Sonos stelt productintroductie uit, vermoedelijk van Sub Mini-subwoofer

Sonos heeft naar eigen zeggen de release van een komend product met een paar maanden uitgesteld. Het gaat vermoedelijk om de Sub Mini-subwoofer. Sonos brengt enkele producten per jaar uit en had het product eigenlijk deze zomer willen presenteren.

Sonos-cfo Britanny Begley zegt in de bespreking van de kwartaalcijfers dat het bedrijf heeft besloten het product uit te stellen om deze een betere kans op een succesvolle release te geven. "In het licht van een economie die wat tegenzit (...) en voortdurende beperkingen in leveringen, verwachten we een uitdagend komend kwartaal. Daarom hebben we besloten een productrelease uit te stellen naar het volgende kwartaal. Dit zou een betere releasetiming geven."

Als het gaat om de Sub Mini, zou die daardoor niet deze of volgende maand uitkomen, maar in oktober, november of december. Dat valt samen met de lucratieve feestdagen, waardoor Sonos dan een aantrekkelijk nieuw product in de schappen heeft liggen. Sonos stelt de verwachtingen voor dit kwartaal juist naar beneden bij.

Informatie over de Sub Mini kwam in juni al naar buiten via een FCC-keuring. Meestal laat Sonos producten een tot twee maanden voor de release keuren. Er kwam eerder al een render naar buiten van de subwoofer. Op dit moment verkoopt Sonos alleen de Sub Gen 3 als subwoofer. Die staat nu in de Pricewatch voor € 749,-. De verwachting is dat de Sub Mini minder gaat kosten.

Sonos Sub Mini-render via The Verge
De render van de vermeende Sonos Sub Mini. Bron: The Verge

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

11-08-2022 • 12:17

88

Reacties (88)

88
87
57
4
0
17
Wijzig sortering
en voortdurende beperkingen in leveringen, verwachten we een uitdagend komend kwartaal.
Ik vraag me af hoe lang fabrikanten deze smoes nog willen volhouden.

https://www.ft.com/conten...2e-4b4d-bf45-c32e8a0dd03a
Shenzhen-based BYD sold 641,000 vehicles in the first six months of the year, a more than 300 per cent jump from the same period a year earlier, according to company filings.

That compared with 564,000 vehicles sold by Tesla, which has blamed a tough second quarter on supply chain and sales disruptions in China after its operations were hit by coronavirus lockdowns and travel restrictions.
BYD bouwt 480k MEER elektrische,
andere fabrikanten beweren dat er overal en nergens tekorten zijn…

Hyundai en Kia knallen ook heel hard door. Als fabrikanten beweren dat er “leveringsproblemen” zijn geweest en nog tegemoet zien,
dan zijn er wel problemen maar ik geloof niet meer dat het door tekorten komt.
Ik werk weliswaar in een andere industrie dan Sonos (en Tesla / BYD / Hyundai / Kia), maar ook bij mijn werk blijft het voor meerdere componenten (met name microcontrollers) een uitdaging om ze geleverd te krijgen.

Natuurlijk zijn er soms wel vergelijkbare componenten beschikbaar, maar het is (bijna) nooit zo dat je die simpelweg kunt verwisselen met het component dat je reeds in je design had opgenomen.
Typisch moet je hardware en software onder handen nemen, wat ook betekent dat je je product opnieuw moet certificeren en een aangepaste/nieuwe productielijn moet inrichten.
Daarnaast heb je dan in de toekomst weer een extra variant van je product waar op je onderhoud/support moet bieden.
Of het economisch gezien verstandig is om dat pad (van alternatieve componenten) te bewandelen, is dus niet altijd evident en zeker niet altijd het geval.
Bij ons is dat ook. Waar eerst de engineers 90% bezig waren met nieuwe producten ontwikkelen, zijn ze nu vooral bezig vervangende componenten te vinden. En zeker niet alleen het hightech spul.

En nee, ook wij maken geen auto's ofzo, maar wel printplaten voor tractoren, beluchtigingsytemen etc.
Heerlijk toch, zo'n aluhoedje met dit weer. Levertijden voor Hyundai en Kia zijn overigens ook gigantisch. En wat Chinese bedrijven zeggen kunnen we met een korrel zout nemen. Dat is voor niemand te controleren.
Aluminium, chinees, verwijten maken 🙄
China is de grootste afzetmarkt voor auto’s ter wereld en ook daar zakken de verkopen,
https://www.bloomberg.com...nghai-lockdown-takes-toll


Levertijd Hyundai;
Het Hyundai Ioniq 5 leveringen topic
9 maanden.

