Russisch socialmediabedrijf VK maakt eigen appwinkel beschikbaar

Het Russische socialemediabedrijf VK heeft een bètaversie van zijn eigen appwinkel RuStore beschikbaar gemaakt voor Android-gebruikers. De ontwikkeling van de appwinkel is mede gefinancierd door het Russische ministerie van Digitale Ontwikkeling, Communicatie en Massamedia.

"Het creëren van een Russische appwinkel is een noodzakelijke taak, die wordt gedicteerd door de marktomstandigheden", zegt Maksut Shadaev, minister van Communicatie en Media, in een verklaring volgens Reuters. Naast de Russische overheid hebben internetbedrijf Yandex, kredietverstrekker Sberbank en antivirusontwikkelaar Kaspersky ook meegeholpen aan de financiering en de ontwikkeling van de appwinkel. VK zegt dat er bij de lancering meer dan honderd apps beschikbaar zijn in de winkel, waaronder enkele overheidsdiensten, en dat er dagelijks meer apps toegevoegd gaan worden.

Sinds Ruslands invasie van Oekraïne hebben Google en Apple de toegang tot hun appwinkels en diensten beperkt voor Russische gebruikers. Zo kunnen Russen betaalde apps uit de Play Store niet meer downloaden of updaten en in de App Store lukt het Russische gebruikers niet om betalingen te doen.

RuStore is niet het eerste Russische alternatief op de Play Store. Op 9 mei verscheen NashStore van non-profit ANO Digital Platforms. De organisatie heeft onder meer manieren beloofd voor Russische ontwikkelaars om geld te verdienen aan apps en zegt relatief weinig commissie te rekenen.

Door Loïs Franx

Redacteur

25-05-2022 • 15:21

99

Reacties (99)

Sorteer op:

Weergave:

"Het creëren van een Russische appwinkel is een noodzakelijke taak, die wordt gedicteerd door de marktomstandigheden"
Even verbeteren:
"Het creëren van een Russische appwinkel is een noodzakelijke taak, die wordt gedicteerd door de marktomstandigheden het Kremlin."
Een eigen appwinkel, eigen chips, eigen gps systeem, eigen raketten, nucleaire bommen, groot leger.
Ondanks de corruptie, en een relatief laag GDP, doen de Russen het blijkbaar toch maar om alles te financieren.
De EU kan maar moeizaam projecten financieren, zoals Ariane of Galileo, geen eigen silicon valey, de eu heeft geen leger, en de legers van veel landen stellen niet veel voor. gezondheidszorg is hier veel beter, maar scholen zouden nog veel veel veel beter moeten.
De EU moet natuurlijk van alles importeren, de Russen hebben bijna alles in eigen land. De lonen in de EU moeten dus ook een pak hoger om alles te kunnen kopen.
Maar toch blijft het verbazen
- edit: schrijffouten

[Reactie gewijzigd door g4wx3 op 22 juli 2024 14:53]

Met wie gaan ze het doen? Er is een braindrain golf gaan zoals in jaren 90. In maart waren al 70k IT specialisten het land ontvlucht. Waarschijnlijk nu meer dan 100k. Er zullen hier en daar wat propaganda projecten zijn voor outsiders, maar intern zal samenleving en economie behoorlijk disfunctioneel zijn. Eigenlijk net als het Russische leger.

https://www.aljazeera.com...a-as-ukraine-war-drags-on
Typisch een "luister niet naar anderen; luister naar mij'.

Feit is dat Rusland relatief super weinig heeft te bieden qua technologie. Waarschijnlijk vindt je dit ook propaganda, maar raad eens wat ons piepkleine landje naar Rusland exporteerde? Voornamelijk technologie. Wat exporteerde Rusland naar ons? Olie en metalen. https://oec.world/en/prof...ner/rus#bi-trade-products.

Waren de Russen maar zo opgeleid dat ze slim genoeg waren om Putin af te zetten. Het is triestig hoe de corruptie in Rusland hun economie kapot maakt, alsook het constant ruzie zoeken met het Westen en daardoor de handel te verpesten.
Je leest dagelijks over schandalen, gemis aan transparantie, belangen misbruik etc. Maar dat heet zeker geen corruptie
Nee..... dat heet persvrijheid. Volgens jullie grondwet hebben jullie die ook.
Puntje is dat je er wat over leest.... en dat er wat aan gebeurd.....

En als jenl wat over cancelcultuur wilt leren, vraag het dan aan ome putin. Die weet precies hoe je dingen die je niet wilt, uit het nieuws kan drukken.
belangen misbruik
Alleen dat ja. Dat is corruptie.
Als ze zo skilled warren, dan hadden ze gezien dat Putin's leger mensen vermoord, toestaat dat zijn leger kinderen verkracht... en daar tegen in opstand gekomen.
Het ding is echter, dat de armoede ski high is in Rusland.
Zo kon de nieuwe grondwet er alleen doorkomen omdat Putin er een loterij van gemaakt heeft.. je kon zogenaamd zelfs een auto winnen.. moest je alleen wel voor de nieuwe grondwet stemmen.

Nu kunnen de Russen Putin met gemak afzetten trouwens.. want 1) hij zal dat nooit aan zien komen, 2) welk leger is er om hem te beschermen?

[Reactie gewijzigd door M3m30 op 22 juli 2024 14:53]

Hun chips zijn naar verluid niet zo heel hoog technologisch: https://www.youtube.com/watch?v=N_4R4X7AWtU
Maar de èchte vraag is: Zijn ze goed genoeg ? Wat is het "minimal viable product" ? Oftewel, hoe goed moeten ze presteren om de Russische afhankelijkheid van buitenlandse chips te verminderen ?
Ze hoeven niet goed genoeg te zijn om 8K videos realtime te transcoden, of om de laatste Crysis te kunnen spelen. Ze moeten goed genoeg zijn (of kunnen worden) om de meeste alledaagse taken te kunnen vervullen, zodat de Russische economie niet meer ( of in ieder geval significant minder ) afhankelijk is van Amerikaanse ( of Chinese ) chips.

