Microsoft brengt Surface Pro 8 en Surface Go 3 LTE uit in Nederland

Microsoft is begonnen met de verkoop van nieuwe Surface-apparaten in Nederland. Het bedrijf introduceert onder andere de Surface Pro 8, matzwarte en LTE-versies van de Surface Go 3, een wifi-only-variant van de Surface Pro X met Arm-soc en een Surface Adaptive Kit.

Microsoft brengt de Surface Pro 8 op woensdag uit in Nederland vanaf 1179 euro, zo laat de fabrikant weten. Dat betreft een model met Intel Core i5-cpu uit de Tiger Lake-generatie, 8GB geheugen en een 128GB-ssd. Dat is exclusief Type Cover-toetsenbord; dat kost 180 euro, of 280 euro met een stylus. Het bedrijf komt ook met andere versies, bijvoorbeeld met een Core i7-cpu, maximaal 32GB geheugen en tot 1TB aan ssd-opslag. De duurste configuratie kost daarmee 2679 euro. De fabrikant geeft aan dat de Surface Pro 8 op woensdag via zijn eigen webshop en via andere retailers beschikbaar komt.

Microsoft kondigde de Surface Pro 8 vorig jaar al aan en meldde toen dat de convertible in 2022 beschikbaar zou komen in Nederland. De Surface Pro 8 heeft onder andere een aanrakingsgevoelig 13"-display met een refreshrate van 120Hz en een resolutie van 2880x1920 pixels. De convertible heeft ook Thunderbolt 4-connectors van het type C.

Microsoft Surface Pro 8

Surface Go 3 LTE, Surface Pro X Wi-Fi en Adaptive Kit

Verder komt ook een LTE-versie van de lager gepositioneerde Surface Go 3 beschikbaar. Die LTE-versie wordt enkel geleverd met een Intel Core i3-cpu, 8GB geheugen en een 128GB-ssd. Die configuratie kost 779 euro. Dat is exclusief toetsenbord; een Type Cover kost 100 of 130 euro extra, afhankelijk van de kleur. Daarbij introduceert Microsoft een matzwarte versie van de Surface Go 3.

Daarnaast brengt Microsoft op woensdag een wifi-only-variant uit van de bestaande Surface Pro X. Die convertible beschikt over een Arm-soc van Qualcomm. Deze versie werd eveneens eerder al aangekondigd. De wifi-only-variant komt beschikbaar vanaf 949 euro en is daarmee 100 euro goedkoper dan de bestaande LTE-variant.

Microsoft start ook met de verkoop van zijn Surface Adaptive Kit in Nederland, voor 16 euro. Dat is een set stickers en labels met verschillende texturen en kleuren, die bijvoorbeeld gebruikt kunnen worden om poorten of keycaps te labelen, wat de toegankelijkheid moet vergroten. Later dit jaar verschijnt nog een Surface Laptop Studio. Dat is een notebook met een 'herpositioneerbaar' 120Hz-scherm. Microsoft sprak eerder van een release hiervan 'begin 2022', maar heeft de laptop nog niet uitgebracht.

Surface Adaptive KitSurface Adaptive Kit

De Microsoft Surface Adaptive Kit

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

12-01-2022 • 17:57

44

Reacties (44)

44
43
18
4
0
20
Wijzig sortering
de grap is ze zeggen alleen Core I5 of Core I7 en op hun site zie ik hetzelfde behalve dat het onder Intel Evo valt.
Maar welke generatie is dat precies dan? Er komt nu net veel uit met allemaal nieuwe en fancy cpu's (12 gen) en dan komen MS nu net met deze, dat ze eigenlijk niet veel zeggen zegt misschien al genoeg?

Edit: het is de 11gen

[Reactie gewijzigd door joco op 23 juli 2024 07:07]

11e generatie inderdaad. Over een paar maanden zijn de 12e gen processoren waarschijnlijk alom aanwezig. Een automatische vervolgvraag lijkt mij: is dit niet wat erg duur?

Ik snap dat het premium apparaten zijn, maar aangenomen dat je op z'n minst een toetsenbord wilt, 16Gb RAM / 500Gb ssd, dan moet je naar een i7 en betaal je 2258 euro.
Ik vond de eerste paar generaties echt gaaf van de Surface. Maar nu is het toestel al zo lang onveranderd gebleven, ieder jaar de nieuwste CPU erin en klaar. Het wordt een beetje saai vind ik.