Levertijd VW is een jaar,
https://www.rtvutrecht.nl...-de-automarkt-zit-op-slot

https://www.carexpert.com...atto-3-deliveries-delayed
BYD met 300% stijging is “opgelopen” tot ongeveer 6 maanden


De theorie dat je zoveel moeite hebt met leveringen houd geen stand meer.
640k is niets, Volkswagen AG maakte vorige jaar 8,5 miljoen auto's volgens Wikipedia
Er zijn minder tekorten op Chinese componenten maar die willen wij in het Westen vaak niet zomaar in onze elektronica hebben.

Een simpele microcontroller van een Westers merk als STM heeft een levertijd van ongeveer een jaar op dit moment.
Goh Chinese bedrijven kennen geen/minder leveringsproblemen, wie had dat verwacht..
Ik ben misschien wel geïnteresseerd. Is er al enigszins een verwachting qua prijs?
Heb nu een Sonos Arc bij m'n tv, maar never nooit van m'n leven ga ik 800 euro betalen voor een subwoofer (Gen 3).
Wel gek dat ze hun sub woofer zo in prijs hebben opgeschaald. ik heb volgens mij nog een Gen1 sub kunnen aanschaffen voor 650 euro. vond ik toen al vrij veel geld. Het staat op zich wel iets netter dan een normale soundbar van een ander merk, maar dat is ook weer smaak.

Via ing rentepunten kan je een kortingscode van Sonos krijgen voor 15% , scheelt eventueel wel. Die code zou ik wel kunnen regelen voor een medetweaker :D ik doe verder nooit iets met die punten..
Wel gek dat ze hun sub woofer zo in prijs hebben opgeschaald. ik heb volgens mij nog een Gen1 sub kunnen aanschaffen voor 650 euro. vond ik toen al vrij veel geld. Het staat op zich wel iets netter dan een normale soundbar van een ander merk, maar dat is ook weer smaak.
Bij subwoofers is formaat gewoon enorm belangrijk. Het is net als bij een hamer: hoe groter, hoe beter. Met een kleine hamer lukt het ook wel maar je moet enorm veel meer kracht gebruiken. Een kleinere sub heeft dus een enorm sterke (ingebouwde) versterker nodig. Een kleine sub bespaart wel een beetje op materiaalkosten voor de kast en zo maar betere electronica vagen dat voordeel snel weg.

Daar komt bij dat "beter" bij een subwoofer twee dingen kan beteken, "harder" en "lager". Die twee gaan samen wat onze oren zijn minder goed in lage tonen. Om die te horen moet de subwoofer hard kunnen. Voor de hogere tonen is dat veel te hard (als je het niet equalized) maar je moet die kracht wel achter de hand houden.
Een kleine subwoofer is daarom lastig en heeft een dure versterker nodig om te kunnen werken, zeker als je echt lage tonen wil (onder de 30Hz) en op een manier dat de sub (gevoelsmatig) hetzelfde volume heeft als de rest je systeem.

Als het nieuwe model kleiner en beter moet zijn dan de voorganger dan zal de prijs snel omhoog gaan. En dan is er natuurlijk ook nog de supply-chain-crisis en inflatie enzo.
Kleine sub in vergelijking met grote sub klinkt muziekaler is mijn ervaring (Monotor Audio 15" DSP vs KEF KC62). Minder oempffff voor home cinema maar nog steeds meer dan genoeg en voor muziek klinkt het beter. Ook eenoudiger om te integreren met de andere speakers.
Een kleine sub heeft een kleine conus. Voor het produceren van harde tonen is dat voordelig, met een zware hamer deel je zware klappen uit. Maar je geeft wel controle op. Een grote hamer is minder nauwkeurig dan een kleine hamer. De kleine conus van een kleine sub is relatief licht en kan daardoor makkelijker nauwkeurig worden gecontroleerd.
Volgens de spex kan de gen3 tot 25hz maar de meetmethode staat er niet bij. Als je echt goed geluid wil blijf je beter weg bij dit soort oplossingen.
Volgens de spex kan de gen3 tot 25hz maar de meetmethode staat er niet bij. Als je echt goed geluid wil blijf je beter weg bij dit soort oplossingen.
De aanvullende vraag die je direct moet stellen is "hoe hard?". Een bekende conventie is dat de laagste "ondersteunde" frequentie niet meer dan 6db zachter mag zijn dan de luidste. Maar dat is niet meer dan een conventie dus fabrikanten gebruiken wel eens een andere maat als ze dat beter uit komt.
via de sonos website kan je ook door hun certified refurb producten kopen, dan koop je de sub voor 699 (gen3) en 619 (gen2). volgens mij kan je daar ook nog de 15% van ing op inwisselen, maar pin me er niet op vast ;)

[Reactie gewijzigd door Mopperman op 22 juli 2024 15:01]

Kortingscodes werken niet op refurbished producten. Helaas. :)
Bij mij wel (ing rente punten)

In de voorwaarden staat dat het niet werkt, dus no promises there.