Daar komt nog bij dat het hun eigen interne economie en R&D stimuleert om eigen chips te ontwerpen en produceren. Wat de Volksrepubliek China nu ook aan het doen is zeg maar.

Edit: Ik zie nu een elders gelinkt artikel waarbij Russische instanties zelf getest hebben en concluderen dat het inderdaad niet goed genoeg is. (Maar het moge duidelijk zijn dat de Russen eraan proberen te werken, en mogelijk is het op een bepaald moment in de toekomst wel goed genoeg)

[Reactie gewijzigd door Terr-E op 22 juli 2024 14:53]

Lees het artikel, ze zeggen letterlijk: we can work with them. Het is momenteel economisch irrationeel om een duurdere chip te kopen die slechter is dan wat je van Intel / AMD krijgt. Maar het gaat er om dat ze een alternatief hebben als ze geen chips uit het buitenland kunnen krijgen.
Als ik even de hele quote mag aanhalen:
"One of the surprising things about the Elbrus-8C server was that it is a real product," said Zhbankov. "It was a real server that we were given. […] It is an actual product that has its disadvantages, loads of disadvantages, but we can work with them."
Ik interpreteerde dat als "Het is niet slechts een chip-design op papier, maar een werkende server. We kunnen ermee TESTEN". De regel erboven zegt zelfs
unusable for usage in commercial datacenters
dus ik ging er vanuit dat het eindoordeel nog steeds was "Het werkt, maar niet goed genoeg voor het èchte werk".
Wat de realiteit is weet ik niet. Ik werk niet in een datacentrum in Rusland.
Maar het gaat er om dat ze een alternatief hebben als ze geen chips uit het buitenland kunnen krijgen.
En dit is ook precies wat ik bedoel. Dank je voor de verduidelijking.
Doe asjeblieft onderzoek voordat je met deze onzin komt.

Onze ruimtevaart industrie is veel en veel groter.
Zelfs componenten zoals de RD180 zijn in productie kwaliteit sterk achteruit gegaan.

De chips die ze kunnen fabriceren zijn op zijn best goed genoeg voor pinpassen.

Het Russische leger kan niet eens het veel kleinere Oekrainsche leger verslaan. Overigens heeft men in Rusland dienstplicht, waardoor je gedwongen wordt om voor een shit loon je leven op te offeren.

Het nucleaire arsenaal stamt uit de Sovjet-tijd. Rusland zou een vergelijkbaar arsenaal nu absoluut niet kunnen financieren.

Waar jij onder de indruk van bent is Russische propaganda.
Hun nuclear arsenaal is een van de dingen waar ze hun geld wel in stoppen en (dit weet je nooit zeker en wilt je het zeker weten wordt de wereld er niet beter op) dat is het enige waar ze no pariteit met de VS hebben weten te behouden.

Hier kan je alles lezen over hun doctrine, moderniseringen die ze hebben doorgevoerd en hun wapens.
https://sgp.fas.org/crs/nuke/R45861.pdf

Tevens kan Rusland Ukraine niet verslaan maar Ukraine wordt zowel bevoorraad en bewapend door het Westen en hebben de meest geavanceerd intelligentie apparaat (USA) ter beschikking. Al die generaals die Ukraine heeft kunnen doden is allemaal intelligence uit USA.

We zien echt het imago van Rusland als wereld militaire macht in duigen vallen. Hopelijk worden ze niet al te boos en gaan ze Nuclear (Kat in het nauw enzo).
Hoezo kat in het nauw? Ze kunnen zich gewoon uit het land wat ze zijn binnengevallen terugtrekken… ik vind dat kat in het nauw zo raar… alsof de oorlog op Russisch grondgebied plaats vind…
Volgens Putin's redenatie vind de oorlog wel degelijk plaats op Russisch grondgebied. En terugtrekken zou voor hem hetzelfde zijn als een stuk land opofferen. Alsof wij in Nederland zo makkelijk een grensgebied af zouden staan aan België of Duitsland.

Al je het bekijkt vanuit Putin's perspectief; Een stuk land wat je vroeger onterecht bent kwijtgeraakt, waar nog veel van jouw burgers wonen, onderdrukt door een regering die ze wil dwingen tot integratie, heb je eindelijk weer teruggewonnen, maar nu komt het kapitalistische Westen met allerlei sancties, je economie staat onder druk, je relatie met je grootste bondgenoot ( Volksrepubliek China ) ondergaat een serieuze machtsverschuiving. Als je de strijd in Oekraïne niet wint dan kan dat een doodsklap zijn voor je regering en je economie.

