Hoewel de 'P4' Xeon voor multi-processor servers nog niet officieel is geïntroduceerd door Intel, is IBM deze week al begonnen met de levering van de eerste Xeon MP servers. De x360 e-series, waar de machines deel van uitmaken, combineert een aantal van IBM's mainframe technologiën met relatief betaalbare Intel processors. Het platform is gebaseerd op de in eigen huis ontwikkelde Summit DDR chipset, die als één van de meest opvallende features de aanwezigheid van een geïntegreerde geheugen cache heeft. Een primeur volgens IBM, hoewel een vergelijkbare technologie op basis van embedded DRAM al eerder is gedemonstreerd in een aantal experimentele chipsets van Micron.
De Summit chipset kan in zijn huidige vorm overweg met maximaal 16 processors en zal in toekomstige versies 32 CPU's ondersteunen. IBM heeft de chipset zodanig ontworpen dat hij met weinig aanpassingen geschikt gemaakt kan worden voor de 64-bit McKinley processor. De x360 systemen zijn ondergebracht in een 3U rackmount behuizing en beschikken standaard over 6 PCI-X slots. Met een optionele IBM RXE-100 Remote Expansion Exclosure kan het aantal PCI-X slots tot 18 verhoogd worden.
Met het marktaandeel van IBM gaat het ondertussen voortvarend. In het derde kwartaal van dit jaar had het bedrijf een aandeel van 30 procent in de totale omzet op de servermarkt. Dit is een stijging van 7 procent ten opzichte van vorig jaar, aldus onderzoeksbureau Dataquest. Vrijwel alle andere server fabrikanten ondervonden dit jaar een daling van de omzet en een stagnerende groei of inkrimping van hun marktaandeel.