'Nvidia GeForce RTX 2060 12GB krijgt evenveel CUDA-cores als RTX 2060 Super'

De geüpgradede Nvidia GeForce RTX 2060 12GB, die volgens geruchten binnenkort uitkomt, krijgt mogelijk evenveel CUDA-cores als de GeForce RTX 2060 Super. Dat meldt VideoCardz. Volgens die website wordt de RTX 2060 12GB begin december aangekondigd.

Anonieme bronnen van VideoCardz melden dat de komende GeForce RTX 2060 12GB beschikt over 2176 CUDA-cores. Dat zijn er evenveel als de RTX 2060 Super; de 'reguliere' RTX 2060 heeft 1920 CUDA-cores. Ook de boostclock van de RTX 2060 12GB moet gelijk zijn aan die van de Super-variant, met 1650MHz.

VideoCardz schrijft daarbij dat de RTX 2060 12GB een tdp van 184W krijgt. Dat is hoger dan de RTX 2060 Super, die een tdp van 175W heeft. Mogelijk is dat verschil te verklaren door het extra geheugen dat de komende RTX 2060 12GB krijgt, ten opzichte van de RTX 2060 Super met 8GB geheugen. Beide modellen hebben 14Gbit/s-GDDR6-modules. De nieuwe RTX 2060 12GB zou wel een kleinere 192bit-geheugenbus krijgen, en daardoor een lagere geheugenbandbreedte bieden.

De Nvidia GeForce RTX 2060 12GB staat volgens VideoCardz in de planning voor 7 december. Het moet een goedkoper alternatief worden voor de RTX 3060. Nvidia zou de GeForce RTX 2060 12GB uitbrengen vanwege de aanhoudende chiptekorten, waardoor nieuwe videokaarten slecht verkrijgbaar zijn en hoge prijzen hebben. Er gingen eerder al geruchten rond over de komst van een RTX 2060 12GB, hoewel toen nog werd verwacht dat de videokaart 1920 CUDA-cores zou krijgen.

Nvidia's GeForce RTX 2060-line-up
Videokaart GeForce RTX 2060 Super GeForce RTX 2060 12GB GeForce RTX 2060 6GB
Gpu TU106-410 (12nm TSMC) TU106-? (12nm TSMC) TU106-300 (12nm TSMC)
Boostclock 1650MHz 1650MHz 1680MHz
CUDA-cores 2176 2176 1920
Raytracing-cores 64 64 48
Tensor-cores 136 136 120
Geheugen 8GB GDDR6 12GB GDDR6 6GB GDDR6
Geheugensnelheid 14Gbit/s 14Gbit/s 14Gbit/s
Geheugenbus 256bit 192bit 192bit
Geheugenbandbreedte 448GB/s 336GB/s 336GB/s
PCIe PCIe 3.0 PCIe 3.0 PCIe 3.0
Total graphics power 175W 184W 160W

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

28-11-2021 • 15:04

118

Reacties (118)

118
116
36
5
0
58
Wijzig sortering
Ik kan ze niet meer volgen..
Ik denk dat die TU106 op een ander procedé wordt gebakken dan de 3000-serie. Aangezien je normaal gesproken niet dat nieuwe type op een ander procedé kan bakken is het dus handig om je oude architectuur van stal te halen en opnieuw in productie te nemen; door de tekorten in absolute zin concurreer je eigenlijk niet met je nieuwere aanbod (daar is immers een tekort aan, dus alles wat je kunt produceren is gelijk verkocht) en als je zo meer GPU's kunt produceren ga je dus marktaandeel kunnen winnen.

