Chatapp WhatsApp krijgt een functie om mensen uit te zonderen bij het laten zien van de 'Laatst gezien'-status. Dat blijkt uit de nieuwste bètaversie van de app voor Android. Het is onbekend wanneer de stabiele versie van de app deze functie krijgt.
De nieuwe functie zit onder de instelling voor Laatst gezien onder Instellingen, Account en dan Privacy, meldt WABetaInfo. Daar stonden al de opties om deze status te tonen aan niemand, alleen contacten, of alle gebruikers. In de bèta komt daar de optie 'Mijn contacten behalve...' bij, waarbij gebruikers hun Laatst gezien-status kunnen verbergen voor specifieke WhatsApp-contacten.
De functie werkt beide kanten op: gebruikers kunnen ook niet zien wanneer de uitgezonderde contacten voor het laatst online waren. Het is voor het eerst dat gebruikers contacten kunnen uitzonderen van Laatst gezien.
Op dit moment test WhatsApp de functie met een beperkt aantal testers en niet met alle bètagebruikers, meldt WABetaInfo. Die groep zal in de komende releases steeds groter worden, denkt de site. Wanneer de functie voor alle gebruikers beschikbaar zal zijn, is niet bekend.