Maar ik had voor minder dan 600 euro een gen 3.
Bij mij niet hoor. Heb vorig jaar een refurbished Arc 2 gekocht, maar de kortingcode via ING rentepunten slikte Sonos niet.
Weird. Mijn bestelling was van juni.
Sonos kennende gaat de prijs in ieder geval het eerste jaar of 2 flink hoger liggen dan de concurrentie

OFFTOPIC: Ik hoop dat ze ooit nog eens met een remote komen want die app is nogsteeds ruk na al die jaren!

[Reactie gewijzigd door SantosvdB op 22 juli 2024 15:01]

wat zou ik toch graag zien dat een goede bediening mogelijk zou zijn via Google Hub.... Dat is nu toch wel erg magertjes....
Hier kan ik als ik de tv bedien via mijn telefoon volume stiller/luider selecteren, zet ik het volume van de tv met de (ronde) slider zachter gebeurt er niets, tot ik op 0 kom, dan staat die uit.
Ofwel heb ik gewoon pech met dat soort dingen, maar 1 van de 2 werkt dus is al goed voor mij :)
Misschien is sonopad/ sonoPhone iets voor je 😉
Ik vind de app anders best fijn.
Voor mij liever geen remote, weer een kastje wat niks ligt te doen, terwijl je altijd een telefoon bij de hand hebt.
De app werkt vooral fijn als je de enige gebruiker bent. Hier thuis is het super vervelend als de oppas (of opa en oma) er is, gelukkig kan die met een afstandsbediening gewoon muziek/tv aanzetten en weer uit.
wat vind jij ruk aan de app dan?
Ik draaide hem tussen 2017 en 2019 op Android en daar had ik extreem vele klachten met betrekking tot signaal verlies tussen app en toestellen en een hele omslachtige interface. Ben uiteindelijk Sonos gaan inruilen voor een een "Harman Kardon" soundbar en werd erg gelukkig van de afstandsbediening. Of ben ik de enige die ook zonder telefoon op de bank zit? :P

@yorroy Die heb ik inderdaad gezien! Hoewel heel mijn huis Philips hue/INNR/Tradfri is, ga ik die weg absoluuuuuuut niet bewandelen (Zoals @Mimiix zegt)
Moet je ook niet willen. Ik heb er een (dat draai ding), maar hij is absoluut niet acuraat. Ik draai hem met deCONZ.
App is vaak (sommige) speakers kwijt. Dan staan ze helemaal niet meer in het overzicht. De Android TV is dan nog prima te zien via een app (en ook bijv. de Hue lampen).
Laatste tijd lijkt het wel wat minder vaak te gebeuren.
Puur uit nieuwsgierigheid: wat vind je dan ruk aan de app?
Je hebt bij Ikea wel een volume remote.
https://www.ikea.com/nl/n...or-geluid-zwart-40433780/

Verder gebruik ik voornamelijk de Spotify app, maar vind de Sonos app eigenlijk ook prima werken.
De volume control werkt op zigbee en hangt dan aan de Ikea hub die op zijn beurt weer tegen de Sonos API praat van je lokale device.

Als je die weg wil bewandelen, zijn er veel betere alternatieven.

[Reactie gewijzigd door Mimiix op 22 juli 2024 15:01]

Heb je ook wat pointers naar die alternatieven? Interesseert me wel.
Nouja, als je niet vast wilt zitten aan IKEA zooi dan zou je een HomeAssistent instance kunnen opzetten wat vrij eenvoudig is. daar kan je bijna alle home-domotica aan toevoegen.

Ik heb zelf geen SONOS, maar ik heb wel een SONOS intergratie gezien.
https://www.home-assistant.io/integrations/sonos/

Hoe dit precies in te stellen is weet ik niet, en hoe gebruikers vriendelijk het kan zijn weet ik ook niet.
Ik zie wel dat je dat wel al je sonos apperatuur kan bedienen zelfs al heeft het S1 Firmware. Je kan dan al je speakers via HomeAssistant draaien.

