Yourhosting neemt klanten van KPN Eigen site en Mail over

Hostingprovider Yourhosting heeft de klanten van KPN Eigen site en Mail overgenomen. Dat is een dienst van KPN, die vroeger aan consumenten werd aangeboden. KPN stopt per 1 juni met die dienst, nadat die eerder al ondergebracht werd bij het zakelijke aanbod.

KPN-klanten met een oud Eigen site & Mail-pakket krijgen deze week bericht over de overgang. Het gaat om duizenden klanten, staat in een interne e-mail die Tweakers heeft ingezien. Yourhosting biedt de klanten een webhostingpakket aan, maar als klanten niet alle diensten nodig hebben, kunnen ze ook gedowngraded worden naar e-mailhosting of een los domein.

Zodra de diensten zijn overgezet, vallen de klanten onder de voorwaarden van Yourhosting. Omdat het gaat om een eenzijdige contractwijziging, kunnen KPN-klanten tot 16 maart kosteloos de dienst opzeggen. Dat kan via de Zelfservice Cloud van KPN.

KPN bevestigt desgevraagd tegenover Tweakers dat Yourhosting de klanten van clouddienst Eigen site en Mail overneemt. Hoewel de dienst al lange tijd onder de zakelijke tak van KPN valt, gaat het hoofdzakelijk om consumenten, zegt een woordvoerder. Het zijn klanten die de dienst hebben afgesloten toen die nog onder de consumententak viel.

KPN Eigen site en Mail is een dienst waarbij klanten een simpele website konden maken onder een eigen domein en de dienst maakte mailen vanaf een eigen domeinnaam voor Planet.nl-klanten mogelijk. KPN zegt de dienst niet meer aan te kunnen bieden aan consumenten en daarom de klanten over te dragen aan Yourhosting.

De diensten voor zakelijke klanten die via de zakelijke tak van KPN verkrijgbaar zijn, veranderen niet. Deze blijven beschikbaar voor klanten met een kvk-nummer of zakelijke klanten die niet kvk-plichtig zijn.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

18-02-2022 • 15:01

48

Reacties (48)

Sorteer op:

Weergave:

Ben benieuwd hoeveel er blijven bij your hosting. Ik ben er gelukkig al een paar jaar weg. Het was 10 jaar geleden echt een van de betere... Nu vergane glorie. Probeer maar eens iemand aan de lijn te krijgen.. vroeger kon je ze nog bellen en op de mail kreeg je binnen minuten persoonlijk antwoord... Not anymore
Ik heb precies dezelfde ervaring. Ik kon mijn DNS instellingen niet wijzigingen om onbekende reden. Dit duurde 5 dagen om op te lossen bij Yourhosting. Dus 5 dagen alles uit de lucht. Mail, GPS tracker, Webshop en sites. Terwijl de service hard achteruit ging gaan de prijzen juist omhoog. Zit nu bij Vimexx en dat bevalt stukken beter.
Waarom niet zelf hosten, Mac Mini met Virtualmin en klaar. (doe dit al 15 jaar) Mac mini in een data center////
Ik host ook zelf. Maar je zal toch je DNS instellingen moeten wijzigen en dat was dus niet mogelijk.
DNS doe ik bij TransIP, sinds de start van het bedrijf. Werkt altijd en support is nog steeds snel, vriendelijk en met de expertise van het product tot in detail. Nog nooit een incorrect antwoord gehad en altijd snel en behulpzaam.

Mail er ook naartoe verplaatst, een hele verademing.

[Reactie gewijzigd door djwice op 23 juli 2024 11:45]

Volgen mij hebben ze een storing want de homepage wordt niet goed geladen. Ik ben ook nog opzoek naar een mailserver. Draai je die zelf op een VPS of verzorgen ze zelf de mailserver met updates voor je?
Gebruik je deze link? https://www.transip.nl/

De mailserver wordt gewoon 100% door hen beheerd. Je hebt gewoon een web interface waar je mailboxen, forwards en mail groepen aanmaakt. Ze stellen zelfs de DNS automatisch in als je wil, maar wel zo dat je de instelling ziet en zelf kan aanpassen als je wil.

Ik gebruik deze de pro versie met 100 mailboxen https://www.transip.nl/webhosting/

Je heb ook pakketten met alleen email en pakketten met 5 of oneindig veel mailboxen.

[Reactie gewijzigd door djwice op 23 juli 2024 11:45]

Nee via google, maar zie dat die nu wel goed laad. Het leek erop dat alleen de layout voor mobiel beschikbaar was. (zit op de PC). Maar hij laad nu wel goed. Thanx
Jammer dat je het zo ervaart. Ik ben nu anderhalf jaar zakelijk klant bij Yourhosting en niets dan lof voor de inzet en hulp van Yourhosting. Ik heb juist het gevoel dat ze veel meer voor me doen dan waar ik gezien de overeenkomst recht op heb.
Ik hoorde volgensmij toevallig van mijn baas dat ze nu weer telefonisch bereikbaar zijn. En ja daarvoor was dat echt ontzettend rot. Maar zoek maar eens een nummer van een provider. Dat is allemaal heel diep weggestopt op de site achter de chat/mail/zelfhulp functies.