Klinkt best wel als een kat in het nauw situatie. Als Putin werkelijk zo ziek is als sommige geruchten, dan zal dat nóg meer druk op de ketel zetten, en zijn denkpatronen nóg irrationeler maken. Mijn beste hoop is nog altijd dat hij een keer een grens over gaat waardoor hij ook door zijn eigen regering niet meer toerekeningsvatbaar geacht wordt. ( zoals het opdracht geven voor een nucleaire aanval )
Met die logica kan Amerika ook beweren dat de oorlog op Amerikaans grondgebied plaatsvind en een nucleare aanval inzetten... Wat een gelul, "volgens Putin's redenatie". Oekraine is onafhankelijk sinds de jaren 90 en Rusland heeft beloofd de territoriale integriteit te beschermen (niet eens respecteren, nee, beschermen). Putin's denk patronen zijn simpel: als ik sterker ben dan doe ik wat ik wil.
Het Russische leger kan niet eens het veel kleinere Oekrainsche leger verslaan. Overigens heeft men in Rusland dienstplicht, waardoor je gedwongen wordt om voor een shit loon je leven op te offeren.
Ik kon 28 jaar geleden ook nog maar net de dienstplicht 'ontvluchten' in NL omdat ik een opleiding vliegtuigbouwkunde ging volgen... Een paar jaar later werd in Nederland de dienstplicht opgeschort (dat is niet hetzelfde als afgeschaft!)... En dan kon je ook voor 14-21 maanden voor een shit soldij/wedde, van (ver) onder het minimumloon (bijstandsuitkering van een 20 jarige, minus kost en inwoning) aan de slag.

Je kon als vrijwilliger wel naar het (slacht)veld, kreeg je een berg gevarengeld, wat achteraf in het niets viel voor de kosten van een therapeut en gemiste inkomsten door je psychische klachten...

Kennelijk vergeten een hoop mensen dat we 'recent' dezelfde dingen deden die we nu afdoen als 'slecht', wat alleen de 'vijand' zou doen...

Rusland heeft ook 44.5 jaar lang de koude oorlog betaald, maar toen Yeltsin in de VS een willekeurige supermarkt inliep, rolde z'n ogen haast uit z'n oogkassen... Je kan als land heel lang de boel 'betalen' van lucht... Maar zoals men nu ook in de VS ziet, onbeperkt geld bij drukken levert best wel wat issues op... Uiteindelijk...
VS valt nog redelijk mee volgens mij is hun schuld maar 100% van de GDP meedere europese landen hebben dat ook. Rusland is gewoon een veel kleinere economy iets van italie zelfs nederland is niet veel kleiner als rusland.

Dat is ook de reden dat rusland niet de grote kosten van alles kon betalen wat de VS wel kan die hebben gewoon veel meer geld.
en tegenstrijdigheid
Ondanks de corruptie, en een relatief laag GDP, doen de Russen het blijkbaar toch maar om alles te financieren.
Maar wat belangrijk is om te bedenken, jouw bron indachtig:
It is an actual product that has its disadvantages, loads of disadvantages, but we can work with them.
Het gaat er niet om dat ze een bétere chip maken dan wat AMD of Intel maakt, het gaat er om dat ze werkende chip maken die volledig Russisch is.

Trouwens ook een leuke geschiedenisles is de ternaire computer die een Sovjetwetenschapper in de jaren 60 heeft gemaakt. Het heeft bepaalde voordelen tov binair, weet eigenlijk niet zo goed waarom het nooit is aangeslagen (Westerse bedrijven hebben er ook mee geëxperimenteerd): https://en.wikipedia.org/wiki/Setun

[Reactie gewijzigd door martyparty op 22 juli 2024 14:53]

Waarschijnlijk omdat je met ternaire logica drie verschillende voltages nodig bent. Het kan wel maar waarom zou je dat doen als met binair het compacter en efficiënter kan?

Ik heb even niet de bron maar het staat me bij dat er wel mee geëxperimenteerd wordt qua kwantum computers.
In mijn bron staat dat ternaire computer goedkoper waren om te produceren én efficiënter met elektriciteitsgebruik.

Schijnbaar kun je eleganter logica encoderen:
Donald Knuth argues that they will be brought back into development in the future to take advantage of ternary logic's elegance and efficiency
Kan me voorstellen dat 3 voltages meer ruis introduceert, dus je vaker fouten krijgt.
Ik vond het zo interessant dat ik ben gaan proberen ternaire logica te ontwerpen. Ben er nog niet erg ver mee maar bv voor een NOT gate ben je twee paar mosfets nodig in plaats van een enkel paar.

Je kan ook niet dezelfde mosfets gebruiken. Je hebt twee specifieke paren mosfets nodig met elk hun eigen specifieke gate-thresholdvoltage. Bijvoorbeeld als je 0v, 2.5v en 5v neemt heb je bv 1,5v en 3,5v als threshold voltage nodig.

Het kan zijn dat bij de meer complexere gates of combinaties daarvan het verschil kleiner is of misschien zelfs in het voordeel van ternaire logica. Maar dat die mosfets zo precies aankomen qua breakdown voltage maakt productie wel duurder en ingewikkelder lijkt me.

Maar ook idd ruis en dergelijke lijkt me een probleem.

[Reactie gewijzigd door Gurd op 22 juli 2024 14:53]

Dit artikel vond ik leuk om te lezen, deels is het antwoord ook: zo is het nu eenmaal gegaan, we hebben gekozen voor binair.

The best thing about a boolean is even if you are wrong, you are only off by a bit
Scott Ritter, die op dag 1 claimde dat de oorlog al gewonnen was door Rusland en 'would eat his tie' als het meer dan een week zou duren.
Ah! dan wil ik die video wel eens zien, waarin ie zijn stropdas eet!
[...]

Ik zal mijn best doen om uitsluitend Westerse bronnen te gebruiken in mijn
Russische leger omsingelt stad in Oekraïense provincie Loegansk. En als je Scott Ritter's standpunt hoort dan lijkt het mij meer en meer dat Russland haar strategische doelen in Oekraïne aan het halen is.
Hun doel was een training aan de grens.

Nee, wacht; hun doel was het vervangen van bestuur.

Nee, wacht; hun doel was het verwijderen van nazis.

Nee, wacht; hun doel was het bevrijden van de onderdrukte russen.

Nee, wacht; hun doel was het bezetten van Loegansk.