De 2060 is dan de logische keuze; een kleinere chip dan die van de 2070 en 2080 dus meer chips uit een wafer en daarmee een groter marktaandeel.
Het nieuwe type kun je best op een ander procedé bakken, zelfs Apple liet dat doen voor hun iphone chips. Je zou in dit geval echter een EUV-stap inwisselen voor een multi-patterning NXT-stap, waar toch weer inregeling van het productietraject bij komt kijken, dus komen er minder chips van de band dan wanneer je het oude chipmodel weer van stal haalt.
Multi-patterning is "traag" en je kunt niet alle typen chips mee "bakken"
Warmteproductie/energieverbruik zouden ook mee kunnen spelen.
klopt de GA106 wordt door Samsung op 8nm geproduceerd met 3840 cuda-cores, dus misschien hebben ze bij TSMC de productiecapaciteit van de TU106 (op 12nm) nog niet afgezegd of een lange tijd geleden voldoende betaald om ze te laten herstarten toen de automobielsector cancelde.
Voor de 2060 lijn kunnen ze waarschijnlijk wel ruimte vinden bij chipbakkers waar voor de 30x0 lijn dat de komende tijd niet kan. En met de schaarste op de markt van betaalbare kaarten (zelfs deze nieuwe 2060 zal uiteindelijk niet echt betaalbaar zijn) is dit een zeer begrijpelijke zet.
12GB op een 192bits bus. Zonde van de moeite.
Voor de mensen die klagen: Dit is de inzet van 12nm productiecapaciteit en voor heel veel games (en gamers) echt een prima kaart voor moderne games op 1080p en soms zelfs 1440p. Zeker met DLSS. Weliswaar krappere geheugenbus dan de 2060 super (de 2060 super 8gb is wat dat betreft een 2070) maar toch.

Je zit met deze kaart qua real world prestaties in het gebied van de next gen consoles. Dus nog jarenlang ga je games met deze kaart kunnen spelen die er mooi uitzien met goede framerates.

Ik zou graag een 2070 variant zien met 16GB. Dat is echt een prima 1440p kaart

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 24 juli 2024 13:03]

Wel jammer van die smallere geheugen bus. De kaart moet wel snel genoeg zijn om het extra geheugen te benutten. Maakt em wel iets goedkoper om te produceren, hopen dat dat terug te zien is aan de prijs :D
De smallere geheugenbus heeft puur te maken met de hoeveelheid geheugen. 12GB is geen direct veelvoud van 8GB (2060 SUPER), maar van 6GB (van de gewone 2060). Dus qua geheugen moet de memory controller ingesteld worden als een gewone 2060, terwijl er geheugenchips met dubbele capaciteit worden gebruikt tov die 2060.

Het aantal cores staat daar los van. Dat laatste is een kwestie van (gegradueerd) uitschakelen.
Jij draait het e en beetje om. Ze hadden ook voor een 2060 super / 2070 kunnen kiezen met 16gb.
Dat komt door de architectuur.
256-bit is 8 kanalen van 32 bit.
1GB per kanaal geeft 8GB op de kaart.

192-bit is 6 kanalen van 32 bit.
1GB per kanaal geeft 6GB op de kaart.
2GB per kanaal geeft 12GB op de kaart.

Ze hadden nog 384-bit kunnen kiezen (12 kanalen), maar dan heb je ineens veel meer bandbreedte en wordt het eerder een 2080 (met weinig Cuda codes)
Ik heb een 2060 en zou het ding aan niemand aanraden, het is een pure net niet kaart. Een 2060 super is wat sneller maar dan ga je van net niet naar bijna okee. Deze kaarten zijn al jaren niet meer toekomstbestendig, hier moet je alleen maar geld aan uitgeven als het echt niet anders kan.
wat een onzin,

Ik heb nog een 1060, en die is rap genoeg in alle moderne games, geen enkele issue voor de meeste gamers, alleen als je 4K wilt gaan gamen met hoge FPS , maar dat is maar een klein % van de gamers,
alleen als je 4K wilt gaan gamen met hoge FPS , maar dat is maar een klein % van de gamers,
Dat is eigelijk een zichzelf in stand houdende drogredenatie. Als 4k high framerate betaalbaar was, zouden echt meer mensen dit doen. Beiden voegen echt wat toe. En als je de extra pixels qua resolutie in twijfel wel trekken, denk dan aan ultra wide, waar je de pixels ook nodig hebt. Of anders voor anti aliasing, of ultra details.