Of dit een beter alternatief is kan ik niet zeggen, dat is een persoonlijke kwestie.
Je zou kunnen gaan voor een Conbee 2 stick met deCONZ (instap). Hiermee kun je (in principe) elk zigbee apparaat koppelen. Daarna zou ik gaan voor een systeem als Home Assistant om de sonos en de zigbee apparatuur naar elkaar te brengen.

Ik heb deCONZ met Home assistant en meerdere sonossen. De Sonos API is lokaal dus gaat niet via sonos servers: https://developer.sonos.com/reference/control-api/

In Home assistant is die API voor je gebruikt (zoals @Indentical noemt). Hiermee kan je de sonos bedienen.

Wat home assistant doet, is eigenlijk de 2 API's (deCONZ en Sonos) samenbrengen waarna je ze kan besturen vanaf een frontend. Die front end kan je zo hebben:
https://i.imgur.com/lRmRHoT.png

Wat daarnaast kan, is dat je aan deCONZ een afstandsbediening naar keuze neemt. Dat kan die sonos controller van ikea zijn (niet aan te raden) of elke andere zigbee controller naar wens. Je kunt de buttons dan vrij uit mappen naar wat jij wil dat ze moeten doen. Voorbeeld: In de slaapkamer heb ik een HUE dimmer switch voor de nachtkastjes. Als ik de uitknop ingedrukt houd, gaat zowel de ventilator als de muziek uit in de slaapkamer.

De mogelijkheden zijn vrij eindeloos in dat opzicht. Als je nog meer info nodig hebt, mag je me gerust pmen. Hier of op discord.
Ik heb ook een Sonos Arc, met 2 play:1's voor de surround setup. Ik heb ook geen subwoofer. Een kennis van mij heeft dat dus wel en ik moet zeggen het verschil is echt dag en nacht. Bij ons is het geluid ook lekker, maar de subwoofer erbij maakt echt het geluid bioscoop waardig.
Ik kan je uit ervaring vertellen, alleen een Arc zonder sub is als vis zonder water. Haal die sub er bij (desnoods 2e hands) als je het kan uitgeven, het is een gi-gan-tisch verschil in de positieve zin!
Ik heb een Beam en geloof mij, de Sub maakt het geluid 10x beter (zonder te overdrijven). Films kijken is nu echt een ervaring, vooral Tenet was echt een genot om te kijken. Nu alleen nog een Arc om de Beam te vervangen :)
De Sonos Sub is een beetje een misleidende naam. De speaker neemt namelijk veel maar dan alleen de ‘simpele bas frequenties’ voor z’n rekening, het werkt op een verassende manier samen me teen soundbar waardoor die ook beter klinkt. Bovendien is het ontwerp geniaal met twee speakers die tegenover elkaar staan. Hierdoor heb je geen trillende speaker en kun je alles behoorlijk hard zetten zonder geklaag van de buren :).
In januari bij de bol de sub 3 kunnen halen voor €673.
Goed de prijs in de gaten houden en prijs alert zetten ;)
Ik heb met veel plezier meer dan 800 € betaald voor een subwoofer in mijn home cinema... dan nog in de goedkoopste winkel die ik kon vinden in een land hier ver vandaan (kan je raden wat ze er in Nederland voor wouden hebben).

Het geluid van mijn gewone TV is ruim voldoende en mist enkel een beetje de punch van een subwoofer. Jammer dat eARC of Android TV niets voorzien heeft om een willekeurige draadloze subwoofer aan je TV toe te voegen
Ik vind dit een heel goed plan.. Zelf heb ik diverse Sonos producten maar hoofdzakelijk een beam met sub.. Gezien de enorme kracht van de sub zou een mini sub een goed plan zijn. De huidige is echt zeer krachtig. Mag wat minder gezien ik vrees voor mijn muren.. Nu betaal je ook de hoofdprijs voor de sub.. Dus een wat mooier geprijste, uitstekende maar minder krachtige sub lijkt me goed plan.. Mooie toevoeging. Mooie producten.
enorme kracht van de sub
Hebben we dan over dezelfde 25 liter / 16 kg sub?
Ja zeker. gen.2 nog. Maar dat maakt denk ik niet zo veel uit. Er is maar 1 uitvoering..