> we zijn hier <

Nee, wacht; hun doel was het versterken van de overgebleven Donbas strongholds.

Nee, wacht; hun doel was niet duidelijk maar wel behaald. Hulde aan Poetin.

Het is maar net hoe je de oorlog wilt zien: door een rode bril, of een met normale glazen. Stellen dat strategische punten - die vrij letterlijk bijna dagelijks veranderen - gehaald worden, is gewoon desinformatie natuurlijk. Het verbaasd me ook niks dat juist Nederlandse journalisten tegen de blokkade van Russische staatsmedia zijn, dat zijn een aantal bronnen die ze toch wel eenvoudig konden knippen en plakken.
'We do not intend to impose anything on anyone by force.'
En dan kijken we hoe Mariupol er uitziet... ja, da's geen "force" :/
Maar zelfs de feiten in die vertaling kloppen niet.

Rusland heeft zelf, NA het uiteenvallen van het totalitaire communistische regime, zoals zij het zelf noemen...
Beloofd de grenzen van Ukraine te respecteren.

Om nog maar te zwijgen van de onrust die ze zelf hebben lopen stoken.
Mag je mij toch eens uitleggen waarom ze eerst probeerden Kyiv in te nemen.
Want dat behoort duidelijk niet tot "de doelen".
Waarbij zelfs het Kremlin toegeeft dat dit -pas- een doel is sinds de annexatie van Crimea:
to protect people who, for eight years now, have been facing humiliation and genocide perpetrated by the Kiev regime.
Oftewel: Rusland annexeert buitenlands territorium en claimt vervolgens dat de corridor die ze nodig hebben om dat territorium afdoende te verdedigen, "wordt belaagd". Om hun inval te valideren. Maakt nog steeds niet duidelijk wat ze nu precies hadden te zoeken in Chernobyl, now does it?

[Reactie gewijzigd door Timoo.vanEsch op 22 juli 2024 14:53]

De operatie in Chernobyl leek mij duidelijk om te voorkomen dat Oekraïne de kerncentrale zou gebruiken om een ongeluk te veroorzaken om zo meer internationale aandacht te wekken. Had de kerncentrale bv. in gevaar geweest, dan was de kans groter dat de VS militair zou ingegrepen hebben.
Ohhhh, daarom schoot Rusland op de kerncentrale, om een ongeluk te voorkomen. En ik het maar raar vinden om een kerncentrale te beschieten 8)7

Rusland heeft overduidelijk het tegenovergestelde bereikt van wat ze wilde bereiken:
- voorkomen van uitbreiding van de NAVO -> Zweden en Finland gaan zich aansluiten, een buurland! Rusland wilde juist voorkomen dat er geen NAVO uitbreiding richting het oosten zou komen
- verdeeldheid veroorzaken tussen het westen -> westerse landen zijn nu een groter front dan voorheen. En defensie budgetten zijn enorm toegenomen, Rusland krijgt een sterker en groter leger naast zich dan dat er was
- enige inkomstenbron van Rusland zal op termijn in elkaar storten, landen worden minder afhankelijk van Russische olie en gas.
- aanzien van Rusland is volledig ingestort, iedereen weet dat het woord van het Kremlin niets waard is

Bravo, dit is echt een prestatie van formaat. Masterclass hoe je je eigen ruiten ingooit.
Laten we gewoon een oorlog noemen ipv "militaire operatie", want dat is het gewoon. Een soeverein land aanvullen onder valse voorwendselen met wisselende motieven.

Uiteraard kan de EU niet in 1 dag van Russisch gas af, en logisch dat de inkomsten van Rusland stijgen als de olie prijs omhoog gaat. Maar, kijk verder dan een paar maanden en dan zal je zien dat Rusland de gehele EU afzetmarkt kwijt raakt. En de EU gaat in de middellange termijn echt geen import uit Rusland meer toestaan zodra ze Rusland de deur hebben gewezen.
Die LNG terminals worden niet voor de poppenkast gebouwd/gehuurd, duurt eventjes voordat ze er zijn en dan is er al een stuk minder gas uit Rusland nodig (https://www.rtlnieuws.nl/...aven-rusland-boycot-schip). LNG contract met andere landen zijn al getekend.
Daarnaast is was men al volop bezig om überhaupt van olie en gas af te komen dan wel te minimaliseren. Dit proces wordt alleen maar versterkt door Rusland.

Op korte termijn heeft Rusland profijt, op lange termijn hebben ze echt een probleem. Want wat ze nu exporteren naar de EU zullen ze niet kwijtraken aan andere landen tegen tarieven die ze aan de EU rekenen. Minder export + lagere prijs = inkomsten kwijt. En het is niet zo dat ze nu een hoog BBP hebben.

En zelfs met de huidige inkomsten hebben ze oud defensie materieel en kunnen ze al niet mee komen op andere vlakken. Mag jij raden hoe het zal gaan als hun inkomsten 50% lager wordt. Daarnaast is hun BBP al belachelijk laag voor zo'n groot land, dat gaan ze echt niet verhogen op andere manieren.

Enige kans voor Rusland op kort-middel termijn is dat ze weer toenadering gaan zoeken met het westen, maar dat gaat onder Putin niet lukken.
Als land jezelf isoleren, ruzie zoeken met 70% van de wereld en met liegen en bedreigen aanzien proberen te krijgen werkt niet meer zo goed.

Een recessie zat er helaas sowieso al aan te komen, voordat de oorlog begon waren de beurzen al overhit en zag je al op vele andere plekken de daders vastlopen. Dit wordt nu wel versneld maar een komende recessie wordt niet veroorzaakt door Rusland, zo'n invloed heeft dat land niet hoor. Fingers crossed dat een komende recessie relatief mee zal vallen want niemand zit er op te wachten, welke land dan ook.
"Jullie westerlingen"; schaar jij jezelf niet onder westerling...?

