert slider is een schuifknop aan de zijkant van een telefoon waarmee je snel kan schakelen tussen stil, trillen en geluid uit. En ja, dit kun je natuurlijk ook gewoon via de 'normale' manier doen, maar de alert slider werkt echt nog veel sneller en gemakkelijker. Daarbij komt dat je het scherm niet hoeft in te schakelen en je bijvoorbeeld ook je smartphone vanuit je zak op stil kunt zetten, een heerlijke luxe dus waar veel OnePlus-gebruikers erg blij mee zijn.
https://androidworld.nl/n...stige-oneplus-smartphones
Ik wil daar bij toevoegen, alhoewel de slider enorm fijn is, dat de handeling nog wel eens per ongeluk gebeurd in bijvoorbeeld je broekzak en je een telefoontje mist. Ik ben weer terug naar een telefoon zonder slider en ik mis het absoluut niet.
Ik wil daar bij toevoegen, alhoewel de slider enorm fijn is, dat de handeling nog wel eens per ongeluk gebeurd in bijvoorbeeld je broekzak en je een telefoontje mist. Ik ben weer terug naar een telefoon zonder slider en ik mis het absoluut niet.
Mij is het ook wel eens gebeurd maar ik heb dat er wel voor over.

Ik heb veel meer last van mensen die berichtjes sturen en bellen op momenten die mij niet uitkomen. Het schuifje is een uitkomst om daar snel en opvallend een einde aan te maken.

Voor mij is het een reden om steeds weer voor OnePlus te kiezen, naast dat hun telefoons geschikt zijn om LineageOS op te draaien.
Dan was dat een brakke implementatie, want de slider op mijn HP Pre 3 was een stevig ding die niet zomaar in mijn broekzak verschoof naar de aan- of uit-positie.
Ik kan hem ook absoluut missen ja. Het haalt namelijk ook de mogelijkheid weg om het volume van de telefoon te automatiseren. Ik wil dat gewoon, desnoods middels Tasker, afgestemd hebben met mijn agenda en of ik al dan niet lig te pitten. Dat gaat dus niet meer met die hardware slider.

De reden dat ik graag een OnePlus gebruik zijn de gestures met het scherm uit, niet de alertslider. In tegendeel.
Hmm kun je dat niet alsnog automatiseren met Tasker, zolang het schuifje op "geluid aan" blijft staan?

Wat voor gebaren zijn dat?
Dat is dan niet de meeste handige implementatie dan. Ik heb zelf met 10 jaar iPhone gebruik dit misschien 5 keer meegemaakt.
1 van de weinige features op mijn werk iPhone die ik mis op mijn privé Android. Dat kleine knopje om stille modus mee aan en uit te zetten.
Dank! Ik dacht namelijk zelf aan een 'Help ik ben in gevaar' schakelaar en vroeg me af of het echt zo erg gesteld is in India. Gewoon een 'stille modus slider' dus, alertslider zal het vlaams zijn?

Apple noemt het de Belsignaal-schakelaar (even gezocht)

[Reactie gewijzigd door ultimasnake op 22 juli 2024 22:07]