Maak ik een beetje op uit je bericht dat hij wat tegenvalt? Alles valt en staat ook met de input. Dat bericht van dfbt onderstreep ik.. Hij kan er echt behoorlijk opvliegen.. Maar als de input minder is dan zul je daar minder last van hebben. Tevens is het ook afhankelijk van de frequentie van de bas. Sommige bassen dreunen extreem door. Sommige zijn wat rustiger. Maar ik moet hem echt op -5 zetten. Als ik ff los wil gaan gaat hij wat hoger.. Maar constant op +5 (zoals mijn zoon hem zet) wordt je echt gek door de dreunen en trillingen in huis.

[Reactie gewijzigd door Shaker74 op 22 juli 2024 15:01]

Laat ik het zo zeggen: ik sluit me aan bij @Anoniem: 499527 dat natuurwetten bepalend zijn. Dus volume (en vervolgens gewicht). En bij dat hogere volume en gewicht is dan ook nog meer vermogen nodig (ook weer logisch omdat meer massa in beweging moet worden gebracht).

Ik heb zelf een aantal subwoofers. En ja: de grootste en zwaarste klinkt beter.

Het is niet voor niets dat goede subwoofer drivers ook heel groot zijn.

Dat dingen meetrillen / meedreunen heeft ook met de frequentie te maken. En hoeft niet eens het echte 'laag' te zijn (dus niet eens 20-40 Hz zeg maar). Ook is het niet altijd nodig om heel veel vermogen te hebben om zaken te laten meetrillen. Eigen frequentie telt dan ook. Natuurlijk geeft meer vermogen wel meer reikwijdte.
Ik heb momenteel ook de sub icm beam, af en toe tijdens films of serie's staat hij voor de praat stukjes wat harder, maar zodra er een gevecht, actie, spanning komt , dan ben ik ook al bijna bij de afstandsbediening om hem weer iets zachter te zetten. Mijn sub staat al -2 in de app ipv 0 standaard instelling en praatversterking staat ook al aan. Ik heb wel nog 2x play 1 links en rechts achter bij de bank staan..
Op dit moment verkoopt Sonos alleen de Sub Gen 3 als subwoofer. Die staat nu in de Pricewatch voor € 749,-. De verwachting is dat de Sub Mini minder gaat kosten.
Dat Sonos spul is best mooi hé, maar die prijzen...

Ik zie dat die Sonos Arc waar je dit dan bij gebruikt ook 800 euro kost.
Dus dat is een kleine 1600 aan kit gebaseerd op wat je nu kan krijgen.

Dat is gewoon HiFi geld. Waarom zou je dat tegen een (deze?) soundbar aan gooien in plaats van een receiver en zuilen?

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 22 juli 2024 15:01]

Dat is gewoon HiFi geld. Waarom zou je dat tegen een (deze?) soundbar aan gooien in plaats van een receiver en zuilen?
  • Zuilen en receiver moeten passen, je hebt er ruimte voor nodig, je moet ze ergens kwijt en ze zijn ook nog eens best lelijk, zeker als ze groot genoeg moeten zijn. Niet iedereen woont alleen.
  • Voor surround geluid bij een film met Atmos/DTS:X heb je als alternatief ook hoogtekanalen nodig en dan zit je met heel wat meer dan een paar zuilen, upfiring speakers in een bar is een stuk handzamer en werkt ook redelijk.
  • Het Sonos aanbod is vrij duur, voor minder geld heb je een Yamaha YSP-2700 of Philips B97 die gelijkwaardig presteren, soms zelfs beter. Vergelijken met Sonos, waar je een bijzonder hoog premium betaald voor het merk en het ecosysteem is natuurlijk gewoon erg scheef.
  • Voor een écht complete 7.1.2 set met zuilen, receiver en hoogtespeakers ben je echt wel meer kwijt als je het volledige sommetje maakt en als je er minder voor uit wilt geven, dan zit je ook niet met topkwaliteit in huis
  • Het kwaliteitsverschil in geluid in deze prijsklasse van losse zuilen is beter dan sommige soundbars die door de mand vallen zoals een JBL9.1 of verschillend Sony, LG en Samsung aanbod. Er zijn slechte zuilen/receivers en er zijn slechte soundbars, maar pak je in deze prijsklasse de top van soundbars en vergelijk je dat met een los setje dan is het kwaliteitsverschil veel kleiner dan de meeste mensen denken. Veel mensen praten elkaar maar na over dat losse speakers zoveel beter zijn, dat valt in de praktijk reuze mee, maar je moet wel vergelijken met de juiste apparatuur.
Ik ben zelf ook van een losse setup naar een soundbar gegaan en heb gewoon iets goeds neergezet, deed uiteindelijk echt niet onder, althans, lang niet zoveel als men je doet geloven. Het is nogal een hype om af te geven op een soundbar en jammergenoeg is de club die afgeeft op soundbars de groep die heel wat ervaring mist met de juiste producten of helemaal de weg kwijt is met welke prijsklasse ze precies vergelijken. En nee, natuurlijk zet ik geen Sonos neer, dat is zonde van het geld, zeker voor mij, want ik heb niets aan dat hele ecosysteem van ze.
Zuilen en receiver moeten passen, je hebt er ruimte voor nodig, je moet ze ergens kwijt en ze zijn ook nog eens best lelijk, zeker als ze groot genoeg moeten zijn. Niet iedereen woont alleen.
Suggereer je nou dat ik alleen woon? ;)
Volgens mij is het een nogal overdreven stigma dat vrouwen geen speakers in huis willen en is het meer de gadgetdrang van de man des huizes die debet is aan het vervangen van dit soort dingen.