Je hebt gelijk dat de Oekraïense samenleving/cultuur erg opgehemeld raakt als onderdeel van de Europese familie, wat Rusland dan zogenaamd niet zou zijn. Het is waar dat als je Oekraïeners vraagt of ze voorstanders zijn van het homohuwelijk, 80% 'nee' zegt. En dat Oekraïne het meest corrupte land van Europa is (na Rusland). Ik vind het ook lelijk hoe dat allemaal onder het tapijt wordt geveegd nu dat ff niet zo goed uitkomt, en dat is een vorm van propaganda.

Het is zelfs zo dat (extreem)nationalisme en nazisme veel sterker leven in Oekraïne dan hier.

Maar.

Wat wil je hiermee zeggen? Het mag nog steeds een soeverein land zijn, toch?
Russische economie leunt zwaar op die van de Eu en Vs. Andersom veel minder.
https://ecipe.org/blog/russia-import-dependency-problem/
en een relatief laag GDP
Dus misschien moet je mening maar herzien en Rusland juist niet als voorbeeld nemen van hoe het moet. Blijkbaar levert het, volgens je eigen betoog, helemaal niks op.
De EU is een samenwerkingsverband van bijna 30 landen met net zoveel regeringen, je kan dan natuurlijk niet verwachten dat bepaalde projecten net zo makkelijk doorgevoerd kunnen worden als in een land onder leiding van 1 dictator/regering.
Zoveel onzin,

Ten eerste heeft Europa met ASML één van de meest vooruitstrevende techbedrijven in de wereld wat betreft chip fabricatie. Daarnaast hebben we NXP wat ook een vooraanstaand bedrijf is die chips maken in Nijmegen.Dit zijn maar twee voorbeelden uit Nederland.

Rusland kan nauwelijks zelf chips maken en wat ze maken is van zeer laag niveau
Russian-Made Elbrus CPUs Fail Trials, 'A Completely Unacceptable Platform'
De EU kan veel meer financieren dan wat Rusland ooit zou kunnen bedenken maar dat is helemaal niet nodig omdat onze bedrijven zelf heel veel kunnen doen. Maar goed, je was er als eerste bij om Russische propaganda te verspreiden.
Zo goed is de gezondheidszorg hier niet meer hoor.
Weet alleen niet hoe die in rusland is...
Grapje zeker? Laten we vooral geen voorbeeld nemen aan de Russen. Ze zijn van plan om in 2030 28nm chips te produceren. De EU zit nu al op 21nm en doet dikke investeringen met als doel 2nm chips te maken.
Controle over de economie is een stuk makkelijker met een namaakdemocratie waarbij de macht sterk gecentraliseerd is en verkiezingen voor de Bühne.

Maar vergeet niet dat alles dat de Russen zoveel makkelijker kunnen dan wij, ook eens zo inefficiënt gebeurt. Ze hoeven daar geen jaren te bakkeleien over het aanleggen van een weg - maar er blijft tijdens de aanleg zo veel aan de strijkstok plakken dat een stuk weg daar duurder is dan hier, waar het juist andersom is. Hier is het lastig om dingen van de grond te krijgen maar wát er van de grond komt is gemiddeld genomen efficiënter dan daar.
De EU kan maar moeizaam projecten financieren, zoals Ariane of Galileo, geen eigen silicon valey, de eu heeft geen leger, en de legers van veel landen stellen niet veel voor.
De kwaliteit van een krijgsmacht zit hem niet in het aantal manschappen. De afgelopen paar maanden is voor Rusland pijnlijk duidelijk geworden dat het Russische leger niet veel voorstelt. Slecht materieel, slechte leiding, slechte logistiek met als gevolg een slecht moreel, weinig progressie en uitschakeling van 1/3 van de invasiemacht.

Dat de EU geen leger heeft lijkt me niet echt relevant. Dit is de reden van het bestaan van de NATO. Verder heeft Rusland zeker niet alles in eigen land. Het enige van waarde dat ze exporteren naar het westen zijn grondstoffen. Voor de rest is er op wapens na niets dat ze daar maken dat ook maar iemand in de westerse wereld zou willen kopen. In ieder geval niets voor de normale consument die geen Kalasjnikov of BUK raketten thuis nodig heeft. Russische semiconductors lopen 20 jaar achter, een lachertje dus. Voor veel spullen zal Rusland net zoals de rest van de wereld bij China aan moeten kloppen.

De Russische economie is 10% van dat van de rest van Europa. Rusland is nog steeds de 2e wereld. Simpel gezegd, wellicht op Moskou na, het is daar een ouwerwetse pauperbende.

[Reactie gewijzigd door nullbyte op 22 juli 2024 14:53]

dit komt van de wereld bank, cijfers 2019.
zoals je ziet: export import is NL groter als rusland.
Maar wij hebben 9x minder mensen.

Dan hebben we het niet over EU-nivo: duitsland, frankrijk, italie, spanje, ja zelfs polen.....

Ruslands export is hoofdzakelijk energie en rauwe goederen
RUsland had een groot leger, het is nu een stuk kleiner, en dat in oorlog met een van de armste landen van Europa...

Gas, Olie gaan ze op den duur sowieso niet meer verkopen, de oorlog in oekraine versnelt dat alleen maar, was sowieso gebeurt.