Ik vind dat godsgruwelijk irritant.
Same here, het lijkt wel een trend te worden bij allerlei bedrijven. Echt vreselijk!! Mensen willen nog niet tegen een slechte chat robot aanpraten, die zijn nog veel te matig!
Sinds wanneer?

Want sinds de pandemie is "service" wel een beetje op zijn gat gevallen in de samenleving. Vreemd genoeg lukt dat niet echt als er personeelstekort is. De afgelopen twee jaar ben ik zelf niet al te kritisch geweest in ieder geval.
Hoe zit het met de homepage die XS4ALL klanten kunnen hebben? Ik begreep dat dat wel over gaat naar KPN, zou dat dan ook weer doorschuiven naar Yourhosting? Of geldt dit alleen als je een eigen domain hebt?
Homepages? De privé-sites van XS4ALL? Die blijven zoals het is, maar nieuwe kan je niet aanvragen.
Nog wel, maar dit kan een logische vervolgstap zijn.
Xs4all heeft alle hostingdiensten per 1 oktober 2021 beëindigd.
Zie hierhttps://www.xs4all.nl/hostingdiensten/

Ben nu redelijk tevreden over Sohosted/Yourhosting. Ging niet naadloos, maar helpdesk goed bereikbaar en alles opgelost. Enige echte probleem is het e-mailbeleid. Maximaal 1000 berichten per dag, dat is onwerkbaar. Zou dan via Mailchimp moeten, maar mijn klanten schrijven zich met de ballpoint in. Schrijven heet dat.
Ik ben over naar TransIP voor m'n mail, was zo geregeld. Zelfs forwarding naar meerdere addressen en een DEV NULL box die zichzelf leegt.

En support die in een paar minuten reageert met de juiste werkende oplossing.

[Reactie gewijzigd door djwice op 23 juli 2024 11:45]

Afgelopen week kreeg ik als xs4all klant (sinds freedom.nl alleen nog pack) per papieren post een document dat de dienstverlening nog verder wordt afgebroken: Formeel blijven de homepages die er nu staan nog bestaan. Maar verder gaat alles over naar kpn of wordt het op geheven.
Mijn homepage daar is wat hack en prutswerk vooral via de shell toegang. Die shell toegang gaat er vanaf. De 'mijn xs4all' gaat uit en over naar 'mijn kpn'. Veel diensten die daar niet te vinden zijn en door voor kpn normale consumenten niet gebruikt worden (duhh) worden dus opgeheven..
.
Voor mij de grote reden om per overgangsdatum ook dat laatste xs4all (voor mij demon.nl) op te ruimen.
Ga er maar vanuit dat, uiteindelijk, dat ook gaat verdwijnen. KPN is van dat betreft een enorme kaalslag voor consumenten abbonnementen aan het plegen. Waar je ooit XS4ALL voor had, ga je straks bij KPN echt niet terugvinden. En maar roepen tegen de XS4ALL abbonnee's "Er veranderd niets". KPN wil alleen simpele recht-toe-recht-aan consumenten abbonementen die maximale winst opleveren, zo zijn ze nu ook de eigen portefeuille aan het verschralen.
De letters in XS4ALL zijn toch nog het zelfde?..... Op management niveau is er dus niets veranderd..
Oh toch wel, de kosten zijn bijna naar 0... (de opbrengsten nog net niet ...).

En wat heeft management met Dienst verlening van doen, dat kost geld.

[Reactie gewijzigd door tweaknico op 23 juli 2024 11:45]

Yourhosting is van TWS, dus zal er wel een flinke prijsverhoging aankomen.
En YourHosting is al niet de goedkoopste...
Zo’n beetje alles is van de verschrikkelijke TWS :'(
Sohosted was over genomen door Yourhosting.
Ik betaalde voor onze vereniging opeens 2,5 keer zo veel.
Ik ben snel verhuist naar Cloud86.

Als Cloud86 bevalt, ga ik al mijn andere sites ook verhuizen.

Dus de mensen die verhuist worden naar Yourhosting kunnen hun hart vast houden :+
Hier ook alles weggehaald bij SoHosted. Ik draai het tegenwoordig thuis op een Raspberry Pi. Draaien nu een hele bak websites op en werkt top. Ding staat toch al aan i.v.m. VPN, energymeter, ...
SoHosted is ook onderdeel van Yourhosting
Dat zegt hij toch ook? :?
Oeps, gevallentje half lezen :D
Dat is meestal het geval als een partij overgenomen wordt, toch?
Ik heb al mijn diensten bij Neostrada opgezegd. Héél frappant is dat sinds de overname door TWS er duizenden spammailtjes per maand met "TW" in het onderwerp in de mailbox belanden, van alle domeinen die bij Neostrada gehost worden. Identiek aan wat er een jaar eerder gebeurde bij domeinen gehost door Vevida, vrijwel direct nadat ook zij werden overgenomen door hetzelfde TWS.