Asus had wel een gave ROG tablet uitgebracht in de Surface form factor. Er is dus wel meer mogelijk, zou gaaf zijn als Microsoft daar ook weer wat mee ging experimenteren.
Dit post je letterlijk onder de generatie die qua ontwerp is aangepast. Flink groter scherm, nieuwe keyboard cover met compartiment voor de (tevens nieuwe) pencil, nieuwe behuizing. Veel meer moet je ook niet willen veranderen, want het werkt gewoon top.
Ik heb zelf al iets van 5? of 6 jaar de Surface Pro 4, werkt nog steeds top. Nog steeds de originele accu, ervaring komt in de buurt van hoe lang mensen met Macbooks doen. Top dus! (die houden mensen vaak veel langer dan dat mensen goedkope Lenovo's of acers kopen waar na 2 jaar de schroeven uit beginnen te vallen)

Ik heb er werkelijk niks op aan te merken behalve dat de accu beter vervangbaar zou mogen zijn... (ik kan me voorstellen dat als je je accu mishandelt dat hij eerder de geest geeft) ik heb hem de eerste 4 jaar intensief gebruikt, tijdens m'n studie. Inmiddels minder, omdat ik thuis een desktop met deftige specs heb staan... (i5, 1050, vast niet genoeg op Tweakers, maar wel voor mij :+ )
Fijn dat 'ie het zo goed doet. Ik vind de Surface Pro 4 ook een top apparaat. Helaas zijn er wel accu problemen, waarbij de accu zo ver opzwelt dat de zijkant van het apparaat open splijt. Dat is bij mij een maand geleden gebeurt. Wie dit leest en een 2e hands Surface Pro 4 overweegt, moet daar dus wel rekening mee houden. Ben niet de enige...
Ik typ dit ook op een Surface Pro "5". Heb dat ding al sinds launch. Alleen de type cover vervangen want dat ding in het grijs veranderde in een gênante gele vlekken magneet. Maar ik doe ook al jaren met dat ding. Vrijwel niets op aan te merken. Qua kwaliteit en levensduur evenaart het de MacBooks. Maar dan met Windows en dat vind ik een stuk fijner
Ik gebruik mijn surface pro 3 nog steeds (al meer dan 7 jaar) dagelijks gemiddeld 10 uur oer dag. En dat al die tijd. Ook op elke vliegreis etc altijd mee, ik ben er mee vergroeid :-) ding doet het op 1 ding na nog steeds echt perfect.

Het opstarten duurt tegenwoordig idioot lang. Daarna doet hij het als een zonnetje, maar echt, het kan zomaar 5 tot 10 minuten duren voor het SURFACE logo weg gaat. Dus hij gaat er over ene poosje aan gok ik. Ik heb al een volledig schone installatie gedaan, niet geholpen.
Het is denk ik maar net wat je een grote verandering vindt :p Ik heb in het verleden de Surface Pro 4 gehad en die zag er vrijwel identiek uit. Helemaal mee eens dat het een mooie/fijne form factor is, maar Asus lanceert er een met RTX 3050 Ti erbij bijvoorbeeld. Lijkt me voor de foto-/videobewerker/gamer best een interessant apparaat.

De Surface heeft het pennetje, maar die heeft al jaren aardig last van "jitter" waardoor het voor tekenaars niet percé het meest ideale apparaat is. Daarin is de iPad weer heer en meester.

Wat ik in de reviews zag is die jitter er nog steeds niet uit. Mijn ervaring met de Surface Pro 4 was ook dat het een betere PC is dan tablet. Dan heb je best een dure basic-laptop wat mij betreft, want de specs zijn zo denderend niet.

Edit: mijn hemel wat een moderaties zeg. Ik ben on-topic, meld het jitter probleem, dat er qua specificaties weinig nieuws is en een ander merk wel innoveert in deze formfactor en iedereen stemt “ongewenst”. Rustig jongens, het is maar een computer, niet je pasgeboren baby of iets dergelijks.