EU legers geven 4x zoveel uit aan wapens etc, maar de bevolking is 3x zo groot.
Dat zal nu geoptimaliseerd gaan worden, vanwege eventuele herverkiezing van Trump....

high tech heeft rusland zo goed als niets zelf. Met name semi conductors, vliegtuig onderdelen, automobielen, computers, enz enz.
Ze mogen nu van Taiwan (u weet wel, tsmc ? ) alleen nog spul kopen dat niet sneller gaat dan 25 mhz / 16 bit. en nog meer van dat 1980 spul.

https://wits.worldbank.or...SIA/Year/LTST/Summarytext
__________________________________________________________
Exports and imports of Netherlands in 2019 are below, along with number of countries and products

The total value of exports (FoB) was 576,784 million.
The total value of imports (CIF) was 514,858 million.
At the HS6 digit level, 4,472 products were exported to 234 countries and 4,503 products were imported from 226 countries.


______________________________________________________________
Exports and imports of RUSSIA in 2019 are below, along with number of countries and products

The total value of exports (FoB) was 426,720 million.
The total value of imports (CIF) was 247,161 million.
At the HS6 digit level, 4,385 products were exported to 198 countries and 4,426 products were imported from 224 countries.
De Russische economie stelt weinig voor. Ze zijn wel erg inventief voor zo een kleine economie

1. Amerika (duh)
2. China
3. Japan
4. Germanyy
5. Uk
...10 Zuid Korea...

Niet eens in Top 10. Ze hebben wel nog extreem goede wetenschapsinstituten maar dat is een overblijfsel van de USSR en zal ook snel verdwijnen door corruptie en het gewoon niet kunnen permitteren want wetenschap is duur :)
En nu in GDP (PPP).

De Russische economie had in 2021 het op 5 na grootste GDP (PPP) ter wereld. Gewoon omdat veel dingen er een stuk goedkoper zijn, omdat de lonen en grondstofkosten er veel lager liggen dan hier.
Zelfs als hun economie een zware klap krijgt, bijvoorbeeld 15% krimp, is het indien je PPP ipv. nominaal GDP gebruikt, nog een top 10-economie.

Wat is relevant, hoeveel je in dollars om zet, of hoeveel je voor die omzet in dollars op de lokale markt kunt doen?

En wat te denken van het volgende, in 2020 stond Rusland 14 plaatsen hoger dan Nederland op de zogenaamde 'ease of doing business-ranking'. De bescherming van mensen die niet in het door de regering gewenste potje pissen daar, stelt niets voor, en een mensenleven stelt daar niets voor, maar ze hebben er ook een relatief kleine bureaucratische rompslomp voor ondernemers. Denk maar niet dat daar woningbouw wordt stilgelegd omdat ze er in de bouwput een kolonie zeldzame beschermde reetkevers hebben aangetroffen.
Dat is ook steeds een can de klachten die ik hoor, en herken, in nl is minder snel wat mogelijk.
Restaurant beginnen? Ipv iemand onder de tafel een bedrag te geven en te starten moet je nu allerlij instanties goedkeuring van krijgen...en die goedkeyring kan zomaar in volgende apv weer verdwijnen.

Hek 10 cm te hoog? Weg er mee. Etc.
Dat herinner ik me nog. Ondernemer in Velden (eigenaar van de Taurus, restaurant + lasergame + bowling etc.) had een vergunning om een bioscoop te mogen bouwen. Na een herindeling kwam zijn gemeente bij Venlo en haalde Mark Verheijen, die corrupte VVD-wethouder die ook nog in de Kamer heeft gezeten later, er een streep door, waarna 1 van zijn maatjes in de binnenstad een bioscoop met restaurant opende.

Maar oh wee als iemand van buiten de gevestigde politieke orde 'rommelt' met een vergunning, zelfs als externe partijen daar geen schade van ondervinden, die Turk met zijn zalencomplex in Den Haag die een nachtvergunning kreeg dankzij wethouder Rachid Guernaoui van Groep De Mos ofzo. Dan ineens is de wereld te klein.

Hier is dankzij die bureaucratische molen ook ontzettend veel rechtsongelijkheid, en met name de kleine man lijdt daaronder, van marktkoopman tot restaurateur.

Nu is dat niet vergelijkbaar met gedrogeerde dissidenten uit flatgebouwen laten gooien en zeggen dat het zelfmoord was, maar ook door iemands bedrijf te traineren maak je levens kapot. Wanbeleid van onze overheid heeft vaak zat mensen tot zelfmoord gedreven. Ondernemers, ouders uit de toeslagenaffaire, mensen die in de clinch liggen met de gemeente over de bouw van een huis, etc.
omdat de lonen en grondstofkosten er veel lager liggen dan hier.
En ze produceren weinig relevante technologische producten voor de consument. Dus als je daar een Laptop, smartphone o.i.d. zou willen kopen dan moet dat uit China komen. Dat zal wel even sparen zijn dus. Met andere woorden, Rusland is nog steeds de 2e wereld. Oude rommel en een corrupte overheid.
Dat ontkent ook niemand. Die koopkrachtpariteit wordt berekend aan de hand van een index en bepaalde goederen zijn er veel goedkoper dan hier en andere weer relatief veel duurder.
leuk bedacht.
Maar de prijs van een brood (laag, inderdaad) zelf gebakken

heeft niks te maken met servers / chips / vliegtuig onderdelen, elektronica in algemeen.
dat wordt niet lokaal gemaakt, hadden ze niet nodig, want genoeg olie en gas dollars.

en dat gaat ze nu nekken. 25 mhz chips ga je geen server mee bouwen...

de T62 tanks uit 1970 -1980 rijden al naar het front.....
onzin.

ze zijn nr 5 in europa / europees azie in nominale getallen.