Ik vind de alert slider echt het enigste fijne aan een iphone, Jammer dat veel android toestellen dit niet hebben.
ah, net zoiets als op een iphone.
Voor als ik niet de enige ben die niet weet wat een alert-slider is:
De alert slider is een schuifknop aan de zijkant van een telefoon waarmee je snel kan schakelen tussen stil, trillen en geluid uit. (Aldus Google)
Ik dacht dat het een functie zou zijn om snel emergency nummers te bellen wat dan verplicht zou zijn in india oid.
Blijkt het het knopje te zijn wat iPhones ook hebben.
Correct! Al vind ik de uitwerking van OnePlus wel fijner dan die van Apple. Apple geeft, naar mijn weten, niet de optie om te kiezen tussen stil, trillen en geluid. Ik vind het bijvoorbeeld in de bios een heel fijn idee dat ik met de slider op stand 3 (helemaal naar boven) verzekerd ben dat mijn telefoon niet trilt of pingelt. Bij iPhones moet je om op "stil" te staan je slider op geluid zetten en dan met je volumeknop het geluid naar 0 zetten. Stuk omslachtiger.
Wat slecht van Apple. Toen ik jaren geleden mijn HP Pre 3 gebruikte, had die ook zo'n slider met 2 opties, zoals bij Apple, alleen was de stil-optie dan ook écht stil.
Dat klinkt ideaal, raar dat andere merken dat dan inderdaad niet overnemen :) Bij mij staat dat altijd verkeerd waardoor ik oproepen nooit hoor.
Wat is de toepassing van een IR poort op een telefoon anno 2023?
Doen mensen dat echt? Ik heb 20 jaar geleden wel eens data overgezet met de ir-poort maar verder dan dat ben ik nooit gekomen.
Ja, elke telefoon dat ik de ir-poort heb gebruik ik deze wel. Telefoon heb je standaard bij je, afstandsbediening wordt nog wel eens 'gestolen' door een mede huisbewoner waarna die op een andere plek ligt.
Vroeger op school pre-wifi zat ik in de collegebanken met mijn Nokia 6310 en PowerBook zo te internetten. Kostte Fl. 1 pm maar dan was ik wel heel cool 😉
In die tijd heb ik zelfs een speciale usb-IR-interface gekocht om de gegevens van en naar zo'n toestel te zetten. In die tijd hadden de toestellen nog lang niet allemaal een usb-poort en ook de rs232 poort was meestal niet beschikbaar.
Specifieker nog misschien; je OnePlus TV bedienen, die OnePlus op de Indiase markt verkoopt ;)
Ik heb geen TV dus daar had ik niet echt aan gedacht. Maar werken die nog met IR? En moet je dan niet eerst al die signalen inlezen?
Alle TV's en kastjes die wij hebben staan werken met IR ja. Wellicht dat de nieuwere TV's hier niet meer mee werken.

Je hebt meestal voorgedefinieerde afstandbedieningen etc. voor bepaalde merken, dan krijg je een scherm waar je de power knop moet proberen en als ie niet werkt krijg je een nieuwe configuratie. Daarnaast kan je inderdaad ook eigen knoppen toevoegen of zelf volledig je 'afstandsbediening' instellen.
Elke TV met een afstandbediening werkt met IR. Simpele, bewezen technologie. Ik snap de verbazing niet zo, eerlijk gezegd. Mensen geven honderden euros uit aan Universal Remotes (van Logitec bijvoorbeeld), maar als het op de telefoon kan is dat ineens vreemd? Dus ik kan me goed in jouw aanpak vinden. Heb het zelf ook een tijd gehad.

[Reactie gewijzigd door pepsiblik op 22 juli 2024 22:07]

Elke TV met een afstandbediening werkt met IR.
Dat is niet waar. Mijn ouders hebben begin vorig jaar een nieuwe Sony-tv gekocht en die afstandsbediening werkt via bluetooth.
Meestal zit er nog IR in ja. Vaak ook Bluetooth, maar is de IR als backup. Dan kan je afstandsbediening in slaapstand snel een IR signaal zenden om de TV aan te zetten, waarna de BT verbinding het overneemt zodat je niet hoeft te richten.
Ik vraag me af waarom er bluetooth (low energy misschien) gebruikt wordt ipv iets als zigbee. Misschien puur zodat je (zonder extra kosten) ook andere Bluetooth apparaten kunt koppelen (zoals koptelefoon)?
Er zit toch al Bluetooth op je TV voor externe speakers etc, dus waarom dat niet gebruiken? Zigbee toevoegen zie ik niet echt als voordeel in dit geval.
Beetje moderne tv heeft toch ook gewoon een app?
Tjah, sommige mensen maken de keuze dat ze hun TV niet op het netwerk/internet aangesloten willen hebben. Dan heb je niks aan je app.
Of men wil één bediening voor alles en dan is je telefoon best wel een kandidaat.
De IR apps van Xiaomi e.d. zijn best uitgebreid. Je kan er AC's, TV's, Settopboxen, projectors, receivers... en hun eigen spul zoals air purifiers en sommige lampen.
Ken je dat, lig je op de bank met een dekentje. Ligt de afstandsbediening op je eettafel omdat je kleine van 1 anders eraan gaat sabbelen. Vanwege de gasrekening staat de verwarming wat lager. Dan zit je te een minuut of 10 te kijken of je telepathische gaven ervoor kunnen zorgen dat de afstandsbediening zo in je hand kan krijgen.
Dan besef ik me toch dat die infrarood op mijn Samsung S6 destijds echt een redder in nood was :+
Je kunt de boel toch ook via je mobiel zonder IR bedienen (chromecast, shield, netflix, etc...)?
Ik dacht dat ze hem weg lieten omdat ze aangaven dat er geen ruimte meer voor was? Hoe komen ze nu ineens aan die extra ruimte, dan?
Dat hele ruimte argument is natuurlijk ook gewoon sterk discutabel.
Was ook een van de grote argumenten achter het weglaten van de audio jack van Apple.
Scheelt ruimte, en vervolgens vullen ze de gewonnen ruimte op met een of andere fancy trilmotor die de hele kin opslokt die de fysieke button moet emuleren die ze eveneens de de laan hebben gewezen om redenen.