Nee, er zijn genoeg mensen die liever de extra gpu power zouden willen hebben.

[Reactie gewijzigd door MeMoRy op 24 juli 2024 13:03]

Jij kan niet met een 1060 kaartje niet max/ultra games.
Das echt bullshit.
dat is maar net wt je wil,

60Fps op max bij 1900 resolutie is meer dan genoeg voor mij, 90% van de games doen dat, ja er zullen wel een paar exoten zijn wat vaak ook aan een crappy engine ligt maar bijvoorbeeld unreal based games lopen als een trein.

Schilt wel dat ik enorm veel Ram heb in het systeem 32Gb Desktop en 128GB op me laptop met quadro T2000
Een 2060 super is bijna net zo snel als een 2070. Dat vind ik voor moderne games echt geen 'net niet' kaart. Deze nieuwe 2016 12gb kaart heeft meer cores dan de gewone 2060 en meer geheugen. Ik denk dat veel gamers hier prima mee uit de voeten kunnen. Gaat ook om het prijskaartje he.

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 24 juli 2024 13:03]

Ik heb maart 2020 een 2060 super gekocht en voor mij als casual games valt dat enorm goed mee. Ik koop nooit de topkaart. Ik speel Wow, Diablo3, HearthStone en nu ook Vanguard. Dat is op 1440p. Ultra high en alles aan doe ik dus nooit, speelt toch zeer vlot. Note ik ben +40 en mijn eerste spel was zo een tv console van philips in de jaren 80 met pacman ...
Uiteraard alles op high mag ik vergeten, daar ben ik mij ook bewust van. Zou ik die nu nog kopen, ik denk het niet, maar anderhalf jaar geleden was dat gewoon een goede kaart. Maar het hangt gewoon ook sterk af wat je wilt spelen en hoeveel fps je wilt halen en of je alles op ultra wilt zetten of niet. Wil je 150fps en alles op ultra dan moet je niet bij een 2060 zijn, is 100fps genoeg en kan je tevreden nemen met gewoon goede graphics en ben je geen die hard fps freak ... Dan is een 2060 zeker een optie
en mijn eerste spel was zo een tv console van philips in de jaren 80 met pacman ...
Of bedoel je soms Munchkin? De pacman-clone van Philips die ze uit de winkels moesten halen vanwege copyright. :P
Inderdaad zalige herinneringen aan munchkin en de videopac in het algemeen... :)
Vriend, ik heb een 960. Waar heb je het over?
Ouwe meuk dat meer tdp heeft en op 192 bus met 12 GB?
Je maakt een grapje je dat wij klagen of niet?
Dit is toch met geen pen te beschrijven.
Je kan beter een 1070 of 1080 blijven gamen op 1080p.

Wat is dit voor onzin toestand.
Geen chips maar wel oudere kaart in nieuw jasje?
Hou toch op...

Dit is gewoon weer zakken vullen
Er is gewoon extreem veel vraag en TSMC kan niet in 1 keer nieuwe capaciteit bijtoveren op de lagere nms. Dus ja, in dit geval moeten we blij zijn dat er nieuwe videokaarten van de vorige generatie bijkomen die nog prima zijn voor de meeste games.

Ontzettend entitled reactie blind startend op de context.
Hoe kom je daar bij?
Het zijn geen nieuwe kaarten.
Het is oud ontwerp in nieuw jasje.
Zo kan ik ook geld verdienen.
Het is gewoon zakkenvullen.
Heeft niks te maken met u/jij/ik/iedereen.
Ze gaan oud ontwerp gebruiken tegen schaarste?
Als dat echt zo is dan kunnen wij allemaal naar de Efteling voor sprookjes bos.