Ik geef verder helemaal niet af op een soundbar, ik kom om in de soundbars thuis, maar ik zie ze wel als apparaten die in een bepaald marktsegment zitten.

Op het moment dat je audio op deze manier in de papieren laat lopen is mijns inziens hifi uiteindelijk gewoon altijd beter alleen al door het betere geluid dat je gewoon uit juist gedimensioneerde speakers kan krijgen.
Ook als je er nog een halve rug bovenop moet doen en even los van wensen rond specifieke features en wensen type featuresets want dat is inderdaad wat moeilijk te navigeren.

Snap dat niet iedereen dat er thuis doorheen krijgt maar dan zou ik toch gewoon genoegen nemen met een set van een honderd of 6 en het klaar noemen.
Er zit echt wel een dak aan hoe goed het geluid gaat zijn uit die kleine speakertjes van zo'n soundbar.
Volgens mij is het een nogal overdreven stigma dat vrouwen geen speakers in huis willen en is het meer de gadgetdrang van de man des huizes die debet is aan het vervangen van dit soort dingen.
Je kunt meer in huis hebben dan een vrouw. Kinderen, huisdieren, een man, you name it. Soms is ruimte kostbaar, soms zijn er factoren die schade kunnen aanrichten, zoals een baby die probeert te gaan staan en lopen. Misschien is het wel de man die geen lompe speakers in huis wilt. Je moet niet zo kort door de bocht gaan. Je trekt echt veel te snel conclusies.
Snap dat niet iedereen dat er thuis doorheen krijgt maar dan zou ik toch gewoon genoegen nemen met een set van een honderd of 6 en het klaar noemen.
En die presteren dus beduidend slechter dan een goede soundbar. Voor 600 euro heb je namelijk nog bijzonder weinig als je een beetje de pricewatch doorbladert een een receiver met de nodige functionaliteit zoekt (minimaal 7.1.2 met Atmos, IMAX en DTS:X support). Met een juiste roomcorrection functionaliteit zoals die van Yamaha met een eigen microfoon, of wat Sonos doet waarbij je verplicht iOS moet gebruiken is geluid goed genoeg te positioneren. Of wat Philips doet met hun B97 met afneembare achterspeakers op accu, die zijn helemaal optimaal te positioneren.

Mensen vergeten even dat er hard gesleuteld is aan soundbars de afgelopen tientallen jaren, sinds Yamaha ze introduceerde. Al die vooroordelen, die ook jij nu weer naar voren brengt, zijn een beetje oud nieuws.
Er zit echt wel een dak aan hoe goed het geluid gaat zijn uit die kleine speakertjes van zo'n soundbar.
Ik denk dat je eens moet kijken wat voor hardware er nou daadwerkelijk in zo'n soundbar zit en wat de rol van een sub is. Die racetrack drivers zijn bijzonder capabel als ze goed geplaatst worden namelijk en veel ovale implementaties komen tegenwoordig ook goed mee. Die wereld heeft niet stilgestaan hè. Er was altijd een issue met de soundbars dat de sub te snel langs kwam zetten om de midrange aan te vullen, maar met moderne technieken is dat probleem ver te zoeken.