[Reactie gewijzigd door FeareX op 23 juli 2024 07:07]

De jitter is met de surface pro 8 en de nieuwe pen toch een heel stuk minder, en daarnaast heb je een groter scherm met hogere resolutie. Het is juist de eerste Pro sinds de Pro 3 met een nieuw uiterlijk (afgezien van de X).
De stap naar Pro 8 is een stuk groter dan de iteraties daarvoor. Die lijn was al ingezet met de Pro X (qua uiterlijk) die ook dunner is met een beter scherm en smallere bezels. De nieuwe schermen en nieuwe Pen hebben in mijn ervaring niet meer jitter dan andere systemen behalve dan de iPad Pro. De nieuwe Studio biedt volgens reviewers een nog betere ervaring met de pen door een lagere latency.

[Reactie gewijzigd door Ootje70 op 23 juli 2024 07:07]

Je moet niet altijd alles willen veranderen, als het concept goed werkt dan heb ik liever dat ze daar een tijdje aan vast houden.

Ik werk voorlopig (en schrijf dit) nog op een Surface pro 4 omdat ik voor het werk geen zware applicaties nodig heb (kantoorwerk met lichte taken) maar als mijn SP4 aan vervanging toe is dan is de kans bijna 100% dat ik overboord ga met de Pro X omdat de ervaring gewoon goed is.

Als Microsoft elke generatie zou klooien met experimentele dingen dan zou ik verder kijken naar een concurrent die mij wel zekerheid geeft,
Een laptop van 1180 euro met een ssd van 128GB. Waanzin.
Tja, de iPad pro met eenzelfde formaat scherm is zelfs nog ietsje duurder met 128GB. De baseline is in ieder geval naar een i5 met 8gb geheugen gegaan, dat maakt m een stuk bruikbaarder.

Daarnaast is de SSD wel up te graden, wat je niet heel vaak ziet tegenwoordig, dus eventuele latere uitbreidingen zijn mogelijk. Maargoed, dan nog, helaas (heel) erg prijzig.

Je koopt ook wel meer dan zomaar een laptop, het is het geld waard als de form factor nuttig is voor je use case imo. De prijzen van upgrades zijn trouwens ook wat gedaald tov de pro 7, maar het base model is (significant) duurder geworden.

[Reactie gewijzigd door WoutervOorschot op 23 juli 2024 07:07]

De iPad Pro is dan ook geen laptop. Ik gebruik de mijne als een soort laptop, maar zelfs in de verre verre kan het niet wat mijn laptop kan. De iPad Pro is gewoon een laptop waar je af en toe iets downloadt, maar niet zo intensief gebruikt qua bestanden en data.

De Surface Pro is in veel opzichten gewoon superieur, maar destijds was het voor mij een prijsoverweging en ben ik toch voor een M1 MacBook Air gegaan, omdat die echt veel goedkoper is en meer biedt (veel krachtiger, stiller en gaat langer mee).

[Reactie gewijzigd door Rhinosaur op 23 juli 2024 07:07]

Je verwart "niet zo intensief" met "anders". De iPad Pro is niet een laptop waarop je af en toe iets downloadt, het is een device waar je heel andere dingen op doet. Ik gebruik hem hoofdzakelijk als teken-apparaat. Ik kan met mijn iPad dingen die ik op geen ander apparaat kan.

De Surface Pro is dan ook niet in veel opzichten superieur, die is superieur als dat het juiste apparaat voor jouw doeleinden is. De gebruikssituatie is gewoon heel anders. En daardoor is voor mij de iPad Pro altijd superieur aan een Surface Pro, terwijl dat voor iemand anders een heel andere situatie kan zijn.
Of een tablet met minimaal een i5 en 8GB ram, waar je alles op kunt draaien wat ook op je laptop draait. In mijn geval zou ik er gewoon op kunnen programmeren in PyCharm, IntelliJ, etc.

[Reactie gewijzigd door mjz2cool op 23 juli 2024 07:07]

Laptop? Premium ultra-thin & light convertable. Er zitten dus wel wat aspecten aan die een wat hogere prijs verklaren. Als voor jou gewoon ieder formaat en kwaliteit laptop volstaat kan je inderdaad beter ergens anders zoeken.
je kunt er toch gewoon cloud opslag bij kopen
Nog liever had ik er 1 gehad met 64GB,de SSD kun je nu namelijk gewoon zelf vervangen. Eindelijk. Overigens kan met OneDrive van 1TB erbij die 128GB best zat zijn hoor. Ik gebruik op mijn huidige Surface Pro 3 met 256GB gebeugen maar 53GB van de SSD...