Zolang mensen dit accepteren lachen zij zich dik in de euro's
Het is toch volkomen transparent wat dit is? Ik zie het issue niet. Er is meer vraag dan aanbod aan 3000 serie kaarten en er kunnen er niet sneller meer gemaakt worden. Er zijn dan twee opties: niets doen of wat Nvidia nu doet waardoor meer mensen een prima kaart kunnen kopen. Nvidia is geen liefdadigheidsbedrijf. Elk verstandig bestuurd bedrijf zou dit doen. Ik zie het issue niet

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 24 juli 2024 13:03]

Wat is dit nou weer voor een onzin? Je bent een generatie verder, kaarten zijn niet aan te slepen en dan ga je een nieuwe versie uitbrengen van een oudere generatie kaart 8)7
Omdat deze chips er ook nog zijn?
en ze er zo vanaf komen :)
Het gaat niet zozeer om de chips, maar om de productiefaciliteiten.
Hiervoor zijn minimale aanpassingen nodig aan bestaande lines, terwijl voor de 3000 serie een fabriek omgebouwd moet worden, wat tijd kost. Zo heb je dus wel aanbod voor de vraag, terwijl je tijd koopt.
Het is letterlijk antwoord geven op een vraag, niet vooruitgang boeken wat deze beslissingen drijft.
Had liever een 4060 gezien, wordt ook langzaam tijd.
Ja, tuurlijk, maar op welk procedé? Een moderner procedé gaat het niet worden, dan hadden ze namelijk ook wel 3060’s kunnen maken.
Ze maken de 2060 niet omdat het een stap vooruit is, maar omdat het het enige is dat ze kunnen maken. Maar je hoeft m niet te kopen hoor.
Zijn we wel lekker laat achter gekomen dan ;)
Heeft dit niet te maken dat er op die 12nm tsmc nog wel ruimte is maar op het 3060 procedé niet meer.
Waarschijnlijk vinden ze deze chips makkelijker te produceren of kunnen ze er meer van uitbrengen. De tekorten zijn zo bizar, en de vraag naar videokaarten is zo hoog (zelfs zwaar verouderde kaarten zijn nu idioot duur), dat dit waarschijnlijk een manier is om maar een beetje de tekorten aan te vullen.
Ouder productie proces in een fab die de nieuwere GPU's niet kan maken.
Dit is Nvidia die aangeeft niet terug te willen naar het oude prijsniveau.
Wil je lage(re) prijzen? Krijg je oude meuk.
Nvidia kan niet terug naar het oude prijsniveau. TSMC 7nm is de komende jaren volkomen volgeboekt en op oude procedés produceren is dan de enige optie om meer afzet te krijgen.
Als deze kaarten voor de kerstperiode vol op verkrijgbaar zijn, dan wel een slimme zet om flink marktaandeel te winnen.
Het blijft oude hardware natuurlijk, maar voor veel consumenten beter dan niks.
Dat zou kunnen maar de kansen op wereldvrede, covid vaccine met 100% effectiviteit en 0% bijwerkingen, kabinet met verstand en fatsoen, belletje van E.T, dat ik de jackpot win en een beschuitje eet met Katheryn Winnick etc. schat ik hoger in dan mooie kaartjes voor de kerst :+
spoken like a true viking
Ah nog een fan van de beeldschone maar dodelijke Lagertha :D wat een vrouw is K.W toch van de mat en scherm tot zaken doen zij kan werkelijk alles.
Akkoord maar wat zeg je ertegen bij dat beschuitje. Zo een afgetrainde MMA successvolle supervrouw.
Die kan haar tijd toch beter verdoen niet ?
Met een iemand als K.W zeg je alleen bedankt dat jij bestaat _/-\o_ en Action! maar de kans dat zo iets gebeurt is 0.0000000 etc. maar goed dromen mag :D
Ik blijf het maar verwarrend vinden dat een z.n. nieuwe kaart in december aangekondigd word in de 2xxx terwijl de 3xxx serie al op de markt is. Naar mijn mening had Nvidia dan beter die versie in de 3xxx serie kunnen opnemen. Voorheen gebeurde het wel vaker dat oudere gpu's opgepept werden en dan als nieuwe serie werden gepresenteerd.