Natuurlijk moet je zo'n bar goed plaatsen en is er voor dat bedrag heel veel troep te koop, maar alles op één hoop gooien en het afdoen is een beetje overdreven.
welke set up heb je nu als ik vragen mag ?
Yamaha YSP-2700, maar moet wel zeggen dat de ruimte waar 't staat erbij past, met muren aan beide kanten. Anders moet je met reflectieschermen gaan werken en dat vind ik weer wat lomp.
Omdat het kleiner en makkelijker is natuurlijk. Zeker als je rekening hebt te houden met de smaak van anderen snap ik deze oplossing wel.
Het zal mij niet verbazen als deze het alleen doet met de RAY Producten (instap lijn) en net met de Beam en Arc. T'is tenslotte ook maar een businessmodel daaro. Anders had Symfonisk al wel een sub gehad niet?
Als je met "net" niet bedoelt denk ik dat ze zichzelf wel heel erg in de voet schieten als ze dit doen. Ik vraag me af hoeveel Ray gebruikers er op dit moment (en op het moment van uitbrengen) zijn. Ik denk dat dit een stuk lager is dan het aantal Beam- en Arc-gebruikers die misschien wel net wat meer bassen willen maar niet die grote Sub willen kopen.
De Beam is ook gewoon een instapmodel voor Sonos. Dit past er juist uitstekend bij. De 'normale' sub van ze slaat nergens op in combinatie met een naar verhouding slappe Beam. Als de Beam van een ander merk was geweest, had 'ie rond de 250 euro gekost en de directe concurrentie op het gebied van geluidskwaliteit zit ook rond de 250 euro.

Ik denk juist dat de sub mini perfect is voor de Beam en dat iemand die zo budget en tóch Sonos zoekt dat ze naar het kreupele RAY gaan kijken, helemaal niet eens nadenken over een sub.

[Reactie gewijzigd door fapkonijntje op 22 juli 2024 15:01]

Uhm, alles wat een bedrijf doet is een business model. Jouw werk is ook een business model.
Anoniem: 499527 11 augustus 2022 12:36
Sub Mini? De huidige is toch al redelijk mini??
Nog geen 25 liter en slechts 16 kilogram...
Dat is voor een heel groot deel van de markt nog altijd veel te groot.
Ja. Oké.
Maar wat verwacht je dan van een subwoofer? 90+dB @ 25Hz uit een blokje van 10 kilogram persen?? Het is een subwoofer, dus dan zul je conform de natuurwetten moeten accepteren dat daar volume en gewicht mee gepaard gaan.
Ja? Dat kan prima overigens. Devialet doet dat met de Phantom reactor bijvoorbeeld uitmuntend.

Er zijn genoeg micro subs verkrijgbaar (wel behoorlijk aan de prijs) die dit kunnen.
Er zijn genoeg micro subs verkrijgbaar (wel behoorlijk aan de prijs) die dit kunnen.
Zoals? SVS 3000 micro? Die is qua inhoud net zo groot als de Sonos Sub gen 3 (wel lichter trouwens).
En als ik de frequentie respons op de site van SVS zelf mag geloven, is het onder de 30Hz snel bergafwaarts...

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 499527 op 22 juli 2024 15:01]

Nouja. Een KEF kc62 bijvoorbeeld. Maar ook devialet heeft met een dergelijke setup echt een enorme bak geluid in het laag. Helaas brengen zij geen losse subs uit.

Sonos sub is een leuk ding hoor, maar hij is relatief mediocre voor het geld, maar eigenlijk ook veel te zwaar voor de overige speakers.
KEF kc62 valt in dezelfde categorie als de SVS 3000 micro. Is het gewoon net niet.
Ik heb trouwens wat grafiekjes bekeken van de Phantom Reactor. Die doet inderdaad mee totaan 20Hz... Op 70-75dB ;)
Voor een 4 kg actieve speaker met totaalvolume van net geen 6 liter (900W piek) is dat heel netjes.

Die 70-75Db haal je van een afbeelding uit een review waarbij de meting ook op 70-75Db is gedaan. Dat ding heeft een SPL van 98Db

Als je de review verder kijkt heeft ie wel een meting op full volume en dan kom je daadwerkelijk wel boven de 90Db uit op 20Hz : https://www.audiosciencer...-now-with-spinorama.9963/

De phantom gold gaat daar weer overheen met een SPL van 130Db.

Devialet heeft serieus spul wat heeel laag gaat.

Helaas hebben ze dit nog niet op de markt als losse subwoofer, maar hun techniek daarvoor is echt ongelofelijk goed. KEF kom er bij in de buurt nu.