Wat ik wel de grootste schande vind eigenlijk is dat ik die versie 3 al sinds launch heb (dat is al ruim 7 jaar) en er toen 1249 euro voor betaalde. De i5 met 8GB en 256GB. Dat is ongeveer wat ik nu voor die SP8 moet betaken. In 7 jaar tijd is het niets goedkoper geworden? Lijkt me sterk.
Sorry hoe vervang je de SSD van de surface ? Je moet eerst het scherm in stukjes snijden ...
Nee hoor, zit gewoon een klepje op de achterkant dat je met een schroefje opent en dan vervang je de SSD.
Vanaf welke versie is dat ? Dit hoor ik voor het eerst.
Hoe dan ook de SP8, ik weet niet of de 7 het ook al had, die heb ik niet gehad.

Bij kijn SP3 heb ik wel eens iemand gezien die de SSD had vervangen zonder aan het scherm te komen, maar die had zelf een klepje gedremeld. Dat was geen reële optie :-)
Ik heb het even nagekeken. Alleen vanaf de SP8 is het te vervangen door de eind gebruiker
dat is toch echt een toffe nieuwigheid he :-) Ik ben er heel blij mee.
straks komt Apple daar ook mee........
Alleen LTE? Iedere midrange smartphone heeft al 5G support, terwijl devices zoals de Surface nog veel meer profijt van 5G hebben.
Met een theoretisch maximum van 300Mbps down en 150Mbps up zie ik geen enkele reden om 5G te willen hebben. LTE is al sneller dan de meeste mensen thuis aan bekabeld internet hebben.

De Surface Go is daarnaast ook helemaal niet bedoelt om grote hoeveelheden data te verwerken. Het ding heeft een 128GB SSD; die zet je op LTE dus binnen een uur vol. Waarom zou je dat nog sneller willen doen?
Vermoedelijk juist om geen data op de tablet te hebben maar zoveel mogelijk in de cloud te werken. En dan zou 5G zo gek nog niet zijn want dan heb je mogelijk een apparaat om jaren mee vooruit te gaan. Nu is 4G prima, maar in een paar jaar verwacht je misschien wel meer of kan er gewoon meer.
Omdat het ding nog een langere tijd mee moet gaan en LTE op termijn afgebouwd en uitgeschakeld zal worden, net zoals nu met 3G gebeurt. Voor een premium toestel als dit zal het prijsverschil tussen een LTE of 5G modem het verschil toch ook niet maken zeker?
Met mijn SP3 doe ik al ruim 7 jaar, dus ik snap je punt. Die ondersteuning had er best in gemogen, al gaat 5G niet alles vervangen
Interessant om hier in de reacties te zien dat zoveel andere Tweakers ook last hebben gehad met betrouwbaarheid van hun Surface-producten.

Zelf ben ik door twee Surface Pro 4's gegaan. Fantastisch product, ook al gebruikte ik ze nagenoeg nooit in de tablet-modus; de kleine form-factor, de stevige behuizing en het geweldige toetsenbord (nog steeds onvoorstelbaar dat de kleine type cover zo fijn voelt om op te typen) maakten 't een geweldige ervaring.

Mijn eerste exemplaar ging zo'n tweeëneenhalf jaar mee. Tegen het einde aan haalde 'ie nog zo'n 2,5 uur op de batterij, totdat hij op den duur volledig uitviel zonder voeding (die door de proprietary oplader erg makkelijk uit het apparaat valt). Daarna een amper gebruikt exemplaar van familie overgenomen, die in zo'n anderhalf jaar nagenoeg hetzelfde probleem kreeg; niet meer werken zonder aan de voeding te zitten, en als bonus ook nog een scherm dat flikkerde aan de onderkant. Een vriend van me was early adopter en had een Surface pro 2, die hij na een tijdje ook naar de fabriek terug moest sturen.