Verder geloof ik best wel dat die z.n. nieuwe versie RTX2060 voor velen meer als voldoende is om leuk mee te kunnen gamen. Alleen hangt dit natuurlijk toch ook weer er vanaf wat het prijskaartje gaat worden en het prijsverschil t.o.v. de RTX 3xxx serie en AMD RX 6xxx serie. Daarbij dan ook nog eens de hoeveelheid kaarten die beschikbaar komen en daadwerkelijk op de planken komen te liggen.

Als de prijs nu redelijk is en dan denk ik aan tussen de 300 en max 400 euro, plus dat er genoeg voorraad is, dan kan het zeker een succes worden.
Als deze kaart echt voor 300 tot 400 euro in de winkel komt, dan moeten andere videokaarten zoals de GTX 1660 super (na ca 650 euro) in prijs worden verlaagd. Anders krijg je rare situaties.
De vraag is of de shops daarin meegaan, of dat ze de 2060 12 GB gewoonweg voor een prijs tussen de 1660 super en de 3060 gaan proberen te verkopen.
Toch betwijfel ik of het een verkoopsucces word wanneer ze daadwerkelijk qua prijs die 2060 tussen de 1660 en 3060 gaan plaatsen. Voor de verkoop zou het gunstiger zijn wanneer ze de 1660 dan in prijs verlagen en de 2060 daarvoor in de plaats zetten. Wel dan natuurlijk weer wrang voor de mensen die net voor veel geld een 1660 gekocht hebben.

Maar ik blijf het maar vreemd vinden vooral als je dan kijkt naar de mobiele gpu markt waar blijkbaar niet echt een chiptekort een rol speelt. Althans je ziet nu best veel laptops met 3xxx serie RTX gpu's op de markt en ook nog geeneens tegen abnormaal hoge prijzen. Zelfs kant en klare desktops met RTX 3xxx serie gpu's zijn qua prijs in vergelijk met losse videokaarten geeneens zo abnormaal hoog.

Was voor mij dan ook een rede om een laptop te gaan gebruiken met een RTX3070 erin.
Waarschijnlijk worden de prijzen even dom als de 3000 serie. Winkels gaan het echt niet goedkoop aanbieden zie Megekko met de 3000 series.
Doet me meer denken aan de LE en SE versies van lang lang geleden, een soort van 2070LE dus

Hoe dan ook, het ding zal niet verkrijgbaar zijn onder de 700 euro, so who cares?
Zoiets ja, in het Geforce 6800 tijdperk had je de XT en LE uitvoering, allebei langzamer dan de gewone 6800, die weer langzamer was dan de GT en Ultra. Leuke was wel dat je iig van de LE de gedissablede pixel pipelines weer kon unlocken, zodat je een gewoon 6800, of zelfs een bijna-GT kreeg.

SE had je onder andere bij de GF4, de Ti4800SE was een AGP8x versie van de 4400, terwijl de gewone 4800 een 4600 met AGP8x was. En ook Ati heeft o.a. de 9600SE, 9800SE etc.. gehad
alleen was het grote verschil destijds dat nVidia de XT term gebruikte voor een zwakkere versie van een kaart, terwijl AMD/ATI juiste XT / XTX gebruikte als tegenhanger van de GF GT / Ultra, ofwel de toptier versie van de lijn.

[Reactie gewijzigd door Pim0377 op 24 juli 2024 13:03]

SE - Super Efficiency? 8)7
Super Expensive :+ qua prijs en prestaties verhouding zijn zowel AMD als Nvidia GPU's 5 jaar terug in de tijd gegaan en in 2022 zal er nog wel een emmer aan centen erbij komen... alvast succes.