Qua gdp per persoon ..... somewhere down there....

nr 86

Nominale getal: wereldwijd nr 11.

voor 70 procent energie, kunstmest, metalen. no high tech.

https://en.wikipedia.org/...ountries_by_GDP_(nominal)

[Reactie gewijzigd door mraix op 22 juli 2024 14:53]

rus hiero...


Dit zat er wel aan te komen, ik ben bang dat rusland steeds meer naar een eigen versie van internet zal gaan...zoals dat al gebruikelijk is in China. Ik denk dat veel leiders dit ook wel zien zitten, een eigen gecontroleerde internet. Waarbij buitenstaanders geen toegang tot kunnen krijgen,.
Het lijkt er wel op. VKontakte is trouwens sinds eind vorig jaar voor het grootste deel eigendom van het Russische staatsgasbedrijf Gazprom. Deze appwinkel staat dus indirect onder controle van de Russische overheid.
Wij van WC eend verklaren dat onze doelen volkomen en totaal vredelievend zijn, die foto's van vernietigde steden en zo zijn volkomen fake, De enige reden dat 6.6 miljoen (het zijn er trouwens ook vast minder) Oekrainers zijn gevlucht is dat ze graag Europese welvaart willen trekken. natuurlijk vallen we geen burgerdoelen aan - we houden van alle mensen!
De officiele doelen van Shell staan ook op hun website
Shell is a global group of energy and petrochemical companies that aims to meet the world's growing need for more and cleaner energy solutions in ways that are economically, environmentally and socially responsible.
. Dus dat het klimaat naar de klote gaat ligt niet aan Shell hoor, immer willen die juist meer schone energie. Dat 90& van hun investeringen in olie en gas liggen is vast toeval.

Ik heb vreselijk nieuws voor je: mensen, zeker ook politici liegen (ja heus!) weleens over hundoelen: precies hoe naief wil je het hebben?
Politici en wereldleiders moeten vaak liegen, er is een filmpje over van de universiteit van Chicago op ytube te vinden. https://www.youtube.com/watch?v=VPe5f5dcrGE&t

Buiten dat, we liegen allemaal om sociale redenen. Als je vriendin vraagt of ze een dikke kont heeft in haar niet nieuw gekochte broek dan zal het antwoord van vrijwel iedere gast als een reflex pertinent "NEE" zijn.

In Rusland hebben ze liegen wel tot een ongekende hoogte verheven. Niet voor niets zijn alle voertuigen daar verlicht om van de verzekering een dashboard camera te hebben. Alhoewel Donald er ook wat van kan. Trump heeft zo'n 30000 leugens in 4 jaar weten te verspreiden volgens het internet.

[Reactie gewijzigd door nullbyte op 22 juli 2024 14:53]

Kijken jullie mee, Google? Het ziet er uit dat jullie markt in Rusland gaan verliezen...
Uh... het artikel zegt zelf dat Google hun appstore in Rusland heeft stilgezet. Dus ja, ik denk dat ze dat wel weten.
En als je kijkt hoeveel de Russische markt oplevert, ondanks hun inwonersaantal, praten we over centen.
Voor bepaalde tech bedrijven levert het een redelijk koerswaardering op (diegene die op aantal gebruikers focussen) maar buiten dat zijn ze echt niet zo boeiend.
Ohja, iets verbieden, dat is een mooie vorm van concurrentie. Je hebt zeker de hele evolutie van de browsers en zoekmachines gemist? Als iemand het beter denkt te kunnen, moet ie er gewoon voor zorgen dat ie ook iets beters maakt. It happened before.
We zien continue grote verschuivingen plaatsvinden zonder dat er enige overheidsdwang aan te pas komt. Kijk hoeveel mensen er bv nu met Telegram werken. Steeds als er iets gebeurt in de wereld vwb die messengers, zie je een stijging van de gebruikers. Dat Google zo groot is, wil niet zeggen dat niemand ze aan kan. Firefox was ook een hele grote indertijd. Zoekmachines als Yahoo bv...jarenlang de nr.1. En zo waren er meer. Ik heb ze zien komen en weer zien gaan.
Google doet alleen niet aan eerlijke concurrentie. Door alles gratis aan te bieden maken ze concurrentie nagenoeg onmogelijk, en de hele platformeconomie is alleen voor de grote techreuzen te doen.

Ga eens na waar je Google van kent, en of er gezonde concurrentie bestaat in die markt of dat Google daar (nagenoeg) monopolist is. Het is een enorm schadelijk bedrijf voor elke markt waar ze instappen, en had eigenlijk 15 jaar geleden al aangepakt moeten worden. Nu is het eigenlijk te laat.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 22 juli 2024 14:53]

Bing, en dat word door je strot gedrukt door Microsoft. Daarnaast is Duckduckgo ook aan het groeien en is Europa al bezig om het standaard zoekmachine en apps op de telefoons en computers aan te pakken door opties aan te bieden en toe te moeten laten.
Bing, en dat word door je strot gedrukt door Microsoft.
Grappig ding wat mij gisteren overkwam bij het inrichten van een PC met Windows 11. Ik ga naar Edge en tik in 'Chrome download'. Komt er een extra banner bij de zoekresultaten: 'U hoeft Chrome niet te downloaden, u heeft Edge'. Ik had er eigenlijk een foto/screenshot van moeten maken. Ik heb smakelijk gelachen en uiteraard doorgeklikt.
Tja en bezoek een site van Google met Edge, Firefox of andere browsers en je wordt doodgegooid met "chrome is beter, download pls". Of dat het verstopt zit in installers van andere software en je op een onbewaakt moment ineens met Chrome als standaard browser opgescheept zit.
Het verschil is dat de meeste gebruikers die banner nooit zullen zien omdat men uiteraard kiest voor Chrome.
Ik snap dat “uiteraard kiest voor Chrome” niet echt. Zoveel verschil zit er niet meer tussen edge en Chrome volgens mij…
Dat zal wel, nu ze dezelfde engine gebruiken. Maar ik ga er echt niet aan. Niet dat ik anti MS ben ofzo, maar ik werk gewoon al jaren met Chrom en zie geen reden om over te stappen. Ooit één keer Edge geprobeerd en die klapte eruit op de eerste de beste website die ik probeerde. Klaar...
Af en toe heb ik 'm voor mijn werk gebruikt omdat ze zo stom waren om iets te bakken wat alleen maar werkt met zo'n vervloekte MS browser, maar goed...ik probeer mijn exposure zo minimaal mogelijk te houden.
Of dat het verstopt zit in installers van andere software en je op een onbewaakt moment ineens met Chrome als standaard browser opgescheept zit.
Verstopt in installers? Onbewaakt moment?
Wat voor 'n zooi installeer jij dan, blijkbaar zonder erbij na te denken? :?
Ik heb het al jaren niet meer gebruikt, maar het zat o.a bij installers van Ccleaner en andere Piriform software.