Ik hoop dat dit allemaal maar anekdotisch bewijs is, anders kan ik me moeilijk voorstellen dat Microsoft veel terugkerende klanten heeft voor deze productlijn. Of moet men bij de Surface-lineup simpelweg verwachten dat men elke 2-3 jaar een nieuwe moet aanschaffen, zoals bij smartphones?
Als ik de V&A zo heb gezien de laatste jaren (heb het best veel in de gaten gehouden) worden er toch best veel oudere Surface Pro tablets aangeboden die geen problemen heeft. Je zult iemand sneller horen als er klachten, dan iemand die tevreden is.

De Surface Pro 4 had overigens inderdaad best veel problemen. Die had ook dat knipperende beeld issue waar Microsoft nog verlengde garantie op gaf.
Ik heb diverse Surface Pro systemen gehad zonder enig probleem met de hardware. Heb nu een Surface Pro X SQ2 die het ook altijd goed doet en geen kwaliteitsproblemen in de afwerking of problemen met het scherm en/of backlight heeft. Het probleem is dat de ontwikkeling van ARM64 compatibiliteit en optimalisatie van software voor de ARM producten minimaal is, het blijft een systeem dat veel meer te bieden heeft dan dat er uit gehaald wordt. Het duurde maanden voordat ik hun eigen Travel Dock kon gebruiken op de Pro X.

Dat probleem is er ook wel met de Studio 2, dat is een mooi apparaat, wordt ook nog steeds verkocht maar het krijgt geen update naar W11, terwijl daardoor de functionaliteit van dit apparaat juist zou worden vergroot. Je betaald dan HEEL veel geld voor een mooi product dat uit de doos al achter ligt op andere systemen, ook als je kijkt naar welke waar je dan voor je geld krijgt. Ik zou nu dan ook niet meer voor een Pro (X) gaan maar toch voor een MacBook Pro M1 want dat is een potenter systeem met betere ondersteuning voor Office dan Microsofts eigen Surface Pro X.
ook al gebruikte ik ze nagenoeg nooit in de tablet-modus
die door de proprietary oplader erg makkelijk uit het apparaat valt
Dat klink alsof je het toestel gebruikte als een gewone laptop waarbij die in zijn levenstermijn continu aan de lader en/of dock hing. Moderne batterijen slijten niet door gebruik, ze slijten door ongunstige omstandigheden waarbij de slechste omstandigheid 100% lading + hoge temperatuur is. Iets wat je typerend bij continu gedockte laptops tegenkomt waarbij de batterij warm word omdat heel het toestel het warm heeft en de batterij continu op 100% zit.

Eenmaal de cellen hun beste tijd gehad hebben ("nog maar 2.5 uur lading" in jou verhaal) is er altijd wel 1 cel die minder lading kan hebben dan de rest en dus ook sneller opgeladen is dan de rest. Gezien die cellen in serie geschakeld staan stopt het laden pas als alle cellen opgeladen zijn. Dan ben je dus die ene cel aan het overladen en dan duurt het niet lang voor die cel er volledig mee ophoud. Dan zit je plots met een 6V batterij ipv 9V = toestel valt onmiddelijk uit.

Als gebruiker kun je dit voorkomen door het ding niet continu op 100% te houden, indien ondersteund simpelweg niet toelaten dat je tot 100% laad. In ieder geval het scenario 100% + warmte altijd vermijden. Onder de 20% vermijden helpt ook maar het is vooral het 100% waar het meeste slijtage optreed.

Als fabrikant kan je dit voorkomen door een deftig Battery Management System te gebruiken dat om te beginnen niet zal toelaten om uberhaupt ooit effectief 100% te laden, zoals bij elektrische auto's. Echter dat kost geld en de fabrikanten willen dit niet, die willen meer batterijduur dan de concurent als je het koopt en het komt hun heel goed uit als jij 2 jaar later, als je het bont maakt na 1 jaar, een nieuw toestel moet kopen.
Helaas nooit meer een surface voor mij, het zijn prachtige apparaten en als ze ook goed blijven functioneren is het een geweldig apparaat.
Alleen de kwaliteit/bouw-kwaliteit is niet goed, mijn surface pro 3 bijvoorbeeld heeft spontaan opeens een bartst gekregen in het scherm kan ik nu niks meer mee want het valt niet meer in de garantie
Surfacebook pro 2 gewoon een barst in het scherm, je ziet er duidelijk aan dat er niet tussen heeft gezeten. Microsoft geeft niet eens toe bij dit geval dat het een 'bekend probleem' is, het hele internet staat er vol mee ( weer geen garantie).