Ondertussen propt Samsung, die om vergelijkbare redenen headphone jacks weglaat, wel gewoon accu's van 5000mAh in een telefoon naast een interne S pen van ruweg 1 bij 13 cm.

Kwestie van willen.
Als je je telefoon gewoon een millimeter dikker maakt win je veel meer ruimte dan met 't weglaten van wat voor feature dan ook. Maar ze hebben het in hun hoofd dat niemand dat dan meer koopt ofzo.
Ondanks dat iedereen hun telefoon sowieso al veel dikker maakt met een of ander bizar siliconen hoesje of wallet cover.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 22 juli 2024 22:07]

Dat hele ruimte argument is natuurlijk ook gewoon sterk discutabel.
Was ook een van de grote argumenten achter het weglaten van de audio jack van Apple.
Scheelt ruimte, en vervolgens vullen ze de gewonnen ruimte op met een of andere fancy trilmotor die de hele kin opslokt die de fysieke button moet emuleren die ze eveneens de de laan hebben gewezen om redenen.
Klopt, mijn reactie was dan ook meer ironisch bedoeld.
Alert slider is echt een geniale optie voor op de telefoon. Vond het een top optie op de oude 1+ en van iPhone inderdaad. Jammer dat weinig android merken dit gebruiken.

Toch wel benieuwd naar de toekomst van 1+. Had sterk het idee dat ze op zouden gaan in Oppo, qua software etc. Dus waarom nog een apart merk in de lucht houden. Voor mij iig geen 1+ meer met het huidige update en ondersteuningsbeleid.
huh hoezo updatebeleid? de Oneplus telefoon krijgen minimaal 3 jaar OS updates en 5 jaar beveiligingsupdates, en er komen ook daadwerkelijk updates uit... dus wat is het probleem met het updatebeleid dan volgens jou?
Het internet staat vol met berichten van mensen die problemen ervaren met de updates, o.a. veel bugs en batterij die sneller leeg gaat.
Qua lengte en aantal van de update is er inderdaad niet veel op aan te merken, maar wel op het testen en de kwaliteitscontrole van de updates.
Ok apart, die slider heeft er altijd op gezeten, maar alleen bij de 1+10 weggelaten, was iemand van de ontwerpafdeling die vergeten? :P
OnePlus 10T heeft hem niet, de 10Pro wel.
Dit mis ik toch wel heel erg op mijn samsung. Blijft apart dat weinig merken een alert slider hebben zoveel ruimte kost het niet
Een van de iPhone features die ik ook wel graag wil zien inderdaad.
Anderzijds, mijn telefoon staat nagenoeg altijd op stil-stil tegenwoordig dus vraag me ook wel een beetje af hoe vaak ik in de praktijk zou switchen.
Mijn telefoon staat ook bijna nooit op geluid, maar ik switch wel veel van trillen naar stil. Maar jij gebruikt dus helemaal geen trillen?
Nee.

Als je me belt gaat mijn smartwatch trillen en voor de rest check ik alles "in mijn eigen tijd".
Wat in de praktijk vaak wel meerdere keren per uur is.
Vind ik zelf snel zat, ik hoef niet van elke gebeurtenis terplekke genotificeerd te worden.

Vind het heel mooi hoe klein techniek de wereld heeft gemaakt maar wordt ook gek van al die prikkels de ganze dag.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 22 juli 2024 22:07]

Meer telefoons moet een alert sliders hebben. Ik heb altijd een OP gehad tot nu, overgestapt naar Pixel en ik mis de alert slider nog steeds.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.