Zelf geen last van gehad dat Chrome spontaan op mijn systeem stond, maar ik kwam het toch bij redelijk veel software tegen. Genoeg mensen die op deze manier ineens onbewust Chrome zijn gaan gebruiken.
ook jouw browser stuurt standaard zijn naam aan elke website die je bezoekt.

niks verstopt.

veel websites worden alleen getest op chrome, en daarom krijg je dan zo een "aanbod" als je niet met chrome browsed maar "iets anders"
is dat niet omdat beide browser dezelfde basis gebruiken?
Je hoeft geen screenshot te maken. Dat hebben anderen al gedaan https://www.gratissoftwar...downloaden-chrome-firefox
Ik heb nog nooit voor een zoekmachine betaald. Dus waarom Google anders is dan AltaVista zie ik niet. Ja, nu zijn ze veel groter, maar indertijd ook begonnen vanuit een caravan. Wolderink ook vanuit zijn zolderkamer, Apple vanuit een schuur, dus ja...het kan best.
Ze hebben zich al compleet falliet laten verklaren in Rusland nadat er beslag is gelegd op de rekening van hun Russische tak. Feitelijk bestaan ze al niet meer in Rusland. Ik zou de omstandigheden in deze niet zo toejuichen. De oorzaak is een Russische overheid die met miliraire druk en geweld jou zou dwingen afhankelijk te worden van ze.
Omdat iemand recent is geregisteerd en geen zichtbare profielgegevens heeft is het niet meteen een troll, @Dinandvandijk.

Eerdere reacties op andere nieuwsberichten zien er gewoon goed uit, dat in dit artikel zijn mening op een misschien wat vreemde manier overkomt(!) betekent niet dat het een troll is. ;-)

Daarnaast ben ik het wel eens dat wij ook minder afhankelijk van Google moeten worden, het zou fijner zijn als er meer verdeling is.

[Reactie gewijzigd door Meg op 22 juli 2024 14:53]

Eerdere reacties op andere nieuwsberichten zien er gewoon goed uit, dat in dit artikel zijn mening op een misschien wat vreemde manier overkomt(!) betekent niet dat het een troll is.
En dat is geen argument dat het geen troll is. Trolls zullen altijd hun best doen om juist zo echt mogelijk over te komen. En om de schijn op te houden zullen er ook trolls zijn die juist simpel te identificeren zijn, in de hoop dat de echte hun gang kunnen gaan. Als het makkelijk was ze te identificeren zouden ze niet meer bestaan.
Omdat iemand recent is geregisteerd en geen zichtbare profielgegevens heeft is het niet meteen een troll, @Dinandvandijk.
De aanleiding is toch echt de manier waarop en wat die persoon zei, maar die context laat je maar (bewust?) achterwegen ;) Die dingen die noemt zijn meer ter bevestiging dan als aanleiding...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 22 juli 2024 14:53]

Jowu comments en controle doen me denken aan een bepaalde strekking van 1939 tot 1945.
Hou het eens beschaafd!!!
Joh, het zit je wel hoog hé? Zo lang na dato nog eens opnieuw reageren….

Maar weet je: Die gedachten zeggen meer over jou dan over een ander….

[Reactie gewijzigd door Dinandvandijk op 22 juli 2024 14:53]

lang lang, 11 dagen is niet zo lang he. =D
Het zit me niet hoog, maar het verwonderd me wel (eigenlijk niet) dat ik weer moet reageren op één van jouw opmerkingen. Louter en alleen al omdat die aanstootgevend zijn en geen enkele argumentatie bevatten buiten het feit dat mijn eerdere reactie (die je zelf benoemt) over exact hetzelfde gaat. Dus reflecteren over je eigen handelen zit er ook al niet in.
Nu je het toch zegt ben ik toch benieuwd wat het meer over mij zegt dan over jou.. En ik ben enkel over jouw gedrag bezig, niet een ander... :) fijne dag!

ps: mensen komen hier om wijzer te worden, niet gecontroleerd, als zij geen gegevens willen delen is dat hun goed recht. Je gedrag sluit dan ook beter aan bij mijn vorige reactie.

Indien je het niet begrijpt mag je mij nogmaals contacteren, anders, adieu!
Triest je reactie... Dat je zulke dingen moet gaan opzoeken, neerschrijven en delen omdat je het oneens bent. Geef dan je gegronde en geargumenteerde tegenreactie ipv nutteloze zaken te posten, iedereen begint altijd ergens...
Een discussie op gang trekken over het beoordelen en controleren van nieuwe leden? wat valt er daar over te discussiëren dat iemand nieuw is??

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.