Ben er nog niet uit maar ik denk dat ik de hele boel naar Vimeo verhuis. Als iemand een betere suggestie heeft, als in goedkoper, feel free to share?

[Reactie gewijzigd door mischaatje2 op 23 juli 2024 11:45]

Ik had drie domeinen met webhosting bij SoHosted voor de prijsverhoging. Hier heb ik in het verleden voor gekozen om mijn 3 webpagina's elk een duidelijk herkenbare domeinnaam te kunnen geven.
Na de exorbitante prijsverhoging door SoHosted heb ik de 3 sites samengevoegd en 2 domeinen + hosting beëindigd. Mijn sites zijn gerelateerd aan mijn hobby, waar ik niets aan verdien, zelfs diensten gratis lever. Daar ga ik SoHosted, tegenwoordig YourHosting geen misbruik van laten maken. Ben nu, door het samenvoegen van de sites, goedkoper uit dan voorheen. Maar als YourHosting de prijzen nog absurder gaat laten stijgen of de dienstverlening nog meer naar beneden schroeft dan ik nu al merk, gaat ook dat ene pakket daar ook weg.
Ik ben echt niet te spreken over Yourhosting. Ik zat jaren bij SoHosted. Betaalde voor een kleine hosting pakket 40 euro per jaar. Sinds dat ze overgenomen zijn, zijn de prijzen enorm gestegen. Ik betaal nu 160 euro per jaar.

"Ja we bieden nu betere service". Maar daar vroeg ik helemaal niet om. Ik vond het meer dan prima wat ik afnam (250mb opslag/5GB data transfer/domainnaam/e-mailadres).
Nu heb ik 25GB opslag, onbeperk data en weet ik veel wat voor andere extra diensten wat ik niet gebruik.

Het is alsof Netflix nu de prijzen met 400% omhoog zal gooien, en dan gaat zeggen, in plaats van 2 mensen tegelijkertijd, mag je nu maar liefst 10 mensen tegelijkertijd streamen op je account. Leuk en aardig, maar dit is gewoon een verkapte prijsstijging.
Idem , heel jammer ik zat al meer dan 18 jaar bij Sohosted...
Ik ben naar Cloud68 gegaan, dit is van een oud werknemer van Sohosted.
Afgelopen week heb ik deze twee keer gebeld, binnen 2 minuten had ik iemand aan de lijn.
Ik zat al vanaf het kort na de oprichting bij SoHosted. Een ruime 15 jaar terug al? Toen ze werden overgenomen werden de prijzen ineens meer dan verdrievoudigd. We gebruikten maar een simpele front-page site, zonder database voor een goede doelen activiteit. Wij waren helaas te laat met opzeggen; maar gaan dit jaar wel over.
KPN zegt de dienst niet meer aan te kunnen bieden aan consumenten en daarom de klanten over te dragen aan Yourhosting.

De diensten voor zakelijke klanten die via de zakelijke tak van KPN verkrijgbaar zijn, veranderen niet.
Moet je dus lezen als kpn heeft besloten dit soort diensten niet meer aan consumenten aan te bieden.

Als je alleen kvk nummer hebt om ze wel te krijgen lijkt het me erg krom maar ja het is een keuze. Ze zullen ook wel wat geld krijgen maar of je bij yourhosting beter af bent is nog maar de vraag.
Of in andere woorden, Uitkleden, uitkleden uitmelken, uitmelken, totdat ze net zoals Amerikaanse providers 100 euro per maand rekenen voor de goedkoopste abbonement. met ook nog een Datacap
Je kan je email vanaf je eigen domein gratis door KPN laten doen sinds de nieuwe webmail update. Meer informatie daarover staat hier op het forum van KPN.
Ik zit sinds 1994 op het net. In het begin via een inbel abonnement bij XS4ALL. Jaren bij gezet met heel veel plezier totdat KPN het overnam. Van allende de club verlaten.

Tot op vandaag altijd gezicht naar kleinere hosters die nog waarde hechten aan service en kwaliteit. Ze werden echter stuk voor stuk opgeslokt door grote providers en iedere keer hetzelfd liedje. Service en kwaliteit gingen met reuzenstappen achteruit.

Zo ook Yourhosting. Ze doen de ene na de andere overname en hun service en kwaliteit is nu al 2 jaar zo vreselijk slecht dat ik er niets eens verder woorden aan vuil wil maken. Tenenkrommend.

Jammer dat de kleinere hosting providers allemaal worden opgevreten.
zat bij argeweb/yourhosting. verlengde zonder bericht mijn domein voor 18 euro.
Heb m verhuisd naar Transip.
maar ze vragen wel om te betalen. Het zijn boevenclubs dit.
Ik raad dat yourhosting iedereen af hoge prijzen, trage ondersteuning.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.