Vind het dus helemaal niet zo raar om voor alleen de sub wel dergelijke verwachtingen te hebben. Een reactor 600 kost per stuk zo’n €900 en heeft de footprint van een mac mini/studio.
Met zo'n kleine diameter ga je nooit aan een deftig hoorbare 25Hz geraken. Dat is marketing. Ik geraak met moeite met 4x 18 inch speakers aan 35Hz hoorbaar. En dan zit ik ergens rond de 6 cubieke meter! De huidige Sonos Sub heeft 2x 6 inch speakers en dan zou de Sub Mini waarschijnlijk nog kleiner gaan.

Ik stel voor om een deftige woofer aan te schaffen als je je muziek wilt voelen. Zeker voor die maffe prijzen.
Ik ben bang dat ik geen 4x 18” kwijt kan in m’n woonkamer.

18” is overigens bij lange na niet zo strak als een high excursion 10” woofer.

De enorme hoeveelheid lucht die zo’n ding moet verplaatsen zorgt voor veel flex in je cone en je moet er heel veel vermogen doorheen persen om een goede response te krijgen.

Leuk voor festivals en grote zalen, maar niet voor thuis.
Ik gaf maar een vergelijking. Voor thuis zou ik voor een enkele 15 inch gaan.

Als je met strakheid de punch bedoeld zit deze trouwens tussen 100-200Hz. Een goede woofer kan je hierbij instellen. Als je met strakheid gewoon het design en idee bedoeld, dat is persoonlijke keuze. Voor mij is een zelfgeboude 15" Cubo sub in de living ook vet.

En "high excursion" is een marketing term.
Mwah voor thuis neem ik genoegen met een 8" of 10" sub. Ported of TL durf ik zelfs nog wel lager te gaan dan dat. Ook 25Hz haal je daar nog wel uit.
Als je met strakheid de punch bedoeld zit deze trouwens tussen 100-200Hz. Een goede woofer kan je hierbij instellen
Nee alleen de responsetijd van de sub mbt reproductie van de sinus. Een speaker is vrijwel nooit 1-op-1 in staat de golfbeweging te maken doordat je met weerstand zit. Hoe groter de conus hoe meer weerstand. Een 18" sub vereist meer energie om in beweging te krijgen dan een 8" sub.

Helaas gaat een beetje standaard THX crossover uit van zo'n 80Hz cutoff. Wat mij betreft veel te hoog, zeker bij muziek. Als je een beetje speakers hebt staan kun je prima lager gaan dan dat, maar zorgt er dus wel voor dat je 100-200Hz punch dus niet over je sub loopt, maar je mid drivers.
En "high excursion" is een marketing term.
Oh nee zeker niet. Vooral voor thuisgebruik waar soundlevels lager liggen maakt het een groot verschil omdat de driver makkelijker aan te sturen is. Profesionele speakers gebruiken vaker stiff surrounds zodat ze minder snel in overdrive raken, maar daar gaat er vaak ook veel meer vermogen doorheen. Een luchtige 1KW is dan helemaal niet zo gek.

Voor HTK gebruik is 200W piek echter al wel veel. Zeker met een kleinere driver gaat dat prima.
Met alle respect voor een ieder zijn smaak, maar ik vind die Sonos Sub in de huidige vorm ook echt veel te zwaar.
Dat komt omdat 'ie dat ook is voor veel van hun aanbod. Bij een ARC past 't nog wel, maar alles daaronder is 't een loze combinatie, daarom moeten ze ook een 'minisub' introduceren. Een Beam met deze sub of hun kleine speakertjes met zo'n sub is als fiat panda met een gasturbine. Gaat hard, maar gaat niet lekker.
Goh, ik ben uiteraard geen econoom, maar ik vind het wel een bijzonder besluit. Ja, economisch gezien speelt er van alles. Doorschuiven naar de feestdagen maakt toch juist dat je nog meer concurreert met andere producten waar het beetje geld wat mensen nu besteden dus ook naartoe kan gaan?

Plus, als de oorlog nog wel even doorgaat is de verwachting dat de energiekosten richting de winter verder omhoog gaan. Ik zie eigenlijk alleen maar redenen om het juist niet uit te stellen. Maar, zoals gezegd, ik ben geen econoom.
Je kunt in de tussentijd wel voorraden qua componenten opbouwen zodat je bij de introductie in ieder geval genoeg producten kunt leveren en je niet in een PS5 situatie terecht komt.
ik gok 349 voor de sub mini sub
De normale sub is best overkill wanneer je een soundbar en 2 one's hebt van Sonos. In de meeste setups staat de sub dan ook op een klein percentage van zijn vermogen omdat het anders gewoon teveel is qua laag.

Een kleinere sub heb ik dan wel interesse in!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.