Zelf evaar ik soms hele rare dingen nu met mijn Surface Pro 7, soms laad hij niet op, blijft ie hangen ( freeze) of de docking doet weer raar en moet je de spanning eraf halen er opnieuw op zetten.

En dan heb ik het nog voor gehad dat ik 3 keer een Surface Pro 7 heb moeten opsturen.
1ste keer ging hij niet meer aan.
2de daar hoorde je een of andere buzz geluid.
3de toonde alleen maar het Windows logo.

daarbij moet ik er wel bij zeggen dat de klantenservice van Microsoft het zeer goed heeft gedaan en snel, uit eindelijk ook een nieuwe gekregen.
De Surface Duo 2 ook.

Wat een prijzen zeg. 8)7
Leuk! Om te zien dan..

Ooit heb ik me door de mooie productpresentatie laten verleiden tot het kopen van een SP4 Pro (i7) en ben van een heel koude kermis thuis gekomen. De eerste mocht al retour fabriek voor wat later een oorzaak bleek te hebben in het feit dat Microsoft bij release nog geen werkende GPU driver had (..).

Daarnaast zijn de peperdure accessoires altijd onbetrouwbaar geweest. Het dock is altijd wispelturig geweest en de verbinding met het keyboard viel altijd weg na stand-by waarna je hem telkens moest hard-resetten. Wat een feest tijdens meetings. Oh; En na precies een jaar was de halve batterijcapaciteit verdwenen waardoor ik ook overal een adapter mee mocht slepen, waarvan de connector al snel was doorgesleten.

En ook op gebied van software was het gewoon slecht. Veel rollbacks van drivers moeten doen, nieuwe Windows releases die niet goed werken en ga zo maar door.

Inmiddels ligt het met 86% batttery wear en enorme backlight-bleed op de bank voor zo nu en dan wat browsing, want de form-factor blijft waanzinnig. Voor mij alleen nooit meer Microsoft hardware..
ik ben erg benieuwd hoe ze hier 16 uur uit de 51Wh batterij halen bij de SP8. Dat klinkt mij als veel voor een normale mobiele processor en zo'n beeldscherm.
5 jaar geleden begonnen met een SP4 omdat ik de from-factor echt heel fijn vind. M’n toenmalige system engineer deed altijd klanten presentaties ermee, connectie naar groter scherm en samen design tekenen. Veel reizen, onderweg en toch een volwaardige laptop. Overigens alleen tijdens meetings in tablet-modus.
1e SP4 kreeg het bekende flikkerscherm, m’n 2e ligt met een fluitend scherm buiten garantie in de kast. Overigens is de support net buiten garantie (3 maanden) nog steeds prima, 1e is kosteloos vervangen door Microsoft
Ook OneNote met schrijven is super. Pen schrijft goed en geen geluid, i,t,t. bij m’n iPad waar ik nu maar een dopje op de pen heb gedaan, werd gek van het getik.

Inmiddels een SP7 die ik veel gebruik, van even snel wat doen tot volledig werken via docking station. Heb het idee dat je hem toch wat sneller pakt door de handelbare setup.

En eens, niet goedkoop dus daarom altijd 2e hands via Tweakers ;)
De ARM's zijn inderdaad geen feest. Continue problemen (of liever gezegd onmogelijkheden) ermee. Software die niet werkt, drivers voor printers etc die niet beschikbaar zijn... Leuk dat je er windows op kan draaien, maar volstrekt ongeschikt in een zakelijke omgeving.
Nou is een chromebook toch ook beperkt en een verlengde inkomstenbron van Google wat lijkt op het scheermesjes-model,
https://en.wikipedia.org/wiki/Razor_and_blades_model

Apparaat krijg je tegen onkosten zolang je in hun eco-systeem maar komt.

Niet voor niets kun je praktisch niks op die apparaten installeren zonder in dev-mod te zitten.


Overigens maakt ook Microsoft zich daar schuldig aan met hun “telemetrie” gegevens constant doorsturen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.