Misschien wordt het toch eens tijd dat de heren en dames van PC gaming het gewone volk volgt op de console tenminste ik als boerensnikkel heb al een jaar plezier van mijn witte wonder box voor 280€ en van het stroomverbruik wordt ik al helemaal vrolijk met 40W streaming en 70W gaming! dat is 4 of 7 led lampjes ;)
Ah... maar voor dat geld krijg je wel eventjes een antiek model: wie wil er nou zo'n ordinaire 30xx kaart als je ook - tegen meerprijs uiteraard - zo'n klassieker kunt krijgen? En met de introductie van steeds meer kaarten laten Nvidia en AMD dat ze echt hun best doen - ook al kun je dan geen fatsoenlijke kaart tegen een normale prijs kopen.
Logische zet, als deze wel te produceren is, de 2060 is een prima chip, zeker als je hem wat pimpt t.o.v. de basis versie ;)

Tuurlijk zijn er die hoe dan ook de 3 serie willen, maar deze kaart is echt prima gamen, mijn release van afgelopen maandag draait full settings ;)
Zolang die kaart verkrijgbaar is voor een normale prijs, dan vind ik het prima
Dat gaat je niet lukken. Voor een GTX1650 betaal je al gauw 350 euro nieuw. En zelfs tweedehands zijn de prijzen van 1600 serie kaarten niet leuk meer. Voor de wat betere kaarten zit je tweedehands zo op 400-500 euro.

Maar dit wordt een nieuwe 2060, die beter is dan de 1600 serie. Een 3060 kost je tenminste 700 euro. Het zou me niets verbazen als je zo rond de 600 euro neertikt voor een nieuwe 2060. Momenteel is dat een redelijke prijs.
je bent een nul vergeten achteraan.

Als dit nog een paar jaar aanhoudt dan is high end pc gaming wel dood en begraven.
Yups dat zit ik ook al een tijdje te bedenken, ik als casual gamer kocht altijd een kaart van rond de 200-250 euro. Het middensegment, dat was eigenlijk bij de introductie van de 2xxx serie al niet meer haalbaar. Maar er komt wel eens een stop, en als de huidige prijzen blijven aanhouden (wat ik ook verwacht) dan is een console wel heel aantrekkelijk
Ik dus ook ik kocht altijd een xx60 of tweedehands een xx70/xx80 voor rond de 200-300 euro. Maar wat kan je daar nog mee kopen: een verloren gewaande Quadro, een GTX1050 die nergens te vinden is of een tweedehands kaart die Ik al heb. Scheisse
Hoezo een alternatief voor de 3060?? 3060 presteert als een 2080 Ti? Ja de 2060 is goedkoper en heeft ook een 6 in de naam maar het is geen alternatief te noemen lijkt mij.
Nee een 3060 Non ti komt niet eens in de buurt van een 2080Ti :P

Het is ongeveer als volgt:
2080Ti == 3070
2080 Super == 3060Ti
2070 (non Super) == 3060

Gezien een 2060 Super slechts een paar procent langzamer is dan een 2070 non super kan een iets omhoog geklokte heruitgave van de 2060Super best concurrenten met een 3060 denk ik; zolang de prijs goed is.

[Reactie gewijzigd door !mark op 24 juli 2024 13:03]

Ja en nee. Wel qua snelheid voor spellen die voor een 2000 serie zijn gemaakt, maar die vlieger gaat niet meer op bij de nieuwste spellen, helaas.
Klopt helemaal, had me vergist. Het is idd de 3070 die met de 2080 Ti vergeleken werd.
Een 2080Ti presteert, afhankelijk van game tot game, even goed als een 3070 of als een 3070Ti. (In het laatste geval komt dat dan vaak doordat de 3070Ti maar 8GB geheugen heeft.)

Ik VERMOED dat een 3060Ti enigszins vergelijkbaar als een 2070 (SUPER?) zal presteren.
De reguliere 3060 zit daar wel wat ander (minder cores).

[Reactie gewijzigd door Jack77 op 24 juli 2024 13:03]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.